Sonor Select Force S Drive Set

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od drummer.of.dreams »

Ahoj,
máte někdo tyhle bicí nebo nějaké zkušenosti s nimi ? Chtěla bych si je koupit, ale neznám nikoho kdo by je měl...co na ně říkáte? Moc díky za info

rozměry jsou tyto: BD 22"x20" bez montáže pro držák tomů, TT 10"x6,5", TT 12"x7", FT 14"x12", FT 16"x14", SD 14"x6,5", 5ti dílná sada Hardware 400 - 2x TA278, 2x MC276 pro tomy 10" a 12"

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od jakas »

Jsou to nástupci Sonoru 3007. S Drive myslím znamená ta moderní kombinace hlubokého kopáku a mělkých tomů. Hrát to bude asi slušně :) ale záleží jaká je cena.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Sheafraidh »

Podle toho, ze maji nahrazovat predchozi radu Force 3007 to budou zrejme velmi slusne bici.
Mam v jedne zkusebne Force 3005 (coz je jeste starsi rada) a hrajou perfektne, utahnou i mensi stage venku, prip. klub. Na velky stage a open-airy to chce asi vyssi rady :)

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od drummer.of.dreams »

ok, no mě by právě zajímalo jaký mají ty nízký tomy zvuk, protože zatim sem je naživo nikde neslyšela.. a je tu někdo kdo je opravdu má nebo na ně někdy hrál ? :) jo a co myslíte že je lepší vrtaný nebo nevrtaný kopák? mě přijde nepraktický mít tomy na stojanech, ale u těch nízkých tomů je v setu zrovna nevrtaný.. :?

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Moleek »

Naopak. Je to velice praktické, dává ti to naprostou svobodu, jak si set postavíš a jak tomy nastavíš :wink:

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od jakas »

Přesně tak, tomy na stojanech jsou mnohem lepší. A co se týče kopáku, tak když bych si měl vybrat tak volím nevrtaný. Na ty mělký tomy jsem nehrál, ale budou mít zřejmě kratší dozvuk a budou se taky asi líp ladit. Nebál bych se tam o melodičnost, přestože jsou málo hluboký :)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Sheafraidh »

taky mam tomy na stojanu (u tech Sonor Force 3005), mohu mit tomy pekne pred rytmicakem a nad kopakem (z prave poloviny) mit ride, takze ho mam dosazitelnejsi... samozrejme je to subjektivni :)
a nizky tomy, myslim, ze maji rychlejsi "decay" (asi kratsi "ton" by se dalo rici) a hadal bych, ze i lepsi "attack" (ranu), ale nemam to ozkousene...

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Moleek »

A v souvislosti s tím nastavením je možné je umístit níž o kousek níž, což otevírá zase nové možnosti. Je jen na tobě, jak je využiješ

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Žilkoslav »

Jsem stoupencem klasických rozměrů. Raději ať buben pořádně zní, než aby šel nastavit níž. :D

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Moleek »

Žilkoslav píše:Jsem stoupencem klasických rozměrů. Raději ať buben pořádně zní, než aby šel nastavit níž. :D
Jasně.. TO už je jen taková třešnička, pokud někomu ten zvuk vyhovuje. Rozhodně má zvuk přednost :D

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od drummer.of.dreams »

no já ještě plánovala že si přikoupím tom 8 a ten bude na stojanu, tak to už ale bude těch stojanů nějak moc když přidám všechny činely... když si představím jak budu všechny stojany na koncertě montovat tak nevim nevim.. :? ještě mě napadla rampa, ale ty jsou prej drahý.. jinak ta hloubka tomů mě právě zaujala, protože mám radši konkrétní ton a ne moc dlouhý dozvuk tak to by mohlo vyhovovat..

tady je video:

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Žilkoslav »

Moleek - Je to otázka stylu. Určitě se tahle souprava prosadí v soudobém R'n'B, nebo tvrdších metalových stylech.
Mě se na nich líbí akorát velikost kopáku. Ten musí dělat dobrou rotyku! :)

drummer.of.dreams - Na jeden stojan se dá dostat spousta držáků a ramen díky multiclampům. Já mám například na stojanu zavěšený 14" tom, ride a chinu, což už je docela velká váha, kupodivu vše drží v pohodě. Rampa se nechá sehnat levně. Myslím, že cena rampy Gibraltar se pohybuje někde okolo 5 000 Kč za základ.

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od drummer.of.dreams »

no je to nějaký složitý stejně :( bojím se že za to dám plno peněz a potom se rozhodnu špatně... :( a tou velikosti kopaku myslis co? vzdyt tam je 22 to je klasika ne... no jeste me napadlo objednat set jak je a k tomu prikoupit vrtanej kopák 20 aby se dali stridat.. myslite ze 20 neni malo, staci to na poradnej zvuk ?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Žilkoslav »

Na pořádnej zvuk stačí i 18". V tomhle případě však myslím velikostí kopáku rozměr 22x20", standardně mají 22" kopáky hloubku 18".

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od drummer.of.dreams »

aha..a myslis ze ten delsi bude lepsi ? ok takze se nemusim bat ze dvacet bude malo..a kdyz mam dvojpedal nebude to maly prostor pro dva beatry?

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Moleek »

drummer.of.dreams píše:aha..a myslis ze ten delsi bude lepsi ? ok takze se nemusim bat ze dvacet bude malo..a kdyz mam dvojpedal nebude to maly prostor pro dva beatry?
Začínáš se do toho zbytečně moc zamotávat. Těch 22 je průměr, 20 hloubka.
Kopáky, které mají průměr 22, mívají obvykle hloubku 18, u sonoru dokonce 17,5
Tím pádem to rozhodně nemá vliv na to, jak dobře se tam vejde dvojšlapka, s tou problém opravdu nebude :wink:

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od drummer.of.dreams »

to ja vim ze u 22 je to ok, ale já ted měla na mysli když budu mít menší kopák 20" (průměr) tak jestli se tam vejde v poho dvojšlapka...

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Kajda »

Ano, vejde :wink:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Sheafraidh »

jeste co se tyka ty rampy - nejaka od Pearlu je docela OK. Ja mel stesti, ze zrovna na ni meli 30% slevu. Ale je pravda, ze tam je potreba jeste koupit drzaky tomu a ramena na cinely...
Mam to postavene rychleji nez stojany, mam vsechno nastavene presne tak, jak potrebuji, akorat potrebuju vzdycky pomoct donest na stage. A tam mam celkove rychleji nastaveno a nazvuceno.

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od drummer.of.dreams »

no tak ted teda nevím, jestli tomy na stojanu, na téčku anebo na rampě.. :D a myslíte teda že menší kopák 20" x 17,5" se hodí i do tvrdší muziky (rock,metal..) ? stačí to? protože když si přikoupim vrtanej tak je podle mě blbost mít doma dva stejný kopáky...takhle to budu moct aspon střídat..

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Koubas »

já měl 20" kopák u sonor s-class, hrálo to hodně dobře, ale teď mám 22x20" a menší už bych asi nechtěl. pokud máš peníze na oba, tak proč ne, ale já bych ty peníze radši použil na míň bubnů z lepší sady, než je force. přece jen narvat 50 tisíc nebo i víc do bubnů, jako jsou force, když můžeš mít nový vyšší řady nebo dokonce DW (i když z bazaru) mi přijde jako vyhazování peněz.

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od drummer.of.dreams »

no a proč bys menší kopák už nechtěl? to by mě právě zajímalo :)

jinak DW nechci, chci sonory a u vyšších řad taky nemají sety s nízkými tomy co chci
(TT 10"x6,5", TT 12"x7", FT 14"x12", FT 16"x14") nebo aspon si myslím že zvukově by se mi to líbilo (naživo jsem je bohužel neslyšela, ale kdybyste věděli kde je mají např. v Praze tak budu ráda...) ale je pravda že za ty prachy už by mohlo být něco lepšího, i když např. bicí Delite, SQ2 apod. myslím jsou dražší než těch 50 tisíc... a jaké dřevo máte radši javor, buk nebo břízu ?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Koubas »

ten malej kopák hezky hraje, ale ten velkej to tlačí.
jinak mně je vcelku jedno, co si koupíš, jenom mi přijde jako škoda narvat 50 a víc tisíc do sady střední třídy, která ještě navíc musí být od sonoru, když třeba z Německa nebo Anglie se daji dotáhnout i nový bubny za úžasný peníze. ale tak co, abych si já v bazaru moh koupit super sadu za půl ceny, musí existovat i lidi, co si ty bubny kupujou nový.

Uživatelský avatar
Bubnujte.cz
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 07 úno 2011 17:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od Bubnujte.cz »

Cokoliv je možné vyzkoušet u nás, pokud je to skladem. http://www.bubnujte.cz

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Sonor Select Force S Drive Set

Příspěvek od drummer.of.dreams »

for Koubas: a jaký bubny konkrétně třeba myslíš z toho bazaru? Jak je dotáhnout z Německa a Anglie za úžasný peníze teda nevím...myslím, že vyjde na stejno jestli si nový Sonory koupím tady nebo v Německu...nebo ne?

Odpovědět

Zpět na „Sonor“