Hi-Hat 2x Bottom???

Tak pište s čím kdo hraje, co je dobré a co nedoporučuje a co má jakej zvuk....
Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Hi-Hat 2x Bottom???

Příspěvek od Koubas »

Medák píše:Hm, to je pravda, že ty crashe bývají tenčí. Asi si tedy zkusím vyhlídnout nějaký heavy, vezmu spodní hi-hatku a vyzkouším.
14" heavy crash, pokud někdo něco takovýho dělá, bude stejně váhově zhruba jako top z lehoučký hajtky.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat 2x Bottom???

Příspěvek od Medák »

Díky za rady, asi se tedy začnu spíš poohlížet po celé hi-hatě.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat 2x Bottom???

Příspěvek od Medák »

Měl jsem popraskaný horní činel hi-haty po letech (jak už jsem psal), spodní byl však v pořádku a nechtělo se mi zatím kupovat oba nové činely (i když časem asi nějaký Turky koupím, ale teď mám jiný priority). Vyřešil jsem to tedy nakonec tak, že jsem sehnal za dobrý peníz Meinl Soundcaster z druhé ruky. Využil jsem pouze spodní činel (ten vrchní byl prasklý), který jsem dal nahoru a dole nechal původní Istanbul Mehmet Sultan. Soundcastery jsou tenčí, takže ten spodní plech je plusmínus stejně tlustý jako původní vrchní Sultan. No a s výsledkem jsem spokojený - hi-hata je teď více ostrá a má víc výškových frekvencí oproti původní kompletní Sultan - je to spíš takový rockový/metalový zvuk. Je i dost hlasitá, ale to byla Sultan taky. Chystám se ji nahrát, hodím sem pak ukázku.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Hi-Hat 2x Bottom???

Příspěvek od Sam Jr. »

trochu OT, ale kdyby měl někdo 14" spodní činel bez využití, tak jeden poptávám.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat 2x Bottom???

Příspěvek od Hugo Bos »

trochu OT - kdyby měl někdo jakejkoli hihat činel - prasklej, nebo vykrojenej...tak poptávám :)

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Hat 2x Bottom???

Příspěvek od Medák »

Zde je ukázka zvuku hi-Hat 2x Bottom: Meinl Soundcaster (navrchu) + Istanbul Mehmet Sultan (vespod)

Odpovědět

Zpět na „Plechy, činýlky, činely a cowbely“