Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd.

Odpovědět
Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd.

Příspěvek od Posluchac »

Podařilo se mi za více jak rok porovnat několik vynikajích bicích souprav. Předem ale zdůrazńuji, že je prakticky nemožné na jednom místě soustředit dvě různé značky osazené stejnými blánami od stejného výrobce. Takže prosím mé hodnocení berte s rezervou ..
Nicméně všechno hraje parádně ale mne osobně ,,zklamaly" dva velké bubny 22/18 od DW Colectors. A to s povrchem Natural (r.v. 2011?) a Graphic (r.v. 2008?) Oba dva bubny(soupravy) jsou prvních majitelů, zakoupeny v cizině ..

Velké bubny DW Collectors bych líbivostí řadil až na poslední místo za Pearl MLX, respektive Tama Starclassic Performer Birch/Bubinga, Tama Starclassic Maple či Yamaha Beech Custom, Sonor Lite.

Že nejsem sám s názorem, že existují lepší velké bubny než DW Collectors ač patří k nejdražším, potvrzuje např. pan Honajzer při sestavování hybridů bicích souprav zde..

http://www.drumcenter.cz/eshop/-11-drum ... 61689.html

Cituji:,, Problém byl BD - už jsem měl možnost od firmy DW vyzkoušet několik BD (16x20",20x20",18x22"), ale ani jeden se nedal srovnat s mým prastarým Slingerlandem 18x20" (býval to F.T.T.) "


A snad mne příznivci řady DW Collectors ,,neukamenují " :))))

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od Slowmeda »

Dyť je to u těch drahých renomovaných sad všude stejný. Kdo čeká rozdíly, je naivní, všechno to hraje skoro stejně a spíš se najde vždy horší a lepší kus konkrétního nástroje, to je všechno... :idea:

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od gu-staff »

Slowmeda píše:Dyť je to u těch drahých renomovaných sad všude stejný. Kdo čeká rozdíly, je naivní, všechno to hraje skoro stejně a spíš se najde vždy horší a lepší kus konkrétního nástroje, to je všechno... :idea:
Ono je to hodně i o ladění, já než jsem přišel na to, jak poladit svůj 20*20 kanon, tak jsem taky sral maggi v kostkách...

Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od Gilnar »

že Slingerland bude hrát líp než DW, není až takové překvapení. Ačkoliv u nejvyšší řady... hmm.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od Pavlišta »

Posluchac píše:Podařilo se mi za více jak rok porovnat několik vynikajích bicích souprav. Předem ale zdůrazńuji, že je prakticky nemožné na jednom místě soustředit dvě různé značky osazené stejnými blánami od stejného výrobce. Takže prosím mé hodnocení berte s rezervou ..
Nicméně všechno hraje parádně ale mne osobně ,,zklamaly" dva velké bubny 22/18 od DW Colectors. A to s povrchem Natural (r.v. 2011?) a Graphic (r.v. 2008?) Oba dva bubny(soupravy) jsou prvních majitelů, zakoupeny v cizině ..

Velké bubny DW Collectors bych líbivostí řadil až na poslední místo za Pearl MLX, respektive Tama Starclassic Performer Birch/Bubinga, Tama Starclassic Maple či Yamaha Beech Custom, Sonor Lite.

Že nejsem sám s názorem, že existují lepší velké bubny než DW Collectors ač patří k nejdražším, potvrzuje např. pan Honajzer při sestavování hybridů bicích souprav zde..

http://www.drumcenter.cz/eshop/-11-drum ... 61689.html

Cituji:,, Problém byl BD - už jsem měl možnost od firmy DW vyzkoušet několik BD (16x20",20x20",18x22"), ale ani jeden se nedal srovnat s mým prastarým Slingerlandem 18x20" (býval to F.T.T.) "


A snad mne příznivci řady DW Collectors ,,neukamenují " :))))
To víš že ne..... My víme, že jsou to jen takové teoretické plky..... :mrgreen:

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od Posluchac »

Tak třeba řada Pearl MLX (předchůdce Masters) byla nejvyšší tenkostěnnou javorovou řadou u Pearlu. Vyráběla se od r. 1980 do r. 1992. V počátcích její výroby v USA cca do r. 1985 používal Pearl korpusy od Kellera podobně jako DW. Po přesunutí výroby do Japonska (1985 -1990), respektive na Taiwan (1990-92) již používal korpusy své a pořád ze špičkové javorové překližky.
Z jakého důvodu by tedy měly být bubny DW Collectors lepší a proč ne horší? Vždyt materiál je prakticky stejný. Zajímavá je i informace z Drumcentra, řadící nejvyšší řadu Pearlů - současné Masterworks serie mezi absolutní špičku, dle mého názoru i před DW Collectors.

Co píší v Drumcentru o Pearl Masterworks ?
Cituji:,, Souprava patří zvukově jednoznačně k tomu nejlepšímu, co jsme dosud v Drumcenter.cz měli".
http://www.drumcenter.cz/eshop/pearl-ma ... 79220.html

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od sasa »

pro info: pokud je mi známo, tak i keller věděl, kerej korpus posílá pro koho (na základě objednávky pro: DW, Pearl, Peavey, slingerland....), a samotný dřevo ti zvuk bubnu neudělá - konstrukce je klíčová, tzn. na pearlech je např jiná náběžná hrana a pokud si vzpomínám, tak např, nemaj reinforcement rings, což celkem zásadně ovlivňuje samotnej zvuk škopku, pak tam máme rozdílnej HW na bubnu - rozdílnej šroub, kterej drží mušli, rozdílnou podložku, rozdílnej materiál železa, rozdílnej lak.... takže sic jeden výrobce korpusů, ale každej ten korpus je defacto uplně jinej, to že to lezlo z jedný fabriky neznamená vůbec nic. :idea: chápu tvoje nadšení a plně souhlasím s tím, že tyhle Pearl hrajou naprosto excelentně (narozdíl od výroby pearl od roku 2005 dále) ovšem je nutný taky říct, že tato kategorie souprav je už spíš zvukově individuální a vlastně jen pro fajnšmekry, sonor hraje jinak než DW, Pearl hraje jinak než mapex, ludwig hraje jinak než gretsch a je moc těžký o čemkoliv z toho říct, že něco hraje líp nebo srovnatelně, je to hodně individuální.... mluvím z vlastní zkušenosti, která samo nemusí bejt kodexoidní-směroplatná-pravdivá, ale je pravdivě subjektivní a to mi stačí pro to, abych dneska dokázal říct, která souprava se mi líbí a která ne, hrál jsem snad už uplně na všecko (na všecko blbě) ale co mám dobrý, tak jsou uši-ty mě neklamou... tzn. obecně tvrdit, že DW kopák nehraje oproti MLX je prostě hovadina, hraje a má výbornej zvuk jen ta "subdivize" je trochu jiná a každej preferuje svůj individuální zvuk, což je zcela správně - o čem jiným by měl bejt výběr toho nejlepšího? je to stejný jako srovnání v dobrým víně, všechno je to víno - po všem se lze ožrat, ale jedno víno mi asi bude chutnat nejvíc.....

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od Posluchac »

Datum výroby po r. 2005 mi jeden bubeník zminoval v souvislosti právě s DW, respektive horší zvukové vlastnosti dřeva na basech, údajně došly zásoby nejkvalitnějších šarží severoamerického javoru?

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od bubenik.zt »

Posluchac píše:Datum výroby po r. 2005 mi jeden bubeník zminoval v souvislosti právě s DW, respektive horší zvukové vlastnosti dřeva na basech, údajně došly zásoby nejkvalitnějších šarží severoamerického javoru?
Jóó nic není jak bejvalo! :D :D :D ....A co by měli říkat kytarystí...? :D :D :D

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od sasa »

spíš si slyšel že DW už tak nehraje od doby, kdy neodebírá od keller shells (data 2005-2000-2002....)- ale co je na tom skutečně pravdy???? já jsem hrál na DW několikery, ba dokonce jsem hrál na DW kellerů a jedny z posledních collectorů už s korpusy DW v zcela přímém srovnání (v jedný mástnosti) a ničeho zásadního jsem si při vší dobré vůli nevšimnul. Kdežto právě u Pearlu, můžu potvrdit to, že MLX vs. skoro všechno co postavil Pearl po roce 2005 je fakt slyšitelný a absolutně z jinýho světa... dyť to musíš slyšet, mastersy maj v kdejaký prodejně, a když tam vybalíš svoje MLX, tak se nový pearly zbalej do krabic a srovnaj v rohu prodejny přímo pod krabice od banánů....

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od sasa »

s tou zásobou dřeva, ta myšlenka je podle mě naprosto na místě a správná z toho důvodu, že spotřeba dřeva nejen na bubny je obrovská a stále stoupá, bubny se stávají dostupnějším zbožím a tak se produkuje stále víc a lze z toho vyčíst i jednu zajímavou věc a tou je rozdí mezi topline produkcí a běžnou produkcí - dřív nebyl problém poznat bubny levný od drahejch - dneska to jde daleko hůř (pro spotřebitele asi dobře). Na druhou stranu, hudební průmysl je zkostantělej a "stoletzavopicema" - bubny jsou tradičně pořád dřevěný, hw je pořád ze železa, šlapka je pořád stejnej kus materiálu (vyjma boba gatzena a jeho inovací) ale jinak se na trhu s bubny neděje nic. Jediný co pak začne frčet a bejt in je opatrná (přizdisráčská) marketingová úvaha o kustomizaci souprav (proto populární OCDP a SQ2 systémy a další pseudoinovace). Chtělo by to nějakej průvan a vítr na trhu, už roky je to nuda - od doby peavey radial systems, s inovací od Stevea Vollpa se na trhu nic neudělalo. Pseudoinovace, odlehčený mušle, sticksaver ráfky (už v padesátejch letech to uměl slingerland), reinforcement hoops v devadesátkách byla opět jen kopie korpusů z padesátejch let, odtlumený mušle, vyhakovací systémy yamahy, odpružený kotle a další kraviny, který zvuku nepomáhaj, resp. pomáhaj ale jen marketingově.....

bubenik.zt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 02 bře 2008 18:27

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od bubenik.zt »

Použít na bubny drahé dřevo neznamená vždy kvalitnější zvuk. Je to většinou překližka, takže zvuk ovlivńuje spousta dalších faktorů. Slušný zvuk dneska mají i levné bubny tzn. z levnějšího materiálu. To co slyší jednotlivec je subjektivní vjem...

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od Tarkil »

bubenik.zt píše:...To co slyší jednotlivec je subjektivní vjem...
No právě! O tom to přece je. Člověk si musí vybrat a najít to co mu sedí. K čemu ti je, když ti 20 lidí "objektivně" řekne, že máš skvělý bubny, když tobě nebudou sedět...

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od Pavlišta »

Posluchač má pravdu. DW hrajou na h.... zvláště kopák :D Asi je prodám...

https://www.youtube.com/watch?v=QUVqWki ... detailpage

https://www.youtube.com/watch?v=eYqp0pX ... detailpage

https://www.youtube.com/watch?v=k8Oir8V ... FKh3GDnk4g

Jen zvukaři byli jiného názoru...

bubenista
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 27 srp 2010 10:54

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od bubenista »

http://www.youtube.com/watch?v=UkXD1-GV ... P2cVugrDDQ

Bez dalšího komentáře, viz. příspěvky výše...

např.cituji " že Slingerland bude hrát líp než DW, není až takové překvapení. Ačkoliv u nejvyšší řady... hmm" -

přitom rozdíl mezi starým Slingerlandem a Ludwigem je hlavně v tom, že Slingerland bývá vždy kvalitněji vyroben, truhláři měli měkčí normy, neměli ve stáji Ringa

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od Moleek »

No nevím, co se tady snažíte dokázat youtube videama snímanými kdoví čím... :?
Jinak co ty Within Temptation? To byl na playback celej koncert nebo jen to intro? Nebo co znamenaj ty části (třeba 5:10) kde je slyšet zpěv, nicméně Sharon rozhodně do mikrofonu nezpívá? :D
EDIT: Aha... Tak jsem se dovzdělal a ten song je featuring Tarja .. Ten playback byly asi její party. Ok. Může být.
Nicméně kvalitu kopáku z toho videa skutečně nejsem schopen ocenit

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od Pavlišta »

Nesnažím se dokázat vůbec nic... Snímáno Zoom H-6, z palybacku nás určitě nepodezříváš.....
Okresní fesťák, slušný zvukař a výborný zvuk v daných podmínkách. Na studiových monitorech kvalitu zvuku rozeznávám dobře, přehrávání videa na telefonu asi tak nevyzní...

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od Moleek »

Ale jo. Na to abych řekl, že ten kopák hraje super, to stačí. :)
Ale na srovnávání nějakých jemných nuancí a výroky typu, že (teď si budu vymýšlet) Pearl Masterworks z 1996 hrajou líp, ale z 1997 už hůř, to prostě podle mě není

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od sasa »

vono je to celý hlavně vo tom, že srovnávat kvalitní bubny je prostě kravina. srovnávejme věci který se dnes daj sehnat do 20ti tisíc, tam by se snad našlo něco co fakt hraje blbě a v tý kategorii se snad dá najít něco co hraje nejlíp do 20ti tisíc - všechno ostatní co je dražší srovnávat je kravina, to je to co říkám celou dobu - co chcete srovnávat na nejlepších řadách DW a Pearlu? jde to? jde srovnat Hummer s Lamborghini (nemyslím tím lm402)? oboje je drahý jako prase, oboje jsou to skvělý auta, ale každý slouží jinému majiteli a většinou i k jinému účelu. je to pouze o preferencích. debaty kterej kopák je nejlepší jsou prostě uplně vedle, ta podstata toho všeho je přeci uplně někde jinde..... stejný jak srovnávat plechy, Ufip a Paiste a Zildjian a jánevim co ještě.... úplná blbost.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Velké bubny u vyšších řad - Pearl, Tama, Yamaha, DW, atd

Příspěvek od Posluchac »

Je zajímavé, jak reagují na bicí a bubeníka jeho spoluhráči dle stylů muziky. S Tamami Starclassic B/B mne kapela hrající tři na tři poslala někam, že prý i bez ozvučení ty bubny hrajou silně a velký buben je i na druhém konci malých sálů nad kapelou:)) Tak jsem vzal Pearl MLX a basák řekl, že jsem tak dobře v životě nehrál a to jsem 3 měsíce nehrál a necvičil kvůli těžkému úrazu:)). Na rockovém sejšnu zase zvukař jedné kapely zvučil bicí svého bubeníka cca čtvrt hodiny a pořád nebyl spokojen. Pak se přendaly mikrofony na mé Tamy, můj známý jen bubny projel a zvukař už níc nezvučil, že prý ty bubny hrajou jako kráva a není třeba s korekcemi nic dělat.. A ještě mne na konci akce pochválil jeho kolega, že už dlouho tak dobrý zvuk bicích neslyšeli..Tak si vyberte..

Odpovědět

Zpět na „Porovnání souprav“