Jaký blány na Pearl Masters Premium maple

Postřehy, která jo, která ne, a která to má ráda tvrdě a která to má ráda s citem a pomáááálůůůůůů:-)

Odpovědět
lalisek
Pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 14 led 2006 23:58
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Jaký blány na Pearl Masters Premium maple

Příspěvek od lalisek »

Zdravíčko, prosím Vás, máte někdo zkušenosti s touhle soupravou BD 22x20, TT 10, 12 a FT 16? Jaký blány, když bych ctěl pořádně "podladit", ale aby to zkrátka ještě mělo šlehu. Nemám rád, zvlášť u tý 10, ty vysoký tóny. Poraďte prosím. :oops:

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký blány na Pearl Masters Premium maple

Příspěvek od Drumman »

Mam Masters MCX taky javor a hodil jsem tam na zkousku remo pinstripe clear a reknu ti ze to ma mlask jako krava :D a pri nizsim ladeni zni ten javor pro me ousko lepe :wink:

Jorjo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 141
Registrován: 16 bře 2009 17:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký blány na Pearl Masters Premium maple

Příspěvek od Jorjo »

Drumman: a kdy je hodíš do novýho kabátu ? :P

lalisek
Pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 14 led 2006 23:58
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký blány na Pearl Masters Premium maple

Příspěvek od lalisek »

Drumman: Právě, to je ono, ty vejšky mi prostě nesedí. Pinstripeky teda jo? Co jsem koukal na youtube, tak tam se mi nejvíc líbily nějaký pískovaný, ale to asi zkresluje ten net, nevím. Tady jsem to slyšel:

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Jaký blány na Pearl Masters Premium maple

Příspěvek od SKAlička »

lalisek píše:Drumman: Právě, to je ono, ty vejšky mi prostě nesedí. Pinstripeky teda jo? Co jsem koukal na youtube, tak tam se mi nejvíc líbily nějaký pískovaný, ale to asi zkresluje ten net, nevím. Tady jsem to slyšel:
Tohle jsou zrovna pískovaný Emperory :wink:

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký blány na Pearl Masters Premium maple

Příspěvek od Drumman »

Jorjo píše:Drumman: a kdy je hodíš do novýho kabátu ? :P
vůbeeeeeeeeeec :lol:


lalisek píše:Drumman: Právě, to je ono, ty vejšky mi prostě nesedí. Pinstripeky teda jo? Co jsem koukal na youtube, tak tam se mi nejvíc líbily nějaký pískovaný, ale to asi zkresluje ten net, nevím. Tady jsem to slyšel:
No ono s piskovanyma to bude hrat basove ale s cirejma to bude moderne mlaskat :)

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký blány na Pearl Masters Premium maple

Příspěvek od Drumman »

mě se líbi tohle mam to ted podobne :wink:

lalisek
Pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 14 led 2006 23:58
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký blány na Pearl Masters Premium maple

Příspěvek od lalisek »

Dáky za odpovědi, mno zkusim ty pískovaný, mám tam teď ambassadorky, tak uvidím. Ty pinstripeky jsou furt moc vysoký, ale mlaskaj pěkně, koukal jsem mu na další videjka a má to všude tak přitažený. Tak uvidim, každopádně děkuji vám moc :wink:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký blány na Pearl Masters Premium maple

Příspěvek od Slowmeda »

lalisek píše:Ty pinstripeky jsou furt moc vysoký,
Hele pinstripky jsou moc vysoký protože je máš vysoko nalazený, (nebo spodní blány). Ono když je naladíš správně tak jsou to v podstatě nejbasovější blány...

lalisek
Pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 14 led 2006 23:58
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký blány na Pearl Masters Premium maple

Příspěvek od lalisek »

Je pravda, že na Exportech jsem je měl pořádně hluboký. Zkusim tedy ty Pinstripeky a když to nebude ono, tak budu koumat dál. Díky za rady

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Jaký blány na Pearl Masters Premium maple

Příspěvek od Posluchac »

Jako nový majitel zvukového zázraku Pearl MLX ( mé jsou r.v. 1990 -91 na Taiwanu), údajně zvukově povedenější než nástupce řada Masters mohu říci, že těm bubnům je jedno, jaká se kam dá blána a na jakou výšku tónu ladíte. Všechny blány a v jakékoliv poloze hrají parádně i když trochu jinak.
Na dupáku 22/16 je starší Remo Powerstroke 3 a nechávám ji i z fin. důvodů.

S porovnáním s Tama Starclassic dupákem 22"/18 Performer B/B osazeným Evans G4 je Pearl BD s Remo Powerstroke 3 trochu barevnější a jen o něco méně basovější. Avšak barvou a nižším dosažitelným , konkrétním basem je pro mne o něco lepší než jedny Tama Starclassic Maple s BD 22/20, či jedny Yamaha Beech Custom Absolute 20/16, a kupodivu jasně lepší než dvoje DW Collectors 22/18, se kterými jsem přímo mé Starclassicy B/B porovnával.

Co mne ale úplně dostalo, když jsem vyladil za pár minutek tom 10" do střední polohy. Jako rezonanční jsem nasadill už použitou Evans G 1 Clear - čirou.. Jako úderovou jsem nasadil už použitou Remo Emperor Coated - tedy pískovou.

Paráda..Nicméně po doladění úderové blány mne napadlo tom otočit a zahrát si na rezonančku. Ono to hraje ještě líp. tzn. zvuk se ještě více projasnil a bubínek hraje dle mého ucha vyrovnaně a čistě od basů po výšky, zvuk je takový širokospektrální, barevný, se středním a kontrolovaným sustainem. O bláně G 1 píší, že při nízkém ladění klade důraz na přirozený zvuk těla bubnu. Takže půjdu cestou výběru blán, které co nejméně potlačují přirozený zvuk bubnů Pearl MLX.

Můžete někdo prosím také se svou troškou do mlýna? :D
Naposledy upravil(a) Posluchac dne 04 bře 2014 00:17, celkem upraveno 1 x.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Jaký blány na Pearl Masters Premium maple

Příspěvek od Sam Jr. »

tak 2 jednovrstvý blány vždycky dostanou z bubnu nejvíc barvy, ale je tady taky otázka životnosti, Ambasadorky se dají rozbít za pár hodiny hraní :) no uvidíš sám, kdyžtak popřemejšlet nad Ambasador X, jsou o něco tlustší.

Odpovědět

Zpět na „Blány, blanky, blaničky“