Bicí SONOR 3007

Odpovědět
McMess
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 30 črc 2007 03:08
Bydliště: Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McMess »

No ja hral na amatky asi 10 let,tak pro me Basixy byly obrovsky skok,ale ted uz je to spis trapeni.

Co se tyce vybirani bicich v obchode,tak ani netusim,ze je mozne se v nich rypat primo na place :D

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

McMess píše:No ja hral na amatky asi 10 let,tak pro me Basixy byly obrovsky skok,ale ted uz je to spis trapeni.

Co se tyce vybirani bicich v obchode,tak ani netusim,ze je mozne se v nich rypat primo na place :D
Myslím, že obchod, kde Ti to nikto neumožní, treba ihneď opustiť.. Je to akoby si si kupoval ojeté auto a nemohol dať skúšobnú jazdu príp. kuknúť pod kapotu...
Fakt je, že určite sa nájdu obchodníci, ku ktorým chodí denne 100 čumilú a prudičú ktorí nič nekúpia a tým pádom nejaké 'vrtání' nevidia radi, to ale treba s prehľadom ignorovať. Milým dotazom človek nič neskazí.. :)

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Já mám teda 3005 a za ty prachy jsou to podle mě dobré bubny. Pokud bude 3007 oproti 3005 o tolik lepší, jako 2007 od 2005, tak to musí být móc velkej luxus....A navíc ty nové Force mají fakt vychytanej design.
Určitě mi tady dost lidí dá za pravdu, že řada Sonor Force je na tom vzhledem k ceně hodně hodně dobře.

McMess
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 30 črc 2007 03:08
Bydliště: Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McMess »

Ale jsou i takovi,kteri Sonory zatracujou,tak si pak vyber.Pak nezbyva nic jineho nez nabehnout do drumshopu s klickou v ruce :D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Polymorph píše:Basix hraje dobře, ale strašně rychle se s nima člověk dostane na jeho limity a pak tě ty bubny začnou srát... takže, kupujme kvalitní nástroje :mrgreen:
Ja se nad limit dostal uz po roce se Sonorama 3003, proste po roce jsem nejednou dostal slinu a chtel jsem jeste vyse. A to jsem mel pred tim 12 let amatky. Ty limity dou pak nejak strasne rychle nahoru kdyz clovek nacichne k nastroji ktery proste hraje a chce najednou vic a vic.

McMess
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 30 črc 2007 03:08
Bydliště: Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McMess »

Ja jen doufam,ze pokud koupim treba ty Sonory,Yamahy nebo Mapexy,tak oproti Basixum poznam znatelny rozdil.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Oni ty rozdily ve zvuku nejsou primo umerne cene, ale rozdily tam jsou.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

mates píše: Ja se nad limit dostal uz po roce se Sonorama 3003, proste po roce jsem nejednou dostal slinu a chtel jsem jeste vyse. A to jsem mel pred tim 12 let amatky. Ty limity dou pak nejak strasne rychle nahoru kdyz clovek nacichne k nastroji ktery proste hraje a chce najednou vic a vic.
Hovno jsi dostal slinu, dyť ses tomu bránil jako čert kříži, sem tě do toho musel pomalu dokopat, aby jsi to toho kšeftu šel.
Zaplať pánbůh že ti to aspoň vyhovuje!!! :twisted:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

no jo no kopal si kopal :) vyhovuji mi Delite maximalne. Do duchodu vystarano. (snad) Ona slina je sice dobra, ale dokopat se pustit chlupa je horsi. Takze morf do mne hucel az jsem toho chlupa pustil.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Polymorph píše: No jako, já proti Basixům nic nemám, my odkojení amátka čučíme co se dá za ten směšnej peníz pořídit.
Ale naprosto chápu někoho kdo chce pokročit zvukově dál, což mu souprava za 30000,- a víc jistojistě přinese.

Basix hraje dobře, ale strašně rychle se s nima člověk dostane na jeho limity a pak tě ty bubny začnou srát... takže, kupujme kvalitní nástroje :mrgreen:
Za 30 a víc je to fakt lepší. Do té hranice si ale člověk zkrátka podle mě nepolepší. Anebo jo, ale za šílený peníz. Má smysl nacpat prachy do Exportů a podobných bubnů? Basix hraje na o fous lepší úrovni, ale je o 40% levnější.
18kačerů stojí 1007, které hrajou podstatně hůř a mají dejme tomu lepší hw
26klacků za 2007-to už přeplácíš 11 papírů za nástroj na podobné úrovni
35táců za 3007? Nemůžu si pomoci, ale poskládat si "stejnou" soupravu, jakou mám v profilu s rozdílem cca 5 táců mezi 3007 a Saturnem? Navíc jsem nehrál ani na jedny trojky, které by mne přesvědčily o tom, že za ty prachy stojí. Hrůza a děs v obchodě, v klubu, ve zkušebně i u jednoho mojeho kamaráda. Force je podle mě špatně rozvrstvený a drahý.
O 5tkových Sonorech ani z pochopitelných důvodů nemluvím. Pakliže jste z výše uvedeného usoudili, že nemám rád tuhle značku, nebo že bych si je nikdy nekoupil, tak se Bohužel mýlíte. Je mi jedno, na co budu hrát - pokud to ale bude hrát.

Když nové a do 30táců, tak Basix, vyměnit nožní hw, u větších tom tomů kulové klouby a dokoupit luxusní malý buben a jsme na ceně 2007, které pokud hrajou jako 2005, tak jsou pro moje ucho nepřijatelné a v klidu půjdu raději do Basixů.

Pokud ale 30 táců a funglovky nejsou podmínkou, tak se tady samozřejmě najdou velice dobrá řešení. Proto bych dnes už Basixy nekoupil a šel raději do těch, o kterých jsem psal výše.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

2 myša: drobný edit: rozdiel medzi 2005 a 2007 vo zvuku je značný.. Na 3007 som zatiaľ nemal tú česť hrať, iba som si to "ohmatal" u F.H., a ak nič iné, tak oproti 3005 je tam kvalitatívny skok nahor vo vypracovaní..
3005 som mal cca 5 mesiacov kým som čakal na SQ, točil som na to, hral živáky a musím povedať, že na live hranie je to absolútne luxusný semiprofi nástroj. Dokonc 18" kopák má spodky, ktoré ma v štúdiu milo prekvapili.
Oproti Delite-u vidím problém v ťažšom ladení a v štúdiu užšie farebné spektrum tomov (snare som mal 10x5 a to je môj absolútny favorit už dlhé roky). Myslím, že "na sucho" je rozdiel medzi dobre naladenými Force a Delite počuteľný len obtiažne.
Ak zoberiem do úvahy inú konštrukciu 3007, predpokladám, že budú k Delite-om ešte bližšie a to nielen opticky..

McMess
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 30 črc 2007 03:08
Bydliště: Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McMess »

Vidim,ze sonory vam delaji velke problemy :D Co takhle Yamahy od 25 klacku vys?

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

McMess píše:Vidim,ze sonory vam delaji velke problemy :D Co takhle Yamahy od 25 klacku vys?
Od Yamahy ma oslovujú jedine Recordingy.. S Yamahou mám "problém" ja.. :D.. nie, vážne, Oak ani Beech ma neoslovili, Maple má krásne tomy, kopáky väčšinou nič moc (asi záleží na kuse). Tie Recordingy mám fakt rád. Yamaha má fajn HW, aj keď sú aj lepšie.. :)
..a na záver rýp do Jamahistov.. ako môžete hrať na bubny od firmy, ktorá zároveň s bubnami vyrába aj motory, motorky, klavíre, synťáky, zosilovače, bedne, basy, gitary a okrem mikrovlnky a lyží asi všetko na svete?? Viete čo sa hovorí o tých viacerých stoličkách (židlích) ?? :D
(..to potom človek nerobí nič poriadne.. )
p.s: už sa teším na nový tríd v "hádky, spory.." :D :D

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

počkej na radima :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

To Drmr, kdyz uz tak davas blizko 3007 a Delite k sobe, ja porad neslysel do ceho vrazi prachy ty fanousci SQ2 pac mne to vuci Delite porad nepresvedcilo. A bud si jisty ze kdyby jo uz mi SQ2 stoji v pokoji.

Takze v tom pripade ti blahopreji ke koupi nejdrazsich 3007micek :mrgreen:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

mates píše:To Drmr, kdyz uz tak davas blizko 3007 a Delite k sobe, ja porad neslysel do ceho vrazi prachy ty fanousci SQ2 pac mne to vuci Delite porad nepresvedcilo. A bud si jisty ze kdyby jo uz mi SQ2 stoji v pokoji.

Takze v tom pripade ti blahopreji ke koupi nejdrazsich 3007micek :mrgreen:
Dík! :D
Môžme dať niekedy "interný Sonor sound battle" Delite vs SQ aby si pochopil.. :D
Tvoja ideálna predstava versus moja.. Ťažko sa o tom rozpráva, treba to počuť.. Na Delite som hral skoro 6 rokov, takže ich mám rovnako v rukách ako v uchu.. aj keď je SQ javorovo brezový "hybrid", ten set hrá kompaktne, má strašidelný tlak a zároveň je citlivý a neuveriteľne dynamický... Niekedy to dáme!! :)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Ale jo castecne ti verim, mne treba prijde hodne zajimavej ten buk, sem si tuknul do 8" buku a fakt super zvoucek. 8" vetsinou nezni ale tohle byl zvencek na vanocni stromecek fakt se mi to libilo. Ale rozhodne neni rada 3007 tak blizko Delite, kamarad to ma, to hraje uplne jinak. Samozrejme tezko rici co lepe, nekdy se muzu zdat nebo pro nektery ucho i lepe nez treba Delite, ale hraje to uplne jinak, je to o vkusu.
A berme v potaz ze bubny je zivi nastroj mohl si mit kliku, jako jsem slysel deignery ktery hraly, tak designery ktery nehrali, SQ2 ktere se mi nelibily a SQ2 ktere bych nechtel vubec.

Samozrejme to plati i jinych znacek. Bohuzel co kus to svym zpusobem original a bohuzel kazdy nemuze mit stesti ze natrefi na ten vymazlenej kousek. Dve stejne kusy proste muzou hrat jinak.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

2mates: si sa zľakol, čo? :D
tiež nezabudni, že som řezník, takže pod mojimi rukami hrajú bubny inak, ako pod rukami "lechtače" ! :D
..nie, pohoda, som jednoducho spokojný s tým čo mám.. :)

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToP »

klucí, vy si tak hezky povídáte a jste tak hezky bohatý, že mam vždycky chuť se jít s těma nepovedenejma 2005kama zahrabat... :oops:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

ToP píše:klucí, vy si tak hezky povídáte a jste tak hezky bohatý, že mam vždycky chuť se jít s těma nepovedenejma 2005kama zahrabat... :oops:
:D hele, Tope, ak by si bol ochotný špecifikovať ten "divoký západ" čo máš pod nickom, tak by som sa možno stavil a trošku sa s tým nepodarkom pohral.. Možno to potom nebude "až také zlé".. ;) :)

McMess
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 30 črc 2007 03:08
Bydliště: Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McMess »

No je tu fakt pekne poctenicko :D a ja furt vybiram ty zatracene bici.Ted zas pul dne procitam thready o Tamach.Shit.Uz abych byl v tom drumcentru :twisted:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Kup si Sonor 2007 nebo 3007 - kurva voe nedelee kozy, pust voe chlupa, dej si kafe s Frantooo Heeenigem, kurňa ferenz du si pro teee bubny.

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToP »

drmr píše: :D hele, Tope, ak by si bol ochotný špecifikovať ten "divoký západ" čo máš pod nickom, tak by som sa možno stavil a trošku sa s tým nepodarkom pohral.. Možno to potom nebude "až také zlé".. ;) :)
hehe no to jistě, že to není zlé - tož bříza uřvaná eto. Jen jsou tam drobonké rozdíly, ve všech sestavách světa (kdyby byla možnost vyzkoušet vše, o tom to je, to už by se pak finance nějak našly) - samozřejmě, že oba naše kopáky mají stejnou funkci:) Ale kdybyste se někdy stavil na Domažlicku, mohlo by z toho vzejít zajímavé ladičské odpoledne :idea:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

McMess: Aha - jedním z důvodů, proč tě mohly přestat bavit Basixy, je volba Remo Pinstripe na tomy. Jediné tlustší blány, co na nich hrály, byly Emperor Coated. Jejich zpěvnost nádherně podpoříš Ambassador Coated (která velice vkusně zastře jejich nedostatek, kterým je určitá "suchost" zvuku)a když žádáš čistší a ostřejší tón, tak Ambassador clear. Pinstripa to nechutně zadusí. Pokud jsi řezník, tak G2 či Emperor Clear. Na kopák PS3 nebo EMAD. Tolik k Basixům.
ad Yamahy: Za 25 kaňourů ti dají Stage Custom Advantage Noveau(na které mimochodem hraju ve 4 různých provedeních v ZUŠkách) a to jsou podle mě krásné bubny s vlastním ksichtem. Tour Custom hrajou taky hezky.

Emile:Byl bych hrozně rád dobrým kamarádem nějakého obchodníka, co by mi na víkend domů půjčil Force 2, 3 a Delite + 3 sady mojich oblíbených blan. Vážně by mě zajímalo, co se z toho dá dostat při tom ladění, které používám já.
Ad motorkáři: Zaskakuju za Radima posílám všecky prudiče do dupy!! :mrgreen:

matesi:Jestli se chceš pochcat z osmičky tomu, zahrej si na tohle :
http://www.drumcenter.cz/eshop/yamaha-m ... 60278.html

McMess
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 30 črc 2007 03:08
Bydliště: Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McMess »

Matesi,3007 byla moje vlajkova lod,ale kdyz tak procitam ty thready,tak zas nevim co :D Nejlepsi asi fakt vyzkouset nebo se na to uplne vy...t :D

Odpovědět

Zpět na „Sonor“