Sonor SQ2

Odpovědět
Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

Neeeee nezkousel to bych nedovolil. Jen sem si je nechal ukazat kdyz prisly k sonoristum. Zajimal mne povrch a black HW.

Ve stredu jsem mel premieru na svoje SQ2, ten zvuk mne fakt bavi. Dal sem tam emperoro clear
a musim rici ze absolutni luxus, Ty tomy jsou nadherne zvucny.
Rozdil v hloubce kopaku na 19" oproti puvodnim 17" u delite z pozice hrace nepocituji.
Zvukar rika ze je to ma vyborny tlak.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

Tak prikladam zvukovou ukazku

Natoceno jednim shit mikrofonem zavesenym na lustru nad moji hlavou.
(proto je ten kopak takovy suchy je z pozice hrace)

Blany emperor clear - horni a spodni napnuty stejne

http://www.matha.ic.cz/bici/SQ2_sound_.mp3
Upraveno : odkaz zrusen - pouzijte spodni v dalsom prizpevku kde doslo k lepsimu sejmuti !

Pouzity mikrofon Genius od PC pac ten muj puvodni uz jaksi doslouzil :(

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Chosé »

zvuk je to libovej - jak si říkal - akorát ten kopák je blbě branej, ale věřím že to bude "dělo" :)

No až budu jednou hrát tak dobře jak mates tak si takovou vysokou řadu možná taky dopřeju :oops:
No nic - jdu se vrátit k "bum čwacht" :wink:

Jinak samozřejmě GRALTULACE :twisted:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

Tak sem si pujcil 2 kvalitni overy a maly mixik
Tak tady sestrih mych silnych chvilek :)

http://www.matha.ic.cz/bici/SQ2_sound_best.mp3

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od lukemo24 »

Jak by řekl klasik vidět tě ještě naživo a zemřít :mrgreen: Zní krásně :D

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Slowmeda »

mates píše:Tak sem si pujcil 2 kvalitni overy a maly mixik
Tak tady sestrih mych silnych chvilek :)

http://www.matha.ic.cz/bici/SQ2_sound_best.mp3
Čeče, ošklivě zlou konkurenci tu budeš mít vystavenou, až u kuldy budem nahrávat oriony :) Zvuk je pěkně kultivovanej ale můj šálek čaje v tom neslyším. Pořád by mě lákala zvuková kombinace dřev podobná alá Emil, tzn 10,12,14, thin bříza a kopák medium javor. Z čeho sedim ale na prdeli je tvoje povrchovka, prostě burl je nejvíc :)

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Trade »

hmm, jako je to hezký...ale takový uniformní...ale tak co čekat od tenkostěnnýho javoru. Je to možná troufalost, ale asi bych za to svoje SZXka nevyměnil...protože to jsou prostě bubny, co maj vlastní xicht. Ale možná je to tim, že to pouštim na notebooku, kde neni zrovna extra zvukovka.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od DUMP »

Tomy tam vyšly pěkně, hlavně 8 a 10, kotel a kopák v tý nahrávce spíš nic moc (asi sem moc zhýčkanej saturnama :mrgreen: ), věřim, že v reálu to je jiný. Bubínek ale super.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Koubas »

Slowmeda píše: Čeče, ošklivě zlou konkurenci tu budeš mít vystavenou, až u kuldy budem nahrávat oriony :) Zvuk je pěkně kultivovanej ale můj šálek čaje v tom neslyším. Pořád by mě lákala zvuková kombinace dřev podobná alá Emil, tzn 10,12,14, thin bříza a kopák medium javor. Z čeho sedim ale na prdeli je ta povrchovka, prostě burl je nejvíc :)
jo, tyhlety namíchaný sestavy... asi nejvíc se mi právě líbilo u jednoho týpka, měl dvě sestavy premier ve stejný barvě, kopák Signia a tomy k tomu Genista.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

Trade píše:hmm, jako je to hezký...ale takový uniformní...ale tak co čekat od tenkostěnnýho javoru. Je to možná troufalost, ale asi bych za to svoje SZXka nevyměnil...protože to jsou prostě bubny, co maj vlastní xicht. Ale možná je to tim, že to pouštim na notebooku, kde neni zrovna extra zvukovka.
Co to je za blaboly ?? jaky uniformni, jaky co cekat od tenkostenyho javoru !! Jak vic co od nej cekat ?? Nahraj svuj set a uvidime. Tady jako vyznam moc toho resit, pac v nahravce je 50% bubnu a 50% zvuku co se povede nejak nasnimat.
Jine by to zase bylo kdyby byl u kazdeho tomu mic. Jak sejmeout kotel a kopak kdyz pouziji 2 overy a sou vlastne upne nejdal od toho microfonu ??

Ja to sem dal jen pro predstavu jak to zni pri jen tak jednoduchym nazvuceni. Kdyz to sejmu priste bude znit zase uplne jinak.
Nema cenu to nejak skatulkovat - je to jen pro predstavu jak predat nejak zvuk na sferu. Vetsinou stejne clovek riskuje ze se odepise.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Trade »

mates: Prostě to zní jako tenkostěnnej javor, kterýho jsou teď všude kvanta...je to zkrátka "v módě" takže to člověk slyší ze všech stran a už to nepřekvapí.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od DUMP »

Já zas ale dost dobře nechápu, co na bubnu musí překvapovat? Podle toho, z čeho se dá soudit v nahrávce, hrajou bezvadně a nic moc jinýho snad neni potřeba řešit.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

To Trade: No osobne si myslim ze kdyby si nevedel ze je tenkostenej javor tak to nepoznas ani kdyby to bylo z brizi.
Staci bici preladit a hned z toho poleze neco jineho. Ja bych si netroufnul dle nahravky urcovat material.
Ja si myslim ze je uplne jedno z ceho to je vyrobeny, ja sem chtel puvodne heavy buk pac hraje uzasne. Tohle taky hraje uzasne, proste ja nevim mne nejak v tech vyssich radach unika zvukove vsechno, nejak prestavam rozlisovat zda je to briza nebo javor, zda je thin nebo heavy. Tam proste vsechno tak pekne hraje ze mi to prijde uplne jedno. Pak stejne ve vysledku zalezi jak to clovek ladi, zda to ma rad do vejsek nebo spodku a jakym projevem na to hraje. Ja osobne si netroufam tvrdit co je lepsi, i to michani materialu mi prijde podivne jalikoz ty zvuky jsou tak spekulativni, ze ze vic verim ve vnitrni pocity kupujiciho a jeho vlastniho presvedceni ze to neco hraje jinak nez tomu ve zkutecnosti je.

Radoss
Pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 18 kvě 2005 12:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Radoss »

mates píše:Tak sem si pujcil 2 kvalitni overy a maly mixik
Tak tady sestrih mych silnych chvilek :)

http://www.matha.ic.cz/bici/SQ2_sound_best.mp3
Ten zvuk se mi libi, zni to opravdu dobre. Chtel bych si poridit Delite, tak jsem rad, ze jsem nasel vlakno, kde najdu i info o SQ2 a docist se osobnich zkusenosti. Ale asi zustanu u prvotni myslenky Delite, ikdyz u teto nahravky jsem docela chvili premyslel jinak :-)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

Radoss píše: Ten zvuk se mi libi, zni to opravdu dobre. Chtel bych si poridit Delite, tak jsem rad, ze jsem nasel vlakno, kde najdu i info o SQ2 a docist se osobnich zkusenosti. Ale asi zustanu u prvotni myslenky Delite, ikdyz u teto nahravky jsem docela chvili premyslel jinak :-)
Delite ti prodam jejich nahravka tu taky nekde je :)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od sasa »

já bych řek, že ten zvuk je luxusní, je to moc hezky vyvážený, akorát mi nějak nesedí sladění tomů 12 + 14 vůči 8 a 10, ale to je pravděpodobně snímáním, zvuk je za 1+! ještě malou výhradu bych měl, ten zvuk je díky nahrávání a mikrofonu "umělej", věřím, že na živo to hraje ještě mnohem líp a budou slyšet dozvuky kotlů ambient celý soupravy atd... je to zkrátka sonoří zvuk.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Trade »

mates: Mno, tak uvidíme (uslyšíme) až budeš mít kvalitnější nahrávku.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

Trade píše:mates: Mno, tak uvidíme (uslyšíme) až budeš mít kvalitnější nahrávku.
lepsi nez ta posledni urcite uz zadna nebude. Technicky to lepe nezaridim.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Adrub »

mates píše:lepsi nez ta posledni urcite uz zadna nebude. Technicky to lepe nezaridim.
Mates, stačí říct :wink:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

Nerad bych aby se SQ2 skatulkovali podle me amaterske nahravky
tady je jeste zvuk SQ2 jak ji nahral F.Honig (take pouze overheady)
Sada taktez provedeni vintage.

http://www.sonorista.cz/html/sound_ukazky/SQ2_sound.mp3

TomyZima
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 03 pro 2004 00:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od TomyZima »

mates píše:Nerad bych aby se SQ2 skatulkovali podle me amaterske nahravky
tady je jeste zvuk SQ2 jak ji nahral F.Honig (take pouze overheady)
Sada taktez provedeni vintage.

http://www.sonorista.cz/html/sound_ukazky/SQ2_sound.mp3
Mates?? prosim Te,jsem tak premyslel...proc sis kupovoal SQ2 ?? ....nepripada ti, ze to je jako jit z blata do louze ?? ....kdyz bys zkombinoval material..trebas 8 a 10 buk...12 a 14 briza a javorovej kopak...tak bych to chapal..ale ty sis vesmes postavail to same,cos mel predtim..az na virbl ....a jeden prechod ...... vim,ze mi po tom je putna..ale ja mit Delite...tak bych asi nemel duvot jit ,,vejs,, .kdyz ty vyrobni technologie jsou temer totozne...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od mates »

Ja porad nechapu proc bych mel kurna neco michat, ad jedna ja tam skoro zadny rozdily ve zvuku nevidim . co vim ze Heavy buk je opravdu famozni, ale je to tezky jako prase.
Druha vec je ze nevim proc ale hraje to trochu jinak nez moje delite (zaplat panbu ze pro mne lepe) bud palec hloubky dela rozdil, nebo se projevilo i lepsi zaveseni tomu, nebo sem mel kliku na lepsi rocnik dreva. Ale troufam si rici ze to nehraje stejne. Kopak mi prijde stejnej ackoliv je hlubsi. zvukar tvrdi neco jineho ale z pozice hrace mi to prijde stejny.

Kupoval sem to pro tyhle veci:
1) chtel jsem mit nejvissi radu (pac kdo asi takhle nesni ze ?)
2) chtel sem nizsi tomy
3) chtel jsem svetlou barvu
4) chtel jsem 8"
5) chtel sem zpet dreveny bubinek
6) chtel jsem zkusit hlubsi kopak
7) libi se mi design zaveseni
8) penize nehrali takovou roli

Co sem nehledal byl jiny zvuk od Delite. 90% zmena mela byt pouze ve vzhledu a dobrad si tu vlajkovou lod at nemusim premyslet ze je jeste nad :)

Proc si ty volil SQ2 kdyz nedavno byly tvoje velky favority Delite ??
ano mas tam maly mix ale ve skrytu duse je proste napsano "mam SQ2 a co je vic ??? " to nezapres. Kdyz vidim kolik lidi preslo z vybornych sad na SQ2 tak to delali ve vetsine pripadech prave proto. Vysledny pomer mezi zvukem a cenou je tak nerentabilni ze je to proste urcita uchylka.

Pockejte az vyjde CZ galerie SQ2 tak tech co to maji namichany je jen hrstka
90% vede vintage maple.
Ono jako neco michat neni prdel, jelikoz je to velka neznama co z toho vzejde a riskovat to za ty prachy je harakiry. Clovek vetsinou slysi ucelene sady z jednoho matrose
ale udelat si predstavu jak bude znit tenhle tom z toho a k tomu druhej tom z toho ...
To riskovani v tehle cenove kategorii bez moznosti vyzkouseni prenecham rad jinym.
Co takhle lamavou anglinou procitam ruzna fora tak zrovna ty kombinovany prilis popularni nejsou. Ano voli si lidi tloustky, druhy ale v 99% na celou sadu.

A nikdy nerikej nikdy ... takze kdyz vidim jak se blbe prodava delite tak do toho jednou prodavat skladacku SQ2 to je skoro neprodejne vuci kompaktni sade.
Preci jenom je vice lidi konzervativnich nez tech ujetych :)

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Pajas »

mates, já si myslím, že i kdybys udělal mix co buben, to jinej matroš, vždycky se Tě lidi budou ptát, proč jsi to takto udělal. Každej na to má svůj názor a každej by to udělal po svým.
Hraje Ti to pěkně, jsi spokojenej a vo tom to je.
A že hrajou jinak bude oblaněním, Emperor clear a na Delite Ambassador coated, to musí bejt rozdíl ne?

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Hugo Bos »

Hustý názory....
Na tom mates musíš být sakra dobře, když kupuješ hlavně abys měl top....a navic Ti stojí delity doma a nemůžeš je prodat...
Jako kdybys prodával SQ2 tak si myslim, že je jedno jestli je to mix nebo čistej javor....prodával bys to těžko tak jak tak

Pavlišta
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 212
Registrován: 10 zář 2007 01:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor SQ2

Příspěvek od Pavlišta »

mates píše:Ja porad nechapu proc bych mel kurna neco michat, ad jedna ja tam skoro zadny rozdily ve zvuku nevidim . co vim ze Heavy buk je opravdu famozni, ale je to tezky jako prase.
Druha vec je ze nevim proc ale hraje to trochu jinak nez moje delite (zaplat panbu ze pro mne lepe) bud palec hloubky dela rozdil, nebo se projevilo i lepsi zaveseni tomu, nebo sem mel kliku na lepsi rocnik dreva. Ale troufam si rici ze to nehraje stejne. Kopak mi prijde stejnej ackoliv je hlubsi. zvukar tvrdi neco jineho ale z pozice hrace mi to prijde stejny.

Kupoval sem to pro tyhle veci:
1) chtel jsem mit nejvissi radu (pac kdo asi takhle nesni ze ?)
2) chtel sem nizsi tomy
3) chtel jsem svetlou barvu
4) chtel jsem 8"
5) chtel sem zpet dreveny bubinek
6) chtel jsem zkusit hlubsi kopak
7) libi se mi design zaveseni
8) penize nehrali takovou roli

Co sem nehledal byl jiny zvuk od Delite. 90% zmena mela byt pouze ve vzhledu a dobrad si tu vlajkovou lod at nemusim premyslet ze je jeste nad :)

Proc si ty volil SQ2 kdyz nedavno byly tvoje velky favority Delite ??
ano mas tam maly mix ale ve skrytu duse je proste napsano "mam SQ2 a co je vic ??? " to nezapres. Kdyz vidim kolik lidi preslo z vybornych sad na SQ2 tak to delali ve vetsine pripadech prave proto. Vysledny pomer mezi zvukem a cenou je tak nerentabilni ze je to proste urcita uchylka.

Pockejte az vyjde CZ galerie SQ2 tak tech co to maji namichany je jen hrstka
90% vede vintage maple.
Ono jako neco michat neni prdel, jelikoz je to velka neznama co z toho vzejde a riskovat to za ty prachy je harakiry. Clovek vetsinou slysi ucelene sady z jednoho matrose
ale udelat si predstavu jak bude znit tenhle tom z toho a k tomu druhej tom z toho ...
To riskovani v tehle cenove kategorii bez moznosti vyzkouseni prenecham rad jinym.
Co takhle lamavou anglinou procitam ruzna fora tak zrovna ty kombinovany prilis popularni nejsou. Ano voli si lidi tloustky, druhy ale v 99% na celou sadu.

A nikdy nerikej nikdy ... takze kdyz vidim jak se blbe prodava delite tak do toho jednou prodavat skladacku SQ2 to je skoro neprodejne vuci kompaktni sade.
Preci jenom je vice lidi konzervativnich nez tech ujetych :)
Nechte už brouka žít.... Je to o prioritách. Někdo strká peníze do aut, někdo do ženských, někdo do muziky. Nový a kvalitní nástroj leckdy dodá chuť i do dalšího cvičení, protože má člověk pocit, že si ho musí zasloužit. Jen z toho mám trochu dojem, že jsme tak trochu válcováni marketingem a prohlášení " to je nástroj na celý život, jiný už si nekoupím" vydrží tak maximálně do uvedení nové " zásadně nové a famózní top řady" . Já to řeším tak, že když projdu všechny ty katalogy, videa a fóra o YAMAHA PHX či DW Collector, pustím si video či nahrávku top bubeníka hrajícího na mou řadu a jdu spokojeně spát s vědomím ,že už je to jen opravdu v těch rukách......

Vůbec za nejhorší považuji, koupit si z přesvědčení nástroj a pak se u kolegů či pročítáním fór ujišťovat, že jsem udělal dobře. To zavání sebetyranií....

Odpovědět

Zpět na „Sonor“