SONOR FORCE 3005

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Koubas píše:sonory 3005 vypadaji divně, oproti sonorům 3003 vypadaji staršně lacině.
Tak to je pro mne novina, rad bych znal jeden rozdil kterej tyto soupravy
vizualne odlisuje

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Mno ja teda nevim, ale moc laciné mi nepříjdou.... :D Vše drží, vše se leskne, vše hraje (a ne že ne).

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

jsou to detaily, ale například ta nálepka s logem je dost hrozná, nějakej vkusnej plechovej štítek by byl lepší. mušle vypadaji jako plastový. to je takovej můj dojem.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Souhlas.

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Na vlastní oči to až taková pohroma není... Nebo spíš vůbec...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Benbuben píše:Já myslim, že dělají jedny z nejhezčích crashů a splashů...ale ride a HH bych asi hledal jinde.
Také bych, když už, asi raději hihat a ride. Zkoušel jsem pár kousků ve Frankfurtu a ty vyšší řady hrály parádně! Bene, musíš s námi letos jet a určitě změníš názor (na spoustu věcí :D ).

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Určitě to hrálo parádně, ale myslím, že to, co -- tak nějak asi možná třeba jéminečku jestli vůbec -- hledám, najdu někde jinde. Třeba ridy u Bosphorů, HH pravděpodobně u Sabianu... Tím nechci říct, že by ty firmy dělaly lepší HH nebo ridy, ale prostě mě oslovují víc, než to, co jsem z toho slyšel od Paiste. A třeba pak názor změním...ale to abych začal spřádat plány, jak vyloupit banku. :D

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Benbuben píše:Určitě to hrálo parádně, ale myslím, že to, co -- tak nějak asi možná třeba jéminečku jestli vůbec -- hledám, najdu někde jinde. Třeba ridy u Bosphorů, HH pravděpodobně u Sabianu... Tím nechci říct, že by ty firmy dělaly lepší HH nebo ridy, ale prostě mě oslovují víc, než to, co jsem z toho slyšel od Paiste. A třeba pak názor změním...ale to abych začal spřádat plány, jak vyloupit banku. :D
asi tak... ja vsecko , krome splashu bych koupil od Istanbulu treba:-)

bubenik.bambam
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 30 pro 2006 18:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubenik.bambam »

hele ja ale nerikam ze si to chci koupit jarikam ze sse me to libi :wink:

bubenik.bambam
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 30 pro 2006 18:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubenik.bambam »

to psyker: hele kdy mas hodinu u kolarika ( den, hodina) :P
ja knemu chodim taky

bubenik.bambam
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 30 pro 2006 18:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubenik.bambam »

to psyker: hele kdy mas hodinu u kolarika ( den, hodina) :P
ja knemu chodim taky

bubenik.bambam
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 30 pro 2006 18:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubenik.bambam »

hele ja ale nerikam ze si to chci koupit jarikam ze sse me to libi :wink:

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

bubenik.bambam píše:hele ja ale nerikam ze si to chci koupit jarikam ze sse me to libi :wink:
Sbiras posty nebo co? :twisted:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

mně se toho líbí

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od raduz »

3005 jsou dobrý bubny, v té cenové kategorie patří k tomu nej. rytmičák mi nebaví...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Dneska jsme s Adrubem trochu blbly ve jeho nove zkusebne a zkousely jsme nahrat jeho Sonory 3005

Kopak = Aquarian Super Kick II / 22"
Tomy = Remo Emperor Clear / 10", 12", 14"
Snare = Aquarian Modern Vintage / Cadeson Bronze 14"x4" Die-Cast ráfky

Ukazka zvuku zde:
http://www.adrub.euweb.cz/ukazky/Sonor_3005.mp3

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Saunds grejt!!

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

Taky bys sem mohl pro zajimavost hodit tamten nazornej priklad proc delite tomy nezvucit kazdej zvlast, ale proc to brat overheadem :D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

DUMP píše:Taky bys sem mohl pro zajimavost hodit tamten nazornej priklad proc delite tomy nezvucit kazdej zvlast, ale proc to brat overheadem :D
Nemyslim si ze je to dobrej nazornej priklad za lepe znely Delite jako celek pres jeden owerhead nez jednotlive. Hold jednotlive levne mikraky drehe bubny nepobraly good. K drahym bubnum musis mit adekvatni mikrofonove vybaveni :D

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

ten bubínek mi příjde tochu přepnutej ale jinak sjůpr :mrgreen:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

mates píše: Nemyslim si ze je to dobrej nazornej priklad za lepe znely Delite jako celek pres jeden owerhead nez jednotlive. Hold jednotlive levne mikraky drehe bubny nepobraly good. K drahym bubnum musis mit adekvatni mikrofonove vybaveni :D
K tomu zvučeniu overheadmi:
to je asi trošku nedorozumenie v terminológii..Ide totiž o to, že ak to zosnímaš LEN overheadmi, budeš mať vo výslednom zvuku nekontrolovateľne vyvalené činely.Iná vec je tzv. ambientné snímanie za pomoci minimálne 4och mikrákov (to, že by mali byť kvalitné je bez debaty), kde hrá dosť dôležitú úlohu miestnosť.V tomto prípade sa dávajú 2 'nad bubny' (overhead) a 2 vo výške cca 1,20m v rôznej vzdialenosti (záleži na type miestnosti' 'pred' bubny (room, ambient)..S týmto typom snímania mám bohaté skúsenosti (8mikrákov), na určitý typ zvuku a hudby je to ideálne a nástroj sa 'ukáže' vo svojej pravej farbe..Dôležité ešte je, aby mal hráč zmáknutú internú dynamiku (pomery medzi hh-snare-tomy-bd).Inak je to v kýbli a treba 'primajkovávať'.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Hezke vysvetleni a diky, ale o to Dumpovi neslo, ty si totis neslasel to co Dump, ten slysel moje delite nzavucene na Adrubovi mikraky viz hore 3005tky, a ten zvuk dopadnul hure, nez kdyz jsme Delite sejmuly pouze owerheadem, pac pri mikrakach na kazdem kotlu byl slyset priliz velky atack. Laicky receno pri stejnych korekcich s mikraky na kazdem tomu ty Sonor 3005 dopadli lepe nez ty Delite. Ale vsichni vime ze je to mikrakama a ne bubnama ze ?? :mrgreen:

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

mates píše:Dneska jsme s Adrubem trochu blbly ve jeho nove zkusebne a zkousely jsme nahrat jeho Sonory 3005

Kopak = Aquarian Super Kick II / 22"
Tomy = Remo Emperor Clear / 10", 12", 14"
Snare = Aquarian Modern Vintage / Cadeson Bronze 14"x4" Die-Cast ráfky

Ukazka zvuku zde:
http://www.adrub.euweb.cz/ukazky/Sonor_3005.mp3
Docela pěkné. Ale chtělo by to slyšet naživo. Bohužel tenhle zvuk není zrovna můj šálek kávy, na kotlech mám spíš radši tupší, vřelejší.. Ale jinak paráda, kotle s Emperorem pěkně basujou. Kopák taky hraje fajn, snad trochu krátké, takový čistý mlaskavý zvuk by podle mě něměl být tak tupý a krátký. Jinak já bych se kopák snažil udělat celkově otevřenější, vřelejší.. Ale je to věc vkusu, samozřejmě, dneska takový zvuk ani moderní není.
Takže závěrem, dost pěkná práce, zvlášť kotle s Emperorem hrajou o dost líp než s těma původníma. A rezonančky jsou na té nahrávce ještě původní?

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Rezonancky jsou Aquarian, jen pro dalsi info, ten zvuk je cistej bez efektu, bez komporesoru a jinych picovin. Pouze upraveny basy, vejsky, stredy na mixu nic vic.

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

mates píše:Rezonancky jsou Aquarian, jen pro dalsi info, ten zvuk je cistej bez efektu, bez komporesoru a jinych picovin. Pouze upraveny basy, vejsky, stredy na mixu nic vic.
a jak sou ty rezonančky tlusté?

Odpovědět

Zpět na „Sonor“