Soutěž o DVD

Školy, noty a učebnice - informace, dotazy, co kdy kde a jak ....
Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Soutěž o DVD

Příspěvek od Martin Vajgl »

Ve čtvrtek 13. 9. proběhne od 12.00 v rámci hudebního veletrhu HUVEL 2007
křest 1. dílu DVD Bicí souprava - proč, jak a co cvičit.

Na křtu se mnou zahrají Tomáš Uhlík (kontrabas) a Michal Doležal (piano), kmotrovství titulu přijal nestor českých bubeníků - pan Vladimír Žižka.

Akce bude mít své pokračování na odpoledním semináři, kde představím koncepci prvního dílu i následujících pokračování a kde se můžeme se zájemci setkat při diskusi o titulu i o tématech souvisejících.

Během tohoto semináře se také uskuteční soutěž o 3 DVD titulu Bicí souprava - proč, jak a co cvičit (1).

Podmínkou pro získání ceny bude bezchybné provedení jedné z etud pro malý buben z mé stejnojmenné učebnice.
Na výběr jsou tyto etudy:
19, 31, 52, 75

19 - Noty : http://www.martinvajgl.cz/etuda19.doc
19 - Zvuk: http://www.martinvajgl.cz/Track01.mp3

31 - Noty : http://www.martinvajgl.cz/etuda31.doc
31 - Zvuk: http://www.martinvajgl.cz/Track06.mp3

52 - Noty : http://www.martinvajgl.cz/etuda52.doc
52 - Zvuk: http://www.martinvajgl.cz/Track17.mp3

75 - Noty : http://www.martinvajgl.cz/etuda75.doc
75 - Zvuk: http://www.martinvajgl.cz/Track40.mp3

Notový zápis i nahrávku provedení najdete take na http://www.martinvajgl.cz - v záložce Výukové programy / Etudy pro malý buben

soutěžící se mohou přihlásit na místě před začátkem semináře, malý buben i noty budou k dospozici. O nic nejde, spíš to berte, jako takové spestření setkání nad novým titulem.

Všechny srdečně zvu!
Martin

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

A něco těžšího tam nemáš :mrgreen:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

hehe, tak na bezchybny prednes je Huvel moc brzo :mrgreen:
Ale rad si prijedu prohlidnout viteze :mrgreen:
Jeste tak etuda c 52 je pro mne stravitelna zbytek je rytmicka schyza.
Takze si DVD radeji koupim :D

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

jedno je jasný, když ani Mates neni schopnej do Huvelu nacvičit bezchybnej přednes, tak ty DVD vyhrajou lidi, kterejm už bude díl Proč, jak a co cvičit (1) vcelku na kulový :D

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

to negr: tak zrovna tohle sem chtěl napsat :mrgreen:

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Tak co kdyby to vyhrál ten, kdo to zahraje nejhůř :idea: :mrgreen: To bych se i přihlásil :oops: :D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

No abych je netlachal hubou, zkusil jsem si tu etudu 52 zahrat, pac sem si rikal ze pri me lenosti by z toho mohlo do 10ti minut neco vylezt. Vic jsem tomu davat nechtel, pac jsem musel vyndat klasicky snare jelikoz na elektriky to neni vono a nechtel jsem kazit sousedum nedelni obed.

Takze tady je muj pokus o etudu 52 :
http://www.matha.ic.cz/bici/etuda_52.mp3

primej link na noty zde:
http://www.martinvajgl.cz/etuda52.doc

Takze Marťasi pokud to stoji alespon na 60% za neco tak ti poslu adresu at vis kam mas poslat to DVD :mrgreen:
Do huvelu bych to dopiloval a zbytecne bych nekoho obral o DVD :D

Tady je jeste fotka z nataceni. Krasne zaveseny mikrofon o lustr v pokoji :mrgreen:
Kdyz uz nic tak mam urcite hezci ukazku co se tyce zvuku :D
Přílohy
fotka.jpg
fotka.jpg (28.97 KiB) Zobrazeno 3290 x

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

heh...mno, myslím, že etudy necháme vesele spát a budeme vesele cvičit procítěné bum čvacht... :mrgreen:

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž o DVD

Příspěvek od ToP »


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :?: :!: :neutral: :neutral:

znuděně rezignuji na post bubeníka

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Jo ta 75 je mistrovstvi, No alespon vidim ze takovydle zvracenosti alespon nekdo zahraje, a chtel bych znat nekoho jineho nez M.Vajgla
Kdo zahraje etudu 75 tak si muze davat to DVD pod salek s kafem pac mu k nicemu nebude. Vzdy mne snare bavil ale po tomhle mam k nemu nechut :). Etudu 52 jsem precetl, ale v tomhle se ani z hovna neorijentuji a ani dlouho orientovat nebudu, troufam si rici ze nikdy :(

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Pěkná soutěž. Jediná hratelná je pro mě jako pro smrtelníka 52, i když pochybuju že to zahraju jako Mates :) . Mám jednu, asi hloupou otázku - bude tam k dispozici i hi-hat (na šlapání)?

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Jestli je vyhra plna tohohle, tak ji nechci ani nahodou :D

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Mno, Mates moc pekne viris. Ty ostatni etudy mi nejdou taky ani precist... :? hustopekla.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Vajgl »

mates píše:No abych je netlachal hubou, zkusil jsem si tu etudu 52 zahrat, pac sem si rikal ze pri me lenosti by z toho mohlo do 10ti minut neco vylezt. Vic jsem tomu davat nechtel, pac jsem musel vyndat klasicky snare jelikoz na elektriky to neni vono a nechtel jsem kazit sousedum nedelni obed.

Takze tady je muj pokus o etudu 52 :
http://www.matha.ic.cz/bici/etuda_52.mp3

primej link na noty zde:
http://www.martinvajgl.cz/etuda52.doc

Takze Marťasi pokud to stoji alespon na 60% za neco tak ti poslu adresu at vis kam mas poslat to DVD :mrgreen:
Do huvelu bych to dopiloval a zbytecne bych nekoho obral o DVD :D

Tady je jeste fotka z nataceni. Krasne zaveseny mikrofon o lustr v pokoji :mrgreen:
Kdyz uz nic tak mam urcite hezci ukazku co se tyce zvuku :D




Díky všem za zájem, to každopádně!!! Já bych ale fakt ty etudy nedémonizoval.. hrál jsem je v poho s US studentama a to tam byla ještě značná jazyková bariéra :mrgreen:

Ale dobrá - dávám bonusovou nabídku účastníkům sféry - na tom Huvelu mi bude stačit zahrát LIBOVOLNOU etudu, ne jen z těch nabídnutých. Musí být splněna podmínka kontinuálního přehrání bez chyby ve čtení, se SLYŠITELNÝM dodržováním dynamických změn a akcentů a se SLYŠITELNÝM rozdílem v hustotě použitých typů vírů. Pokud se někde cestou zastavíte, oprava je samozřejmě možná- od začátku.

Mates: přece nemůžeš chtít výhru za 60% výkonu :twisted: To by musela vyjít nějaká speciální gift-edice toho DVD, abych mohl dávat na hodině žákům za každé sotva přehrané cvičení jeden kus :mrgreen: :mrgreen: .

Jen to pěkně docvič a pak mi to nahraj, já zde veřejně prohlašuji, že až ta 52. bude na 90% - což znamená s dodržovanými a slyšitelnými základními dynamickými změnami p-mf-f, slyšitelnými akcenty (stejný nešvar jako tuhle u toho Tuzara, bacha na to! :D ) a hlavně s odlišenými hustotami vírů :!: :!: :!: buzz - press - double stroke- protože o tomto rozdílu tohle cvičení právě je a ty tam máš všude bez ohledu na zápis jen buzz roll:!: )zašlu Ti osobně jeden exemplář DVD na Tvou adresu. Fakt. Jo a prosím o výchozí tempo 78 BPM Tys to nahrál trochu pomaleji, což? :twisted:

Jinak DVD bude stát na krámě jen 280,- kč, což je, myslím, dostatečně vyjádřené gesto a apel na to, aby jste si titul nevypalovali, ale podpořili zakoupením originálu realizaci dalších dílů...

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

V nasich vodach ubohe popmusic mi pomalu ale jiste zacina unikat smysl teto strasne lopoty na maly bubinek :) Nic ve zlym, ale prijde mi to jako dost samoucelna kniha (snad ani ne skola...). Martine, zahral by to treba Svata Cech (nyni opet bubenik Support Lesbiens, pred tim pusobil po konzervatori ve statni filharmonii na bici nastroje) nebo nekdo jiny z klasicky vzdelanych bubeniku ? Prijde mi to fakt brutalni. A nebo mam jen spatny pristup k muzice, takovej punkove povrchni asi :D
Naposledy upravil(a) Atlet dne 06 srp 2007 15:49, celkem upraveno 1 x.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Tak a já svědomitě a místopřísežně prohlašuji, že se soutěže nezůčastním, neb jednak to asi nezahraju a druhak podpořím českou scénu koupí originálu. :D

Mimochodem všimli jste si, že se Tuzar prý doprodal a nová edice se běžně prodává za 150,-Kč :?:
:shock: :shock: :shock:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

k tomu tempu je to stejne 78 Bmp jako v ukazce :)) a za tim si stojim,
Tvoje nahravka je ve stereu kde ve jednom kanalu ti bezi snare a v druhym mteronom, otocenim koliku na jednu stranu jsem vytahnul jen ten metronom a jel jsem podle toho tveho pipani. Jeste natocim tu 19cku, ale bohuzel dynamiku nedokazu na ten mikrofon za 250,- osefovat, pp to jeste jaktakz sebere ale rozdil mezi mf a ff to proste nepobira i kdybych se na hlavu stavel.
Co se tyce, viru, umim virit pouze jakymsi pseudo dvojkovym virem, neni to ani cisty tlaceny ani ciste hrany dvojky, jsou to kontrolovane dvoj odskoky. Snazil jsem se nejak slysitelne oddelovat ty dvojky na tech sextolach a na normalnich notach virit jako by vice tlacene aby tam byl slysitelnej nejaky rozdil. Ale je tam slyset to co tam slyset je bohuzel, mozna na zivo by to by to vyznelo lepe. Rikam ale mozna
No nic du zkusit tu 19cku ta je bez viru.
Naposledy upravil(a) mates dne 06 srp 2007 16:46, celkem upraveno 2 x.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Vajgl »

Atlet píše:V nasich vodach ubohe popmusic mi pomalu ale jiste zacina unikat smysl teto strasne lopoty na maly bubinek :) Nic ve zlym, ale prijde mi to jako dost samoucelna kniha (snad ani ne skola...). Martine, zahral by to treba Svata Cech (nyni opet bubenik Support Lesbiens, pred tim pusobil po konzervatori ve statni filharmonii na bici nastroje) nebo nekdo jiny z klasicky vzdelanych bubeniku ? Prijde mi to fakt brutalni.
Myslím, že Sváťa Čech se v FOK setkal s takovými kládami, nejen na malý buben, že by ti to rozmluvil :D . Pokud se týká symfonických hráčů, dají kolikrát takové věci z listu, že je to neuvěřitelné. Třeba je to občas rytmicky zašolichané, ale důležité "vypichy" jako akcenty na pravém místě, dynamiku atd dají vždycky. Mluvím o lidech v FOK, Českém Národním Symfonickém a v Č.F. V tom rutinérství je obdivuju.


Přál bych ti vidět party pro bicí třeba ze symfonií Pendereckiho... a že tam má vždycky bicí sekce velmi silnou úlohu...


Jinak samozřejmě nemohu sám posoudit účinnost Etud, mě osobně tento postup přísně střídavých rukokladů v první části, rytmicky méně obvyklých skupinek, efektových úderů a kombinovaných typů vírů při cvičení pomáhá ale chtělo by to zeptat se někoho jiného než mě. Z poslední doby jsem např. mluvil s Honzou Dvořákem (Cuban Summer), který vyjadřoval poznatky o pozitivním vlivu Etud na jeho hru :mrgreen: :mrgreen: . Ale tohle vážně po mně nechtěj řešit :D . Etudy jsou v prvé řadě skladbičky s určitými technickými zdokonalujícími prvky a o to jde u skladeb tohoto typu všeobecně u každého nástroje.

Prostě celé je to o chuti zkusit věci nazírat pod novým úhlem a to je sice obtížné, ale obohacující. Jinak bychom mohli v klidu zůstat u fotbalového
"ta-ta-tatata-tatatata-tata" a nic dál neřešit :mrgreen: :mrgreen:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Myslel jsem si to, s hracema z FOK jste parta ufounu :) ... jojo, pro mne jsou uplne dostatecny peklo obyc. dvojky s akcentama do kotlu...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Po dnešku NESNAŠÍM VAJGLOVI ETUDY.

Tady je jeste ode mne nahrana etuda c.19
http://www.matha.ic.cz/bici/etuda_19.mp3

Tak a koncim pac bych si zbytecne vzteky zlamal palicky.
Musel jsem do toho abych zvyraznil forte mlatit jak hluchej do vrat. Pac jinak s tim mikrakem nebyla rec.

Kurna Marťasi jestli to DVD neposles, tak ti 26.9 v Budejicich prokopnu buben, rozmlatim ti mapexy do pilin a ty piliny ti narvu vis kam jo !!! :mrgreen:

Dneska na mne zazvonila sousedka zda bych nechtel otocit stranku ze uz to cviceni zna zpemeti :D

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Martin Vajgl píše:
Mates: přece nemůžeš chtít výhru za 60% výkonu :twisted: To by musela vyjít nějaká speciální gift-edice toho DVD, abych mohl dávat na hodině žákům za každé sotva přehrané cvičení jeden kus :mrgreen: :mrgreen: .
:mrgreen: gift edice budou ty následně vypálený od matesa :idea: :mrgreen:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Kurna tak at se tady o to nekdo pokusi, kezdej kdo ma vajgla doma je hozenej v rohu nejlepe za skrini pac je to pro ufouny. Ja se snazil alespon, vypada to ze asi jedinej tu neco vypotit jako ukazku ze to prehraje i vocas jako jsem ja a ze to nejak mozny je. Jen chtit a mit vuli se s tim poprat. Kurva nejvic mne sere na sfere ze se tu porad jen diskuteje a ale zkusit neco hovno hovno. Ja sem hold muz cinu.

Tak Martine ohodnot jeste to 19cku at vis kam poslat to tvoje DVD. :)
A nedelej pupinky, ja se na huvel v dany cas nedostanu a kazdopadne bych stejne nechtel verejne ze sebe tam delat exibouse staci ze ho delam tady. Jen rikam ze zahrat se to nejak da, ale stejne neverim ze to nekdo na huvelu da kontinualne naraz od zacatku do konce bez preruseni. Pac ta nervozita predevsemi bude znacna a ty etudy nejsou brnkacka.
Naposledy upravil(a) mates dne 11 srp 2007 22:54, celkem upraveno 1 x.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Vajgl »

mates píše: Tak vajgliku ohodnot jeste to 19cku at vis kam poslat to tvoje DVD.
No počkej hochu :twisted: , o DVD za 19. nebyla řeč. Řeč byla o 52.!
No, měl bych se taky zamyslet nad Polymorphovým upozorněním o tom rozkopírování na 500 dalších kusů - to jsem v Tvém případě nedomyslel :twisted: :twisted:



Jinak ovšem: 19. je naprosto v pořádku, je tam jistota, dynamika, interpretace. Akcenty i dynamické změny jsou krásně slyšitelné tam kde mají být. (že by sis odskočil koupit jiný mikrofon? :twisted: :twisted: :twisted: Ale spíš bych řekl, že jsi to narozdíl od předchozí ukázky prostě dostatečně dynamicky hrál :!: :twisted: )
Pro mě úplně ok a řekl bych - těch potřebných 90%.

Samozřejmě bychom mohli pitvat v tom, že ti to občas rytmicky lehce ujede dozadu, třeba ve dvaatřicetinách v osmém taktu malinko brzdíš, nebo v sedmém a šestém taktu od konce - ty šestnáctiny bez krajních not by to chtělo dát trochu "ostřeji" dopředu... Ale to je dejme tomu těch zbývajících 10% a naostro v symfoňáku by rozhodně nikdo neprotestoval.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Vajgl »

Přestože bylo původní téma pozvánka na křest DVD, chci se nějak vyjádřit k nevyřčené (nebo i třeba Atletem vyřčené :twisted: ) otázce "k čemu vlastně je podstatné pro "běžného" bubeníka hrát těžké etudy pro malý buben, ve kterých jsou nepříjemné přírazy, různé víry, méně obvyklé rytmické skupinky a pásma atd... "

Důvodů je několik a rád bych je tu uvedl.

1.
Na rozdíl od vyloženě technicky zaměřených cvičení - ať už pro ruce, nebo pro ruce i nohy současně, ve kterých se postupuje metodou opakování stejného "licku", nebo fráze, ve které je "zakódován" cvičený technický prvek a kdy je tento "lick" v drtivé většině hrán v rámci jedné rytmické skupiny (pro příklad řádky akcentů, hraných neustále v osminách, nebo neustále v triolách) - v etudách je hráč nucen velmi rychle střídat různá rytmická pásma - ať už v synkopách s pomlkami, nebo jako celé skupinky a procvičuje si tím to, co dělá bubeníka bubeníkem - různočetné dělení času a odlišené rytmické struktury.
Jistě nikdo nebude zpochybňovat, že to je základ celého bubnování, ať už budeme mluvit o djembe, nebo rockové bicí soupravě.

V této souvislosti je třeba připomenout pojem "rytmické stupnice", - tedy plynulé škály střídajících se rytmických pásem, což není nic jiného, než pomůcka, která má podobný tónový ekvivalent v harmonickém světě.
V bubínkových etudách pak tyto stupnice uplatníme v přesném a precizním libovolném střídání různých pásem, stejně jako u harmonických nástrojů díky znalosti stupnic vždy správně "sáhneme" na příslušné půltóny dané tóniny, aniž bychom na to museli myslet.

Jednoduše řečeno - etudy jsou typem studijního materiálu, který nás naučí zahrát něco rytmizovaného "od začátku do konce" včetně libovolných změn v taktové a rytmické struktuře - zkrátka naučí nás přemýšlet a hrát věci strukturovaně. A to je věru potřeba v čardáši stejně jako v doom metalu.

2.
Oproti technicky zaměřeným materiálům cvičí etudy schopnost číst strukturovanější notový zápis. Opět potřeba uplatnitelná napříč všemi styly.

3.
Etudy jsou u všech nástrojů bez rozdílu typy skladeb, které jsou vlastně procvičením určité skupiny technických prvků, zařazené v "sóle" pro ten nástroj. Dalo by se tedy říct, že etudy pro bubínek jsou takovými zápisy bubínkových sól, která by měla vést (a domnívám se, že i vedou) k inspiraci a rozšíření vyjadřovacího pole hráče v improvizacích ať už v sólech breacích atd...

4.
Studiem etud si v praktickém provedení výborně procvičíme různé obvyklé i méně obvyklé technické prvky (přírazy, víření, akcenty...) i typy úderů (stick on stick, rim, rimshot...) a to nikoli odděleně "akademickým" samostatným nácvikem, ale přímo „v boji" mezi dalšími rytmicko-technickými záležitostmi kontinuální skladby.



Toto jsou hlavní důvody proč osobně považuji etudy pro malý buben za nutnou součást studia bicích nástrojů pro kohokoli, ať už se věnuje jakémukoli žánru.

Samozřejmě zbývá otázka, jak obtížnou úroveň zvolit.
Nejkomplexnější je v tomto podle mě E. Keune, jehož etudy začínají na naprosto triviálních kombinacích půlových a čtvrťových not a končí abstraktními etudami s plynulým pohybem tempa a metra.

Pokud bychom mluvili o mojí učebnici, jistě není nastavena její obtížnost úplně nejníž, ale bylo to jediné řešení, jak přijít s něčím přínosným. V opačném případě bych psal jen předělávky Knauera, Tuzara, Zegalskiho, nebo Kosmaly. A to by nemělo význam, protože ty knihy jsou skvělé. Jedinou možností je na tyto materiály navázat a rozvést je dál, což je ale podle mě možné obecně říct o přístupu každého bubeníka k cvičení na nástroj jako takovému.

Tolik asi ode mě k této otázce, která vyplynula z mé původní pozvánky na křest DVD. Už se moc těším, až bude konečně "venku", mám už hotov kompletní scénář 2. dílu :D :D , který se má točit v zimě. Pokud se tedy prodá aspoň pár kousku dílu prvního... :mrgreen:

Díky za zájem a třeba na křtu naviděnou! :D :D :D

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Kudla, zajímalo by mě, kdybych to napsal do not v PC a prohnal to nějakým samplerem, ešivá by jsi to poznal, že sem to nehrál já :D

Odpovědět

Zpět na „Školy a učebnice“