Virtuální bubenická škola

Školy, noty a učebnice - informace, dotazy, co kdy kde a jak ....
Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Virtuální bubenická škola

Příspěvek od Martin Vajgl »

Ahoj, momentálně připravuji zásadní inovaci svých webových stránek, jejichž novou součástí bude "Virtuální bubenická škola" - prostor, ve kterém budou pro registrované účastníky k dispozici videolekce, zaměřené na nejrůznější problematiku hry.
Zájemci si tak budou moci po splnění určitých podmínek nejenom stáhnout ve videosouboru jednotlivé lekce i notové přílohy k nim, ale i vzájemně o věcech diskutovat, umisťovat svoje videa a hlavně aktivně se podílet na tom, co by mělo být obsahem dalších lekcí a tak si celou záležitost spoluvytvářet.
Pokud vás věc zajímá, budu rád, když se zúčastníte diskuse na toto téma a pomůžete mi co nejlépe školu "vytunit" přesně pro vaše potřeby. Takže vaše nápady, připomínky, přání, otázky :D ...?

Martin Vajgl
http://www.martinvajgl.cz

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od freerider »

Jsem nedočkavý :-)
Rád se zaregistruju :-)

Luboss Gagarin
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2012 23:51
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od Luboss Gagarin »

Začínám,snažím se,ale chybí mi nápaditost.Uvítal bych to. Popravdě tohle téma je důvod mé registrace :wink:

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od g.m.kenny »

Super...myslím že by to bylo moc dobré...zahraničních podobných webů je spousty, ale český nikoli. I rád pomohu diskuzí, nápady apod. nebo jako tester.
Narozdíl od jiných rozumím i technické stránce věci a volím jednoduší účelné cesty. Určitě bych se zaměřil na metodiku výuky a jednoduché uživatelské rozhraní s možnostmi opakování a stejně tak i na výsledek jako ucelený soubor rozdělený do kategorií.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od Martin Vajgl »

Tak fajn, přivítám i zájem o konkrétní témata.
První tři lekce, které budou při spuštění školy k dispozici, budou tyto:
"Elementární 4/4 rytmy",
"Přírazy"
"Nahrávání bicích do skladby"

Každá z lekcí bude mít po třech cca desetiminutových dílech.

Ohledně obrazového zpracování to bude vypadat zhruba takhle, nemá cenu dělat nějaké ušlechtilé studiové záběry, homevideo s dostatečnou výpovědní hodnotou je podle mě ok. Tady samozřejmě není výklad, jen záběr, ve kterém budou hrány ukázky:

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od g.m.kenny »

Na začátek je to dost dobré, téma nahrávání bicích do skladby mě zaujalo. To video je určitě v pohodě. Jen počítám, že bude určitě jedna kamerka na nohy. Kvalita videa je dostačující. Občas neuškodí i nějaká ta lekce o aranžmá skladby apod. Sem v očekávání. Takovou práci by jsme měli všichni cenit.

Když jde o ty témata dalo by se trochu více detailněji věnovat tradičnímu gripu v praktických ukázkách a lekcích. Např. někdy hraji v tradičním gripu prsty jako na klávesy (ukázováček, prostředníček střídavě) a vůbec nevím jestli je to dobré. Někdy to zní dobře. Řek bych víc synchroně a víc synkopicky.

A něco na koordinaci pohybu po soupravě, někdy mám pocit jako bych dobíhal autobus na poslední chvíly :D Což je dost špatné. A i když nacvičím řešení pořád to není ono.

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od jakas »

Přikláním se také ke koordinaci pohybu po bicí soupravě. Ještě bych byl pro dvojky, takže paradiddle :)

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od g.m.kenny »

A ještě bych měl malý nápad, aby se to trochu zpopularizovalo. Na konci lekce, nemusí být každé bych dal nějaký "cover". Né teda spíš krátkou smyčku beatu k naučení se a cvičení daného výkladu. Něco fakt populár, ale co naučí, něco chytlavýho. Myslím, že pro mistra improvizace to nebude problém něco vymyslet.

No je to jen nápad.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od Martin Vajgl »

jakas píše:Přikláním se také ke koordinaci pohybu po bicí soupravě. Ještě bych byl pro dvojky, takže paradiddle :)
Dvojky nerovná se paradiddly... Představa, že jakékoli kombinace střídavých úderů a dvojek jsou paradiddly, je česká specialita, která vznikla kdysi kdesi na bázi neinformovanosti, odstřižení od světa a vytváření si svého know-how na koleně a zřejmě ji stále další generace udržují v povědomí.. :twisted:

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od jakas »

Martin Vajgl píše:
Dvojky nerovná se paradiddly... Představa, že jakékoli kombinace střídavých úderů a dvojek jsou paradiddly, je česká specialita, která vznikla kdysi kdesi na bázi neinformovanosti, odstřižení od světa a vytváření si svého know-how na koleně a zřejmě ji stále další generace udržují v povědomí.. :twisted:
Aha, děkuji za upozornění :) já jsem tady pro dvojky.

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od g.m.kenny »

Jakas na těch dvojkách není moc co vysvětlovat...to se musí prostě trénovat tak dlouho až to zaleze do rukou. Hlavně se je neuč jako já se špatným držením gripu který používáš. Nějaký videa tě trochu navedou, ale vyloženě návod na to asi není. Jak všichni říkaj musíš chytit ten správnej "balanc".

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od SKAlička »

g.m.kenny píše:Jakas na těch dvojkách není moc co vysvětlovat...to se musí prostě trénovat tak dlouho až to zaleze do rukou. Hlavně se je neuč jako já se špatným držením gripu který používáš. Nějaký videa tě trochu navedou, ale vyloženě návod na to asi není. Jak všichni říkaj musíš chytit ten správnej "balanc".
Na dvojkách je podle mě asi nejvíc detailů na vysvětlení.. ale asi nejdou dvojky jako dvojky ;)

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od Martin Vajgl »

g.m.kenny píše:Jakas na těch dvojkách není moc co vysvětlovat...to se musí prostě trénovat tak dlouho až to zaleze do rukou. Hlavně se je neuč jako já se špatným držením gripu který používáš. Nějaký videa tě trochu navedou, ale vyloženě návod na to asi není. Jak všichni říkaj musíš chytit ten správnej "balanc".
:shock: :mrgreen: Promiň, ale metodika stylu "ňák to čapni a chytni balanc" mě vždycky dostane :twisted:
Na dvojky v tempu existuje speciální technika, jmenuje se push-pull.
Je to mimo jiné na mojí videoškole z roku 2007, cena 280,- korun českých :mrgreen: Proto jsem třeba techniku hraní dvojek v těch chystaných "virtuálních lekcích" nepovažoval za nutnou řešit, protože bych opakoval to, co už jsem někde předtím publikoval. Ale možná se v tom pletu a někdo by chtěl tyhle věci pořešit podrobněji? Možné je vše, proto potřebuji reflexi, abych zjistil, co by koho na těch lekcích zajímalo. Jen opakuju - přijde mi zbytečné něco vyloženě duplikovat, když už to je k mání třeba na mých DVDs.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od Martin Vajgl »

Upoutávka na již natočené díly školy:

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od g.m.kenny »

No, asi teda bude potřeba se tomuto, trochu věnovat. Moje odpověď byla "ňák" právě proto, že jsem žádnou metodiku na dvojky nenašel. A pokud je rád si ověřím, jestli někde nedělám chybu. Neustále zjišťuji, že jen malinkatá chyba v držení nebo postupech, je vlastně velkou chybou. Viz. třeba mé problémy s bolestmi rukou. Stála za nimi špatná technika hraní.

A tu metodika stylu "ňák to čapni a chytni balanc jsem pochytil z lekcí na youtubu od zřejmě rádoby, jak to říct profesionálních bubeníků...achjo. A setkal jsem se s tím vícekrát.

Toš se musím profackovat. Myslel jsem to dobře. Já se těmi dvojkami hrozně trápil. Ale třeba na El. bicích s gumou mi nejdou ještě tak dobře jak bych si představoval.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od Martin Vajgl »



stačí to aplikovat do střídavého rukokladu

SKAlička
Diskutér Sféry
Příspěvky: 160
Registrován: 11 srp 2010 22:20

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od SKAlička »

Martin Vajgl píše:

stačí to aplikovat do střídavého rukokladu
Vycházím ze stejného principu jen jsou palce nahoře

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od BóĎA »

moje věčný cvičení :) tahaný dvojky budu mít na talíři, respektive padu, celej život :) levačka je pořád levá :)

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od g.m.kenny »

Martin Vajgl píše:

stačí to aplikovat do střídavého rukokladu
A je velký rozdíl v technice, když používám povícero french grip v double sroke ?

Nevím proč jsem si oblíbil zrovna french grip a traditional grip ale asi že jsem i klávesák. Baví mě pohrávat se z prsty různě. Vůbec mi připadá, že je to zvláštní kombinace, ale mě sedí. Připadá mi, že rozdíl je asi jen v tom palci. Je nahoře jako píše Skalička.

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od g.m.kenny »

BóĎA píše:moje věčný cvičení :) tahaný dvojky budu mít na talíři, respektive padu, celej život :) levačka je pořád levá :)
Zkus levačku trénovat víc. Mě to pomohlo. Štve mě, že se něco naučím těžce na pravačku a pak po zkušenostech s chybami se to ještě líp naučím na levačku a pak ještě zpětně a dost těžko upravuji špatné návyky z pravačky. Vážně uvažuji o zrcadlech za bicíma. Jsou to detaily ...je to holt fuška. Ale proto mě to baví a víc těší při úspěchu. Tak vydrž a trénuj. To se podá uvidíš.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od Martin Vajgl »

Odpočítadlo spuštěno

http://www.martinvajgl.cz

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od Šupi »

Supr...v 6 ráno?!? :? :D

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od Martin Vajgl »

Je to tu!:-)
A v rámci zahájení Virtuální bubenické školy máme pro vás soutěž o videolekci zdarma dle vlastního výběru.

Soutěžní otázka zní: Který bubeník natočil v roce 1973 jedno z nejklasičtějších alb světového jazzrocku a jak se jmenovalo. Jméno bubeníka a název alba.

Nic snazšího nemůže být, první tři získávají aktivační kódy na videa. Piště adminovi na vbs@martinvajgl.cz, nebo na tel. 605 233 942

http://www.martinvajgl.cz

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od Žilkoslav »

Záludná otázka, kór dyš vyšlo v tom roce takovejch pěknejch nahrávek...

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Virtuální bubenická škola

Příspěvek od Moleek »

Ona je ta otázka docela subjektivní :wink:

Kažopádně jen technická pro příště třeba... Soutěže, kde vyhrává ten nejrychlejší jsou hrozně "nefér", protože je často vyhrávaj lidi, kteří jen celý den koukají na internet, místo toho, aby byli venku, dělali něco užitečného, cvičili, sportovali a podobné činnosti :))

Odpovědět

Zpět na „Školy a učebnice“