Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Školy, noty a učebnice - informace, dotazy, co kdy kde a jak ....
Odpovědět
Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Plesnivec »

Při toulkách po síti jsem našel stránku, která zde dosud nebyla jmenována. Nabízí mnoho nejen bicích DVD, ale i učebnic v pdf, mnohé včetně mp3 a tzv play along.
Pro zájemce s širším teoretickým záběrem doporučuji nádherně zpracované DVD od Johna McLaughlina, to je ten, který kdysi drhnul veslo před Cobhamem, marné není ani DVD od Jaca Pastoria, rovněž veslaře, ovšem drhnul silnější dráty...
Stahování je otravně dlouhé, nechcete-li platit, já měl času dost....
http://www.gitara1.com/index.php/drum-ebooks

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Plesnivec »

Omlouvám se, zapomněl jsem zdůraznit, je tam i sada DVD Thomase Langa, s jeho sestavou pedálů, ne vzdáleně připomínající pedály kostelních varhan, za geniální považuji jeho (možná ne jeho) cvičné pady u nichž beater tluče proti zemi, nikoliv proti mnohdy šíleným konstrukcím padů používajících vertikálně orientovanou bicí plochu u Vaška (tak jsme za mých mladých let říkávali kopáku...fůůůj).

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Šupi »

Doporučte mi nějakou školu - jsem spíše tvrdšího ražení a důraz bych chtěl klást hlavně na nezávislost končetin - taky něco co aspoň trošku baví :). Díky..

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Sheafraidh »

Šupi píše:Doporučte mi nějakou školu - jsem spíše tvrdšího ražení...
Tak v tom pripade urcite Derek Roddy :)

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Plesnivec »

To Šupi:

Dle frekvence a obsahu Tvých příspěvků, zde na fóru, se domnívám, že provokuješ. Pokud se mýlím, vysloveně "tvrdého" tam asi není mnoho, snad Mark Zonder, Ray Luzier, ostatně Thomas Lang také není žádný kavárenský jazzík.... Derek Roddy se svým Blast Beatem asi rovněž není to o čem hovoříš....Možná, ...jistý Dino Fauci tam uvádí publikaci o Larsu Ulrichovi z Metallicy, tu jsem ale nečetl.....

K té koordinaci - dovoluji si upozornit na Eda Roscettiho s jeho (mimo jiné) 5/4 a 7-9/8 "šílenostmi", což je však spíš záležitost hlavy, ale asi i fixace svalové paměti, zvláště pro nás, "polkové" národy staré Evropy. Koordinace je poměrně široký pojem, asi by bylo možné nalézt cvičení, která nás překvapí, v různých i, řekněme, "civilnějších" učebnicích, což třeba David Garibaldi nebo Dom Famularo...

Jako lahůdku k poobědní siestě si dovolím doporučit Ti Cobhamovo By Design, s jeho vlastnoručním notovým přepisem již nahraných skladeb, to vše včetně mp3 nahrávek, ve verzích s bicími i bez, tedy play along.

Nejlepší bude, když tam mrkneš a přečteš si krátký komentář, který je u každého titulu.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Šupi »

Rozhodně neprovokuju, díky za tipy ;).

Davefunk
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 20 pro 2008 14:46

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Davefunk »

Díky za supr link!!!!

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Plesnivec »

Díky. Jsem potěšen, že sdílíš mé nadšení z těch materiálů. Škoda, že některé z linků jsou již hluché např. Bonham, Jordan..

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Plesnivec »

Dovoluji si upozornit ctěné kolegy, že na výše uvedené adrese přibyla nová výuková videa, např.:, Dave Weckl, Terry Bozzio, Mike Portnoy, komplet škola Jareda Falka(příliš ukecaná)..., rovněž tištěné materiály....zájemci, račte hodit očičko (v případě hochů z tvrdší sféry, lze použít i skleněné)!!!

U tištěného materiálu Waltera Martina je opět několik audio souborů ve dvou variantách, ta druhá je play along...funk i latina...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Sam Jr. »

s opožděním díky za odlaz :) zrovna dávám 2 skompletovaný videa od Stantona Moorea na uložto :!:

edit: tak nic, pořád to padá :?

bubnus
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 31 črc 2008 14:39

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od bubnus »

Tohle je bezvadný odkaz! Díky moc!! :D

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Plesnivec »

Šupi píše:Doporučte mi nějakou školu - jsem spíše tvrdšího ražení a důraz bych chtěl klást hlavně na nezávislost končetin - taky něco co aspoň trošku baví :). Díky..
Milý Šupi, nepochybuji o tom, že toto vše je Tvou standardní hráčskou technikou, ale třeba bys to chtěl do archivu....

http://www.gitara1.com/index.php/all-dr ... l-drumming

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Plesnivec »

Dva příspěvky pro obdivovatele Mika Portnoye:

http://www.gitara1.com/index.php/all-drums-videos

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Kryštof »

Stahnul jsem Chuck Kerrigan - Rap Beats On The Drum Set :D doufam ze po lekture zcernam

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Pro sběratele, archiváře či studenty hry

Příspěvek od Plesnivec »

Kryštof píše:Stahnul jsem Chuck Kerrigan - Rap Beats On The Drum Set :D doufam ze po lekture zcernam
Černí také bubnují,.... někteří překvapivě dobře.. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Školy a učebnice“