Leštění činelů

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Leštění činelů

Příspěvek od P.C. »

Jak činely udržujete a leštíte?
Je lepší sidol, citrónová šťáva, nebo 20ml lahvička od Zildjianu za 5 stovek?
8)

bubnos
Řečník Sféry
Příspěvky: 595
Registrován: 27 zář 2005 20:19
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubnos »

zalezi od cine. na amati je sidol ok, ale na znackove drahe plechy,len s lestidlom tej znacky,od ktorej plechy kupujes.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Myslím, že neni potřeba leštidlo přímo značky, který máš činely, tj. když máš činely od několika značek, tak si nekoupíš troje leštidla...stačí jedno...já leštím leštidlem od Paiste Meinl hihat kupříkladu...spíš by mi zajímalo jak často leštíte činely?

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

teď sem čistil 2 činely,protože jsem pořídil nový blány a nechci jemít hned zasraný, ale tak jednou za půl roku je trocuh umeju ;-)

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Taky si myslim, že za půl roku to stačí...pokud se něčím nezaserou

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Pred natacenim ve studiu jsem je vycidil kvuli tomu, aby hraly vejsky, obyc. Sitolem (drive Sidol). Jedina nevyhoda je, ze to hrozne smrdi cpavkem. Na lahvicce za 500kc platis 490 kc znacku Zildijan... A byly to profi cinely Istanbul Alchemy. Nic spatneho se s nimi nestalo.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medák »

Já jsem dřív činely čistil (tak 1x za rok), teď je nečistím vůbec. Měli by mít temnější zvuk s míň vejškama (alespoň to tady někdo psal), ale rozdíl nepoznám protože se špiní postupně. Musel bych vzít novej činel a porovnat ho s tím nečištěným (i když dva nový stejný činely znějí taky každej jinak).

hubas
Řečník Sféry
Příspěvky: 571
Registrován: 30 pro 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hubas »

Pravdou je, že za účelem ostřejšího zvuku jsem před studiem vyčistil hi-hat a rozdíl tam byl... Činely nebyly nějak zvlášť špinavé, ale odstraněním usazené špíny může činel snáze rezonovat a nic ho netlumí. (Skoro jako odlepením pásky podlepeného rajdu-přehnaně řečeno!!!)

Usire
Pokročilý
Příspěvky: 54
Registrován: 16 kvě 2005 23:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Usire »

Taky používám Sitol a nemožu si stěžovat, ale dobrý hnus byl když sem čistil ride IstanbulAgop Alchemy PRO Art 20" má na sobě vysoustružené drážky a než sem to z nich dostal tak to trvalo asi 2hodky... možná že to zkusím eště jednou, ale jedině až půjde do světa...

red_eyer
Pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 23 kvě 2005 00:15
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od red_eyer »

A neničej se tím sidolem činely??? Já tím leštil starý stojany a je to pěkný svinstvo... :?

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Já jsem si teda sidolem sundal tu hezkou lesklou vrstvu ( na Zildjianech ) a tak jsem koupil origoš leštící brusnou pastu od Zildjianu za 190 kaček a šlo to tim krásně a činely se zase opět lesknou jako nové.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Adrub píše:Já jsem si teda sidolem sundal tu hezkou lesklou vrstvu ( na Zildjianech ) a tak jsem koupil origoš leštící brusnou pastu od Zildjianu za 190 kaček a šlo to tim krásně a činely se zase opět lesknou jako nové.
Ten sidol se da rozlestit uplne v klidu ! Nejdriv nanest, pak chvili pockat, az to zaschne a pak lestit a lestit. Nekdy pri silnejsim znecisteni cinelu je to celkem makacka, to lesteni, ale nikdy se mi nestalo, ze by to nesplnilo svuj ucel.
Naposledy upravil(a) Atlet dne 16 pro 2005 12:12, celkem upraveno 1 x.

san
Pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 18 bře 2004 17:08
Bydliště: 3nec

jarová voda

Příspěvek od san »

na odmaštění bohatěstačí jarová voda. a ne nějaké chemické sračky !

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

tak jsem si o víkendu koupil Sitol a leštil jsem si plíšky. jen u zasraný Amati HH jsem strávil 4 hodiny :evil:. Kdybych to věděl, radši bych si kupil jinou. Ale ostatní činely šli docela dobře. Pravda je, že ta HH byla už úplně černá.
Nevim jestli to má vliv na zvuk, ale vypadaj teď o moc líp. Ale abych pravdu řek, Sitol bych si na nějaký profi činely asi nedal. Když už bych utratil několik tisíc za plechy, nějaká ta stovka na čistidlo by se taky našla

P.C.
Diskutér Sféry
Příspěvky: 181
Registrován: 21 čer 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od P.C. »

A používáte na to ňákej spešl hadr, nebo jemnou tkaninu, mám strach abych si nepoškrábal svoje Sabiany. A taky tu někdo píše že se s tim sral 4 hodiny, to bych to radši přidělal na vrtačku a bylo by to rychlejc. :-)

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Já používám tedy hedvábný prostírání, mám leštidlo za 3 000,-, omývám to ranní rosou, pak to usušim fénem na nejnižší stupeň a pak se toho radši ani nedotýkam co kdyby se s tim něco stalo...:D

Prosimvás, ty činely taky něco vydrží...řešit hadry už je vopravdu hovadina...rejžákem bych to nečistil ale jakákoliv tkanina je v pohodě...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Zvláštní, že se člověk, kterej v jiným threadu jednoznačně tvrdí že lepší zvuk z něčeho už nejde jinou kombinací blan dostat, se v jiným threadu zeptá na takovou pičovinu :shock:

Neberte to jako prudu, jen jsem se podivil :oops:

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Atlet píše: Ten sidol se da rozlestit uplne v klidu ! Nejdriv nanest, pak chvili pockat, az to zaschne a pak lestit a lestit. Nekdy pri silnejsim znecisteni cinelu je to celkem makacka, to lesteni, ale nikdy se mi nestalo, ze by to nesplnilo svuj ucel.
Bohužel mam se sidolem takovéhle zkušenosti. Mám asi nějakej extra žravej :lol:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Honza píše:Ale abych pravdu řek, Sitol bych si na nějaký profi činely asi nedal. Když už bych utratil několik tisíc za plechy, nějaká ta stovka na čistidlo by se taky našla
S tim prave firmy pocitaji. Proto ti cistidlo k cinelu nedaji zadarmo (ikdyz vyrobni cena je skoro nula), ale nechaji te z vlastniho presvedeceni plynouciho ze strachu o drahe nove cinely radostne utratit jeste petikilo za par ml specialni sracky. Jak rikam, Sitol jsem pouzil na drahe profi cinely a nic se jim nestalo !

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Kdysi, blahé paměti, jsem čímsi čistil svoji čAlphu, a po vyčištění mi ten činel místy zmodral, místy zezelenal a vůbec byl totálně hnusnej :-(

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Ja mam svoje shit Meinel MCS, a ty neni treba lestit, jsou stale jako nove,
jsou nejak prelakovane, muzete na ne hrabat jak chcete a nic, staci utrit
suchym hadrem, za to magic od amaty se spini od pohledu.

šNek

Příspěvek od šNek »

jenže u madžika to asi zas tak neva, že pak nevypadaj hezky, zvuk by jim to stejně nezlepšilo

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Atlet píše: S tim prave firmy pocitaji. Proto ti cistidlo k cinelu nedaji zadarmo (ikdyz vyrobni cena je skoro nula), ale nechaji te z vlastniho presvedeceni plynouciho ze strachu o drahe nove cinely radostne utratit jeste petikilo za par ml specialni sracky. Jak rikam, Sitol jsem pouzil na drahe profi cinely a nic se jim nestalo !
Uvidim co ten Sitol s těma plechama za čas udělá. Ale je na něm namalovaná trumpetka, takže je to asi přímo dělaný na hudební nástroje :)
to P.C.: S tou vrtačkou je to dobrej nápad.
A jinak, opravdu neni hadr jako hadr. dělám v textilní firmě a některý hadry, se kterejma příjdu do styku bych na leštění opravdu nedoporučoval, ale je jich minimum a většinou se s nima člověk ani nesteká. Já jsem na leštění zdělal jedny celý dámský šaty.

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jan »

Já činely sice leštím, ale spíš jen z úcty k tomu nástroji. Používám Sidol a buď flanelový hadry nebo toaleťák a neublížilo to ani povrchu brilliant, co má Adrub. Snažil jsem se Sidol ředit, ale alkohol ho sráží a amoniak tam lít nechci. Proti firemním leštěnkám je silnější, ale zase to jde rychleji. Trochu to smývá nápisy, ale o to se budu starat, až mi bude Zildjian platit za reklamu. Crashe obyčejně po zkoušce utřu suchým hadrem. Jo, a na příští čištění mám připravený starý tepláky, protože dámský šaty nosím málo.

red_eyer
Pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 23 kvě 2005 00:15
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od red_eyer »

Já se stejně toho sitolu bojim. Jednou jsem s tím vyleštil amátkovej crash a ten po 2 hraních prasknul. :( Nemuselo to být tím sitolem, ale už bych to nezkoušel... :?

Odpovědět

Zpět na „Opravy a rekonstrukce činelů“