Sonor 2005

Tom H.
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 29 pro 2005 15:12
Bydliště: Brno

Sonor 2005

Příspěvek od Tom H. »

Zdar chlapi, potřeboval bych se s vama poradit. To vite, já holt jeste nemám ty zkusenosti. Kupuju si svou prvni sadu po Amatkach a vybral sem si Sonory Force 2005. Akorat jeste nevim, jakej set si mam vzit..
Nevim jestli si mam vzit kopak 22" nebo 20" (22" je standartnejsi, ale kamos ma 20" a moc si ju chvali, ze je to malej sikovnej prcek a vsude se lip vleze, ale ja se zas bojim aby ta 20" nemela divnej zvuk) a to stejny s kotlem... Libi se mi ten 14"x12",kterej je uchycenej na cinelu, jinak se k tomu dava 14"x14" na nozickach. Tak taky nevim aby ten mensi nebyl moc vysoko, ale zas si rikam ze o ty 2" se snad moc nezmeni. Tak prosim poradte, cosi o tom myslite...

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

Mno o ten kopák se neboj, viděl jsem jednou kluka co měl snad osmnáctku a zvukař mu to nazvučil že to znělo fucking good.
Já mám taky dvacítku a je v pohodě, ale určitě tu nějakej rozdíl bude.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jo - a co se týká výšky tónu, tak to hloubka korpusu nijak zvlášť neovlivňuje. Tj ohledně tohohle je na Tobě, jestli si vemeš 14x12 nebo 14x14, co se Ti líbí víc.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Já jsem si myslel, že dvacítka je standardnější.. :?:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

to fakju: neska je standardnejsi 22",driv to bylo 24" i 26" kdyz se jeste nezvucilo :wink:
to tom h.: s 20" se fak nemusis bat ze by to neprolezlo,kdyz to dobre naladis tak to hraje lip nez 22"

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Ja mam na Sonorech 20" a je zvukove v pohodě, hlavne se v pohode prevazi a daji se dat tomy i nize. 14" mam zavesenou, myslim ze je to trochu lepsi ze de dat jak chces vysoko a nejsi zavysly na delce nozicek.

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Tak to já mám úplně něco jiného.
Mám 22" kopák a je to dělo jak sviňa a kotel 16x16 pochopitelně na nožkách.
Jinak tomy 10 a 12.vy
Je to paráda, pry sou to vyzkoušené rozměry, co nezklamou.
Že pry když je 14 kotel a pak už jenom kopák, je to velký skok. Ale nevim, jak to bude se dvacítkou kopákem.
Osobně mám radši větší průměry, ale jak padlo výš, když se dobře nazvučí, tak je aj 18 dělo jak sviňa. Ale zvuk těch menších kopáků mi příjde trochu tenčí, syrovější... No, pro někoho to samozřejmě bude klad.

TomyZima
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 03 pro 2004 00:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomyZima »

ja osobne bych teda vzal...22,10,12,14....3 tomy a kopak........ :wink:

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

Gagarin píše:Tak to já mám úplně něco jiného.
Mám 22" kopák a je to dělo jak sviňa a kotel 16x16 pochopitelně na nožkách.
Jinak tomy 10 a 12.vy
Je to paráda, pry sou to vyzkoušené rozměry, co nezklamou.
Že pry když je 14 kotel a pak už jenom kopák, je to velký skok. Ale nevim, jak to bude se dvacítkou kopákem.
Osobně mám radši větší průměry, ale jak padlo výš, když se dobře nazvučí, tak je aj 18 dělo jak sviňa. Ale zvuk těch menších kopáků mi příjde trochu tenčí, syrovější... No, pro někoho to samozřejmě bude klad.
tak si dej univerzálnější sadu: 20, 8, 10, 12, 14, 16 a máš vytaráno 8)

Vlasta
Pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 07 pro 2005 15:40
Bydliště: Plzeň, Rokycany

Příspěvek od Vlasta »

Ja jsem taky pro 22" 10" 12" 13" 16" muzes hrat vse a drepi to tam

Tarzino
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 09 úno 2006 00:54
Bydliště: Valašské Meziříčí, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tarzino »

Znám velice dobře Sonor Force 2005 jak v rozměrech 10", 12", 16" (nožičky), 22", tak 10", 12", 14" (nožičky), 20".
Tomy 10", 12" to je jasná volba. Kotel bych bral 14" a podle toho co ti vyhovuje nožičky nebo stojan.
Kopák: 22" je parádní prda super zvuk-tvrdá úderná rána, 20" je taky parádní zvuk-dunivé tucnutí. Ten bych vybral podle toho co hraješ, na tvrdší 22" na jemnější 20". U té 20" se nemusíš bát že by neprolezl, je silný dost.
Moje osobní je první zmiňovaná sada, dneska bych bral spíš tu druhou se 14" na stojanu.

doudleba
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 353
Registrován: 30 srp 2005 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doudleba »

Já mám taky Sonory 2005 a jsem s nima spokojenej uplně nejvíc. Já to rozeberu:

Kopák 20' - krásnej, údernej a zároveň temnej "čvacht", jetli chceš 22', nemám s ní zkušenosti, ale jak řekl Tarzino záleží na stylu hudby.(osobně si však myslím, že 20' by se do tvrdšího taky hodila.
Na tomto kopáku 20' je také výhoda, že si budeš moct tomy dát níž, (pokud nepreferuješ volanty :D ) a kdyby sis koupil 22' může se stát, že ti druhý tom bude "mrdat" ráfek kopáku.

Tomy: Rozhodně bych ti doporučoval 10', 12', 14'. Mohl by sis říci, že to nebude dost hluboké. Ale omyl, Jsou hluboké dost, a navíc univerzální, můžeš si je dát výš, níž, jak budeš chtít. Co se týče 14'. Vým, že hodně lidí by ti doporučovalo 16'. Ale 14', když ho víc podladíš, bude znít krásně, a dunivě i podladěnej. Jestli si vybrat "bez" nebo "s" nožičkama je na tobě, ale může se ti stát, že když vybereš "bez", můžeš zjistit, že ti to uplně nesedí a například ride si chceš posuout trochu doleva nebo doprava uchycení nebude uplně ideální.

Jestli máš učitele, prober to s ním, ale určitě děláš dobře, že si kupuješ 2005.
Zdar :)

LU-BOSCH
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 09 dub 2006 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor 2005

Příspěvek od LU-BOSCH »

Tom H. píše:Zdar chlapi, potřeboval bych se s vama poradit. To vite, já holt jeste nemám ty zkusenosti. Kupuju si svou prvni sadu po Amatkach a vybral sem si Sonory Force 2005. Akorat jeste nevim, jakej set si mam vzit..
Nevim jestli si mam vzit kopak 22" nebo 20" (22" je standartnejsi, ale kamos ma 20" a moc si ju chvali, ze je to malej sikovnej prcek a vsude se lip vleze, ale ja se zas bojim aby ta 20" nemela divnej zvuk) a to stejny s kotlem... Libi se mi ten 14"x12",kterej je uchycenej na cinelu, jinak se k tomu dava 14"x14" na nozickach. Tak taky nevim aby ten mensi nebyl moc vysoko, ale zas si rikam ze o ty 2" se snad moc nezmeni. Tak prosim poradte, cosi o tom myslite...
ideál je 22" 10" 12" 14" +14" snare-můj názor / já hraju na 20" a nenaříkám.

Tarzino
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 09 úno 2006 00:54
Bydliště: Valašské Meziříčí, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tarzino »

Jo, největší výhodu v 20" kopáku vidím v tom, že si tom :D můžeš dát níž. Jak jsem psal mám 22" a mám s tím trochu problém. Musel jsem zvolit kompromis :( . Ale zvykám si :mrgreen:

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Tak si kopák "uhni" a tomy hoď na stojánek. O tom se tady taky, myslím, mluvilo. Při hře to znát není, zkoušel jsem to, a jen to zabere trošku víc místa.

Tarzino
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 09 úno 2006 00:54
Bydliště: Valašské Meziříčí, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tarzino »

fakju píše:Tak si kopák "uhni" a tomy hoď na stojánek. O tom se tady taky, myslím, mluvilo. Při hře to znát není, zkoušel jsem to, a jen to zabere trošku víc místa.
No já 10" mám mimo BB a 12" v levo na téčku. Ale oba mimo to nechci, to bych měl daleko na 16". Mám raději všechno "namačkané" na sebe. Ale zase tak velké naklonění to není (do 30°) aby to nějak omezovalo :wink:

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Právě se mi líbí mít "nahoře" 10, 12 a dóóóle 14, 16.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

mno, co se týká mě, nebál bych se, v jaké výšce budeš mít při 22´ tomy - ale hodně to záleží na tom, jak sedíš. pokud sedíš nízko, asi bys to zvážit měl, ale pokud spíš výše, u 22´ bych to neřešil. já sedím sice asi extrémně vysoko, ale při 24´ nemám volanty ani omylem. sklon tomů tak 20 stupňů, odhadem. takže moje rada je, řiď se zvukem, ideál je vyzkoušet.
co se týká tomů, záleží na penězích, ale neboj se jít i do větších rozměrů než je 14´! zvláště, pokud půjdeš do té 22´, 14´může být málo a poté velký skok, jak tu kdosi psal.
Každopádně si je poslechni, jestli je to jen trošku možné.

mikestanda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 241
Registrován: 06 črc 2005 14:48
Bydliště: Litoměřice, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikestanda »

Hloubka korpusu ovlivnuje jen hlasitost - ne ton. Je to v Samove bibli :) Jinak pokud hrajes neco tvrdsiho sahl bych po 22" kopaku.

Ja si dokoupim tomy abych mel co nejuniverzalnejsi sadu :) Planuju mit 22" 10" 12" 14" 16" a 14" virbl.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Tón teda hloubka korpusu kurňa ovlivňuje! Sice barvu (tedy ne výšku), ale dosti markantně!

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Tomuhle já nikdy neporozumím. Neslyším to. Pro mě dělá kopák bum, rajd cink a csash kreššš! Tomy mi připadaj jako bum bum bum (óv-čá-cí).

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Se pak ani nedivim, že jsi spokojenej s 503kama, mno.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

2fakju --to je smutny kdyz ti znej tomy stejne jako kopak:D:D

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Jsem s nima spokojenej! Náramě (co mi taky zbyde, že... :) Jenom bych bral lepší zavěšení tomů.

Uživatelský avatar
paul
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 23 led 2006 20:38

Sonor 2003

Příspěvek od paul »

mám možnost za 14.000,- koupit Sonory 2003 10,12,14,20,sn.14,se zákl.HW tedy HH,SS,2xCS-1xšibenice,bez činelů.poraďte jsou 1 rok staré,lepší nový basixy custom nebo tyhle?

Odpovědět

Zpět na „Sonor“