Sonor SQ2

Odpovědět
bicak
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 02 zář 2006 01:02

Sonor SQ2

Příspěvek od bicak »

Zdar vsici.
Zajimalo by mne co si myslite o teto souprave Sonor SQ2,
Prej je to zhava novinka od sonoru, ma to byt nejvyssi rada.
Co jsem zatim videl nebo zjistil, tak uchyceni to ma jako Designer
neco ochuzeni jako rada Delite, i korpusy Vintage Maple jsou tam jako jsou dostupny u rady Delite. Vyplati se to vubec ???
Nebo jsou lepsi pouze ty delite ??? SQ2 jsou drahy jako prase.
Ale moc rozdilu v tom ze si clovek muze zvolit z hodne barev ruznych drev a barev jsem toho moc nenasel. Slysel jsem je v nemecku a priliz jsem si na zadek nesednul. Kdyz jsem si otukal Delite a Designer tak jsem rozdil neslysel. Na sonoristech pisou ze by to melo mit starsi a vyzralejsi drevo. Ale ten cenovy rozdil o proti treba Delite je znacny pri tom zvukove mne mi ten posun priliz vyrazny neprisel ba naopak jsem ho nezaznamenal. Rozhoduji koupit nejakou profi radu ale nerad bych vyhodil zbytecny penize. Je to priliz novy takze nevim co od toho muzu cekat.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Ja jsem hral na SQ2 asi 20 minut kdyz jsem u nich vybiral cinely,
rozhodne nehrajou spatne. Osobne vlastnim Delite, dokonce jsem tam v jednu chvily mel muj 10" tom a mohl jsem slyset oba tomy.
SQ2 mi prisly malinko tupejsi s kratsim dozvukem, ale to mohlo byt
zpusobeno rozdilnou hloubkou korpusu, jelikoz Franta tam mel ty SQ2 se snizenymi korpusy, takze bych porovnaval dva nestejne bubny.
Rozhodne vypadaji pekne. Zda cena odpovida zvukove kvalite si musi asi clovek vyzkouset sam, vzhledem k tomu ze zvukove spektrum bude siroke vzhledem k vyberu materialu, sirce a hloubce korpusu.

Co to ma jiny jsou nohy bass bubnu ty uz nejsou tak masivni jako u Designer ale zvolily variantu jako u Delite.

Podle mne vyuzily prednosti techto dvou rad udelaly s techto dvou rad
jednu spickovou. Franta mi rikal ze by to drevo by melo byt jeste vice vyberovejsi. Pokud mas hodne penez a chces oslnovat vlajkovou lodi Sonor tak bych se toho nebal.

Kdyztak si pockej na Sasu ten tam byl semnou a slysel je, a to je spravnej recenzista tak ti muze napsat svuj nazor a pocity.

rest
Pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 06 říj 2005 02:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rest »

Jukněte na http://www.sonormuseum.com v sekci videos je právě reklamní spot na SQ2. A vůbec je tam toho o Sonorech dost zajímavýho.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od drmr »

bicak píše:Zdar vsici.
Zajimalo by mne co si myslite o teto souprave Sonor SQ2,
Prej je to zhava novinka od sonoru, ma to byt nejvyssi rada.
Co jsem zatim videl nebo zjistil, tak uchyceni to ma jako Designer
neco ochuzeni jako rada Delite, i korpusy Vintage Maple jsou tam jako jsou dostupny u rady Delite. Vyplati se to vubec ???
Nebo jsou lepsi pouze ty delite ??? SQ2 jsou drahy jako prase.
Ale moc rozdilu v tom ze si clovek muze zvolit z hodne barev ruznych drev a barev jsem toho moc nenasel. Slysel jsem je v nemecku a priliz jsem si na zadek nesednul. Kdyz jsem si otukal Delite a Designer tak jsem rozdil neslysel. Na sonoristech pisou ze by to melo mit starsi a vyzralejsi drevo. Ale ten cenovy rozdil o proti treba Delite je znacny pri tom zvukove mne mi ten posun priliz vyrazny neprisel ba naopak jsem ho nezaznamenal. Rozhoduji koupit nejakou profi radu ale nerad bych vyhodil zbytecny penize. Je to priliz novy takze nevim co od toho muzu cekat.
Zdar!Neviem, či moja rada neprišla 'to late', ale možno Ti pomôže..
Do SQ-ciek sa Ti neoplatí investovať ak hľadáš profi zvuk ale hráš väčšinou 'živáky', kluby a pod..Ak veľa točíš v štúdiách, ten rozdiel oproti 'nižším radám' je počuť..Ďalšia vec je, že podľa môjho názoru, kupovať SQ z jedného typu dreva je plytvanie prachmi.Zmysel tej rady spočíva vo vytvorení 'custom zvuku',kombinácii driev, hľbok korpusov atd..problém je len v tom, že 'u nás' nemáš možnosť porovnať rozdiely a rozhodnúť sa. Preto odporúčam vycestovať do 'D' (Musik Produktiv v Ibbenbüren) a tam to poriadne checknúť..Ak máš záujem kupovať 'profi zvuk', navyše univerzálny a za super prachy, odporúčam DELITE.Sám ich vlastním, prešiel som na ne z DW a nikdy som neoľutoval.
Zdar!

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jo SQ2, hmmm mě tu ukamenujete, když tu napíšu svůj názor - mě se prostě nelíbí! vzhledově jsou to moc hezkej kus rustikálního nábytku. masivní, těžký, tlustý... všechno co nemám rád (i když se na pohled může zdát, že kecám, neb moje peaveye vypadají ještě tlustějc, nicméně nenechte se mýlit, mají pouze 3mm korpus!), mají tam nalepenej kus železa se značkou sonor a korpus tlustej jak kráva - mluvím o těch co má franta..... 8" tom se mi moc líbil, jako jeden z mála 8" tomů hrál opravdu dobře (nikdy jsem nepochopil proč si lidi kupujou 8" tom-tom, ale až se naučím hrát třebas ho budu chtít taky). Já sem měl asi nas*** v uších, ale na prdel jsem si z nich rozhodně nesed, fakt nekecám když řeknu že se mi tom-tomy líbili mnohem víc u matesovo delitů....
drmr: já sem se bavil o DW např. s Pospou (taky hrál s nějakým ze supersráčů) a ten mě ujišťoval, že i mezi DW je mraky rozdílů, jestli si emile měl nějaký opravdu špatný DW, tak to je holt smůla:-) já sem si psal s továrničkou DW o tom jak je to s jejich výrobou korpusů, protože jsem kdysi viděl nějaký šílený video, jak ty korpusy sami o sobě hrajou, když se do nich plácne dlaní...nicméně pak jsem se dočetl že si korpusy nechávali dělat léta u keller shells, pak jsem kdesi na webu četl, že právě keller shells dělali korpusy mnohem lepší než samo DW a v dobách kdy keller dělal pro DW korpusy mělo DW nejlepší zvuk, prase aby se v tom vyznalo... kdyby to někdo uved na pravou míru, tohle jsou totiž jen kusé informace, který jsem obdržel, takže na tom nemusí bejt ani zbla pravdy..
zkráceno SQ2 se mi nelíbí, podle mě je to jen marketingovej trik, jak konkurovat na americkým trhu Pearlu kterje nabízí se svojí nejvyšší řadou stejný možnosti....

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

2sasa: Rozumiem,že sa Ti SQ nelíbí :), je to úplne v poho, Sonor ide odjakživa vlastnou cestou designu a tiež mám pár výhrad k optike u všetkých rád tejto značky..aj u SQ.. Za tie roky čo hrám sa mi ale trošku pomenili priority a idem po úplne iných 'veciach' ako v minulosti..mal som tú česť hrať na celom spektre nástrojov (od Amati cez Pearl Export,Sonor Phonic,Yamaha Rock tour cust,Maple custom po DW) a Delite považujem za nástroj s najlepším pomerom cena/výkon..Ďalšou vecou je, načo ten nástroj používaš.Ako 'štúdiová krysa' musíš byť zvukovo up to date,inak máš smolu..a tá univerzálnosť mi trošku u DW chýbala..tiež som to kupoval cez Frantu H.,ovplyvnený módnym trendom..Inak ten nástroj hral v každom ladení KRÁSNE a to s tým 'plácnutím rukou' je pravda!! Problém zo šroubami som trošku prehnal, ale fakt je, že bubny na tomto leveli sa nesmú rozlaďovať..neviem,asi som mal zlý kus..Ale myslím, že je to ako s Amer. autami..to vypracovanie je občas šlendriánske..Nemci sú v tomto úchyláci a pri vyšších radách je to tip top..Ale ako sa vraví, proti gustu.. :)
p.s..ešte dobre,že ma Sonor neplatí..inak by ste ma mohli podozrievať zo skrytej reklamy.. :)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

SQ2 jsem slyšel jen na špatně nazvučeném koncertě Bullocka s Workshopem v Retru, takže nemohu říct, jestli se mi líbily, nebo ne, ale bohužel musím souhlasit se Sašou v názoru na ty bubny. Netuším, co tam může být ještě "lepšího" a vymakanějšího než na Delitech tak, aby to stálo za ty peníze navíc.
Každopádně je to nástroj pro vynikající muzikanty, kteří mají naprosto jasnou představu o tom co chtějí a ví, že toto dřevo bude hrát takhle a tato hloubka korpusu jinak. Za sebe mohu říct, že bych si s těmito možnostmi absolutně nevěděl rady. Řady SQ2 a Reference ještě hodně dlouho nebudu potřebovat :D

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Kámoš měl kdysi DWéčka a prodal je, prý to nebylo ono. Hraje hlavně jazz, latinu... Prý nejlepší kopák ze všech co kdy slyšel, ale tomy horší. No a teď má Maple Custom Nouveau a je, myslím, velmi spokojený. Ale stejně je to všechno věc osobního vkusu.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Radim píše:Kámoš měl kdysi DWéčka a prodal je, prý to nebylo ono. Hraje hlavně jazz, latinu... Prý nejlepší kopák ze všech co kdy slyšel, ale tomy horší. No a teď má Maple Custom Nouveau a je, myslím, velmi spokojený. Ale stejně je to všechno věc osobního vkusu.
To verím.. ale skús zistiť, či sa mu teraz 'neotočilo garde' (tomy super, kopák na prd) :)..? Yamaha bohužial podľa mňa na dnešné pomery trošku zvukovo stagnuje (s výnimkou 'klasiky' Recording cust.)..ale to je fakt vec vkusu..

rest
Pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 06 říj 2005 02:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rest »

2 drmr
Zajímavé mi přišly i rozměry tvých budoucích SQ2 (....20x20, 14x10). Měl jsi při výběru možnost hrát přesně na tyhle rozměry, nebo je to jen výběr "hlavou" ?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

drmr píše: To verím.. ale skús zistiť, či sa mu teraz 'neotočilo garde' (tomy super, kopák na prd) :)..? Yamaha bohužial podľa mňa na dnešné pomery trošku zvukovo stagnuje (s výnimkou 'klasiky' Recording cust.)..ale to je fakt vec vkusu..
No částečně to teď naopak určitě mít bude :-) Když jsem kupoval svoje Maple Custom, upozornil mne, že právě šlapáky hrají u Yamahy obecně hůře. Naštěstí se to až tak nepotvrdilo a ten můj hraje uspokojivě na to co od něj potřebuji. Tomy jsou bezkonkurenční, neslyšel jsem hezčí.

Recordingy jsem chtěl, ale zrovna se žádné na ebayi dlouho neobjevily, zato tam byly ty Maple Custom Absolute, které mi zatím maximálně vyhovují.
Na Jimbovi jsem nedávno slyšel ty nové Tour Custom a také se mi velmi líbily, opět tedy hlavně tomy.

A jinak toho kámoše možná trochu znáš - Lojza Hedervári.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

rest píše:2 drmr
Zajímavé mi přišly i rozměry tvých budoucích SQ2 (....20x20, 14x10). Měl jsi při výběru možnost hrát přesně na tyhle rozměry, nebo je to jen výběr "hlavou" ?
Na niektoré rozmery som mal možnosť si 'ťuknúť' vo Frankfurte (14x10,8x7,10x8)ale ešte jedna dôležitá vec.Ten môj budúci set je poskladaný z rôznych materiálov a hrúbok korpusov, takže som hlavne vychádzal zo zvukových skúseností, kt. som nazbieral od Sonoru DELITE a DESIGNER za posledných 6 rokov. Je to akoby 'top of the tops' toho, čo sa mi zvukovo 'nejvíc líbí'..kopák je javor, 8' a 10 ' je heavy buk (to je fakt maso!), 12' a 14' je bříza, snare je javor(14') a bříza (12')..takže sa na to teším yak sviňa..už len ten zbytok prachov... :)

rest
Pokročilý
Příspěvky: 91
Registrován: 06 říj 2005 02:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rest »

No pěkný !!!!!!! Tomu říkám custom set ! Takže heavy korpusy. Na DELITE jsou thin se Sound Focus Rings. Docela mě baví to marketingové přetahování o tyhle vyztužovací prstence. V době nástupu tenkostěnných bubnů začátkem 90. let se třeba u TAMA holedbali, že už ty jejich Starclassic, výztuže nepotřebují a honem rychle je pak se slávou opět zavedli jako optional. Gretsch to shazuje dodnes, že to prej mění ladění korpusu a kdesi cosi....
No a hle Delite jak hrajou :)

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

2 rest:.. doplním ešte tie hrúbky korpusov, v tej rýchlosti mi to ušlo:kopák je medium,8a10 heavy, 12a14medium,12snare je thin a 14snare medium..to len aby to nebudilo dojem heavy setu.. :)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

s prstencema původně pokud se nemejlím začal ludwig, dělal to proto, že pokud by to nedělal, korpusy by se u těch bubnů zkrátka zhroutily.... mix mahagonu a javoru (všechno jen 3 vrstvy) a zpevňující prstenec je nedostižnej (každej kdo si zahraje na starý poctivý ludwigy tak ví, že ty bubny jsou opravdu poctivý a tomy jim zpívaj tak, že málokterej set i dneska se jim může vyrovnat, co do univerzálnosti těchhle starej souprav jsou podel mě ty ludwigy nedostižný). DW to podel mě okopčilo, ač už se to dělat nemuselo, protože technologie lepení korpusů je daleko jinde a začalo to nazývat focus ring nebo nějak tak... dneska je to móda a dělají to všichni snad jen kromě gretsche a GMS drums, protože tvrdí, že korpus pak hůř rezonuje, podle mě je to kec, loni na jaře jsem v mnichově zkoušel nějakej bubínek sonor snad z 30ti vrstev nějakýho dřeva ani nevím co to bylo, ale tlustý to bylo snad 6cm takže uvnitř korpusu bylo sotva místo, a lezla z toho naprosto šílená rána (ať mi nikdo netvrdí, že 6centimetrovej korpus nějak rezonuje, to je prostě podle mě konina)!!!! vedle toho ležel desítky let starej slingerland s šesti ladícíma šroubama a tenkostěným korpusem, právě se zpevňujícím prstencem a rána z toho taková nešla a člověk by řek, že by měla, protože korpus musel rezonovat víc....
nevyznám se v tom...

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Na http://www.sonorista.cz/html/nabidka.htm# je zvukova ukazka SQecek. Nezni spatne, ale Delity maji taky ukazku (jako asi vsechny sady tam, zatim jsem sjel ty dve) a ty zni lip !
Mno, zjistuju, ze vsechny soupravy ty kujoni naladili tak dobre, ze krom snare neni mezi jednotlivymi tridami vyrazny rozdil ! Ty tomy a kopak zneji proste DOBRE vsude....
Naposledy upravil(a) Atlet dne 01 lis 2006 17:16, celkem upraveno 1 x.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

[quote="sasa"]s prstencema původně pokud se nemejlím začal ludwig, dělal to proto, že pokud by to nedělal, korpusy by se u těch bubnů zkrátka zhroutily.... mix mahagonu a javoru (všechno jen 3 vrstvy) a zpevňující prstenec je nedostižnej (každej kdo si zahraje na starý poctivý ludwigy tak ví, že ty bubny jsou opravdu poctivý a tomy jim zpívaj tak, že málokterej set i dneska se jim může vyrovnat, co do univerzálnosti těchhle starej souprav jsou podel mě ty ludwigy nedostižný). DW to podel mě okopčilo, ač už se to dělat nemuselo, protože technologie lepení korpusů je daleko jinde a začalo to nazývat focus ring nebo nějak tak... dneska je to móda a dělají to všichni snad jen kromě gretsche a GMS drums, protože tvrdí, že korpus pak hůř rezonuje, podle mě je to kec, loni na jaře jsem v mnichově zkoušel nějakej bubínek sonor snad z 30ti vrstev nějakýho dřeva ani nevím co to bylo, ale tlustý to bylo snad 6cm takže uvnitř korpusu bylo sotva místo, a lezla z toho naprosto šílená rána (ať mi nikdo netvrdí, že 6centimetrovej korpus nějak rezonuje, to je prostě podle mě konina)!!!! vedle toho ležel desítky let starej slingerland s šesti ladícíma šroubama a tenkostěným korpusem, právě se zpevňujícím prstencem a rána z toho taková nešla a člověk by řek, že by měla, protože korpus musel rezonovat víc...

:).. Ten Sonor o kt hovoríš je buková 13x5 Artist series AS 1305 EA..Má to 28mm telo a hrá to yak howado! Má ho teraz Franta 'na sklade',hral som naň v pondelok..Natiahnutý má na tom Pin Stripe(!) a v živote by som nepovedal, že to s touto blanou bude tak citlivé a fajnové aj pri nižšej dynamike. Cool!! ..a k tým prstencom..nepochybne to pomáha 'mastnosti' zvuku..dnes však viac ide o kvalitu dreva, sušenie, spôsob laminovania a lakovania..to pred 30-imi rokmi neboli tak vymakané technológie...

TomyZima
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 03 pro 2004 00:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomyZima »

drmr píše:
.....na Snare pinstripe?? :shock:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

na snare pinstripe???

Příspěvek od drmr »

:) nebudeš veriť, ale YO!! tiež som čumel 'yack puck'!

TomyZima
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 03 pro 2004 00:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: na snare pinstripe???

Příspěvek od TomyZima »

drmr píše::) nebudeš veriť, ale YO!! tiež som čumel 'yack puck'!
.....tak to jsme dva........ja jsem daval jednou na virbl dvouvrstvou..neakou ST DRy,nebo co to bylo..a to byl hnus.....minule jsem se bavil s frantou...a rikal,ze neakej chytrak dal na virbl od Delite pinstripe.....a ze vetsi hnus nezazil....:(...a tedko mi tady pises tohleto....hustej paradox:)

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: na snare pinstripe???

Příspěvek od drmr »

TomyZima píše:.....tak to jsme dva........ja jsem daval jednou na virbl dvouvrstvou..neakou ST DRy,nebo co to bylo..a to byl hnus.....minule jsem se bavil s frantou...a rikal,ze neakej chytrak dal na virbl od Delite pinstripe.....a ze vetsi hnus nezazil....:(...a tedko mi tady pises tohleto....hustej paradox:)
..To je prdel.. ja používam Evans ST DRY na snare už dlho a som najspokojnejší na svete!! :)

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Holt neni snare jako snare, že?

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

sasa píše:jo SQ2, hmmm mě tu ukamenujete, když tu napíšu svůj názor - mě se prostě nelíbí! vzhledově jsou to moc hezkej kus rustikálního nábytku. masivní, těžký, tlustý... všechno co nemám rád (i když se na pohled může zdát, že kecám, neb moje peaveye vypadají ještě tlustějc, nicméně nenechte se mýlit, mají pouze 3mm korpus!), mají tam nalepenej kus železa se značkou sonor a korpus tlustej jak kráva - mluvím o těch co má franta.....
Tak Saso to si se malinko spletl, ten kus SQ2 co tam mel Franta a jenz nyni vlastni Razim, mel provedeni Vintage Maple s korpusama 4,2 a s focus ringem. Prave ze SQ2 jsou trochu odlechcene oproti treba Designerum, uz nemaj tak macaty nohy Bass bubnu. Samozrejme ze HW rady 600 je tezky maso. Jo a moje Delite z ni lepe !!! za tim si stojim :)
Delite Forever :) A za chvilku tu jedny Delite budou velmi zvukove vymazlene naprodej tak setrete na poradny bubny !!!!!!!!!!!

P.S O moje delite se nejedna !!!

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

Tak to je jiná

TomyZima
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 03 pro 2004 00:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: na snare pinstripe???

Příspěvek od TomyZima »

drmr píše: ..To je prdel.. ja používam Evans ST DRY na snare už dlho a som najspokojnejší na svete!! :)
......to teda je....ale zkusim to navliknout jeste jednou.......pac jsem si tedko koupil new virbl.....BlackPanther steel....tak uvidime...:)pak ti kdyztak reknu....jak jsem uspel:)

Odpovědět

Zpět na „Sonor“