Reklamace cinelu Meinl

Tak pište s čím kdo hraje, co je dobré a co nedoporučuje a co má jakej zvuk....
Adamson
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 05 srp 2009 15:15

Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od Adamson »

V prosinci lonskeho roku jsem si koupil cinel Meinl 16" Medium Crash a po 6 mesicich mi praskl. Dal jsem ho vyreklamovat a zpet mi poslali tentyz cinel s vyjadrenim, ze reklamace nebyla uznana a pry mi prasknul z duvodu nespravneho uderu na cinel. Prece novy činel nemuze po tak kratke dobe prasknout musi to byt vada materialu! Mate stimhle nekdo podobnou zkusenost? Muzete mi nekdo poradit?

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od Drumman »

Pokud jsi do toho mlatil jak urvany tak je jasne ze prasknul :wink: nebo muze prasknout kdyz das vice uderu za sebou :wink: ale jak je to s reklamaci to nevim myslim ze reklamovat to nepujde slo by to podle me kdyby jsi ho uz dostal nejak poskozeny :? nevim no :?

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od tomcorn »

Není pravda, že činel "musí" vydržet půl roku jakékoliv mlácení paličkou. Posouzení reklamace ovlivňuje vícero faktorů a jedním z podstatných je i způsob, jaké reklamační martyrium musí podstoupit dovozce u výrobce, což se u značek dost liší :mrgreen: . Pokud jsi přesvědčen, že jsi se k činelu choval správně, můžeš reklamační řízení rozporovat tím, že dáš činel soudnímu znalci k posudku - ten je oprávněn posoudit, jestli jsi do činelu mlátil neodborně, nebo jestli šlo o vadný kus.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od Koubas »

jestli ti prasknul od kraje, tak to bude špatným zacházením.

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od Olsztyn »

Otázka na Toma resp. Anatolian: Vyměnili jste někdy prasklý činel zákazníkovi (ne firemnímu hráči)? Já bych se o reklamaci prasklého činelu ani nepokoušel, ale tak - mám něco nahráno, Poslední činely co jsem měnil kvůli prasklinám je tak cca 2 roky zpátky, tak by mě zajímalo, zda když si koupím Anatolian střední tloušťky a po roce odejde, zda bych měl šanci. Nezlob se na mě, ale dávat činel soudci je totální úlet a doufám, že tím neargumentuješ nespokojenému zákazníkovi.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od Koubas »

co já vim i z vlastní zkušenosti, hodně turků vlivem toho ručního soustružení a tepání praská po létech a vcelku bez problému to všichni prodejci mění. lidi se ale snaží reklamovat cokoliv, kámoš dělá v reklamacích v kytarách.cz a řikal mi, že jim někdo poslal úplně rozstřískanej činel s tim, že mu tak přišel.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od Slowmeda »

V podstatě jednoduchej klíč pro reklamace, co jsem postřehl bývá, že pokud to praskne po letech reklamace se uznává, pokud od kreje ke středu, tak nee,ale asi je to individuální.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od tomcorn »

Olsztyn píše:Otázka na Toma resp. Anatolian: Vyměnili jste někdy prasklý činel zákazníkovi (ne firemnímu hráči)? Já bych se o reklamaci prasklého činelu ani nepokoušel, ale tak - mám něco nahráno, Poslední činely co jsem měnil kvůli prasklinám je tak cca 2 roky zpátky, tak by mě zajímalo, zda když si koupím Anatolian střední tloušťky a po roce odejde, zda bych měl šanci. Nezlob se na mě, ale dávat činel soudci je totální úlet a doufám, že tím neargumentuješ nespokojenému zákazníkovi.
Nechci si tu honit triko s Anatolianem, ale zkus mi najít někoho, komu jsme reklamaci neuznali....těch bylo tak necelé jedno procento.....čili skoro všechny reklamace byly uznány a řešeny výměnou za nový kus. S tím soudcem jsem nastínil jedinnou možnost, jak postupovat při zamíntnutí reklamace , se kterým nesouhlasíš. Je to úlet, nicméně buď budeš akceptovat zamítavé stanovisko, nebo se budeš soudit, co jiného chceš dělat, když ti to někdo neuzná... :-D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od tomcorn »

Koubas píše:jestli ti prasknul od kraje, tak to bude špatným zacházením.
To je časté a velmi zjednodušující tvrzení, často rozšiřované právě prodejcem nebo dovozcem. Co když je ale při okraji v materiálu malý defekt (nečistota, bublinka,...)? Většinou to fakt je neúměrným řezáním, ale nejde to takhle 100% paušalizovat.

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od Olsztyn »

tomcorn píše: Nechci si tu honit triko s Anatolianem, ale zkus mi najít někoho, komu jsme reklamaci neuznali....těch bylo tak necelé jedno procento.....
To já vůbec nevěděl, jestli měníte nebo ne. Sám jsem se nikdy neodvážil Sabiany jít reklamovat. Toto je dobrá zpráva :wink:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od tomcorn »

Tak to jsi ideální zákazník, protože "neodvážit se něco reklamovat", to je sen každého prodejce :lol: :lol: :lol:

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od Olsztyn »

jenže ty ses proflák 8)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od tomcorn »

Olsztyn píše:jenže ty ses proflák 8)
Risknu to :mrgreen:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od sasa »

a nebo to praskne po létech jako mě a bude mi už trapně jít se stejným činelem ho už po 3. reklamovat... :twisted:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od tomcorn »

sasa píše:a nebo to praskne po létech jako mě a bude mi už trapně jít se stejným činelem ho už po 3. reklamovat... :twisted:
Proč trapně?

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od sasa »

no já nevim jak to dělám, ale činel se mi většinou líbí jen ten, kterej je zjevně špatně vyklepanej, třebas má naklepnutí kladívkem přímo v kraji plechu, nebo je na něm mco silně vyražená značka tim razidlem, a pak už stačí jen chvilku hrát a jde do kytek. navíc sem si vždycky kupoval (praskaj hlavně splashe) thin modely, a asi bych potřeboval heavy nebo tak něco.... navíc splashe - to je více méně spotřební zboží...

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od Kupec »

Zkusím to tu trochu oživit a snad to bude někdo číst. Potřebuju radu nebo aspoň vyjádření, co si kdo myslíte. V červenci 2010 sem si na kytarytečkacézet koupil Meinla classics 14" medium crash a teď mě prasknul-nic velkýho, cca 5mm prasklinka kolmo k okraji. Řeším dilema jestli vůbec má cenu zkoušet činel reklamovat. Nejsem si jistej jestli by mě to uznali, řek bych že ne. Osobně si myslím že po půl roce hraní( cvičím cca hodinu denně a nikam na koncerty sem ho netahal), s tím že nejsem žádnej řezník, je to vada materiálu a činel by mi vyměnit měli. :!: :idea: Co vy na to? :?:
Naposledy upravil(a) Kupec dne 31 led 2011 19:15, celkem upraveno 1 x.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od Koubas »

řek bych, že 14" rozměr byla špatná volba, u takovýho činelu je to pravděpodobnější, že praskne, než u větších. pokud bys to měl za svoje peníze posílat, tak bych jim nejdřív poslal kvalitní fotku, jestli to má cenu, ale tady se klonim spíš k tomu, že je to vinou tvýho stylu hraní, když to jde kolmo od kraje.

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od Kupec »

Koubas píše:....že je to vinou tvýho stylu hraní, když to jde kolmo od kraje.
Právě proto si nejsem jistej jestli to nemam rovnou vyříznout a vybrousit a na reklamaci kašlat.
A 14" sem si vzal kvůli zvuku. Jinak mam taky rád větší průměry. :wink:

Kupec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 146
Registrován: 18 úno 2009 18:30

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od Kupec »

Kdyby to někoho zajímalo....z kytar mě odepsali(mimochodem velmi rychle) že reklamace servis do kterýho to posílaj uznává jen když činel praskne po létech. Takže mi alespoň ušetřili měsíc čekání :wink: Bude mi toho činelu líto ale půjde pod brusku :neutral:

Janďos
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2010 21:25
Bydliště: Slavičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od Janďos »

Jojo, kytary to řeší takhle, mimochodem, nemáte někdo zkušenosti s http://www.muzikant.cz, jak to reklamují tam? Mám z tama Zildjiany ZBTčka, a praskla mě 14 crash :-) taky nic velkého, 7 mm maximálně, ale je to kolmo no.... nasere to, po necelém roku hraní :-)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od tomcorn »

Nejde o koncového prodejce, ale o dovozce, ten posuzuje nárok na reklamaci. Čili Meinla řeší K-Audio, Zildjiana Akcent.... a je jedno, jestli to koupíš u Kytar, nebo Muzikanta.

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od lukemo24 »

Za nás můžu říci jedno, prodáváme v % asi nejvíce činelů Anatolian a ještě se nám nestalo!!!, že by se nám vrátil jako neuznaná reklamace. děláme i další značky a kromě snad Istabul Agop nevím o něčem co bez ptatí mění kus za kus. S Meinlem máme problém, většinou zamítavá reklamace, to samé Zildjian a teď aktuálně řešíme Sabian a ten vypadá, že se zařadí na 3 místo za Anatolian a Istanbul Agop..... A dokonce máme jednoho zákazníka, který má již po 3 stejný činel :) vždy mu praskne po letech a tím pádem reklamace uznána...

Obecně platí pro Meinl, Mehmet, Zildjian, atd

po letech - půjde do reklamačního řízení ale ještě nemsí znamenat výměnu!!!
jakkoliv jinak - v 90% nemá cenu ani posílat výrobci...

proto když kupujete činel - myslete i na pozdější reklamce :)))))
Naposledy upravil(a) lukemo24 dne 14 črc 2011 11:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od DNK »

Má někdo zkušenosti s reklamací Paiste, když už jsme u toho? Ptám se pro sichr, doufám že tohle řízení nebudu nucen ještě dlouho podstoupit....

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace cinelu Meinl

Příspěvek od lukemo24 »

Viz náš předcházející odstavec, kromě Turka vždy půjde do reklamačního řízení a i Paiste není na měnění moc hodný :( Zatím jsme řešili 3 reklamace a 3 neuznané :( Vždy prasklina kolmo na pupík. Ale třeba budeš mít štestí :)

Odpovědět

Zpět na „Plechy, činýlky, činely a cowbely“