Školy obecně

Školy, noty a učebnice - informace, dotazy, co kdy kde a jak ....
Odpovědět
TrAx
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 27 čer 2008 17:26

Školy obecně

Příspěvek od TrAx »

Ahoj,

tohle téma bude možná trošičku mimo z osobního pohledu, ale zajímaly by mě hlavně vaše zkušenosti. Mám takový menší problém - studuju Elektrotechniku se zaměřením na počítačovou grafiku. Hudbě, nebo bicím chcete-li. jsem se začal věnovat až po ukončení povinné školní docházky, takže během doby, kdy jsem si měl vybrat kam půjdu na střední, mě ani nenapadlo, že bych se někdy věnoval hudbě. Teď jsem ve třeťáku a příštím rokem maturuju a taky se na podzim musím rozhodnout, zda půjdu někam na výšku nebo nikoliv a podobně. Vynechme to, jak jde systém ČR do kytek a řekněme zrovna, že bych se chtěl nadále věnovat hudbě. Zajímalo by mě, zda tady někdo vyštudoval nějakou takovou školu, nebo studuje a jaký s ní má zkušenosti. Popř. kdo by co doporučil? :) Je tu někdo takový?

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy obecně

Příspěvek od Vojta Horák »

Vysokoškoláků je tu hodně, já jsem student, konkrétně však nechápu, co chceš slyšet. Co chceš v životě dělat je na tobě, chápal bych, že by tě zajímalo, jakou školu studovat, abys mohl dál hrát, ale to je tak všechno. Na to je koneckonců odpověď taky nejednoznačná, záleží na tom, co máš v hlavě, jakou máš sebedisciplínu atd. V extrémním případě si myslím že i budoucí medik může najít hodinu denně na hraní, pokud nejede 2 hodiny do zkušebny.
Jinak teda předpokládám, že půjdeš na FEL nebo možná ČVUT, VUT, či tak něco. A nevidím v tom problém. Doporučit školu nemůže asi nikdo, každýmu vadí něco a dohromady kolem a kolem je to stejně o tom, kdo se to naučí a kdo ne. Já se třeba vybodl na ekonomku, protože titul z ekonomie je k ničemu a teď jsem na stavárně. A hraju, hrál jsem a budu hrát.

Jinak obecně nejít na vejšku je kravina, budeš si sám sebe víc vážit, můžeš (ale není to podmínkou!) se dostat k lepším penězům a myslím, že na prezenčním studiu se i pobavíš, a když ne tam, tak v hospodě nebo klubu večer. :)

TrAx
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 27 čer 2008 17:26

Re: Školy obecně

Příspěvek od TrAx »

No právě že by mě zajímaly nějaký typy "hudebních" škol tady u nás. Jo, já taky hraju a hrát budu. ;) Toho se samozřejmě taky nevzdám. :)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy obecně

Příspěvek od Vojta Horák »

Konzervatoře, pak můžeš studovat hudební vědy na Filosofický fakultě a možná je něco i na pedagogický fakultě.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy obecně

Příspěvek od myša »

Ještě je nutné zvážit, jestli chceš dělat jen sadu a nebo i další bicí nástroje. Pokud jen sadu, můžeš zkusit z konzervatoří tu Ježkovu a z akademií (pokud hraješ jazz) JAMU-obor jazzová interpretace, který je letos nový. Pokud ti nejde o hraní, zbývá pedagogika hudební výchovy v kombinaci s něčím jiným, nebo ta hudební věda (na tu je třeba mít kačení žaludek-já tam nevydržel ani celý semestr). Ježkárna je určitě příjemná škola, znám taky hodně dobrých bubeníků z pražské a brněnské konzervatoře, kteří si obě školy pochvalují. No a v neposlední řadě je dobré zvážit lokalitu. Často při studiu jakékoli nehudební VŠ v Praze se ke hraní můžeš dostat mnohem snáz a častěji, než kdybys byl na JAMU v Brně. Osobně si myslím, že pro muzikantský život je dobré být v kontaktu s Prahou, hned potom s Ostravou a až pak s Brnem. V Brně je zase oproti výše zmíněným větší výskyt hudební alternativy, která taky může leckomu vyhovovat... Zkus toho klidně víc najednou, poptej se lidí, co tam studují a tak. Máš ještě dost času i na případnou důkladnou přípravu na zkoušky, což je fajn.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy obecně

Příspěvek od Sheafraidh »

Pri studiu na VS (CVUT FJFI v Decine) jsem stihal byt ve zkusebne 3-4 hodiny denne 4-5 dni v tydnu (a nebylo to maximum) - skoda, ze to bylo bez ucitele...
Po gymplu jsem o konzervatori ani neuvazoval, protoze v te dobe jsem bici chtel mit jako zabavu (a stejne bych sel na konzervator asi spis na violoncello). Ted jsem za to vlastne celkem rad - dari se mi to vicemene docela rozumne skloubit s praci (v ramci moznosti) a z prace jsou zase penize, ktere muzu nacpat do bicich :)

kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Re: Školy obecně

Příspěvek od kitten »

otazne je, jak seš dobrej,, aby tě pak i vzali.. a jestli ne, tak popri jiné výšce( vut...atd..) si najít sokromě učitele :-)

TrAx
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 27 čer 2008 17:26

Re: Školy obecně

Příspěvek od TrAx »

Uvidíme. :D Snad to nějak dobře dopadne. :D

Odpovědět

Zpět na „Školy a učebnice“