Jak často čistit činely?

Tak pište s čím kdo hraje, co je dobré a co nedoporučuje a co má jakej zvuk....
Lisak95
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2010 23:56
Bydliště: Pernink (Karlovarsko)

Jak často čistit činely?

Příspěvek od Lisak95 »

Koupil jsem si nové činely Anatolian. V Humlovi mi doporučili nějakou čistící emulzi, kvůli oxidaci. Koupil jsem si tedy i čistící emulzi Paiste. V návodu jsem našel, že je zapotřebí používat emulzi pravidelně. Chtěl jsem se zeptat někoho zkušenějšího, jak často bych je měl čistit?

Kubason
Diskutér Sféry
Příspěvky: 184
Registrován: 20 pro 2009 21:56
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Kubason »

já mám anatoliany skoro tři roky za tu dobu jsem je čistil jednou někdy před čtrnácti dněma, takže moc krátký intervaly to bejt nemusí, pokud ti samozřejmě nevadí trochu zapatlaný činely

Lisak95
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2010 23:56
Bydliště: Pernink (Karlovarsko)

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Lisak95 »

Zapatlaný mi nevadí, spíš mi de o tu ochranu před oxidací...

Kubason
Diskutér Sféry
Příspěvky: 184
Registrován: 20 pro 2009 21:56
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Kubason »

tak s tim problém nemám, vlastně ani nevim o nikom, komu by se to stalo

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Vozka »

Oxidujou dost rychle, já je leštím tak jednou za tři měsíce, a to vždycky znatelně změní barvu. Uvažuju že bych si koupil kromě leštící emuzle (taky od Paiste) ještě Paiste Cymbal Protector aby tak rychle neoxidovaly, protože stačí je jednou chytit na koncertě víc zpocenou rukou, než stačí uschnout tak pod potem začnou lehce oxidovat a otisku se do leštění nezbavíš. Ale co jsem viděl třeba bicí Klaudy Kryšpína na workshopu, tak ten na leštění celkem sral a měl je zašlý dost, zvuk to asi začne ovlivňovat o dost pozdějc po tom co to začne bejt "ošklivý" a nemyslim že by je zoxidovaná vrstvička nějak dlouhodobě kazila.

Lisak95
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 02 lis 2010 23:56
Bydliště: Pernink (Karlovarsko)

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Lisak95 »

Já sem si koupil právě Paiste Cymbal Protector. Díky za radu :wink:

Kubason
Diskutér Sféry
Příspěvky: 184
Registrován: 20 pro 2009 21:56
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Kubason »

jo tak, tobě jde jen o tohle, tak to sorry, já myslel, že se bojíš, aby se ti s činelama něco vážnějšího nestalo, když je nebudeš leštit

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Kryštof »

Nechápu ty různý značkový čističe za několik stovek, když Sitol za 30 korun provede stejnou práci.

ondras59
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 03 zář 2011 19:17

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od ondras59 »

Já na čištění používám Jar, vyčistí to krásně..Vemu nějakej mokrej hadr, na to jar a pak do sucha utřu. Pohoda. Akorát jak se mám zbavit stop od paliček? :D :-) Měl jsem http://www.biciaperkuse.cz/produkt/636/ ... -/from/213 měli to jediný v hudebninách u nás. Tak jsem to vzal. Dělalo to strašný černý fleky. ..

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od maelt »

cymbal cleaner od Paistu

Kubason
Diskutér Sféry
Příspěvky: 184
Registrován: 20 pro 2009 21:56
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Kubason »

ondras59 píše:Já na čištění používám Jar, vyčistí to krásně..Vemu nějakej mokrej hadr, na to jar a pak do sucha utřu. Pohoda. Akorát jak se mám zbavit stop od paliček? :D :-) Měl jsem http://www.biciaperkuse.cz/produkt/636/ ... -/from/213 měli to jediný v hudebninách u nás. Tak jsem to vzal. Dělalo to strašný černý fleky. ..
Jo, přesně tohle jsem měl, je to úplně naprd, činely jsou sice lesklejší, ale přesně, dělá to fleky a měl jsem od toho leda špinavý ruce a paličky :D

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Šupi »

Já mám nějakej syfl od meinlu a supr! Nemůžu si to vynachválit, veleští j to pěkně a zanechá to jakýsi ochranný film...supr!

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Šupi »

Zkusil jsem vzít Chinu Sitolem a sezralo mi to skoro celej napis Anatolian :-(....takze vrele doporucuju - SITOL NE!

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Fogel »

sitol moze zanechavat flaky. ja som pouzival aj sitol, dunlop cistidlo ale paiste cleaner je zatial najlepsi...

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Wind »

Já bych se na celý čištění a leštění vykašlal čímkoliv :D

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Šupi »

To já bych na něj nekašlal...nejde jen o vizuální požitek, ale dokáže to změnit i zvuk - kort když máš činely delší dobu neleštěný (jako já teď HH a 1 Crash)...je to fakt změna... :-)

Lahodnej
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 18 čer 2011 19:13

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Lahodnej »

Já mám rači zvuk těch zasiflnenjch činelů, než když je mám vyleštěný až z nich bolej oči... :)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Šupi »

Tak to je asi kus od kusu a ucho od ucha...ale zkrátka - je to změna...

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Wind »

Taky mám radši zvuk těch zasiflených :D

Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

Přesně tak :wink: Poněvadž, když to furt leštíš, leštíš a leštíš, tak se ti za nějak čásek může stát, že se ti sleští ta lakovaná ochranná vrstva, která tam asi nebude pro srandu králíkům, a proleštíš se až na kov a zoxiduje ti to stejně. A pak se někdo nemůže divit, že to hraje jak pochcané hrnec. :roll:

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od jakas »

Zbyněk Fiala píše:Přesně tak :wink: Poněvadž, když to furt leštíš, leštíš a leštíš, tak se ti za nějak čásek může stát, že se ti sleští ta lakovaná ochranná vrstva, která tam asi nebude pro srandu králíkům, a proleštíš se až na kov a zoxiduje ti to stejně. A pak se někdo nemůže divit, že to hraje jak pochcané hrnec. :roll:
Opravte mě, jestli se mýlím, ale Anatoliany nemají žadný ochranný lak nebo vrstvu, stejně tak jako většina turků. Takže je jedno, jak to kdo často leští, kov snad neproleští :D

Zbyněk Fiala
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 07 kvě 2009 15:42
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Zbyněk Fiala »

To jankas: No já teda nevím, ale každej činel by měl mít nějakou tu ochrannou vrstvu, nebo resp., nějakou povrchovou úpravu díky, který se ty činely blejskaj, ovšem když se moc proleští, tak to začne oxidovat. :D

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Fogel »

niektore firmy zvyknu na htove cinely naniest nejaky ten ochranny film, ktory vydrzi do prveho cistenia, ale to je vsetko.. napriklad paiste od 0:40
ale turci seru aj na to :D nie je tam ziaden lak, ktory chrani bronz dlhodobo ako napriklad lak na drevo :D
take veci ako paiste protector by som si pouzival len keby som videl ze mi cinely naozaj oxiduju alebo koroduju. moje masterworky neboli cistene 5 rokov od vyroby a za ten cas sa objavila na jednej crash jedna mala zoxidovana skvrna, ktora sa ale nerozsiruje...
cistenie je skor zalezitost vizualna a zvukova nez ochranna.. spinave cinely maju radi skor jazzmani pre suchost a kratsi dozvuk. ciste cinely su dobre pre rockerov. zvuk je jasnejsi a ostrejsi.
a este jeden postreh, zda sa mi ze b8 je nachylnejsi na oxidaciu a korodovanie. b20 sa mi zda dost odolna

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od jakas »

Zbyněk Fiala píše:To jankas: No já teda nevím, ale každej činel by měl mít nějakou tu ochrannou vrstvu, nebo resp., nějakou povrchovou úpravu díky, který se ty činely blejskaj, ovšem když se moc proleští, tak to začne oxidovat. :D
Ty činely se neblejskají kvůli nějaký vrstvě, jediný kdo dává takovou ochranou vrstvu je Paiste a tusím některé Sabiany. Činely se blejskají kvůli soustružení (to jsou spíš matný) a hlavně kvůli následnému leštění u některých řad některých výrobců. Žada vrstva ani povrchová úprava na tom nemá vliv. Turecký činely jsou prostě ruční práce a to bez jakýchkoliv následných zásahů.

Gilnar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 121
Registrován: 25 bře 2009 17:30
Bydliště: Praha

Re: Jak často čistit činely?

Příspěvek od Gilnar »

Já činely neleštím, jenom na nich utírám prach. Líbí se mi víc s patinou, která samozřejmě i do jistý míry ovlivňuje zvuk (po dlouhý době).
Ale dává smysl, že činely s brilliant finishem asi člověk bude chtít mít blejskavý.

Odpovědět

Zpět na „Plechy, činýlky, činely a cowbely“