Ideální počet činelů

Tak pište s čím kdo hraje, co je dobré a co nedoporučuje a co má jakej zvuk....
Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Ideální počet činelů

Příspěvek od Moleek »

Jako bubeník Pavilon9? Ten už ty crashe tak nějak vyeliminoval všechny
Obrázek

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideální počet činelů

Příspěvek od Wind »

:D Tak to respekt

Jorjo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 141
Registrován: 16 bře 2009 17:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideální počet činelů

Příspěvek od Jorjo »

Kůjva a já nemám ještě ani jednu :( :D

Vladimír Motouz
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 06 čer 2012 22:03

Re: Ideální počet činelů

Příspěvek od Vladimír Motouz »

Šupi píše:
S tímhle názorem nesouhlasím, sorry, ale když to přeženu tak z ridu prostě nevyloudíš zvuk splashe :D.
Ještě že je tam ten smajlík! :D Jasné, splash je dooost specifický činel (stejně jako china apod.), ale zrovna splash nepovažuju za nezbytný plech, a když není, tím lépe - někdy svádí k jeho přehnanému využívání, pokud má echt zvuk. To už ale záleží na konkrétním hráči. S tou kreativitou a tvůrčím myšlením se ztotožňuju.

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Ideální počet činelů

Příspěvek od Fogel »

mensia suprava podporuje kreativitu a rozsiruje moznosti vyuzitia toho co bubenik ma, to je pravda. ale tak subways ku svojej hudbe ani viac nepotrebuju :D bubenik hra jednoduche punkove groovy.. tazko by si ale s takouto supravou vystacil prog-rock/metalovy bubenik, kde ta hudba je kompozicne velmi zlozita a vyslovene si ziada siroku rozmanitost zvukov.. napriklad spominany gavin. ten je uz posunuty do inej dimenzie a stale ma velku supravu, lebo ju vie vkusne vyuzit. aj tie male roztomile bell cinelky. to ze niekto nevie rozoznat splash od gongu neznamena, ze splash cinel nema vyznam.. ma a velky

Vladimír Motouz
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 06 čer 2012 22:03

Re: Ideální počet činelů

Příspěvek od Vladimír Motouz »

http://aktivity321.unas.cz/GM2011/Neprestavej.mp3 - v tomhle songu slyším výjimečně splash a chinu a tak zavdávám podnět k diskusi - obešlo by se to tam bez nich? :)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideální počet činelů

Příspěvek od Sheafraidh »

Tohle by se asi obeslo - cinu jsem nezaznamenal ani nijak odlisnou od ostatnich crashu (i kdyz myslim, ze vim, ktery zvuk to je), ale to je asi spise nahravkou. Co se tyce toho splashe, jeden moment ve sloce, kde je pouzity by sel urcite nahradit necim jinym, samozrejme, ze takhle je to trosku pestrejsi :)

Jinak myslim, ze expert na splashe uz byl zmineny (G. Harrison) a kdyz jsem zkousel neco od nich hrat, tak jsem vyuzil spicky cinelu, ale neni to uplne ono...

Ja osobne bych se asi bez ciny neobesel, splash nemam, protoze jsem rozmlatil 3 v celkem kratky dobe (ale mel fakt perfektni zvuk), a mam misto toho ted nove radsi 14'' chinu...

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideální počet činelů

Příspěvek od Wind »

Myslím, že to tomu dodává barvy navíc, což určitě přínos je, ale kdybych měl na výběr mezi lepším hráčem bez chiny a splashe a horším s nima, tak bych si vždycky vybral toho lepšího.

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Ideální počet činelů

Příspěvek od Fogel »

preco automaticky dehonestujes bubenikov s vacsim poctom cinelov? ja by som si vybral lepsieho hraca s chinou a splashmi ako horsieho bez nich..

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideální počet činelů

Příspěvek od Wind »

Nedehonestuju, popletl sis ty možnosti :D Sám mám "běžný" počet činelů, jenom říkám že je pro mě důležitější aby to bylo dobře zahraný než jestli to má nebo nemá chinu a splash

Uživatelský avatar
Arcturus
Pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 10 úno 2012 13:35

Re: Ideální počet činelů

Příspěvek od Arcturus »

1x HH , 2x crash, 2x china, 1x splash, 1x ride

Odpovědět

Zpět na „Plechy, činýlky, činely a cowbely“