Oprava kopákové blány

Učíme se sami spravovat, co se nám na soupravě kazí.
Odpovědět
jan138
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 09 zář 2008 20:01
Bydliště: Odry

Oprava kopákové blány

Příspěvek od jan138 »

Včera mi praskla Emad 2 na kopáku. Přesně v místě dopadu beateru, jak se prošoupal falam slam prorazil beater blánu a udělal prasklinu o délce asi 10 cm. Jde mi o to, že zrovna nemám litr v kapse na koupi nové blány a tuto sobotu mám hraní s kapelou, tak jsem se chtěl zeptat na nejefektivnější způsob provizorní opravy té blány, aby mi vydržela alespoň na to hraní. Myslím si, že je to prosté a nejlepší asi bude polátat prasklinu kvantem izolepy z obou stran a pak blánu natočit, ať beater dopadá do jiného místa, ale pokud byste přece jen měli nějaké vlastní finty, budu rád za rady. Díky.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Oprava kopákové blány

Příspěvek od Adrub »

Vcelku prekérní situace :D
Já bych to zkusil vyřešit tak, že pokud máš doma nějakou starou blánu, tak bych z ní vystřihl co největší kus a za pomocí gafy přelepil prasklinu na kopákové bláně. Sice to bude asi hrát všelijak, ale pořád "hrát" :wink:

jan138
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 09 zář 2008 20:01
Bydliště: Odry

Re: Oprava kopákové blány

Příspěvek od jan138 »

To je zajímavý nápad, akorát jestli velký kus té blány nezabije zvuk...napadlo mě taky jestli nevystřihnout proužky ze staré blány a zkusit je přelepit vteřinovým lepidlem přes blánu v místě kde je prasklina, ale otázka, jestli by to drželo...v každém případě díky za radu :)

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Oprava kopákové blány

Příspěvek od Adrub »

Ten zvuk nebude stát tak jako tak asi za nic a tak je víceméně jedno jestli to uděláš tak či onak. Já to jednou udělal tak jak jsem již popsal a vcelku to fungovalo.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava kopákové blány

Příspěvek od Bobroněnko »

taky mám zkušenost s nalepením kusu staré blány přes proraženou (na kopáku). bylo to na amátce, takže zvuk byl alespoň nějak zajímavý. přežít se na tom rozhodně dalo.

Džej Tý
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 08 led 2012 16:16

Re: Oprava kopákové blány

Příspěvek od Džej Tý »

Zdravíčko, já bych to zalátal klasickou izolepou..hrál jsem na takovou blánu asi rok ve zkušebně a bylo to v pohodě ;-)

Jelenius
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 24 kvě 2012 12:12

Re: Oprava kopákové blány

Příspěvek od Jelenius »

Zalepit stačí- jde o to, aby tudy neucházel vzduch. Zvuk bubnu je o dost horší, když není při ataku tlak. :-)

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava kopákové blány

Příspěvek od dadoch »

Nebo prostě na bazar hoď inzerát, že sháníš urgentně jetou blánu. Nevěřim, že se někdo neozve/nepomůže:)

Odpovědět

Zpět na „Opravy všeho druhu“