AGEAN

Tak pište s čím kdo hraje, co je dobré a co nedoporučuje a co má jakej zvuk....
Odpovědět
miradrums
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03 lis 2007 02:47
Bydliště: OTROKOVICE
Kontaktovat uživatele:

AGEAN

Příspěvek od miradrums »

Mam na vas velikou prosbu nevite kdo dovazi do CR cinely znacky AGEAN? mala ukazka :

Uživatelský avatar
AGEAN
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2012 19:54
Bydliště: Liberec

Re: AGEAN

Příspěvek od AGEAN »

Zdravím Míro,
jsme novým (současně i prvním) zástupcem činelů Agean pro ČR. Ode dneška již funguje adresa http://www.ageancymbals.cz (nejsou tam ještě úplně kompletní informace). První várka činelů by měla tento pátek vyrazit z Istanbulu a cca v v půlce března bude zboží dostupné. Na výběr bude z cca 40 kusů. Rád tě uvítám v Agean vzorkovně v Liberci. Kdo dřív přijde, má větší výběr.) Bereme samozřejmě i objednávky na příští dodávku. Těším se na setkání.
Honza Kubánek - AGEAN Cymbals CZ, tel. 773 522 144, info@ageancymbals.cz

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: AGEAN

Příspěvek od Wind »

To se dělá z B25? To se musí těžce klepat...

Uživatelský avatar
AGEAN
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2012 19:54
Bydliště: Liberec

Re: AGEAN

Příspěvek od AGEAN »

Ano, většina sérií je z Agean B25. Sám jsem neklepal, tak nemůžu posoudit.), ale žádná lehká práce to jistě nebude.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: AGEAN

Příspěvek od Wind »

A ceny se mi zdají docela vysoké, takovým Anatolianům nebo Turkishům to bude konkurovat těžko jestli je zvukově nesetřou.. (což si nemyslím že by bylo nějak jednoduchý). Mám tak pocit že náš trh je celkově nasycenej co se Turků týče, ale koneckonců čím větší výběr, tím líp pro nás, každý výrobce to dělá trochu jinak a zní trochu jinak.

Uživatelský avatar
AGEAN
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2012 19:54
Bydliště: Liberec

Re: AGEAN

Příspěvek od AGEAN »

I Agean je jiný a určitě si své věrné najde. Vyšší cena? Jsou to high-endové činely za přuijatelnou cenu. Osobně si myslím, že u investice jako jsou činely není rozdíl 500 - 1000 Kč /ks nijak vražedný. Znám jejich zvuk na vlastní uši a těším se, až to samé dopřeju dalším bubeníkům. Zatím zdravím!

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: AGEAN

Příspěvek od Koubas »

pro větší část českýho bubenictva a 99% sféráků je vražedná každá stokoruna, zdá se mi.
ale možná, že je lepší, že na to nebude mít každej hejhula, protože v míň šikovných rukou se bojim, že B25 bude hodně praskat.

Uživatelský avatar
AGEAN
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2012 19:54
Bydliště: Liberec

Re: AGEAN

Příspěvek od AGEAN »

V Agean nad tím dlouho bádali a nakonec vybádali, jak to udělat, aby i tato slitina měla stejnou životnost jako B20. Ale přesné tajemství mi nesdělili.))

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: AGEAN

Příspěvek od jakas »

Vyrábějí se ze slitiny B25? tyjoo to mě zajímá .. :) jaký je zásadní rozdíl od B25 a B20? A taky, jsou agean hodně odlišné od anatolian? čím se popřípadě liší?

Uživatelský avatar
AGEAN
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2012 19:54
Bydliště: Liberec

Re: AGEAN

Příspěvek od AGEAN »

Zdravím...Bronz B25 má zhruba složení 75% měď a 25% cín (u Agean se někdy přidáváí i stříbrný prášek). Toto složení už zkoušelo více výrobců, ale byly údajně problémy s kratší životností činelů. Agean přišel na tu správnou recepturu a technologii zpracování. Zvukově je slitina B25 trochu - jak to popsat - více "chinoidni" a má výraznější střední spektrum - což se hodí u hlasitých crashů. Ride jsou jakoby zemitější s velmi definovaným úderem.


Ukázka to snad trochu objasní - i když poslech naživo je něco jiného.) Snad jsem trochu odpovedel...Honza /Agean

Odpovědět

Zpět na „Plechy, činýlky, činely a cowbely“