Rudimenty

Školy, noty a učebnice - informace, dotazy, co kdy kde a jak ....
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Rudimenty

Příspěvek od Kajda »

chtěla bych se zeptat, jaká je škola na rudimenty ..... děkuji mnohokráte :)

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rudimenty

Příspěvek od BLeviathan »

Já jedu podle těch na vicfirth.com

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rudimenty

Příspěvek od Benbuben »

Já mam v základu dvě stránky, tyhle: http://www.pas.org/Resources/rudiments/rudiments.html Někde to je asi i samostatně jako pdf, (zřejmě tu: http://www.pas.org/Resources/rudiments/rudiment.pdf).. :roll:

No a pak jsou různý školy, de se to jakože člověk učí postupně a pak ty rudimenti rovnou aplikuje v etudách..něco takovýho mi ukazoval Dano, ale zatím jsem si to nestih okopírovat..a taky Myša, to už byla fakt hodně tlustá bichle.. :wink:

Taky jsou nějaký henty aj s videama tušim na stránkách vicfirthů.. :)

Měl bych se tim začít nějak víc zabývat, asi taky, žjova. Furt cvičim jenom ty pomlky. :mrgreen:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rudimenty

Příspěvek od myša »

Matt Savage: Rudimental Workshop
Jedna z nejlepších us učebnic, jaké se mi kdy dostaly do ruk. Perfektní na zlepšování timu a správný nácvik jednotlivých vzorků.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rudimenty

Příspěvek od Kajda »

Benbuben píše:Měl bych se tim začít nějak víc zabývat, asi taky, žjova. Furt cvičim jenom ty pomlky. :mrgreen:
Ty už cvičíš pomlky, jo? :shock: Se máš, já dostala za domácí úkol teprve zjistit, co to pomlky jsou :mrgreen:
myša píše:Matt Savage: Rudimental Workshop
Jedna z nejlepších us učebnic, jaké se mi kdy dostaly do ruk. Perfektní na zlepšování timu a správný nácvik jednotlivých vzorků.
Zadám si to do eMule, snad se mi něco stáhne :wink:

Díky za tipy :!:

To Myša : Kde by se to dalo sehnat?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rudimenty

Příspěvek od Benbuben »

Kajda píše: Ty už cvičíš pomlky, jo? :shock: Se máš, já dostala za domácí úkol teprve zjistit, co to pomlky jsou :mrgreen:
Nojo. Nejoblíbenější cvičení moje je hrát to s nějakou muzikou..najdu si nějakou songu, ve který nejsou nahraný bubny, vemu paličky, sednu za soupravu, pustim to..a snažim se celou dobu nehrát!

Povedlo se mi to zatim jenom dvakrát, z toho jednou proto, že jsem usnul v půlce plísničky... :wink:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rudimenty

Příspěvek od myša »

Mají to lidi z konzervy, nikde jinde jsem to zatím neviděl. Možná se to dá někde ukrást jako pdf, nevím.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Rudimenty

Příspěvek od Martin Vajgl »

Kajda píše: Ty už cvičíš pomlky, jo? :shock: Se máš, já dostala za domácí úkol teprve zjistit, co to pomlky jsou :mrgreen:
Zadám si to do eMule, snad se mi něco stáhne :wink:

Díky za tipy :!:

To Myša : Kde by se to dalo sehnat?
Trochu se spožděním jsem objevil toto téma :( :D
Kajda: Matta Savage ti můžu zapůjčit, ale myslím, že si ho ode mě kopčil i Honza Dvořák, což je kolíňák, tak se třeba uvidíte dřív.

Opravdu to není zdaleka jediná škola rudimentů, nebo jejich využití, velmi dobrý je John S. Pratt:14 Modern Contest Solos For Snare Drum, zajímavá je knížka "Ziggaddabuzz" (nebo jak se to píše, nemám ji teď po ruce :D Rád bych vlastnil tyto novější knihy o tématu:
The Technique and Mechanics of Rudimental Snare Drumming - Ken Mazur
The Drummer's Rudimental Reference Book - John Wooton
The Beat of a Different Drummer Dominick Cuccia
kdyby náhodou někdo měl, bohatě se odvděčím :mrgreen:
Jo a taky nezapomínejme, že kromě základních 40 rudimentů a jejich rytmických derivací existují další rudimenty, tzv "hybridní" a je jich opravdu hodně. V příloze ukázka :D
Přílohy
128hybridrudimentbook.pdf
(115.03 KiB) Staženo 299 x

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rudimenty

Příspěvek od Kajda »

To Martin V. : Díky, s Honzou jsme se nedávno dokonce domlouvali, že se musíme sejít a vyměnit noty :) Kdyby náhodou toho Matta Savage neměl, ozvala bych se Ti. Zítra odjíždím na týden na hory, pak se s Honzou sejdu a začnu cvičit rudimenty 8) Jedna škola mi na pár let určitě vystačí :roll: :mrgreen:

Tomáš Chmura
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2006 15:15

Re: Rudimenty

Příspěvek od Tomáš Chmura »

S mojí malou troškou do mlýna: Rudimentů je samozřejmě plný internet, jak zde presentoval i (mimo jiné) můj veliký bubenický guru Martin Vajgl. Bohužel roll rudiments jsou pro některé méně zkušené bubeníky hůře pochopitelné.
Proto jsem na tuto webovou stránku http://www.tomaschmura.com/o_materialy.htm umístil můj "překlad" vytvořený pro výuku v mé hudebce. Pokud máte zájem, rolujte kolečkem myši kousínek dolů a tam je ono PDF.

Když jsem tuto pomůcku konzultoval s kolegou z ostravské konzervatoře - mým druhým guru prof. Rostislavem Mikeškou, vtipně reagoval na mé rozhořčení ohledně matematických nesmyslů v roll rudiments.
Všimněte si třeba u 10stroke roll, jak Američané sčítají "hrušky s jablky" - dvaatřicetiny s šestnáctinami.
Kolega tehdy prohlásil: "No jo, když Američané potřebovali spočítat kritické množství uranu pro výrobu atomové bomby, museli si na to pozvat německé fyziky. Vždycky byli s matematikou na štíru."
Nicméně roll rudimenty tu jsou jak jsou a - byť zmateně definovány - znějí skvěle :-) .

Odpovědět

Zpět na „Školy a učebnice“