Činely jsou kulaté.....

Tak pište s čím kdo hraje, co je dobré a co nedoporučuje a co má jakej zvuk....
Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od Koubas »

takovej zvuk mám z 22" činelu Rodjian, koupil jsem ho za 150, tohle bude stát v takovým rozměru aspoň 8000, takže fakt nemusim. kdo vyhledává takovej zvuk, tak opravdu stačí hledat v bazarech to nejhorší.

punkiesak
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2009 16:14
Bydliště: Sedlec u Českých Budějovic

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od punkiesak »

já spíš obdivuju jak se to prohejbá...

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od Fogel »

Koubas píše:takovej zvuk mám z 22" činelu Rodjian, koupil jsem ho za 150, tohle bude stát v takovým rozměru aspoň 8000, takže fakt nemusim. kdo vyhledává takovej zvuk, tak opravdu stačí hledat v bazarech to nejhorší.
bullshit! chces mi povedat ze v bazaroch sa bezne povaluju liquicy thin, teda extremne tenke cinely???!! :D :D jooo ukaz mi jeden :wink:
tie extremne tenke plechy nieco maju do seba. taku 20ku by som bral, ako alternativnu efektovu rajdu..

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od VladikS »

Taky nevěřim, že je to tak jednoduchý. A každej kdo řiká, že je to sračka asi nechápe, že různá hudba vyžaduje různý činely. Samozřejmě že do metalcoru si asi nevezmeš liquid ride, ale na nějaký alternativní zvukový experimenty to může bejt dost zajímavý. Já bych takovej činel taky nevyužil, ani bych nevěděl jak, ale to mě myslim neopravňuje to odsoudit jako sračku....

sochi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 101
Registrován: 16 lis 2010 23:46
Bydliště: Liptovský Mikuláš, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od sochi »

su zaujimave ale na bazaroch som to este v zivote nevidel. Neviem ci by som to dokazal nejako vyuzit ale myslim si, ze keby som to uz mal nieco by som vymyslel :D

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od Wind »

VladikS píše:Taky nevěřim, že je to tak jednoduchý. A každej kdo řiká, že je to sračka asi nechápe, že různá hudba vyžaduje různý činely. Samozřejmě že do metalcoru si asi nevezmeš liquid ride, ale na nějaký alternativní zvukový experimenty to může bejt dost zajímavý. Já bych takovej činel taky nevyužil, ani bych nevěděl jak, ale to mě myslim neopravňuje to odsoudit jako sračku....
Tak tak... I když bych teď OPRAVDU chtěl vidět Metalcore s Liquicy činelama :twisted:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od Koubas »

no já mám za 150 korun činel, kterej neni z bronzu, je při rozměru 22" hodně tenkej a vlní se při hraní. jako nějaký liquicyTM to neni, ale to zpracování je opravdu zajímavější než ten zvuk. třeba ten činel 16" z toho videa by se dal nahradit zvukově menší čínou.

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od Fogel »

:shock: o com vlastne tocis? odfot ten tvoj cinel nech aspon vidime co to je zac. nie je to ani z bronzu takze zvuk to bude mat na prd ako vravis, spracovanie teda bude isto len lacne... a ta 16ka ze nahradit malou chinou?? wtf?!!
ako to su argumenty jak svina preco zatracovat liquicy thin cinely od hammerax :roll: :?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od Koubas »

tak promiň, že ti hanim tvojí oblíbenou značku, ale chytáš mě moc za slovo. chci jenom prostě číct, že se daji najít i zvukový alternativy k těmhle činelům, který jsou výjimečný zpracováním a to je podle mě na nich to hlavní. to je můj názor a tim končim.

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od Fogel »

ok, ja len nechcem kydat na hammerax len preto, lebo maju snahu priniest nieco nove. tak tenke plechy neponukaju ziadne zname firmy.. zda sa mi ze zildjian mal pokus o nieco, ale nie az tak extremne..

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od DNK »

Podivné šílenosti jako má Hammerax budou brzy mít i ostatní značky. Možná jim ani nezbude nic jinýho.

Uživatelský avatar
Fogel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 182
Registrován: 09 zář 2010 22:13

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od Fogel »

no nemyslim si ze hammerax bude az taka silna konkurencia pre komercne firmy, koli ktorej by nejak zasadne modifikovali svoju ponuku.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od Bobroněnko »

VladikS píše:Taky nevěřim, že je to tak jednoduchý. A každej kdo řiká, že je to sračka asi nechápe, že různá hudba vyžaduje různý činely. Samozřejmě že do metalcoru si asi nevezmeš liquid ride, ale na nějaký alternativní zvukový experimenty to může bejt dost zajímavý. Já bych takovej činel taky nevyužil, ani bych nevěděl jak, ale to mě myslim neopravňuje to odsoudit jako sračku....
já jen řek svůj názor. mně se to nelíbí, přijde mi to hnusný jak zvukem, tak vzhledem a nedokážu si představit hudbu, v které by se mi tohle bláto líbilo víc než nějaký jiný, řekněme standardní, činel. připadá mi to jako kdybych vyválcoval kus plechu (myšleno doslova, ne přeneseně jako činel) a začal s ním vlnit vedle mikrofonu. taky mě napadaj při poslechu slova jako víko od popelnice. ale jak říkám, jen můj názor a nechci se tu hádat, beru že je to unikát..

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od VladikS »

A co třeba tohle :-)

[video][/video]

Sice to neni Hammerax ale jako ukázka k čemu se daj podobný věcičky použít to myslim docela poslouží. Ale uznávám, že to bude asi celkem dost okrajová záležitost.

Uživatelský avatar
DeathLife
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 06 kvě 2009 00:40
Bydliště: Uherskohradišťsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od DeathLife »

Dle mého je to dost okrajová záležitost,jen pro lidi,kterým to v jejich muzice opravdu chybí a těch podle mě nebude příliš.Takže bych se o nějaký ušlý zisk větších firem nebo zařazení nových činelů např. od Sabianu atd.,jak zde bylo zmiňováno,nebál.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od tomcorn »

Mě osobně zaujaly efekťáky Facory metal už hodně dávno, ale při zkoušení se sadou normálních činelů se objevil dost zásadní problém - neprolezly.

Uživatelský avatar
DeathLife
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 06 kvě 2009 00:40
Bydliště: Uherskohradišťsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od DeathLife »

tak mě ještě napadá že ty činely,díky tomu jak jsou prohnuté a tenké,působí jako skutečný originál.Po každé zkoušce nebo koncertu,který na to odehrajete máte zcela jinak vytvarovaný činel a tím pádem co úder to tvoření zcela nového originálu :D

Uživatelský avatar
DeathLife
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 06 kvě 2009 00:40
Bydliště: Uherskohradišťsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Činely jsou kulaté.....

Příspěvek od DeathLife »

[video][/video]
teďka sem našel nějaký drum tutorial,ale dávám ho sem protože tam hraje boreček na Hammeraxy .... celkem monstrozni HiHat mě přijde

Odpovědět

Zpět na „Plechy, činýlky, činely a cowbely“