Skladování a přeprava činelů

Tak pište s čím kdo hraje, co je dobré a co nedoporučuje a co má jakej zvuk....
Odpovědět
shs
Pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 19 črc 2006 19:36
Bydliště: Vysočina

Skladování a přeprava činelů

Příspěvek od shs »

Opět "vědecké" téma: Jak skladovat činely? Na stojato, nebo položené. Totéž u přepravy. Já je třeba mám všechny stažené na silonovém šroubu, v bagu vlastně jako jeden "kus".

punkiesak
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2009 16:14
Bydliště: Sedlec u Českých Budějovic

Re: Skladování a přeprava činelů

Příspěvek od punkiesak »

No pokud je obal na činely kvalitně udělaný, že pokud by byl "nastojato", tak aby hrany činelů nebyly vystaveny žádnému vyššímu tlaku(gravitace, působící směrem dolů) například vnitřním polstrováním okrajů toho obalu, pak je toto v pořádku, ovšem z hlediska rozložení sil na činel bych volil spíše "naležato".

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování a přeprava činelů

Příspěvek od Slowmeda »

Jsem přesvědčený, že je to úplně jedno. Síla působící při svislém stání na hranu činelu (nebo jeho celé tělo v jakémkoliv místě, vychází pouze z jeho hmotnosti a gravitace. U každého běžného bronzového plechu bude ta síla vlivem jeho velikosti, tvaru a hmotnosti pro jeho deformaci zanedbatelná. Když si představíš co činelu nakládáš při hraní a jak se nezkutečně vlní (je to někde ve zpomaleném záběru na jutubu od Manginiho) tak musí být i laicky jasné že ten plech je neskutečně pružný. Za mě z toho plyne, že jakákoliv filozofie skladování u běžných (kvalitních) bronzových činelů je pro jejich výdrž zbytečná. Samozřejmě jiná věc je mechanické porušení hran nějakým odřením atd, ale to nemá se zatížením nic společného. Pokud by měl někdo jinou podloženou zkušenost asi bych valil oči.... :shock:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování a přeprava činelů

Příspěvek od Vojta Horák »

Já na to dlabu, protože je to kov. A občas to naperu takovou silou, že můžou bejt činely rádi, že mám aspoň futrál.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování a přeprava činelů

Příspěvek od Medák »

Když vidím videa z továren na činely, kde se jim to válí různě opřené na zemi... Slyšel jsem, že by se činely měly skladovat ve vodorovné poloze, ale důvod mi jasný není. Jediné nebezpečí vidím při pokládání na hranu na tvrdou zem, kdy by se při neopatrném zacházení mohl činel poškodit. Činely skladuju v obalu nastojato. Spíš je důležitý dávat bacha, aby s tím při přepravě někdo nepraštil nebo na měkký obal nedal stokilovou bednu.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování a přeprava činelů

Příspěvek od BóĎA »

já se je pokoušim dávat naležato vždy a všude

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Skladování a přeprava činelů

Příspěvek od Šupi »

Já to vůbec neřeším, když jsem začínal hrát, tak jsem se bál abych činelama při vyndavání náhodou necinknul o sebe...teď když na těch slow-motionech vidim co to vydrží, tak na to fakt peču. Jasně že se snažím aby to nikde nešlo kov na kov (ať už ve středu činelu o závit, nebo aby při hře necinkaly o sebe nebo o HW), a le to je tak vše.

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: Skladování a přeprava činelů

Příspěvek od Arcturus »

Činely skladujem na stojanoch :D čiže naležato, ale na koncertoch klasicky v obale, nemám nejaké exotické kúsky takže s tým nezaobchádzam ako so sklom, i keď dávam bacha pri nakladaní a prevoze, lebo väčšina ludí (spoluhráči, príp. šofér) sa k tomu stavajú asi takto :
Přílohy
fuck-this-shit-thumb.png

Odpovědět

Zpět na „Plechy, činýlky, činely a cowbely“