Sonor SQ2

Odpovědět
Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Trade »

Pavlišta: Vžyď já vůbec neřikam, že by lidi neměli kupovat top class...ale víceméně se dá říct delite=SQ2 vintage maple...je možný fakt, že mates to měl třeba za dost výhodnou cenu a dokážu pochopit i to, že musí mít nejlepší. Ale kdybych byl v jeho situaci, tak si nejdřív oboucham 100 všemožnejch souprav a dřev a pak si vyberu nějakou kombinaci, co nemá nikdo (nikdo berte s rezervou) a která mi prostě absolutně sedne. Takhle sice má mates Bentley, ale neni to to samý jako když mu udělají bentley na zakázku jak si nadiktuje a nikdo jiný nemá takový Bentley.

001
Diskutér Sféry
Příspěvky: 117
Registrován: 26 lis 2008 18:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od 001 »

Tyhle bubny má bubeník z Blue Efectů, hrajou trochu tvrdší hudbu, na koncetě mě jejich zvuk docela uchvátil. :wink:
Sory jestli se to teď nehodí do tématu :D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

Kazdopadne spekulace proc sem si koupil to a to, zda na to mam ci ne, je bezpredmetna.
Podstatou bylo si splnit sen, koupil sem si presne co sem chtel, sem spokojeny, drevo zustalo a pri tom se set zasadne zmenil
i kdyz vice mene jen vizuelne. Nemam zapotrebi neco kombinovat kdyz proste nechci, nechapu proc kdyz je neco custom proc hned z toho musim udelat lego. Kosmetickych zmen tam mimo jine probehlo hodne. Pokud sem fanda nejaky znacky, tak at dupu na to best. Zapaleni lidi pro urcitou vec si kupuji taky pekne drahe veci a muzete nad tim kroutit hlavou. Neni nad to se tesit na kazdy kseft jen pro to ze si muzu na ne zahrat. Mne uz neuspokojuje jen pocit si zabubnovat ale na co si zabubnuji, jalikoz takovy set je silna inspirace k hrani, k novym napadum, ten zvuk jak se to poji s kapelou je proste maximalni, jak kazdej uder do tomu melodicky zapada, jak neprekazi ... ten pocit je proste slastnej - kdo nezazil proste nepochopi o cem je rec.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Hugo Bos »

Chápu :mrgreen: ..musí to být fajn...v každým případě

TomyZima
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 03 pro 2004 00:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od TomyZima »

mates píše:Ja porad nechapu proc bych mel kurna neco michat, ad jedna ja tam skoro zadny rozdily ve zvuku nevidim . co vim ze Heavy buk je opravdu famozni, ale je to tezky jako prase.
Druha vec je ze nevim proc ale hraje to trochu jinak nez moje delite (zaplat panbu ze pro mne lepe) bud palec hloubky dela rozdil, nebo se projevilo i lepsi zaveseni tomu, nebo sem mel kliku na lepsi rocnik dreva. Ale troufam si rici ze to nehraje stejne. Kopak mi prijde stejnej ackoliv je hlubsi. zvukar tvrdi neco jineho ale z pozice hrace mi to prijde stejny.

Kupoval sem to pro tyhle veci:
1) chtel jsem mit nejvissi radu (pac kdo asi takhle nesni ze ?)
2) chtel sem nizsi tomy
3) chtel jsem svetlou barvu
4) chtel jsem 8"
5) chtel sem zpet dreveny bubinek
6) chtel jsem zkusit hlubsi kopak
7) libi se mi design zaveseni
8) penize nehrali takovou roli

Co sem nehledal byl jiny zvuk od Delite. 90% zmena mela byt pouze ve vzhledu a dobrad si tu vlajkovou lod at nemusim premyslet ze je jeste nad :)

Proc si ty volil SQ2 kdyz nedavno byly tvoje velky favority Delite ??
ano mas tam maly mix ale ve skrytu duse je proste napsano "mam SQ2 a co je vic ??? " to nezapres. Kdyz vidim kolik lidi preslo z vybornych sad na SQ2 tak to delali ve vetsine pripadech prave proto. Vysledny pomer mezi zvukem a cenou je tak nerentabilni ze je to proste urcita uchylka.

Pockejte az vyjde CZ galerie SQ2 tak tech co to maji namichany je jen hrstka
90% vede vintage maple.
Ono jako neco michat neni prdel, jelikoz je to velka neznama co z toho vzejde a riskovat to za ty prachy je harakiry. Clovek vetsinou slysi ucelene sady z jednoho matrose
ale udelat si predstavu jak bude znit tenhle tom z toho a k tomu druhej tom z toho ...
To riskovani v tehle cenove kategorii bez moznosti vyzkouseni prenecham rad jinym.
Co takhle lamavou anglinou procitam ruzna fora tak zrovna ty kombinovany prilis popularni nejsou. Ano voli si lidi tloustky, druhy ale v 99% na celou sadu.

A nikdy nerikej nikdy ... takze kdyz vidim jak se blbe prodava delite tak do toho jednou prodavat skladacku SQ2 to je skoro neprodejne vuci kompaktni sade.
Preci jenom je vice lidi konzervativnich nez tech ujetych :)
Vsechno byla otazka penez..a ja dostal na SQ2 lukrativni nabidku ...pred tim jsem mel Force 2003. Ano,chtel jsem Delite...ale prisla mi tahleta nabidka velice lukrativni,takze proc toho nevyuzit ? :) ja jen z myho nazoru,mit Delite,tak bych asi SQ2 nevolil (pokud bych chtel mit SQ2 vintage maple),protoze jenom kvuli tomu,ze se mi libi jina barva,investovat dalsich 90 000 za sadu ...je trosku..blaznive :) Ale jak rikam,je to kazdyho vec a pokud jsi spokojenej,tak je to jen a jen dobre :))

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

Vy furt tady resite Vintage Delite a Vintage SQ2, ono je to preci jenom trochu jiny sound
Nevim zda to dela ten system acustic gate nebo neco jineho.
Na druhou stranu jestli mate Vintage, thin, medium, javor nebo brizu
Tak ty zvukove rozdily jsou taaaaak male a spise pocitove, ze je to ve vysledku uplne jedno co koupite. Az budou zvukove rozdily takove a zretelne citelne, tak je mozne se zamyslet co vlastne chci, ale mne to proste prijde vycemene na jedno kopyto. Nikdy nedocilite moznost si to nejak korektne vyzkouset, kdyz budete mit dva tomy 10" jeden z javoru druhej s brizi jeden vintage druhej heavy, tak stejne z toho bude takovy zmateni. Jelikoz to nikdy nenaladite stejne,
Ty tloustky maji spise vliv na silu projekce, Heavy budete muset vice zmlatit aby se rozeznel.
Ale porovnavat brizu s javorem, jestli je tam 10% slysitelneho rozdilu tak je to moc.
Mam 19" kopak hlubokej, krom toho ze to dobre vypada je to na druhou stranu z praktickeho hlediska uplne na hov...

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od BóĎA »

mates píše:Vy furt tady resite Vintage Delite a Vintage SQ2, ono je to preci jenom trochu jiny sound
Nevim zda to dela ten system acustic gate nebo neco jineho.
Na druhou stranu jestli mate Vintage, thin, medium, javor nebo brizu
Tak ty zvukove rozdily jsou taaaaak male a spise pocitove, ze je to ve vysledku uplne jedno co koupite. Az budou zvukove rozdily takove a zretelne citelne, tak je mozne se zamyslet co vlastne chci, ale mne to proste prijde vycemene na jedno kopyto. Nikdy nedocilite moznost si to nejak korektne vyzkouset, kdyz budete mit dva tomy 10" jeden z javoru druhej s brizi jeden vintage druhej heavy, tak stejne z toho bude takovy zmateni. Jelikoz to nikdy nenaladite stejne,
Ty tloustky maji spise vliv na silu projekce, Heavy budete muset vice zmlatit aby se rozeznel.
Ale porovnavat brizu s javorem, jestli je tam 10% slysitelneho rozdilu tak je to moc.
Mam 19" kopak hlubokej, krom toho ze to dobre vypada je to na druhou stranu z praktickeho hlediska uplne na hov...
takže máš matesi bubny v podstatě na hovno :D

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Pavlišta »

Trade píše:Pavlišta: Vžyď já vůbec neřikam, že by lidi neměli kupovat top class...ale víceméně se dá říct delite=SQ2 vintage maple...je fakt, že mates to měl třeba za dost výhodnou cenu a dokážu pochopit i to, že musí mít nejlepší. Ale kdybych byl v jeho situaci, tak si nejdřív oboucham 100 všemožnejch souprav a dřev a pak si vyberu nějakou kombinaci, co nemá nikdo (nikdo berte s rezervou) a která mi prostě absolutně sedne. Takhle sice má mates Bentley, ale neni to to samý jako když mu udělají bentley na zakázku jak si nadiktuje a nikdo jiný nemá takový Bentley.
Souhlasím s tím, obouchat a vyzkoušet když je ta možnost...... Ale mít něco co nikdo jiný nemá ? Z toho už jsem vyrostl. Nástroj se kupuje přece proto aby se mě na něj dobře hrálo a inspiroval mě. Nevím proč do Matese tak šijete. Měl peníze a koupil si nástroj. Jediné co riskuje je, že časem zjistí, že ne vše nové hraje nejlépe a že třeba prodal sadu ,která hrála nejlépe ze všech které měl. :D A to se stává i u Sonoru, mám kamaráda, který vyměnil 2 Designery a má SQ a jediné co k tomu lze říci je, že ty první Designery hrály bezkonkurenčně nejlépe. Říkám mu to já i jeho zvukař a těžko se mu to přiznává..... A už s tím těžko něco udělá, protože další model Sonoru mu manželka 100% zatrhne....

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

To Boda:) tak zas uplne ne, ale neni na to obal, a do auta se mi to ted vejde taky na pi ...

To pavlista: nastesti mam pocit ze mi to hraje lepe nez pred tim :)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od sasa »

já jakožto "antisonorista" sem měl obrovský nutkání koupit na výstavě od franty ty SQ2 vystavený (ty červený) co tam měl páč s tou mrzkou cenovkou to jsou bubny, který vím že hrajou jako prase a máloco se jim vyrovná
resp. za ty peníze co je tam měl si troufnu tvrdit, že takhle dobře hrající souprava tam byla asi těžko - a mít ty prachy v kapse asi bych si je tam koupil a rázem bych zapomněl na antisonorismus... delite nedelite SQ2 jsou prostě vejš. proč si kupovat BMW 320 coupé, když můžu mít M3?

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Pavlišta »

mates píše:To Boda:) tak zas uplne ne, ale neni na to obal, a do auta se mi to ted vejde taky na pi ...

To pavlista: nastesti mam pocit ze mi to hraje lepe nez pred tim :)
Pokud si to myslí i zvukař a spoluhráči z kapely, tak je vše OK a můžeš tady ty všechny názory hodit za hlavu :D

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od milq »

mates píše:To Boda:) tak zas uplne ne, ale neni na to obal, a do auta se mi to ted vejde taky na pi ...
Treba kupit nove auto :D

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Pavlišta »

sasa píše:já jakožto "antisonorista" sem měl obrovský nutkání koupit na výstavě od franty ty SQ2 vystavený (ty červený) co tam měl páč s tou mrzkou cenovkou to jsou bubny, který vím že hrajou jako prase a máloco se jim vyrovná
resp. za ty peníze co je tam měl si troufnu tvrdit, že takhle dobře hrající souprava tam byla asi těžko - a mít ty prachy v kapse asi bych si je tam koupil a rázem bych zapomněl na antisonorismus... delite nedelite SQ2 jsou prostě vejš. proč si kupovat BMW 320 coupé, když můžu mít M3?
Zněly pěkně, nicméně ne vyjímečně. Stejne tak se mi líbily olebkované DW, Saturny a vzhledem k ceně i červené SC Birch na rampě.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

Pavlišta píše: Pokud si to myslí i zvukař a spoluhráči z kapely, tak je vše OK a můžeš tady ty všechny názory hodit za hlavu :D
Zvukar si primo chrochta, ja taky ty nazory hazu za hlavu, pac na pul sou to zavistive nazory
a zbytek resi veci do kterych se nikdy treba nedostanou aby je mohli resit.
Pro mne dulezite ze nebudim s pocitem ze sem udelal kravinu, jsam nad miru spokojeny, uzivam si to, tesim se kdy zas je vybalim abych jim dal vyprask. mam dobry pocit kdyz mi je lidi chodi ocumovat, kdyz se ptaji co je to za super znejici buben.
Jeste musim presvedcit zvukare aby si koupil jinej stojan na kopak pac ten jeho mi zakrejva napis SQ2 :D :D

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Pavlišta »

Nechce se mi věřit, že čumilové ( pakliže jsou to nebubeníci) řeší jemné nuance zvuku ,které u naživo zvučených souprav jsou, nebo zvuk bicích obecně. :D To ti spíš pochválí hezkou tapetu na bubnech....

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

To uz necham na nich co ocumujou, samozrejme jak rikas cumi predevsim na povrchovku :) na coby taky meli cumet :) Zvuk stejne umi ocenit minumum lidi v publiku. Lidi dneska stejne vice oceni klavesaka se zasunutou disketou, nez poradnou plesovou kopelu s poradnyma bubnama :)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od DUMP »

Jak napsal mates, ten slyšitelnej rozdíl v týhle řadě asi udělá víc tloušťka korpusu, než materiál, tlustý korpusy můžou hrát taky bezvadně, ale nehoděj se všude a musí se do nich řezat, viz Danny Carey z Tool, takže je evidentní, proč si mates vybral tenký korpusy. Já bych nic tlustýho nechtěl, mam pocit, že je to sice dost hlasitý, ale hraje spíš blána než tělo.
K tomu top nástroji, ani chvilku nelituju, že sem utratil peníze za Saturny, dostali mě tolik, že sem se okamžitě rozhodl doobědnat další floor a tom, tak teď čekám.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

Tak mne dneska Adrub presvedcil abych vzal moje milovane SQ2 k nemu do zkusebny ze mi je tam nahraje co TOM to mikrofon plus jeden over - tady je vysledek.
http://www.matha.ic.cz/bici/SQ2_Sound_cely_mic.mp3

Bubnovani neposuzujte, hral sem hrozny sracky, prsty studeny a jeste pred nekym to mi moc nejde :D

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Kalik »

luxus :D ....fakt pekny ..... helé hosi jak ste to nahravali ...... pres mix do kompu bo jak?? :D

jiricc
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 217
Registrován: 28 srp 2008 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od jiricc »

Mě to přijde podobný ne li stejný jako Delity.
Naposledy upravil(a) jiricc dne 02 led 2009 22:04, celkem upraveno 1 x.

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Hans-Drums »

Výbornej zvuk bubínku!! Líbí se mi,že i každej vírek a ghoustík jde hezky slyšet a není to zahuhlaný.Fakt pěknej zvouček,i když zvuk tý chiny se mi zdá nějak utopenej..... :) Ale jinak super

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

To neni china - cinely byly Adrubovo :) to je totalne vyhřezanej cinel jako cednik :D

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Adrub »

S tím nahráním nebyla vůbec žádná práce. Hrálo to úplně samo. Jen jsme to malinko poladili podle místnosti a bylo :) . Žádný mix nebyl potřeba. Stačila jen externí 8-mi vstupá zvuková karta,notebook s cubasem. Když jsem si doma pak pouštěl jen zvuk z overheadu, tak ten byl z 95% totožný se zvukem z mikrofonů u každého bubnu. Hraje to fakt úžasně :roll:

Jo, china to není. Je to pomalu z poloviny vyřízlej 19" crash Alchemy profesional rock a ještě 17" ( taky vyřízlej ) a 16" medium. O té doby co jsem začal hrát nějakej ten hardcore, tak nejenže rychlostně nestíhám, ale ještě k tomu mi praskají činely. :evil:

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Hugo Bos »

Hezký je, jak na nahrávkách hraje i místnost....tady mám feel jako bych to úplně slyšel :)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od sasa »

teď je ten zvuk lepčejší, hraje to solidně

Odpovědět

Zpět na „Sonor“