úprava 15'' SE hi-hat

Tak pište s čím kdo hraje, co je dobré a co nedoporučuje a co má jakej zvuk....
Odpovědět
EL34
Pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 18 říj 2009 14:26
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

úprava 15'' SE hi-hat

Příspěvek od EL34 »

Mám haitku Paiste 2000 Sound edge 14''. Kdybych koupil 15'' botoom te samé haitky a stočil ho na 14'' (zmizelo by to zvlnění). Znělo by to pak přibližně jako klasická rovná haitka?. Třeba jako 2000 medium hi-hats.. Příjde mě že ten botom od SE je takovej dost těžkej.. Nebo bych prostě měl náhradu kdyby náhodou prasknul Top....

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: úprava 15'' SE hi-hat

Příspěvek od Koubas »

když to stočíš, tak změníš profil činelu a podle mě to hrát nebude a navíc teda nevěřim, že to někdo stočí přesně do kulata. jestli se ti zvuk SE nelíbí, tak to prodej, je to lepší, než vymejšlet blbosti.

EL34
Pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 18 říj 2009 14:26
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava 15'' SE hi-hat

Příspěvek od EL34 »

V přesnosti problém není toho se nebojím.. Zvuk SE se mi líbí, ale proč neskusit rovnou haitku? Mohl bych si pak vybírat z SE a normální..
To se přece ten činel moc nezmění když zmizí jen to zvlnění (na každý straně o 1,75cm)... Haitka z dvou botomů taky hraje a nevim proč by tohle nemohlo alespoň přijatelně hrát...

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: úprava 15'' SE hi-hat

Příspěvek od Fogel »

pana B!! tak si zozen klasicku hajtku, v obchode ich maju tolko, ze ich az predavaju!! tak ten cinel najpravdepodobnejsie len znehodnotis... hrat sa s profilom cinelu nie je sranda..

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava 15'' SE hi-hat

Příspěvek od VladikS »

Podle mě to nestočíš přesně, nezahladíš pak ty hrany tak jako u novýho činelu a profil bude jinej...všechno tohle má vliv na zvuk a sustain. Podle mě fakt škoda ničit takhle činel...

Odpovědět

Zpět na „Plechy, činýlky, činely a cowbely“