Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Odpovědět
Uživatelský avatar
adamsdrummer
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 27 dub 2012 15:08
Bydliště: Přepeře (turnov) [liberec]

Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od adamsdrummer »

Čuz bubeníčci. Mám možnost koupit bicí Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade s komplet stojany a činely( za 20 000 ,-). Jaký na to máte názor?

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od Posluchac »

Neber to.
U Sonorů této řady 3000 a odvozeniny včetně Sonor Select Force jsou slabé dupáky -takové středové, těžko lze z toho dostat příjemný, hutný, konkrétní, mlaskavý zvuk .. A levnější řady javorů obecně špatně zní v akusticky nevyřešených prostorách oproti bříze.. Přechody a kotle u 3007 jakž takž. Ale je to pořád ,,jen,, poloprofi řada.
Letos od jara jsem se dost setkával při porovnávání a ozvučování na festiválcích, koncertech s těmito řadami. Tama Starclassic Performer Birch/Bubinga, které mám jsou profi řadou, co se týká dupáku jsou dle mého názoru na ozvučování a hraní bez ozvučení lepší než DW collectors z javoru a za směšnou cenu. A to na dupáku nepoužívám blánu ,,poslední záchrany,, Evans Emad a alternativy od jiných výrobců, která ti ,,mlaskavý zvuk,, sice vytvoří ale za cenu ztráty přirozené barvy bubnu. Takže dupák je u Sonorů 3007 a Select Force pocitově o dvě třídy horší a přechody tak o třídu a půl až dvě oproti Tamě B.B..

Nejlépe pro mne zněly na Sonorech křídové Ambassadorky a dvoje bubny Sonory 3000 - 1 ? ještě vyrobené v Německu.

Železo, činely vždy dokoupíš ale nákup jen poloprofi bubnů tě bude štvát po roce, dvou a další léta je neprodáš.

Co tahle nabídka za 24 900,- http://www.drumcenter.cz/ebazar/index.p ... d7371c3fd7

A zkus smlouvat.
Naposledy upravil(a) Posluchac dne 15 lis 2013 12:06, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
adamsdrummer
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 27 dub 2012 15:08
Bydliště: Přepeře (turnov) [liberec]

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od adamsdrummer »

Bylo by to dobrý, ale ta barva ... Ale prostě od bicích které se prodávají ze 26000 bych něco čekal, a když jsem koukal na YT na nejaky videa tak to zvuk oproti amatkam a kraslicim melo zvuk krásnej. Nejsem žádnej profi bubeník, protože hraji jen v dechovce a v BigBandu. Ale od bubínků za 20 tisic použitejch bych teda něco čekal... Ale dik za spravu. cus adam

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od Posluchac »

Jen jsem chtěl poradit. A co tyto celobřezové Tamy Starclassic za dvacet táců - možná dohoda, kvalitka ještě z Japonska..?

Pořád daleko lepší než Sonor Force

http://www.drumcenter.cz/ebazar/index.p ... 105f67b14e

Uživatelský avatar
adamsdrummer
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 27 dub 2012 15:08
Bydliště: Přepeře (turnov) [liberec]

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od adamsdrummer »

Taky pěkný. Ale bez stojanu, činelů.. já zas nejsem tak náročnej, ale nezdá se mi že tomy jsou extra na stojanu, a ta cena :-( Koukal jsem třeba po Gretsch Catalina Maple. Co by jste na ně řekli

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od Vozka »

Ahoj, přesně tuhle sadu (i s povrchovkou ;) ) vlastním a jsem velmi spokojen, ale na rovinu říkám že na nic lepšího (tj. profi bubny) jsem s výjimkou nějakých pearl masters které ale byly úplně jinak oblaněné jsem nehrál.
Můžu ti ale poskytnout zvukovou ukázku :)
Je to z nahrávadla Zoom H1, tj. 2 levné kondenzátorové mikrofony v xy konfiguraci, ze vzdálenosti 2-3 metrů před soupravou ve výšce cca 1 metr nad zemí (na posteli na složené dece a polštáři:)). Pokoj není nijak akusticky upravený, ale mám otevřené skříně, zeď za bubny je jedna velká knihovna na zemi koberec, takže dozvuk není nijak hrozný. Postprocessing je kompresor+limiter a na ekvalizéru mírně zvednuté basy pod 100Hz (tak o 1,5db) - tj. ty basy u kopáku to trošku zvyšuje, ale je to kompenzace za to že 1) Zoom subbasy bere hůř 2) na kopáku mám nejhůř ohranou blánu a začíná to být znát (plus si myslím že jsem ho naladil moc vysoko, protože při mém obvyklém nízkém ladění už nějak nezní).

Oblanění: bubínek Remo CS, tomy Emperor Clear, kopák PWS3 na obou stranách, na zbytku rezonanček ambassador. Stáří několik let.

Upřímně si myslím, že na živé hraní kdy je kopák nazvučený je ta 20" velikost úplně jedno a je v pohodě. Na sucho to samozřejmě znát je, ale ani v thrashové kapele jsem s tím problém neměl. Ve studiu jsem s nimi ještě nebyl. Co se tomů týče, nastavení kompresoru které jsem použil ještě víc zdůrazňuje mlaskavý atak, snažím se totiž ladit tak nízko jak to jde (průměry tomů mám 8" 10" 12" 14"), až budu přeblaňovat tak tam asi prdnu spíš Emperor Coated. Jinak při nazvučení opět není problém.

Odkaz zde: https://dl.dropboxusercontent.com/u/661 ... 0bubny.mp3
A tady je kdyžtak nahrávka z blízkosti z pozice bubeníka (nahrávadlo těsně vedle mojí hlavy), kde není kromě limiteru na odstranění peaků snad žádný procesing (a mám tam filcový beater místo plastového): https://dl.dropboxusercontent.com/u/661 ... 0hokus.mp3

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od Posluchac »

adamsdrummer píše:Taky pěkný. Ale bez stojanu, činelů.. já zas nejsem tak náročnej, ale nezdá se mi že tomy jsou extra na stojanu, a ta cena :-( Koukal jsem třeba po Gretsch Catalina Maple. Co by jste na ně řekli
Jaké činely ti nabízí k Sonorům ? Proč nekoupit použitou sadu činelů solo?

Hardware Pack

Ucházející nový set seženeš za hubičku. Např. Premier 350 za 5400,-... http://www.thomann.de/cz/premier_3500_hardware_pack.htm

Gretsch Catalina Maple
..Tak ty jsem slyšel letos hrát třikrát a se snare Basix custom. Jenže na ně hraje výborný a vyhraný bubeník s kvalitními činely a v kvalitní kapele:) http://www.odyssea-rock.cz/
Já také hraji dechovku jako ty, sic jen v malé partě :D. Jenže trumpetista má trumpetu Bacha za osmdesát tisíc a českou, ručně tepanou křídlovku za třicet :) Sice ruce a hlavu, nátisk si nekoupí, ale naštěstí hraje páradně :D :)

V tvém případě bych šel do Sonorů vyrobených ještě v Německu za rozumnou cenu nebo do Catalin. Jetý set Gretsch Catalina Maples seženeš i okolo šeti tisíc korun. Slušný, profi snare (tedy vyšší řady než Sonor Force) pořídíš již od dvou tisíc.

Nebo toto - Gretsch renown maple, vyšší řada než Cataliny http://hudebnibazar.cz/index.php?katego ... rder=datum

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od Posluchac »

adamsdrummer píše:Taky pěkný. Ale bez stojanu, činelů.. já zas nejsem tak náročnej, ale nezdá se mi že tomy jsou extra na stojanu, a ta cena :-( Koukal jsem třeba po Gretsch Catalina Maple. Co by jste na ně řekli
Pěkně hrají tyhle bubny Pacifik - PDP.
http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=7 ... =25&order=
Já je považuji za zvukově pěkně znějící, lépe ozvučitelné než Sonory Force. Velice pravděpodobně jsou ještě mexické, šel bych do nich. Smlouvej:))

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od Sheafraidh »

Myslim, ze je nabidka docela rozumna - spis jde o to, v jakem je to stavu (a jestli tam je original HW prevazne rady 400) a jak jsou na tom ty cinely (ale asi to nebude nic moc).
S kopakem jsem nikdy problem nemel (mam v jedne zkusebne 3005 s 20'' kopakem) a pravda, je trochu stredovejsi, ale na stagi z toho zvukar nema problem udelat dobry zvuk. Je potreba akorat relativne dost povolit blanu a lehce ji zatlumit (ale to je potreba vzdy na vsech).
Se Tama Starclassic Performer B/B to porovnavat nejde, kdyz je jejich cena skoro dvojnasobna...

Uživatelský avatar
adamsdrummer
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 27 dub 2012 15:08
Bydliště: Přepeře (turnov) [liberec]

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od adamsdrummer »


Uživatelský avatar
adamsdrummer
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 27 dub 2012 15:08
Bydliště: Přepeře (turnov) [liberec]

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od adamsdrummer »

Tak si pro ně jedu... Konfigurace: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade_ Činely - ride, crash, splash- sabian_ Hardware- 2x yamaha stojan, clamp + pravoúhlý držák na splash_ Obaly na činely i bubínky... +PALIČKY ZDARMA . A to vše jen za 19 000 ,- ........ Dobrý né?

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od Pavlišta »

Posluchac píše:Neber to.
U Sonorů této řady 3000 a odvozeniny včetně Sonor Select Force jsou slabé dupáky -takové středové, těžko lze z toho dostat příjemný, hutný, konkrétní, mlaskavý zvuk .. A levnější řady javorů obecně špatně zní v akusticky nevyřešených prostorách oproti bříze.. Přechody a kotle u 3007 jakž takž. Ale je to pořád ,,jen,, poloprofi řada.
Letos od jara jsem se dost setkával při porovnávání a ozvučování na festiválcích, koncertech s těmito řadami. Tama Starclassic Performer Birch/Bubinga, které mám jsou profi řadou, co se týká dupáku jsou dle mého názoru na ozvučování a hraní bez ozvučení lepší než DW collectors z javoru a za směšnou cenu. A to na dupáku nepoužívám blánu ,,poslední záchrany,, Evans Emad a alternativy od jiných výrobců, která ti ,,mlaskavý zvuk,, sice vytvoří ale za cenu ztráty přirozené barvy bubnu. Takže dupák je u Sonorů 3007 a Select Force pocitově o dvě třídy horší a přechody tak o třídu a půl až dvě oproti Tamě B.B..

Nejlépe pro mne zněly na Sonorech křídové Ambassadorky a dvoje bubny Sonory 3000 - 1 ? ještě vyrobené v Německu.

Železo, činely vždy dokoupíš ale nákup jen poloprofi bubnů tě bude štvát po roce, dvou a další léta je neprodáš.

Co tahle nabídka za 24 900,- http://www.drumcenter.cz/ebazar/index.p ... d7371c3fd7

A zkus smlouvat.
A s kolika DW Collectors jsi to porovnával ?

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od Posluchac »

Odpovím pro přehlednost v tématu Tama starclassic Perfomer B/B.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od Pavlišta »

Posluchac píše:Odpovím pro přehlednost v tématu Tama starclassic Perfomer B/B.
To ani nemusíš. Dle profilu jsi žádné DW nikdy nevlastnil, možná viděl na nějakém koncertě.
Většina vyšších řad renomovaných značek hraje dobře a předpokládám, že takové bubny si už kupují hráči, kteří mají svou představu o zvuku a podle ní si také vyberou.

milrach
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 21 dub 2012 09:29
Bydliště: Přerov

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od milrach »

Je to zvláštní, známý má Collectory v krásných rozměrech 20,10,12,14,16 a ten šlapák mě nikdy do děje nevtáhl, od začátku a od první rány mě připadal bez barvy, nevýrazný, hlasitý ale bez výrazu.

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Force 3007 Studio - Autumn Fade

Příspěvek od Pavlišta »

Od doby co je mám ( včetně May miking), zvuk bubnů neřeším. Zasunu canony, jednou do každého bubnu bouchnu.... Každý zvukař tvrdí, že nemusí nic honit korekcemi a zvuk jako víno... To je pro mne důležitý, na nějaké velké zvučení nikdy moc čas není....

Odpovědět

Zpět na „Sonor“