Sonor 503

Karloska

Sonor 503

Příspěvek od Karloska »

Sem si koupil tyhle relativně levný bubny za 11200,- .Když mi je jeden týpek ladil tak nevěřil jak to že i na tak shitský blány (ty převozní keply) to hraje dost slušně.Máte ještě někdo skušenosti s lacinejma bubnama???(Tedy lepší řečeno bicíma soupravama???) :wink:

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

karloska

Příspěvek od Karloska »

test!! :P

izual
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 228
Registrován: 09 zář 2004 22:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od izual »

samozrejme ;) taky nemam nato abych si poridil pearl masters mmx (ale to je vysnena sada :) takze zatim mam bici za 12600,- Basixy, taky si nemuzu stezovat, zvuk i s prevoznejma blanama uplne supr.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

no ja mam export serii od pearlu a ikdyz tu na to nadava naprosto kazdej, tak se mi to zvukove tak strasny neprijde, ale jedina vec, co bejva na hovno je dynamika.. docilit tichyho zvuku na defaultim virblu neni moc jednoduchy

Sabbath
Pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 23 zář 2004 13:42
Bydliště: Praha, Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sabbath »

Mám nový basixy custom a porovnával jsem to s 503, který jsou teda o dost horší (i levnější, ale už ne o tolik).
Ač jsem vždycky razil opačnou teorii, tak tady je to tak, že levné neznamená vždy špatné.

Drummer.Peet@seznam.cz

Příspěvek od Drummer.Peet@seznam.cz »

Slysel jsem hrat sonory 503 s remo pinstripe blanami + tlumici prstence.. 10" 12" 14" tt :shock: ..to jen tak tip dne pro majitele sonoru 503

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

pinstripe + tlumící prstence :?:

no takhle by "hrály" i Kolerovi hrnce :)

Drummer.Peet@seznam.cz

Příspěvek od Drummer.Peet@seznam.cz »

Do hrncu ma vysledny zvuk hodne daleko sefe

Drummer.Peet@seznam.cz

Příspěvek od Drummer.Peet@seznam.cz »

Kdo vymeni kopak 20" za 22"? Sonor 503

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

tys někdy ty Kolerovi hrnce slyšel???

poznámka pro později narozené: Snad v úplně prvním čísle Muzikusu byl rozhovor s Davidem Kolerem, kterej vzpomínal na svoje úplně první bubny - kuchyňský hrnce na který přimontoval mušle a přes ráfky natáhl blány ... prej to mělo výhodu v držadlech :D

takže nic ve smyslu zvuku hrnců a pokliček, jinak kdo měl někdy na Amatkách pinstrajpky ještě dotlumované kobercovkou, má asi představu jak to hraje :wink:

Drummer.Peet@seznam.cz

Příspěvek od Drummer.Peet@seznam.cz »

Kolerovy hrnce jsem neslysel a ani slyset nechci...

A o tech sonorech 503 s pinstripama a tlumitky jsem se zminil jenom proto ze se mi vysledny zvuk dost libil(tip dne..no co)....nekomu mozna ne. Znelo to dost podobne jak tomy v songu November rain od Guns n roses viz zacatek pisne.....bez tlumitek to znelo potom dost trapne

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Kdyz jsem kdysi zatlumil svuj 16" kotel Amati s Pinstripem vystrihlym tlumicim "krouzkem" z jekoru, ziskal jsem take pocit, ze to zni jako Enter Sandman from Metallica - jinymi slovy - zvuk tvych bubnu je velmi subjektivni pocit :D

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

píte, tuším, že když nahrávali GnR Use your illusion, tak v tý době Matt Sorum bubnoval za Tamu (dneska má DW) a v tý době mám za to že používal emperory, neboť měla kdysi tama právě s REMO smlovu taky - dnes je tomu jinak a TAMA jí má s Evansem (aspoň co sem se dočet) - a upřímně: Starclassic Performer - javor - ????? že by to bylo podobný, ty tomy?? v tý písničce ty tomy spívaj, takže si myslim, že naopak moc tlumený nebyly - resp. asi to spíš dělá to post-zpracování těch zvuků.....
jinak na 503 od sonorů, bych nedal nic jinýho než pinstripy - resp. na běžný bubny do 30ti bych nedal nic jinýho, protože levný bubny si nic jinýho nezasloužej....(ale vyjímky jsou - samozřejmě)

Drummer.Peet@seznam.cz

Příspěvek od Drummer.Peet@seznam.cz »

Presne! Hlavni je pocit ze zvuku tvych bubnu, ktery te zene kupredu....tlumene pinstripy na 503 proste delaji BUM a ne mlleeeee!..a to se mi libi (takze tip dne pro vlastniky 503)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

:D

Drummer.Peet@seznam.cz

Příspěvek od Drummer.Peet@seznam.cz »

:D

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

O čem to tu bylo?

prsvl
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 25 led 2005 11:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od prsvl »

Ja mam pinstripe jenom na virblu (teda aspon myslim:)) a relativne slusny. Jinak mam 503 a nemuzu si stezovat. Vetsina lidi co na ne hrala si je pochvalovala. Oproti treba 1001 to moc velkej rozdil neni. Jinak nejlepsi zvuk bicich na ktery sem kdy hral byli svetlemodry pruhledny Ludwig, teda to je balada :)))))...

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

Chtel bych jen rict ze Sonory 503 pro zacatecniky i pokrocilejsi staci uplne bohate kdyz se nazvucijoutak nikdo nepozna je to sou skopky za 12000 kdyz se na to hodijou REMOvky taje ten zvuk perfekt a sou to bici hlavne pro ty co nemaj 100000 na poradny bici

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Moje řeč.Teď tam ještě ty převozky a zvuk je ouvej.Je ten zvuk o dost lepší se těma remo nebo co tam házíte??

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Právě jsem si vydělal z brigády a je mou nutností vyměnit blány (šlapák, tom-tomy a floor tom; na virblu mám ambasadorku - rezonančka původní).

Chci se zeptat, jaké blány by jste mi doporučily na tyhle bubny (pískové,olejové,zdvojené.... - říkám to správně??). Představuji si takový rockový zvuk, prostě hutný, plnější nebo něco takovýho. Ještě se chci zeptat, jestli se hodně změní výsledný zvuk, pokuď nahradím převozní rezonančky za nějaké kvalitní ( a jaké v kombinaci s novejma hracíma???).

Právě v tomhle teď lítám a bohužel nemám s výměnou blan žádné zkušenosti. Za dobrej zvuk jsem ochoten připlatit. Děkuji za jakoukoliv radu.

Negr

Příspěvek od Negr »

Já mam Tamy Swingstary, poměrně krátce, zatim... Na nic dražšího sem taky neměl, ale k těm blánám: Docela dobrýho, hutnýho zvuku sem dosáhnul na pískovanejch Aquarianech (teda už tam byly od původního majitele, ale příjemně mě překvapily...) Na tomy Texture coated studio X, na snare Satim finish a na kopák Force 1... Můj subjektivní pocit z toho zvuku - PARÁDA

Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jenda »

Mám taky Swingstary a chtěl jsem dosáhnout zvuku jaký popisuje Karloska, tak jsem natáhl Remo Emperor Clear a je to myslím celkem ou.kej. ale příští volba půjde spíš do Remo Pinstripe.. Nebo něco od Aquarian nebo Evans ??

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

O těch Pinstripech jsem taky uvažoval, ale nechci jít do neznáma. A rezonančky máte původní nebo tam máte něco jinýho ???

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Asi jsem se rozhodnul takhle :

- Na virbl pískovanou REMOvku Ambassador (dolů rezonančku Ambassador).
- Na tomy a floor tom REMO Pinstripe a rezonančky Ambassador.
- Na kopák Pinstripe a rezonančka původní.

Myslíte že z toho vyleze aspoň trochu kloudnej zvuk??,

Odpovědět

Zpět na „Sonor“