SONOR FORCE 3000 SCANDINAVIAN BIRCH - BLANY ?!

Odpovědět
Uživatelský avatar
sonor4ever
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 19 srp 2008 10:20

SONOR FORCE 3000 SCANDINAVIAN BIRCH - BLANY ?!

Příspěvek od sonor4ever »

zdravím. neviem či som sa trafil tématicky úplne presne ... ale ide mi o BLANY na tomy pre tento set: 8" x 8" - 10" x 9" - 12" x 10" - 14" x 12" ...
ako hracie tak aj rezonančné ... momentálne používam na nich blany od DW ... rezonančky sú hádam ešte pôvodné ...

bol by som povďačný, keby ste mi poradilli. hrám prevažne country, countryrock, ...

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR FORCE 3000 SCANDINAVIAN BIRCH - BLANY ?!

Příspěvek od Sheafraidh »

ja mam na vsem nejradeji ciry Remo emperor, ale nevim mozna by se ti vice zamlouvaly piskovany - a rezonancky nevim...

Uživatelský avatar
sonor4ever
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 19 srp 2008 10:20

Re: SONOR FORCE 3000 SCANDINAVIAN BIRCH - BLANY ?!

Příspěvek od sonor4ever »

zdarec. myslel som že poradíte viacerí ... ale neva, nejde o život.

vyzerá to zatiaľ že pôjdem asi do Evansu ... EVANS G2 Coated a na spodok EVANS Resonant Glass ...
dúfam, že tým brezu moc nezabijem. i keď ešte alternatíva EVANS G1 Coated na vrch, nie je úplne mimo hry ...
uviďászh. 8)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR FORCE 3000 SCANDINAVIAN BIRCH - BLANY ?!

Příspěvek od Sheafraidh »

Pokud je to opravdu kvalitni scandinavian birch, jak mas v profilu, tak tu by to zabit nemelo...
U nejake levne brizy by to mozna mohl byt problem - ale ja nevim, jak to drevo zni, to vis ty...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: SONOR FORCE 3000 SCANDINAVIAN BIRCH - BLANY ?!

Příspěvek od Sam Jr. »

zvážil bych jestli dát dvojvrstvou na 8" (10")? jestli máš teď blány DW (jednovrstvé s mírným zatlumením), tak bych šel do dvojvrstvých jen v případě, že chceš opravdu větší hutnost, jestli seš spokojenej se zvukem i výdrží, zůstal bych vzhledem k rozměrům tomů a hudebnímu stylu u jednovrstvých.

Uživatelský avatar
sonor4ever
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 19 srp 2008 10:20

Re: SONOR FORCE 3000 SCANDINAVIAN BIRCH - BLANY ?!

Příspěvek od sonor4ever »

hmm, je to ozaj breza by made in germany, sonor force 3000, sú z roku 92, ja som druhý majiteľ ... (pokiaľ viem)
momentálne použivám nie celý set, len kombináciu buď 8" a 12", alebo 10" a 14" ... ako sa mi zachce a hlavne potrebujem.
pôvodný snare 14" na 6 1/2" som nahradil SONOR DESIGNERom - 14" x 8" - MAPLE LIGHT SHELL - BIRDSEYE AMBER
a doplnil MAPEXom 10" x 5,5" Snare "The Stinger" ...
čo sa týka blán, tak mal som na nich osadené (na všetkých) už aj Sonor Clear Medium, ktoré sa mi v malých priestoroch akkotak osvedčilli,
malli oveľa väčšiu hutnosť narozdiel od DWčiek. DWčká som používal skorej na väčšie pódiá ...


takže skorej to vidím asi na EVANS G1 Coated, ako na EVANS G2 Coated ... piesok ma nejako priťahuje, každý má rád predsa ten svoj, nie? 8)
a možno že varianta 8" - 10" .... G1, a na 12" - 14" ... G2. blbosť?

tak ako ma prekvapila piesková Evans EQ3 Res Ctd White na kopáku, v kombinácii zozadu s EvansEmad Clear ... bass drum 20" x 16" ... a hrá! a dobre. 8)

prípadne viete poradiť aké rezo na spodok? hambím sa, ale je to tak, mám tam ešte pôvodné regular transparent medium bottom head (originálk3000tisíckam)

díkes.
Přílohy
EVANSS.jpg
SONORFORCE3000.jpg

Odpovědět

Zpět na „Sonor“