Co si myslíte o těhlech činelech?

Tak pište s čím kdo hraje, co je dobré a co nedoporučuje a co má jakej zvuk....
Mára
Diskutér Sféry
Příspěvky: 132
Registrován: 19 čer 2007 23:32
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Co si myslíte o těhlech činelech?

Příspěvek od Mára »


Mára
Diskutér Sféry
Příspěvky: 132
Registrován: 19 čer 2007 23:32
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mára »

A vůbec jaký sou obecně lepší crashe?Menší nebo větší?Já sem tak trochu nezasvěcenej.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

o tom se jenom dá říct, že to je nejnižší řada a hraje to jako nejnižší řada a mezi nejnižšíma řadama všech normálních značek prakticky nejsou rozdíly a jde jenom o logo. ve zkratce - velikost je o tom, co hraješ za styl, větší je hlasitější. na menších rozměrech můžeš ušetřit pár maximálně stovek, takže kupuj s ohledem na využití. u vyšších řad se tohle komplikuje váhovýma kategoriema a různýma úpravama, ty ale v nízkých řadách neexistujou.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

já bych si koupil Paiste PST5

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já ne.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Kdybych teď začínal na bicí, tak si pořídim okousaný plechy Amati za pár šupů. Pak bych začal šetřit na něco lepšejšího, třeba od Anatolianu :)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

přesně.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomcorn »

Rift píše:Kdybych teď začínal na bicí, tak si pořídim okousaný plechy Amati za pár šupů. Pak bych začal šetřit na něco lepšejšího, třeba od Anatolianu :)
Například. :D :D :D :wink:

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

já mám 2 činely pst5 a hraje se mi na mě dobře a taky dobře zní, myslím že když už nějakou nízkou řadu od paistu, tak pst5

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

Možná by si pomalu někteří mohli začít myslet, že tohle forum platí potají Anatolian, ale kurva, když to stojí maximálně o pár stovek víc, než ty PST5, o kterých stejně jednou zjistíte, že nehrajou (až si třeba na kšeft půjčíte od někoho plech z vyšší řady a přistihnete se, že na svůj crash už vůbec nehrajete), nedivte se.
Osobně bych byl rád, aby Anatoliany zválcovaly republiku, potažmo Evropu, aby si třeba u Paistu uvědomili, že lidi přestávaji mít potřebu dát za dobrou hajtku 10 tisíc a šli s tim dolu. Kdybych neměl všechno z druhý ruky, protože mi to nějak nevadí, a chtěl všechno nový, na vyšší řadu bych si moh pomejšlet jenom odněkud z Turecka.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

tomcorn píše: Například. :D :D :D :wink:
No :D
Postupoval jsem stějně, akorát jsem ty Amáti plechy neměl zas tak uplně okousaný. A mimo Anatolianů jsem měl/mám i nějaký vyšší Paisty z druhý ruky. :)

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

to Koubas: to se nedá popřít, že ty anatoliany jsou lepší, kdybych to byl býval věděl a měli nějaké anatoliany u nás v hudebninách jak sem kupoval ty pst5, tak bych je bral hned, totiž zrovna týden před tím než sem si byl kupovat ty pst5, tak ty anatoliany nějakej borec koupil a už tam nebyl ani jeden crash od anatolianu. A mi se nechtělo pomalu měsíc čekat na ty anatoliany, jen kvůli toho, abych si je poslechl. Kdybych mohl vrátit čas, šel bych do těch anatolianů, fakt sou dražší jen o pár stovek a zvuk s pst5-kama nesrovnatelnej. Nejradši bych je prodal a koupil anatoliany, ale momentálně šetřím na novou sadu.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No, ja myslim ze paiste maji v tech nejvyssich radach specificky zvuk ktery podle mne anatolian nenabizi. Ceny PST 5 sou celkem vysoke, ale co.. delaji se v nemecku.. kdyby to delali na lince v Cine, tak to bude levnejsi a bude na logu napsany - Paiste/made in china :D :D :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomcorn »

Psyker píše:No, ja myslim ze paiste maji v tech nejvyssich radach specificky zvuk ktery podle mne anatolian nenabizi.
Ano to je pravda, Paiste a Anatolian dělají dost jiný činely, tureckej a germánskej styl se líší podobně, jako třeba britský a americký lampový aparáty. Ale jestli jsi to myslel tak, že Anatolian nenabízí specifický zvuk, tak to bych nesouhlasil :wink:

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milq »

Podla mna, kazda cinelova firma sa lisi viac ci menej urcitym zvukovym specifikom. Niekomu vyhovuje nabliskany krystalovo cisty zvuk, niekto ma rad cisty zvuk s nadychom orientu, niekto ma rad spinavy zvuk dekla od popolnice. Turci maju svoj rukopis, germani, americani, kanadani...
Kto svoj zvuk hlada, najde. Ceny sa samozrejme lisia, niektore firmy investuju vela prachov do reklamy, potom su tie ceny ine.
Samozrejme aj kvalita a trvacnost zohravaju svoju rolu, ale to uz je na inu temu.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

jó no, když už tu je psané něco o té trvanlivosti, neví někdo jak to s ní je u anatolianů??

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

No hele...mám 17" crash baris už přes rok, dávám mu zabrat solidně a drží (ťuk ťuk ťuk).... a ještě jsem neslyšel že by někomu anatolian praskl. Pokud to není řezník...

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Psyker píše:No, ja myslim ze paiste maji v tech nejvyssich radach specificky zvuk ktery podle mne anatolian nenabizi...
...a tak je to aj správne! :)
Okrem iného nechápem celkom definiciu slova 'specifický zvuk' v tejto súvislosti..akože napríklad môjmu uchu prehnanú 'ucinkanosť' série 2002?
Pán boh zaplať!! Proti gustu žiaden dišputát, nič proti Paistu, ale ich zvuková škála sa mi nikdy nepáčila. To, čo mali tento rok vo Frankfurte ma tiež nijak neoslovilo..je to stále akoby 'dokolečka dokola' (ešte raz, aby nevznikali nedorozumenia: 'nemeju to', je to IBA môj názor).
Určite, pre 'tradicionalistov' je to absolútne oprávnene etalón, dnes ale ide zvuková škála neustále do predu a aj firmy, kt. pred niekoľkými rokmi vyrábali 'pseudočinely' (Meinl) sú dnes zvukovo a typovo o hodne dalej ako Paiste..
A ešte k tým cenám. Uvidíme za 5 rokov, či si Anatolijan udrží dnešnú cenovú úroveň (samozrejme pri zarátaní inflácie).. ;)

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

ale to snad...

Příspěvek od mupet »

Martin píše:to Koubas: to se nedá popřít, že ty anatoliany jsou lepší, kdybych to byl býval věděl a měli nějaké anatoliany u nás v hudebninách jak sem kupoval ty pst5, tak bych je bral hned, totiž zrovna týden před tím než sem si byl kupovat ty pst5, tak ty anatoliany nějakej borec koupil a už tam nebyl ani jeden crash od anatolianu. A mi se nechtělo pomalu měsíc čekat na ty anatoliany, jen kvůli toho, abych si je poslechl. Kdybych mohl vrátit čas, šel bych do těch anatolianů, fakt sou dražší jen o pár stovek a zvuk s pst5-kama nesrovnatelnej. Nejradši bych je prodal a koupil anatoliany, ale momentálně šetřím na novou sadu.
...jsi z šenova u Ostravy? (Havířov?) pokud ano nepochopím, proč jsi při takové "investici" nepřidal 150 kč a nezajel se mrknout na Anatoljany třeba do opavského drumcentra??????? a ted brečíš ????

p.s.
pokud je to nějaký jiný šenov...omluva předem...i když... 8)

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

to mupet: jó sem ze Šenova u Ostravy, pač u nás v hudebninách nakupuju pravidelně a Januš mi udělá vždycky lepší cenu, tak chybama se člověk učí, aspoň budu pro příště vědět, ale zase tak moc nebrečím, sem s těma pst5 celkem spokojený, víš jak, vždycky to můžu prodat a koupit si ty anatoliany:)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Člověče, já jsem dříve Paisty také nějak moc nemusel, obzvláště právě kvůli té "ucinkané" sérii 2002, ale letos ve Frankfurtu se mi naopak líbilo téměř vše co tam měli z vyšších řad (Dark Energy, Traditional, Signature, Twenty....). No ale jak píšeš, je to věc osobních preferencí. Podle mne jsou však Paiste zbytečně předražené (alespoň u nás).

drmr píše: Okrem iného nechápem celkom definiciu slova 'specifický zvuk' v tejto súvislosti..akože napríklad môjmu uchu prehnanú 'ucinkanosť' série 2002?
Pán boh zaplať!! Proti gustu žiaden dišputát, nič proti Paistu, ale ich zvuková škála sa mi nikdy nepáčila. To, čo mali tento rok vo Frankfurte ma tiež nijak neoslovilo..je to stále akoby 'dokolečka dokola' (ešte raz, aby nevznikali nedorozumenia: 'nemeju to', je to IBA môj názor).
Určite, pre 'tradicionalistov' je to absolútne oprávnene etalón, dnes ale ide zvuková škála neustále do predu a aj firmy, kt. pred niekoľkými rokmi vyrábali 'pseudočinely' (Meinl) sú dnes zvukovo a typovo o hodne dalej ako Paiste..

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

No,ještě že máme tolik značek k výběru. Paiste zrovna taky moc nemusím,ale nedá se to zaonačit na celou značku. Některý řady se mi líbily.
To že jejich kusy zní vedle sebe přinejmenším velice podobně jsem si už několikrát ověřil.
Mám radši turky, protože mají takovej hlubší, temnější a mému uchu víc lahodící zvuk. Ale to je fakt jen otázka vkusu,nemůžem se tu hádat která firma je lepší.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

to BLeviathan: jj, pro každého bude lepší ta firma, se kterou hraje:-) já osobně mám činely paiste, meinl a sabian a se všema sem spokojený, sice ty moje paisty by mohly být lepčí, ale sem s nima spokojen, díky za ně.

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Co si myslíte o těhlech činelech?

Příspěvek od jakas »

v celku dobré na to, že je to jedna z nejhorších řad, mile mě překvapil klavně ride :)

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re:

Příspěvek od jakas »

Martin píše:já mám 2 činely pst5 a hraje se mi na mě dobře a taky dobře zní, myslím že když už nějakou nízkou řadu od paistu, tak pst5

souhlasím, podle mě jsou pst5 a 201 vcelku dobré a dá se na ně hrát :)

Odpovědět

Zpět na „Plechy, činýlky, činely a cowbely“