Dave Brannigan

vše o obrazových a zvukových materiálech.
juce
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 20 bře 2011 20:35

Dave Brannigan

Příspěvek od juce »

Zdravím hudobníci :D
Chcem vám predstaviť náš nový projekt. Uvidíme ako to pôjde, bude to niečo trošku iné ako to staré čo tu už bolo, ale nie zas až tak moc...
Sme štyria, hráme oficiálne indie/alternative, no na koncertoch, v pesničkách objavíte aj funky,jazz,rock....
Stránka na FB: https://www.facebook.com/davebranniganband

Už sme konečne dorobili čosi zo štúdia, tak nech sa páči, videoklip aj s pesničkou (alebo pesnička aj s videoklipom).
http://youtu.be/Xfqz8zkQWMg

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od BóĎA »

trochu mi to připomělo hudebně starý arctic monkeys :)

juce
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 20 bře 2011 20:35

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od juce »

:D Povedalo nam to už dosť ľudí, tak si dávame už bacha, aby sme ich nejak nekopčili, už sa to uberá teraz zas trošku inam :D

http://youtu.be/B1uYTMdiIhk

Nech sa páči. Pozrite si záznam z koncertu v Escape Clube, pesnička Crazy!
Ak si nás chcete pozrieť naživo, najbližšie koncertujeme 26.1.2013 v žilinskom Smerr Music Clube :D
Event:

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od onehalph »

[quote="juce"]:D Povedalo nam to už dosť ľudí, tak si dávame už bacha, aby sme ich nejak nekopčili, už sa to uberá teraz zas trošku inam :D

http://youtu.be/B1uYTMdiIhk

Slusnej joke :-) Tohle jsou Arctic Monkeys jak pres kopirak ... jestli by mozna nebylo lepsi si to priznat, co? :-)

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od Plesnivec »

..už týden váhám, jestli mám na tyto klipy reagovat, nebo raději mlčet.....ale muzika je jen jedna....

..je zřejmé, že tatínci a maminky se plácli přes kapsu a kromě nástrojů "zakoupili" i slušné nástrojové pedagogy....a asi je i všichni dohromady chválili..."vy jste ale kluci šikovní"... takže sebevědomí jim nikterak nepodráželi....

...zapomněli však dodat, že k muzice je třeba ještě jistá míra vcítění a takové, jak to říci...bouře vnitřních démonů... takže slyším spoustu odehraných not, či zvuků, ale muziku žádnou...celé je to tak ne příliš neprůhledně, chladně, vykalkulované...podívej, já umím zahrát i tohle,.... tak to tam nacpem...(ten xylofon, nebo co to je, ...ale i jiné věci např. některé pasáže bubeníka...)

...jsou to hezcí chlapci, takže na katolickém (či jiném) gymnáziu, panny jistě, se slzou v oku, aplaudují...

...zkuste mi někdo vysvětlit, proč hrají 70 synkop, když se netrefí ani do jedné....

...do muziky tomu ještě pár let, ....nebo pár negativních komentářů, chybí...nejsou však bez šance, potenciál mají velký....toť můj názor...tak mi vynadejte....!
Naposledy upravil(a) Plesnivec dne 09 led 2013 18:59, celkem upraveno 1 x.

juce
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 20 bře 2011 20:35

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od juce »

to onehalph:
Teraz znamená, že to čo tvoríme teraz (posledný mesiac asi) sa uberá už inam. Uvidím, či bude záznam z najbližšieho koncertu, mali by sme hrať ďalšie songy...
Ktorý konkrétne song ti to pripomína (hlavne to z koncertu, k prvej už pár podobných mám)? Ja som ich počúval dávnejšie, tak nech je niečo na porovnanie :) ...lebo, že sa to na nich podobá, by mi fakt nevadilo, osobne by som si rád vypočul hudbu ako sú oni niekde v Česku, Slovensku, ak sa to fakt podobá na konkrétne songy, tak kedysi sme sa ich napočúvali dosť, tak to ostalo, snažíme sa to potlačiť :)...

to Plesnivec:
čítam to postupne, tak nejaká reakcia zatiaľ na niektorú nevhodnú a inú kritiku:
-tatínci a maminky se neplácli přes kapsu - nástroje sme si kupovali každý za svoje, čo kto zarobil za niekoľko rokov, že do toho investujeme veľa, to už neviem, kto sa radšej opije každý druhý deň alebo čo, tak môže závidieť...
-pedagogové :D - gitaristi sa učili sami, ja som chodil 7 rokov na husle, ale asi to tam je poriadne poznať :D
-niečo viac ako odohrané noty dúfam nájdeš na koncerte, poprípade v novších pesničkách, samému mi je ľúto, že sme nahrávali v štúdiu song(y) ktoré už nám teraz skôr lezú hore krkom a nie sú nejak dorobené, prerobené (alebo už zahodené) ako by mohli byť.
-zvonkohra (xylofon) je v tejto pesničke aj pre mňa trochu nanútená, paradidel na dvoch tónoch nie je ukážkou zrovna umenia, ale páčilo sa to, tak je to tam, v iných pesničkách je využitá užitočnejšie.
...jsou to hezcí chlapci, takže na katolickém (či jiném) gymnáziu, panny jistě, se slzou v oku, aplaudují...

...zkuste mi někdo vysvětlit, proč hrají 70 synkop, když se netrefí ani do jedné....
...toto už za nejakú konštruktívnu kritiku nepovažujem.

V pohode, berieme všetkú kritiku, v podstate často majú ľudia pravdu, čo s tým máme robiť? Teraz sme začali, takže čas na zlepšovanie ešte bude, ak by sme to mali zabaliť, lebo sa niekomu nepáči, tak nie, sme radi kritike, je jej teraz dosť, tak sa chcem z nej čo najviac naučiť. Naše ciele asi nie sú topiť sa v prachoch a koncertovať po svete, zatiaľ hráme, lebo nás to baví a na koncertoch počúvať samý punk nás zrovna nebere :)
A kto váha, či písať, tak budem rád aj pozitívnemu aj negatívnemu, ale prosím niečo užitočné pre nás...

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od Plesnivec »

Nezlob se, teď jsem ve vleku událostí a chybí mi čas, večer ti odepíšu a zdůvodním svá slova. Nicméně, v žádném případě jsem nechtěl říci, že byste to měli zabalit. Chtěl jsem jen upozornit na věci, které, jako hráči, máte možnost identifikovat až z nahrávky (pokud ji budete seriozně analyzovat) a na něž musíte dávat pozor.

Mimochodem, to o těch synkopách byla nejkonstruktivnější část mého příspěvku.

Ahoj a nebuď otrávený... :lol:

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od Plesnivec »

Tak, hned na začátku ti musím říci, že na to, co ti vykládám se klidně můžeš vykašlat, nejsem žádná muzikantská kapacita, jsem jen starý praktik, ošlehaný větrem kavárenských i jiných ventilátorů, ...který sice dlouho nehrál, ale celá léta poslouchal……a kritizoval….

…ještě než začnu, musím říci, že ti moc nevěřím, že ses hru na bicí okoukal při cvičení na housle, váš basista, že ty prstoklady studoval doma ve sklepě…no a to spoření na nástroje z nevypitých piv (cisteren) a výnosem ze sběru starého papíru….jsi vtipálek…

....své hodnocení těch vašich dvou snímků rozdělím do tří částí….

1. skladba
2. provedení
3. image kapely

1. Všichni známe základní tři postupy, na nichž vznikají podobné skladby

a) skladatel
b) extrakt z vydařeného jamu
c) kombinace obou

Na skládání od stolu je třeba hudební představivost a asi i praxe, jinak vznikne umělohmotná kompilace, postrádající ten základní „tah“, který by každá skladba měla mít. Kdybych to řekl poněkud hloupě, každá skladba by měla mít „duši“, bez ohledu na to, na základě jakých postupů je složena.

Asi víš, že zcela oficiálně existují (a i jsou vyučovány) i mechanické postupy, pomocí nichž lze z pár tónů sestavit celou hudební větu…

…to je první věc, která na mně vykoukla, taková ta „umělohmotnost“ těch kompilací (přičemž u živé Crazy, to není až tak markantní) to ale není nejdůležitější…

2. Pes je zakopán v provedení. Kytaristé mi až tak nevadili, od nich se očekává, že budou „zdobit základní linku“, i když v Crazy se v beglajtu pěkně hádají, ale to je u živého vystoupení omluvitelné.. Problém je v základním tahu, který vytvářejí bicí s basou.
Basista hraje poněkud zakřiknutě, jakoby ztěžka na doby (a krátce), bicí jsou naopak takové „moc lehké, pospíchající“. No a problém jsem cítil především v synkopách té studiové věci. Víš synkopa, psaná v notách je poměrně jednoduchý útvar, ale nelze ji hrát „roboticky“, ta druhá, dlouhá, nota synkopy musí být jenom jakoby naznačená, nesmíš hrát její skutečně psanou hodnotu (přičemž bezpodmínečně musíš dodržet čas té notě vyhrazený). No a když jich pak hrajete moc za sebou, je to jak pochod androidů… Paradoxně tomu napomáháš i ty na bicí. Ta synkopa (ve Fashion) zní nějak ty-táá-ty tadla-tydli. Když to hrajete všichni, velice rychle se vám ro rozsýpá. Začíná to již nedodržením hodnoty těch prvních tří not, ale dorážíš to ty tím tadla-tydli na snare. Kdyby ses místo toho tadla-tydli na malý buben, vrátil do nějakého hutného patternu, např. ra-ta-ty-ta na kopák a snare, možná bys puls té skladby udržel, pokud by ti basista pomohl…

…mohl bych psát víc, ale stačí…, myslím, že potřebujete konzultanta na souhru, někoho kdo vám vysvětlí, kudy se má pohybovat basa a kudy bicí (myšleno v rámci pulsu skladby) a pomůže vám pár měsíců se souborovou hrou…vyždíme z vás nějaký drive, nebo groove, prostě nekompromisní tah… (proto jsem psal.. mnoho not a málo muziky, souhra…) Pokud se nemýlím, někde zde na sféře jsem četl pěkný popis spolupráce bicích s basou, myslím, že od Emila Frátrika, zkus to najít…

…poslední poznámka k provedení se týká „osobního nasazení“…hrajete a tváříte se u toho, jako když vás maminka donutila umýt nádobí (riad ?), hrajete téměř s odporem, vůbec tím pulsem nežijete,… důsledkem toho flegmatického přístupu je celková „rozklíženost“ kapely,… je to však i poměrně urážlivé pro diváka…

3. Image – celou dobu poslechu (a díval jsem se mnohokrát dokola) jsem měl pocit, že hrají maminčini chlapečci na odpoledním čajovém dýchánku a vlastně ne proto, že sami chtějí, ale aby udělali radost svým rodičkám…nevím, je – li to cílený image…..k rock and rollu…?

Nebuď otrávený ani uražený, všechno lze změnit a opravit, budete –li chtít, a budete –li vědět co opravit… přeji vám úspěch….

…a ještě něco….jakýsi stařec pronesl něco ve smyslu….“nevěř těm, kteří tě chválí“….(slovenské forum)..

...příšerně ukecaný příspěvek...

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od Sheafraidh »

Plesnivec píše:... je to jak pochod androidů…
... no, jeste ze to neni jako pochod iOSů :) (sorry za OT)
Plesnivec píše:myslím, že potřebujete konzultanta na souhru, někoho kdo vám vysvětlí, kudy se má pohybovat basa a kudy bicí (myšleno v rámci pulsu skladby) a pomůže vám pár měsíců se souborovou hrou…vyždíme z vás nějaký drive, nebo groove, prostě nekompromisní tah…
Mozna myslis zkratka producenta, ale nevim, ze by tu (v CZ/SK) takovi lidi byli - nebo jsou dobre schovani(?)...

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od Plesnivec »

Producent, v původním smyslu toho termínu, by byl nejlepším řešením, ...protože potenciál kluci mají, ... možná by stačil i nějaký konzervatorista, který na místní ZUČ vyučuje souborovou hru, nebo dirigent big bandu, který je zvyklý rovnat do latě nástrojové sekce...prostě zkušený muzikant...

..dostals mě, hombre, nevím, co je iOS...

..možná jsem do toho vůbec neměl rejpat, ale z komentáře k tomu prvnímu příspěvku na mně dejchlo a nadzvedlo mě, trochu moc sebevědomí až mesiášství, s nímž nám to předhodili a kecy o jazzu a funku..."...který uslyšíte, když budete dávat bacha....(parafrázuji).. " ve srovnání s tím, co je "na pásu"....

.....možná jen příliš brzy přepřahli na vlastní tvorbu, ....na coverech by se toho mohli ještě spoustu naučit...ostatně jako asi my všichni...

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od Plesnivec »


juce
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 20 bře 2011 20:35

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od juce »

Skusim regovat na co najviac, nieco mam chut nekomentovat, ale budem.... :D
-O tom, ze sme si sami zarobili na nastroje sa dohadovat nebudeme...neviem, ci mam podkladat nejakymi vyplatnymi paskami a vyhlaseniami :D Rozoberanie tejto temy povazujem za zbytocne, akurat co to basaka vytaca viac a viac, ked tu cita co pises, na aparat zarabal dlho, chytanie za slovicka o nevypitych pivach, to dakujem za takuto kritiku - skratka makali sme a prachy sme setrili a dali do vybavy - je pravda, ze na chlast ostalo tiez :D Basakovi na utesenie urcite zas pomoze to ze neveris, ze sa naucil tie hmaty sam, ano naucil, ja som hral na husle, teraz som sa prihlasil na zvonkohru a bicie, ale ucil som sa sam, s dnesnym netom to nie je velmi problem-akurat mam obrovske medzery v technike, ani palicky nedrzim poriadne ako by som chcel.

-druha vec hned na zaciatok, je mi luto, ze tu meleme stale o dvoch pesnickach (to este skoro stale o tej prvej, nizsie este cosi vysvetlim), dufam, ze po najblizsom koncerte bude zas nieco kvalitne nahrane, este pohladam v pc nieco pouzitelne a hodim sem, aby ste poculi, ze nehrame na koncertoch len tieto dve pesnicky (takze funky este najdes, jazz sa myslim nejaky aj pozahadzoval, takze jak to ma byt o dokazovani, ci klamem... och, to sa mi nechce)
-vystupovanie v studiu: pod videom je jemne naznacene "Tired after hours in studio" klip sme natacali uz skoro v noci, v sterilnom prostredi, podla nahravky, inak nastroje nahraval kazdy sam, takze... sami sme cakali z toho studia nieco viac za tu robotu asi a povedali sme si, ze toto uz nie, do studia sa tak skoro nevratime (viem ze toto ma neospravedlni... len vysvetlenie, mali sme to zvladnut lepsie), zaznamy z koncertov zatial myslim budu stacit...
Na druhu stranu, to ze sme urobili tento klip, ktory ma strasne vela much je pre nas super v tom, ze spevak sa po kritike zacal dost intenzivne venovat anglictine, basak cvici, ja cvicim, a snazime sa to zlepsit, co by asi len tak s koncertovanim samo neprislo, tam sa to viac strati, takze teraz si uzivame koncerty, tam sa to rozbehne a vela sa toho prehliadne...

Este som chcel urcite viac dodat, este si spomeniem, riadne sa nam tie prispevky natahuju.

Za radu o dolezitosti producenta vam velmi dakujem, prave som si spomenul, ze sa mi ponukol jeden konzervatorista z orchestra co aj ucil na ZUS, tak to bude asi uzitocne, susim ho skontaktovat :D

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od Plesnivec »

Nebuď naštvaný, jste na dobré cestě.....a už budu mlčet....

juce
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 20 bře 2011 20:35

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od juce »

Ja nie som naštvaný :D V pohode :D Aj že sa ti chcelo toho toľko písať :D

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od Plesnivec »

Víš, připadalo mi hloupé (sprosté), plivnout a nevysvětlit, co jsem tím myslel..a pak jsi mně dostal tou replikou o nekonstruktivnosti..a tak už jsem musel do detailů. Nejhorší je, že čím víckrát jsem si to pustil (asi 10x), tím zajímavější se mi to jevilo, třeba budu, na stará kolena, shánět vaše alba.....

Hele, je fajnové, že vás lidi berou, jste neokoukaní a zajímaví, nikdy ale nesmíte usnout na vavřínech, na některé věci zapomínat, případně (což by bylo nejhorší) je nevědět. Čím budete známější, tím více si posluchači a hlavně muzikanti, začnou všímat detailů....a třeba i žárlit....

To byl smysl mých dlouhých kázání...ať se daří, ....a až budeš mít něco dalšího, očekávám, že se pochlubíš...

Mimochodem, v té anketě jste vyhráli..?

juce
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 20 bře 2011 20:35

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od juce »

ďakujem :D

Myslim, že nakoniec tie kázne celkom padnú vhod, len si to bolo treba dovysvetlovať, ako píšeš (nakoniec si aj kapela pochvalila, ze takychto kritik sa nam zide aj viac) :D
Budem hádzať nové veci, ešte chcem hodiť niečo z nahrávania (bolo to aj o srande, nie len o práci a o hudbe), mám kopu videí, len to dať nejak dokopy zabere čas a všetko si robíme sami :D

V ankete to vyzerá že nie, v podstate ešte to beží, ale už nám došla fantázia kde to ešte hodiť a koho "prinútiť zahlasovať", ale aj tak sme prekvapení za tie hlasy, s výhrou sme vôbec nerátali :D

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od Jan »

To nic, my jsme se jednou s Mangabejem zúčastnili nějaké hlasovací soutěže a roztržitý, ale geniální houslista napsal nějaký skript, který hlasoval za nás. Pak ho od počítače něco odvedlo, takže výsledek byl 117 hlasů pro třetí kapelu, 109 pro druhou a asi tři miliony pro Mangabej.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od Moleek »

Už to, že druhá měla méně než třetí, je docela zvláštní :mrgreen:

Uživatelský avatar
Kenny
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2008 21:25
Bydliště: Praha

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od Kenny »

Mě se to líbí.. Občas mi přijde trošku "zvláštní" výslovnost ale jinak to působí svěže. Chtěl bych se zeptat, dělali jste si to sami? Líbí se mi, že to neni vyloženě klasickej klip, ale zároveň to vypadá fakt hezky. Zajímalo by mě, jaký jste na to měli vybavení a na kolik vás to zhruba přišlo. Mám teď na mysli jen ten klip, ne nahrávku. Můžeš mi o tom prosím něco napsat? Klidně třeba do zpráv..

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od bub7 »

Mě se ten klip ze studia moc líbí zhruba od třetí minuty. Po tom, co tady Plesnivec rozepisoval ty negace, jsem teda vzal kvalitní sluchátka a poslech si to taky asi desetkrát a musí říct, že nějaká ta nástrojová hádanice a podobně, to prostě patří k mladé začínající autorské hudbě, ale tou třetí minutou se to nějak srovnalo a působí to mladě, živě, syrově, ten zdvojený vokál je senzační, líbí se mi, že při kytarovém sólu si bubeník prosazuje docela hlasitý doprovod.

juce
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 20 bře 2011 20:35

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od juce »

Napíšem aj sem :D Všetko sme si robili sami, takže otázke peňazí sme sa celkom vyhli :D Brat je fotograf, točené je to na zrkadlovku, ja sa zas babrem dosť s videom, tak strih, nejaké efekty farby a takú formu, s tým som sa babral pár dní, basák robí v rádiu, tak nahrávanie mal pod palcom on :D Len sme sa zahrali aby to vyzeralo pekne (koniec koncov aj dobrý spevák len napodobňuje zvuk dobrého spevu - to nie je moj vyrok, ...som vcera pocul :D ).... V podstate pri tej vsetkej robote sme aj uz zacali zabudat na hudbu a venovali sa spracovaniu. Ale kritika nam myslim pomohla a pochvala povzbudi, tak ked je z kazdeho trosku, tak je to super, diky! :)

juce
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 20 bře 2011 20:35

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od juce »

Nove video z koncertu :D Haaaaaangmaaaaaaaan :D
http://youtu.be/R2ei7tDt_FI

jan138
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 09 zář 2008 20:01
Bydliště: Odry

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od jan138 »

Ten song mi hodne pripomina Perhaps Vampires Is A Bit Strong But... od Arctic Monkeys, ale jinak pekne video :]

juce
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 20 bře 2011 20:35

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od juce »

Pripomínať môže :D Na tom porovnávaní s Arcticmi sa smejeme už, všimni si prosím, že toto je cover od skupiny Dead Sons :D

jan138
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 09 zář 2008 20:01
Bydliště: Odry

Re: Dave Brannigan

Příspěvek od jan138 »

Ja jsem taky neporovnaval vas s Arctic Monkeys, vsimni si prosim, ze jsem to psal o tom songu a ne o vasi kapele...toho, ze je to cover jsem si vedom :]

Odpovědět

Zpět na „Videoukázky a audioukázky“