Sháním CD Etudy pro maly buben-Martina Vajgla

Školy, noty a učebnice - informace, dotazy, co kdy kde a jak ....
DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Kabal píše: To je taky hroznej blud :!: . Souhlas s Myšou, u porušování autorských práv nejde o to jestli je autor milionář nebo ne, furt je to stejný porušení. Sice mam taky 99% hudby nastahováno, takže nemam co říkat... Ale to že maj Američani víc peněz než Evropani, a tak je menší zlo si kopírovat americký věci je teda pěknej nesmysl :D :shock:
...
edit. Za tenhle prispevek se stydim ... byl sem ozralej jak prase...
Omlouvam se , jestli sem timhle nesmyslnym prispevkem nekoho pohorsil apod...(Vcetne tebe Trade) :wink:
Naposledy upravil(a) DoktorJazz dne 31 led 2007 09:40, celkem upraveno 2 x.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

DJ: Jé, ty jsi taky chytrý jak opice... :?

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

No osobně si myslím,že kopírování materiálů je nouze,ke které jsme donuceni z hlediska finanční nedostupnosti....
Ale kopírovat každou ptákovinu je zhýralost..... a pohrdání lidskými hodnotami.
Osobně kopirůju na protes proti předraženosti...zahraničním autorům...a též abych tím podpořil tuzemskou ekonomiku 8)
Ale nechapu,jak někdo nemůže dát sto...stopadesát i dvě sta za noty od našince....i pětikilo,když sou noty dobrý,je dobrá cena....třeba vydělávajíci jsou schopni si připlatit...žebříček je asi individuální,ale osobně sem se moc k notám nedostal,tak možná bych dal taky víc.

Líto 150Kč za paličky každý 2 měsíce nikomu. není...ale za noty,když je může obšlehnout jo.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Vajgl »

Jé, koukám, že se rozvinula docela plamenná debata. Mimochodem jsem se jí také poučil, protože opravdu na workshopech ukazuju a dokonce i nabízím k šíření zahraniční okopírované materiály a asi to fakt není správný. Akorát jsem to tak v ten okamžik nebral a přistupoval jsem k věci tak, že je vůbec super, že máme ty noty všichni rovnoprávně k dispozici. Taky je ale fakt, že ty tituly nejsou běžně na našem trhu k dostání a prodalo se jich nepoměrně víc, než je počet CZ kopií-). Ale je to pro mě téma k zamyšlení.
Pokud se týká kopírování mé školy, ale vůbec i třeba CD s hudbou, na který se podílím, jsou dva úhly pohledu a na každém něco je. Já osobně ale rovnou říkám, že je mi stokrát milejší, když si někdo tu záležitost okopčí, protože má vůbec zájem ji mít a zabývat se jí a nemůže si přitom vzhledem k fin. situaci pořídit originál (věřím, že spousta studentů na tom tak je) a prvotní účel každého takovéhoto počinu je aspoň ode mě především něco sdělit a teprve pak na tom případně taky něco "přiholit"-), než aby ji prostě díky finanční nedostupnosti neměl.
Jiná věc ovšem je, že kdyby si to okopírovali všichni z prvního a jednoho jediného prodaného kusu a já nakrásně všem s dobrozdáním řekl, že mi to je fuk a nechci z tantiém ani kačku, asi by to vadilo nakladateli a příště by nic dalšího vydat nechtěl.
Takže řešení je asi toto: Nikomu za okopírování nelze trhat hlavu, pokud má čistý zájem o věc a nechce s tím dál kšeftovat a věc je pro něj nedostupná finančně nebo svou dostupností na trhu. Zároveň ale pokud může, nechť vyjádří svou loajalitu a uznání tím, že si záležitost koupí v originálu. Na tom se dá shodnout ne?-).

P.S. to jste mě teda ranili s tím tvrzením, že je to nehratelný. To si teda nemyslím, některé z etud jsem hrál s pár žáky a bylo to v poho. Jestli ony spíš nejsou ty etudy pro vás nudný a proto vás nebaví je nacvičit. To mě teda mrzí-())

P.S.2: abych se vrátil k úvodní otázce téhle debaty: pokud tazatel odpovídá zařazení uvedenému výše, dodám mu rád orig. CD. Ale musí se za to naučit všechna cvičení !!!-) A nebo pojďme to rozšířit: Kdo zvládne do HUVELu 2007 celou knížku, dostane tam ode mě zdarma DVD Bicí souprava Proč jak a co cvičit i s věnováním. Stačí zahrát bezchybně jednu mnou namátkově vybranou etudu!!

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Martin Vajgl píše: P.S.2: abych se vrátil k úvodní otázce téhle debaty: pokud tazatel odpovídá zařazení uvedenému výše, dodám mu rád orig. CD. Ale musí se za to naučit všechna cvičení !!!-) A nebo pojďme to rozšířit: Kdo zvládne do HUVELu 2007 celou knížku, dostane tam ode mě zdarma DVD Bicí souprava Proč jak a co cvičit i s věnováním. Stačí zahrát bezchybně jednu mnou namátkově vybranou etudu!!
Tohle je vyzva!!!!
Ale nevidel sem ty noty jak vypadaji?
Je to neco jako Tuzar? :twisted:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Slyšel jsem, že je to spíš "něco jako Agostini". Tj cvičení jsou supr a nejsou nudná, ale prostě nejsou jednoduchá. Jenže kde bychom byli, kdybychom furt cvičili jednoduché věci? :D

Asi si tu knížku taky koupim (pokukuju po ní už déle)...ale naučit se všechny etudy...bez chyby...fuha. :)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Tuzar je proti tomu pohadka pro male deti...
Etudy M. Vajgla mi prijdou silene koncentrovane slozitosti, urcene spise pro akademicke zaryte hrace, kteri se chteji hrou na maly bubinek zivit min. v symfonaku...pro bezne bubenictvo, ktere chce delat obycejnou lidovou rockovou hudbu pro zabavu je ta knizka vicemene nudna. Je to ale jen muj omezeny nazor rockera :)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Já se tedy necítím být rockerem, ale stejně mi přijde, že je ta kniha opravdu náročná, alespoň ve srovnání s tím Tuzarem. Jasně, Tuzar už tady je, tak proč jej dělat znovu? Bohužel jsem však zkostnatělý spíše dlouhými lety necvičení, tudíž mi dělá problém třeba víření a podobn7mi technickými nedostatky je jasně dána nemožnost přehrání školy na odpovídající úrovni. Až přehraju Tuzara (ehm!), mohu jít dál třeba na Martinovu školu - do té doby je to podle mne šílenství.
Naposledy upravil(a) Radim dne 31 led 2007 13:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Atlet píše:Tuzar je proti tomu pohadka pro male deti...
Etudy M. Vajgla mi prijdou silene koncentrovane slozitosti, urcene spise pro akademicke zaryte hrace, kteri se chteji hrou na maly bubinek zivit min. v symfonaku...pro bezne bubenictvo, ktere chce delat obycejnou lidovou rockovou hudbu pro zabavu je ta knizka vicemene nudna. Je to ale jen muj omezeny nazor rockera :)
Mne to malinko prijde prijde jako nahazeny noty od stolu na papir a ted to vsichni hrajte. Malinko to u mne postrada hlavu a patu. Je to malinko nezazivny. Tuzar mi v tomto prijde lepsi a cloveka oslovi a ne odpudi.
Tuzar ma ty cviceni takovy plynulejsi, do pochodu a prijemne se poslouchaj Kdyzto ty Vajglovi jsou tokovy akademicky, krkolomny, nezazivny.
Tedy uprimne jsem je jeste nezkousel, jen posuzuji co jsem je prolistoval v obchode.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

hm, to já bych to hrozně rád zahrál všecko, ale je to pro mě zkrátka nehratelný - bohatě si vystačím s jednou stránkou, případně jedním řádkem - ta dynamika je fakt pekelná už jen etuda č.3, tam už je takovejch kulišáren, že sem si to musel rozebírat v lepším případě po řádcích a pak v taktech - chtěl bych bejt ten žák, kterej to zahraje celý... podle mě je to učebnice pro lidi, kteří už za sebou mají tuzara a spousty dalších učebnic - mám z toho dojem, že v jednom řádku je vměstannejch takovejch "sviňáren" že pro sráče typu "já" to prostě není.. ale pravda je ta, že to člověka až tak nenudí, spíš tam jde o trpělivost a tý se mi občas žalostně nedostává, zvlášť když půl hodiny luštím co je to za notu? a jak to má jít po sobě? když to rozkóduju rytmicky, tak pak příjde dinamika a to už je obvykle půlnoc a já musím jít spát...

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Vajgl »

mates píše: Mne to malinko prijde prijde jako nahazeny noty od stolu na papir a ted to vsichni hrajte. Malinko to u mne postrada hlavu a patu. Je to malinko nezazivny. Tuzar mi v tomto prijde lepsi a cloveka oslovi a ne odpudi.
Tuzar ma ty cviceni takovy plynulejsi, do pochodu a prijemne se poslouchaj Kdyzto ty Vajglovi jsou tokovy akademicky, krkolomny, nezazivny.
Tedy uprimne jsem je jeste nezkousel, jen posuzuji co jsem je prolistoval v obchode.
:mrgreen: joo...tak možná, až se do nich zahloubáš trochu víc, zjistíš, že ty naházený noty od stolu jsou koncipovaný jako skladby s opakováním a proplétáním témat :arrow: Prostě jsem si s tím dal trochu víc práce, než se ti při listování v obchodě zazdálo :twisted: :mrgreen: :D

Jinak díky za všechny názory, proč je ta knížka nasazená obtížností trochu výš, co má procvičit atd najdete na mých stránkách v záložce Výukové programy/Etudy pro malý buben.
Ale rozumím třeba stanovisku Atleta, že ho tohle pojetí bubnování nezajímá a je to ok.
Ještě k té "nehratelnosti"-je fakt, že když jsem si pak všechna cvičení zkoušel projet ve finálních tempech, sám sobě jsem nadával, co jsem to vymyslel za prasečinu :D , ale zároveň mě vždycky baví takovéhle oříšky rozlousknout a v tom je možná základ nějakého "upgrade" v jakémkoli cvičení na nástroj. V každém případě když se mi povedlo nalouskat docela rychle ty etudy na nahrávku (točil jsem to na chalupě na kazeťák postupem "to už je dobrý, kašlu na to a jedu dál :D "), tak si myslím, že když se do toho zažere nějakej zvídavej mlaďas, dá to levou zadní. A třeba ho to bude inspirovat k jinému pohledu na bubínek a jeho výrazové možnosti. A o to tak ňák vlastně šlo :D :idea: :D
Naposledy upravil(a) Martin Vajgl dne 01 úno 2007 03:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

No kazdopadne je to knizka pro lidi s pevnou vuli, kteri se radi trapi nad krkolomnostma. Kazdopadne si nejake cviceni poridim, zahraju - nahraju
a poslu ti to k posouzeni jak sem na tom :)
Vidim to na etudu 41,42,43 :mrgreen:

kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od kitten »

tuzar je dobry zaber. :twisted: :twisted: :twisted:
hlavne ty nervy kdy to cvicim hodinu y vysledek zadnej. :?

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Martin Vajgl píše: :mrgreen: joo...tak možná, až se do nich zahloubáš trochu víc, zjistíš, že ty naházený noty od stolu jsou koncipovaný jako skladby s opakováním a proplétáním témat :arrow: Prostě jsem si s tím dal trochu víc práce, než se ti při listování v obchodě zazdálo :twisted: :mrgreen: :D

Jinak díky za všechny názory, proč je ta knížka nasazená obtížností trochu výš, co má procvičit atd najdete na mých stránkách v záložce Výukové programy/Etudy pro malý buben.
Ale rozumím třeba stanovisku Atleta, že ho tohle pojení bubnování nezajímá a je to ok.
Ještě k té "nehratelnosti"-je fakt, že když jsem si pak všechna cvičení zkoušel projet ve finálních tempech, sám sobě jsem nadával, co jsem to vymyslel za prasečinu :D , ale zároveň mě vždycky baví takovéhle oříšky rozlousknout a v tom je možná základ nějakého "upgrade" v jakémkoli cvičení na nástroj. V každém případě když se mi povedlo nalouskat docela rychle ty etudy na nahrávku (točil jsem to na chalupě na kazeťák postupem "to už je dobrý, kašlu na to a jedu dál :D "), tak si myslím, že když se do toho zažere nějakej zvídavej mlaďas, dá to levou zadní. A třeba ho to bude inspirovat k jinému pohledu na bubínek a jeho výrazové možnosti. A o to tak ňák vlastně šlo :D :idea: :D
No tak vypada to vsecko hodne zajmave...mozna to budou mit i u nas v ,, Krtkove" ale to pochybuju ... Kdyz to tak posloucham tak mi to mozna muze zlepsit hru z listu a mohl bych to kdyztak pak zahrat na primackach na konzervu jako Etudu na malej bubinek ... ale naucit se to cele bez chyby je asi celkem Imposible...Tuzar by se dal ... ale nevim jak toto ... no uvidime :wink:
Kazdopadne me to vcelku motivuje

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Týýjo..... kdy je 2007 huvel??Jako opravdu motivace.

Jinak to Martin:Tedy hodně liberální názor,klobouk dolů.
Co sem chtěl říct,tak si myslím,že Tvoje noty si může koupit snad každej,a kdo říká že ne,tak kecá.
Jenom opravdu u některých zahraničních autorů ta dostupnost a ceny nejsou únosné.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Právěže škola pana Vajgla mi přišla (žel dle pouze zběžného nahlédnutí a "zazpívání si" prvních pár stránek) mnohem muzikálnější, Tuzar je vážně - s prominutím - trochu stupa. Tím nechci říct, že by byl na prd, že ho hrát nebudu, nebo že to je lehký, ále prostě je to pro mě míň muzika. A až na to budu mít, tak radši budu hrát muziku (byť technicky náročnou), než (s)prosté cvičení, byť pouze na virbl. :)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

libi se mi skoly obe-jak tuzar,tak vajgl.tuzar je hezka pruprava pro pomerne klasickeho hrace na maly buben,rytmy jsou pochodove,jak uz mates uvedl,bavi me to.vajgl je uplne o necem jinem-moderne pojata skola na maly buben,nicmene ve svem vysledku prinasi toho mnohem vic,nez jen zdokonaleni techniky MB.a to plynulost cteni velmi komplikovanych rytmickych utvaru,pohotove rozsireni vsech typu viru a hlavne zlepseni timingu.90% bubeniku septolu zahraje,ale kdyz maji zahrat jen nektere udery v ni,tak zjisti,ze ji vlastne neumi zahrat.tezka ta skola je-momentalne se chystam s ni zacit.zatim sem si ji prolistoval a poslouchal cd a pri tom cumel do not.i to mi vcelku dalo zabrat.... :mrgreen:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Kostka píše:takže se Matesi rychle omluv!!
blee - proc se omlouvat, ja myslim ze M.Vajgl je natolik rozumnej a nad veci, ze kdyz reknu ze se mi tam neco nezemlouva a jeste z pohledu proslistovani not v obchodu, ze to bere s rezervou. Ja si tu knihu poridim a vyrknu opodstatneny nazor zda mne to zaujmulo a zda je to hratelny a da se v tom najit urcitej smysl az si ji na vlastni palicky pokusim prehrat. Nekomu muze vic vyhovovat Tuzar nekomu neco jineho. Taky jsem svuj nazor nerekl nejak striktne. A hlavne jsme tu od toho aby jsme rikali svoje nazory.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Nevím. Mne Tuzar příjde hrozně podivnej na systematiku cvičení. Jsou tam základní rytmický celky, pak hned šup víření a bum - přírazy.
Dost se mi líbí, když mám tzv. co počítat. Tzn. sextoly, čtvrtky, šestnáctiny vedle sebe s pomlkama. To se pak člověk musí soustředit na tep, vyrovnanost úderů atd. Je to sada, ale dost to dá.
Tu Martinovu školu jsem neviděl, ale podle učitele je náročná dost.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Vajgl »

Kostka píše:Já jsem hrál svého času z Martinových etud jen dvě, protože jsem to chtěl zkusit. Zahrál jsem je velice blbě, ale aspoň v kuse od začátku do konce. Myslím, že vzhledem k své malé pokročilosti poskytuju dostatečný důkaz, že na těch věcech se člověk poučit může, pokud chce - já se cítil velice zabaven v tom nejlepším smyslu, šostakovičovské ostinato v jedné z etud se nedalo přehlédnout :-)), chci říct, muzikalitu těch věcí, tedy přístup k etudě jako ke skladbě vedle její kvality jakožto cvičení jsem ocenil po docela zběžném přečtení, takže se Matesi rychle omluv!!

V současné době šrotuju Zegalskiho, který se mi zdá svým přístupem lehce příbuzný, leč přece jen je trochu "rudimentárnější" - což není přednost, ale prostě věcné konstatování. Martin vytěžuje opravdu všemožné dosažitelné finesy bubínku a jako taková myslím ta škola vlastně ani nemá obdoby...
Tak Šostakovičovské ostináto se mi tam připletlo? :D Ty Kostko víš, že na něj nedám dopustit, i když mi ho furt pomlouváš :evil: tak se mi tam asi nějaký vlivy promítly... Ale to je dobrej vzor, ne? :D

Jinak nějaký omlouvání není vůbec na místě, jak Mates psal, fórum je od toho, aby každý napsal svůj náhled a věc a Matesův momentální názor byl tenhle. Já ovšem předpokládám, že až s Mates zakoupí v tom obchodě ten originální exemplář :twisted: , svůj názor pak poopraví :wink: :D :mrgreen:

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od raduz »

noty m.vajgla jsou v porovnaní s tuzarem skutečně o kategorii těžšíí, a na rozdíl od tuzara výborně didakticky vystavěné.

Art-in
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 07 úno 2007 00:51

Příspěvek od Art-in »

Do Huvelu? Hmm... Za pokus to ale stojí :!: :!: :!: :wink:

Luděk32
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2010 16:56

Re: Sháním CD Etudy pro maly buben-Martina Vajgla

Příspěvek od Luděk32 »

Já teda nevim ale vy snad máte IQ zmrzlý makrely. 8)

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním CD Etudy pro maly buben-Martina Vajgla

Příspěvek od R - stick »

Jistě, reagovat na příspěvek dva roky starý je opravdu neklamným znakem vysoké inteligence ..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním CD Etudy pro maly buben-Martina Vajgla

Příspěvek od Martin Vajgl »

:mrgreen: , no já jsem si to rád připomenul a vůbec si díky tomu vzpomněl, co jsme tady už všechno řešili a tak nějak jsem si dal do souvislostí i některé věci týkající se dlouhodobějších patií a antipatií, které jdou až takhle retrospektivně rozklíčovat:mrgreen: :arrow: :lol: Poučený dovtípí se :) A vůbec celkově si uvědomuju, co už jsem se tady nacintal věcí o všem možným, hotovej grafoman. Už jsem na většinu i zapomněj a ejhle - najednou to takhle někde vyskočí a člověk si uvědomí, co na tom netu už v podobných debatách strávil času..

Odpovědět

Zpět na „Školy a učebnice“