Nalazení Snare

Info, jak dostat nejlepší zvuk.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Friderick
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12 lis 2015 10:27
Bydliště: Prostějov

Nalazení Snare

Příspěvek od Friderick »

Zdravím Vás,

mám dotaz ohledně snare bubínku. Mám 14" Premier Cabria Vrchní blána Remo Emperor X, spodní brána Remo Hazy Ambassador, struník Puresound 2x20.

Mám pořád problém s nalazením bubínku. Pořád mám takový oškliví zvoniví zvuk, který se do teď snaží tlumit moongelem. Zkouším pořád přelaďovat, jak nejlépe by se dalo toho zvuku zbavit, abych nemusel používat moongel. Ať zkouším všemožné povolovat napínat, různě i blány mezi sebou, pořád se nedaří. Je fakt dokud horní byla Powerstroke 3, nebylo to tak hrozné.

Neměli by jste nějaký nápad?

Děkuji

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Nalazení Snare

Příspěvek od Sam Jr. »

používej dál moongel a neřeš to :)

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nalazení Snare

Příspěvek od rastalien »

Moongelu nebo jinému způsobu tlumení se asi nevyhneš, i když záleží na preferenci zvuku ...

Jinak borec tady má docela polopatická videa:

https://www.youtube.com/watch?v=y_MOBn6Vtno

a potom i další z jeho série ...

správným poměrem mezi natažením horní a spodní blány dostaneš z toho daného bubnu maximum ... nicméně hned na začátku tam říká již mnohokrát omílané, že levný snare prostě hrát tak, jako hrají ty dražší (vč. nežádoucích pazvuků) nebude.

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nalazení Snare

Příspěvek od shampoo »

ten zvonivej zvuk mas mozna proto ze ten buben laZis misto toho aby ses snazil naladit ;)


sorry sem rejpal,ale tohle me vytaci ;)


btw .. cim tlustejsi blana tim min zvoneni... a ja treba pouzivam misto moongelu tlumici prstenec, ze stary blany si vystrihnes silnej jak bude potreba ... cim silnejsi tim min prezneni ... ja dokonce pouzivam celou blanu (nebo jen jednu vrstvu z dvouvrstvy) jen sem z ni ustrihnul ten hlinikovej okraj ... ale to uz je extrem na hodne tučnej snare....

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nalazení Snare

Příspěvek od onehalph »

Delam to podobne - tlumici prstenec je nejvic bozi vec :-) A to ja mam velmi kvalitni bubinek - ale mam proste radeji ten suchy a zbytecne nepreznivajici sound :-)

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Nalazení Snare

Příspěvek od pampa »

podle mě je hlavní příčina levný snare, to je celé. všechny levné bubínky tohle dělají, že mají různé pazvuky a nežádoucí přeznění, je to tím že je tam použité nekvalitní dřevo s řídkými nepravidelnými vlákny...tlumenější blány a moongely tohle moc neřeší, pouze zvuk snaru úplně zaříznou. kup si dobrý virbl a nebudeš tohle muset vůbec řešit. ještě jedna věc - čím bude mít korpus větší hloubku, tím bude na pazvuky náchylnější, v tvém případě bych volil rozměr 14x5

Odpovědět

Zpět na „Ladění“