Sféra volí prezidenta ČR

diskuse o tom, co se do témat nevešlo

Koho budete volit?

Anketa končí za 14 led 2013 03:39

1 - Zuzana Roithová
0
Žádná hlasování
2 - Jan Fischer
1
3%
3 - Jana Bobošíková
1
3%
4 - Táňa Fischerová
3
8%
5 - Přemysl Sobotka
0
Žádná hlasování
6 - Miloš Zeman
3
8%
7 - Vladimír Franz
15
41%
8 - Jiří Dientsbier
1
3%
9 - Karel Schwarzenberg
13
35%
 
Celkem hlasů: 37

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Žilkoslav »

Zdravím kolegové, všude na různých fórech se tohle téma horlivě řeší. Tak bychom to také mohli prodiskutovat. Půjdete volit prezidenta? Koho budete volit? Co si o tom myslíte? :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Bobroněnko »

V prvním kole nejdu, něboť nebudu v místě trvalého bydliště a zařizovat si v této republice volební průkaz mi příjde poněkud přehnané :) nicméně kdybych musel, vyberu si Avatara nebo Rakušana. V podstatě cokoli (krom Okamury, který je naštěstí mimo) mi příjde lepší než Vašík.

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od VladikS »

Tak už i tady :-)

Položil bych zcela přátelskou otázku: co na tom knížeti všichni vidí? Většina mladých ho volí, jen díky úspěšné kampani, přitom názorově je většinou skoro ve všem proti. Je pro církevní restituce, je pro školné atd., mě i spoustě dalších lidí vychází ve volební kalkulačce na posledním místě...

A až pojede na setkání do zahraničí, tak mu nikdo nebude rozumět :-)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Šupi »

Náhodou, v cizích jazycích mu je rozumět lépe než v rodném (což je sice smutné, nicméně je to reakce na Vladikuv prispevek). Co na něm vidím? No především si myslím že má hodně dobré vztahy a známosti v zahraničí (což se o něj jako od ministra zahraničí také čeká), dále je mi každopádně sympatická jeho minulost - resp.spolupráce s V.Havlem a je to finančně i majetkově zabezpečená osoba, čili zde nehrozí nějaké přilepšování si :). A pro mě je i důležitý jeho smysl pro humor - těžko říct jak moc je to v prezodentském křesle důležité, ale když bych si tam měl představit věčně nasraného Fishera (jak to v posledních dnesch v televizních diskuzích vypadalo), tak je pro mě i tento parametr důležitý - zvlášť k "navození atmosféry". Neříkám, že je to ideál, ale vůči ostatním kandidátům u mě rozhodně vede, klidně zdůvodním proč nechci volit nikoho jiného konkrétního když zde otázka padne..

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Koubas »

no já jsem třeba student a školný, pokud by šlo opravdu školám, by mi nevadilo. takže si nemyslim, že by byl kníže názorově proti mladým. hodně lidí si podle mě uvědomuje, že ty školy za moc nestojí. druhá věc je, že pokud by se to udělalo blbě, což reálně v týhle zemi hrozí, tak ze škol budou lézt zadlužený lidi a školy neuvidí stejně ani korunu navíc.

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od bub7 »

Všechny účastníky jsem dnes odvolil do tříděného odpadu:)

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od dadoch »

Mně by se asi i Schwarzenberg líbil, nebejt Bilderbergu a některejch věcí spojenejch s TOP09. Placený školnýho mi přijde smysluplný, viz Koubas.
Vylučovací metodou mi tam pak zbejvá jen Franz a Fischerová. A vzhledem k tomu, že Táňa to sice myslí hezky, ale všechno, co říká, je až příliš batikovaně naivní, hodim to Franzovi. Částečně z recese.
Doufám, že někdo dokáže rozbít předpokládaný finálový duo Fischer-Zeman, jinak se z volby prezidenta stane volba sofiina.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Wind »

Zítra se volí taky, dojeď zítra :D

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od pete77 »

já už volil Zemana..kdyby tam byl Okamura tak jeho..ale není..stejně se nic nezmění krom té zku.. amnestie žádné velké slovo stejné nemá ,jak Obama.
Myslím si ,že k příštím volbám už tolik lidí nepůjde..je to prostě poprvé a z komára se dělá velbloud.To bylo i po revoluci všichni štastní jdu volit svoboda atd. a co dnes jaký je výsledek??jen se tam střídali 2 strany a nakonec slavné VV kterým jsem pěkně naletěl..strana podnikatelů a nastrčenej John jako medíální tvář:(
Republika rozkradené..každý si jen v politice napakoval a pryč na teplé místečko někam jinam..nevím kam to vede ,ale k lepšímu moc ne :D
a ta slavná unie..s pozice dělníka vidím jen výhodu v cestování a možnost zboží,ale co z toho když platy zůstavájí a všechno jde nahoru..chápu někomu se to hodí,studie v zahraničí i práce atd.v tom maj dnes ročníky 95 a víš výhodu.
jak říkal Ringo Čech..demokracie je drahá! :D

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Žilkoslav »

Já se volil Vladimíra, jinak jsem ani nemoh'. Však také, když zadáte pri hledání obrázků v googlu moje jméno, který mám uvedeno v profilu, vyjede vám Franz. :D

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od DNK »

Pete, já Ti nerozumím. Stěžuješ si na rozkrádání politiky a populismums VV. A volíš Zemana, volil bys Okamuru. Podívej se prosím na dokument Vládneme, nerušit, je to na stránkách ČT. Pak objevíš ten pravý rozměr Zemana, hodinovej dokument Ti rozsvítí, tedy snad. Po tom, co Miloš Zeman dosáhl koaliční smlouvy s Klausem, ve většině sátních firem změnil dozorčí a rady, dal tam své známé. To jsou ta teplá místečka, o kterých mluvíš.
Jestli Ti VV přišly jako vypočítanej politickej bussines, nevšimnul sis populismu Okamury? Ten člověk říká věci, který ( některý) lidi chějí slyšet. Jenže on taky většinu času kecá! Kandidoval na prezidenta, ale Ústavu snad ani nečetl. Tvrdil, že máme nejvyšší daně v Evropě, což je taky blbost. Je to podnikatel, víme???

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od pete77 »

na každej svůj názor se dá najít argument a oponovat tím..ale to je ta debata že:)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Wind »

To jo, ale to co ti říká jsou z naprosté většiny fakty..

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Bobroněnko »

tak zrovna Okamura mi přišel jako jedinej, kdo by byl horší, než Vašík...pač ten pán je tak kurevsky chytrej, až to bolí. Fakt, umění kecat hovadiny dotáh úplně do absolutní dokonalosti...

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od DNK »

Netvrdím, že můj příspěvek je zákon a každej má právo na svůj názor. Jestli jsou ale fakta z toho dokumentu pravdivá, což mi pripadá pravděpodobné, je Zeman pěknej zmetek a Klaus částečně s ním.
Všem, kteří se chtějí rozhodnout mezi Schwarzenbergem a Zeman to může pomoct. Ti, kteří jsou již rozhodlí pro Zemana, by se na to měli podívat povinně, aby pak nebyli zklamaní.
Jsem zvědav na případné dojmy.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... ita=vysoka

saft
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 12 kvě 2011 21:24

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od saft »

Já teda budu volit Zemana aji pokud to je ten největši parchant pod sluncem, protože pokud bude zvolenej ten modrej rakušák, kterej podle jeho slov "by bojoval proti odchodu z eu všema možnejma prostředkama", tak bych se musel odstěhovat někam do Japonska.

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od DNK »

V Japonsku bys měl to štěstí, že by tam nemohl kandidovat PiTomio. Asi je to na hodně dlohou debatu, nicméně. Safte, co si myslíš o odchodu z EU? Protože já si o odchodu myslím, že by to byla nejenom totální odstuda před Evropou, ale i světem, ale byl by to také totální ekonomický propadák. A další už si nemůžeme dovolit.

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od dadoch »

On Zeman na druhou stranu taky neni žádnej euroskeptik, možná naopak. V tomhle mě Klaus bavil.

Třeba tohle stojí za to slyšet:
A něco k četbě: http://petrmach.cz/cze/prispevek.php?ID=621

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Posluchac »

Z daných kandidátů jsem volil pana knížete.
Restituce.
Asi nevíte, jak byl okraden jejich rod ještě před oficiálním nástupem komunistů k 25.2.1948, vyvlastnění bezprávně a bez náhrady -viz. zákon Lex Schwarzenberg r. 1947 (a to aktivně bojovali proti nacismu za 2. svět. války, před vypuknutím 2. svět. války jako mnozí čeští šlechtici protestovali proti nástupu nacismu). Podobně byl majetek zabaven bez náhrady Bat´ovi (ač polovina celkové sumy, kterou byl za 2. svět. války podpořen odboj byla od něj). Lichtenštejnům na Moravě, Buqoyům v jižních Čechách, ač dle Benešových dekretů (na popud KSČ) nebyli prvně jmenovaní německé národnosti, nekolaborovali s nacistickým režimem. Dále např. sedláku Beranovi -býv. předseda vlády z 1. republiky, předseda Agrární strany zakázané Košickým vládním programem.. ..Pořád se bavíme o letech 1945 -1947, tedy před únorem 1948.

Nejen okradená církev má problém díky komunisticky orientovaným politikům s navrácením zabaveného majetku po 25.2. 1948 více jak 20 let po listopadu... Dodnes i potomci okradených sedláků.

Překvapuje mne tady od některých odsuzování pana Klause. Asi je to věkovým rozdílem a zkušenostmi, protože většina z vás nepamatuje komunistický režim - obrovské přerozdělování, od r. 1947 postupná likvidace společenských stavů, popravy, lágry, vystěhovávání, likvidace vlastnické myslivosti, vzdělání jen pro děti z komunistických rodin, zároveń zamítnutí vzdělání dětem z rodin továrníků -podnikatelů, českých vojáků ze západního odboje, živnostníků, sedláků.. Nízká životní úroveń -RVHP, dirigismus - kdo a co a kde bude vyrábět..Úřední ceny (viz. federální cenový úřad)..Pokles úrovně hospodářství z cca 15. místa na světě před 2. světovou válkou na cca 42. v r. 1989..

Vyznamenání a členství p. Schwarzenberga: Evropská Cena za lidská práva (1989), společně s Lechem Wałęsou.
Řád zlatého rouna (1991)
Řád Tomáše Garrigua Masaryka 3. stupně (2002)
Velké stříbrné vyznamenání za zásluhy Rakouské republiky (2005)
Velkokříž řádu za zásluhy SRN (2008)
Člen mezinárodní komise nadace Adalbert-Stiftung Krefeld
Nositel Velkokříže a čestný a oddaný rytíř Suverénního Řádu maltézských rytířů
Cena Marion Dönhoffové

Když tak se ptejte, rád odpovím :))
Naposledy upravil(a) Posluchac dne 17 led 2013 17:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Šupi »

Moc hezky shrnuto! :)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Žilkoslav »

Možná by to chtělo aktualizovat anketu pro druhé kolo voleb. S anketou na fóru nemám zkušenosti, porďte mi někdo, prosím, jestli se upravená anketa aktualizuje a znovu budou moc hlasovat ti, kteří hlasovali před úpravou ankety. Dík...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od pete77 »

já jdu zase do Zemana ..Karel je váženej má jméno je chytrej..ale myslím si,že se pro nás obyčejný lidi nic nezmění..prostě media maj o čem psát,a s komára se dělá velbloud:)
ten příspěvek výše je pěknej..,ta doba byla strašnější než dnes..to jsem rád ,že jsem v tom nežil..komunismus jsem vnímal jako dítě až tak od 85 :D

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od Adrub »

Pete, myslíš, že se Zemanem se něco (k dobrému) změní?

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od pete77 »

to se nezmění ani s Karlem..uvidíš,ale když mám možnost hlasovat tak hlasuji i když jsem přesvědčen ,že to pro nás obyčejný bude stejné :D než tam nejít a nebo hodit prázdnou obálku

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Sféra volí prezidenta ČR

Příspěvek od tomcorn »

Já budu volit Kostku, protože napsal přesně to, co jsem chtěl napsat já :wink:
Jen doplním, že typickou ukázkou, jak prezident nic moc nezmění, byla Lisabonská smlouva. Ač byl Klaus sebevětším odpůrcem, prošla. Proto souhlasím, že nějaké pravolevé (nebo ekonomické) polemiky jsou naprosto ve stínu reprezentativní funkce.

Odpovědět

Zpět na „Prostě o všem ostatním“