Malý buben s-classix 14x6

Odpovědět
terrana46
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2012 17:18

Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od terrana46 »

mam malý buben s-classix 14x6 došel mi z Nemecka a ma 10 šrobou možno aj ine stupanie zavitu lebo sa mi zda že ked ho natiahnem iba pol otačky každy šrob tak je blana napnuta ako pri 8 šroboch 1-2 či sa mi to iba zdá chcel by som dosiahnuť nie až vysoký sound ale stredne aby bolo počuť aj spotky že to je drevo a nie plech ale aj ostrost ktora by mi zaručila moj problem ruky som bubeník s hendikepom pravej straný a na paličke na pravu ruku musim mať priviazanu gumičku lebo nehram zapestim ale celou rukou tak som presiel na techniku ktoru použivaju mike terrana rozkladanie prechodov do ruznich variant samozrejme že nezahram rukami triolovy prechod cez celu sadu ale si to rozkladam striedavo kombinujem to aj z dvojšlapkou a tym viem dosiahnuť rychlost zaujimave je napriklad hrat triolový brejk iba 2 2 2 2 2 2 dufam že ma potporite potrebujem sa spitať: VžDY LADITE BLANY 1 KU 1 VRCH A SPODOK ROVNAKO LEBO SOM SKUšAL SPODNU VYšIE OZVAL SA Z TOMU VIAC BASS TEN ZVUK BOL TAKý PLNší ALE ZVUKARI SA SťAžUJU NA DOZVUKY

punkiesak
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2009 16:14
Bydliště: Sedlec u Českých Budějovic

Re: o bicich celkovohttp://www.sferabubeniku.info/images/ico

Příspěvek od punkiesak »

spodní vejš a když bude dozvuk hroznej, nalep tak moon gel nebo tak a máš po problému

Uživatelský avatar
sonor4ever
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 19 srp 2008 10:20

Re: Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od sonor4ever »

jednoznačne že spodná vyššie :roll:
a moon gel je dobrá voľba v prípade problémov:
http://www.thomann.de/gb/smile_moongel.htm
alebo ešte aj MiniEmad:
http://muziker.sk/palicky-prislusenstvo ... nemad.html

terrana46
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2012 17:18

Re: Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od terrana46 »

a dik moc a ešte by som niekoho poprosil vždy som tužil po teplom hlbokom zvuku snare ale počuvam tych dobrych bubenikou oni ich maju strašne ostre a vysoko naladene je pravda :čim spodnu blanu natiahneš viac tím maš menej hlboký zvuk takže ostri a vysoký a čim spodna nišie tak tam lezie do zvuku hlbka a zvuk je potom bassovejši zo snare snad sa niekto najde a zas mi poradi dik

terrana46
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2012 17:18

Re: Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od terrana46 »

prosim Vas bubenici prečo sa dava pred kopak malý bubon ma to Tonny Royster a vela dalšich dik

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od Moleek »

terrana46 píše:prosim Vas bubenici prečo sa dava pred kopak malý bubon ma to Tonny Royster a vela dalšich dik
TO jsem teda ještě neviděl. Nemyslíš náhodou subkick?
Obrázek
To není buben, ale v podstaně reproduktor zapojený obráceně, fungující tedy jako mikrofon, který zachytí ty nejhlubší tóny a dodá při zvučení / nahrávání kopáku další basy.
Jako buben to vypadá předpokládám proto, aby to naživo nevypadalo blbě, když to někdo používá.
Ve studiu se můžeš setkat normálně s odkrytým subkickem
Obrázek

terrana46
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2012 17:18

Re: Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od terrana46 »

a ja som si myslel že to je pre to že ked je kopak moc bassový tak sa k nemu s predu da malý bubon aby tie struny mu dodali trocha konkretnosti ale dik moc

terrana46
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2012 17:18

Re: Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od terrana46 »

mam problem s kopakom poradte mi niekto strašne hra bassovo a zvukarovi sa pri rychlych kopakov zlievaju udery a vravi že to nie je konkretne mam strednu triedu sonor force 3003 a použivam power sonic a evans ako prednu s 5 palcovým otvorom zatlmenu hraciu blanu mam takým srolovaným uterakom ktorý tlači na blanu ale už som počul že sa da naladit kopak aj bez žiadnej tlmivky ale zas neviem pomer hracej blany s prednou poprosil by som niekoho kto je skusenejši o radu vopred dakujem

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od Moleek »

a s tématem, tedy "Malý buben s-classix 14x6", to souvisí jak prosím?

Zkus odpověď nalézt zde: http://sferabubeniku.info/viewforum.php?f=16 nebo tam ale alespoň tu otázku položit znova.

EDIT: TEď koukám, že ten topic sis zakládal sám, takže tam by se to ještě dalo tolerovat... Tak buď tu někdo poradí nebo ne... Já osobně nevím, kromě univerzální rady hraj si s tím a zkoušej ;)

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od Šupi »

Neboj se to zatlumit pořádně, já tam mám celou deku a buď jí na blánu šoupnu víc, nebo o něco míň (dle akustiky prostředí a zda hraju na mikrofony, nebo akusticky..) a mám přitlumenou i rezonančku. Myslím si že taky budeš ještě muset omezit basovej zvuk - myslim si že čím víc basů tím menší konkrétnost, ale to všechno záleží na stylu. Takže zkoušej a zkoušej - já mám nejlepší zkušenost s laděním kopáku tak že si s sebou vemu nějakýho ferdu do zkušebny, kterej sedne a kope a kope :D, abych si mohl poslechnout zvuk kopáku "ven". To je totiž hodně zrádná věc u kopáku - hraje jinak než ho slyší bubeník. No a zkoušim povolovat blány, šponovat blány, přisunovat odsunovat deku...no a pak z toho něco pěkného vyleze :). Taky je to o volbě blan, ale s blánama na kopák nemám moc zkušenosti, vyzkoušel jsem jenom UT, Pinstripe a EMAD. EMAD hodnotim nejlépe, ale používám užší prstenec + tlumení dekou. Myslím že zvuk je celkem konkrétní. Dalsí věc je kolik zvukařů ti to řeklo.. Jestli je to nějakej "zvukař" kterej u kopáku hledá jenom basy, tak to je blbý - byl jsem překvapenej, ale na mixu musíš sakra zakroutit EQ i u středních a vysokých frekvencí, aby zněl pěkně - no a pak zní opravdu krásně :). Pak ty vyšši frekvence přidají hodně na konkrétnosti. Takže by si to chtělo ověřit ještě u někoho...

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od Adrub »

Kopák by měl hrát hlavně do basů a pokud si s tím zvukař nedokáže poradit a vymlouvá se na špatný nástroj (což 3003 nejsou), tak pak je to špatný zvukař.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od Bobroněnko »

dřevěnej beater taky pomáhá.

terrana46
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06 dub 2012 17:18

Re: Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od terrana46 »

dakujem vam všetkým nechcem tu rozoberat len malý bubon ako je v nadpise ale celkovo obicich moc vam dakujem )Páni bubenici a do skoreho pisania alebo videnia

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od Koubas »

to fórum má nějakou strukturu kvůli tomu, aby ty příspěvky mohl najít taky někdo v budoucnu.

Uživatelský avatar
sonor4ever
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 19 srp 2008 10:20

Re: Malý buben s-classix 14x6

Příspěvek od sonor4ever »

... á už ti min. 100 rokov hovorím, že trebba vymeniť Vášho "pseudozvukára" za normálneho! :idea: :idea: :idea:

Odpovědět

Zpět na „Sonor“