SONOR 505

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: sonor force 505

Příspěvek od Kalik »

ee 507 je 507 a 505 je 505 :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: sonor force 505

Příspěvek od Rockchild »

Koubas píše:"jak hraje můj činel"
:lol: :lol:

kohy
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 277
Registrován: 28 čer 2008 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: sonor force 505

Příspěvek od kohy »

Kalik píše:ee 507 je 507 a 505 je 505 :lol: :lol: :lol:
Njn, ale ja prostě 505 nemuzu nikde najit. Všude je jen 507, napr kytary.cz, nabo sonorista.cz, tam to také nejni, tak já nevim

www.sonorista.cz
Pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 10 říj 2005 09:49

Re: sonor force 505

Příspěvek od www.sonorista.cz »

rozdíl je ve štítku (překvapivě), 507 má lepší pedál (řada HW200), 507 už má bubínek z řady 1007,
o schůdek lepší blány na kotlích, obě blány na šlapáku jsou čínské verze Powerstroke 3 a nově mají
507 v mušlích Tune-Safe, takže se mnohem méně rozlaďují

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: SONOR 505

Příspěvek od Jirka Michalik »

jenom dotaz: z jakýho dřeva jsou vyrobený sonor 507?

Henry
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2007 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR 505

Příspěvek od Henry »

nejsem si jistej...lípa? ale na lipu to hrajeslusne.. :wink:

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR 505

Příspěvek od drmr »

Je to lipa..

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR 505

Příspěvek od martin.bystrice »

Lípa hraje slušně no................ Kokal sem se na sonorista.cz je to to samý dřevo jak u 1007. A ty 1007 ty hrajou slušně takže ostuda při dobrým naladění nebude. Hlavní je že se daj naladit na nějaký zvuk právě tento problém přispěl ke koupi nových. Zajímalo by mě z jakýho dřeva sou 505 nebo 503 co má fakju.

Milby
Diskutér Sféry
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2007 02:56
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: SONOR 505

Příspěvek od Milby »

Ahoj, Sonory 505ky budu mít teď již třetím rokem. Dřívější zkušenost s bicíma jsem neměl, ale jsem s nima nadmíru spokojený. Všechno drží jak má, po těch dvou a půl letech tahání všude možně bez obalů a občasnému spadnutí na podlahu v autě- hrůůůza je to ok. Dokonce i ta folie tam pořád je v pohodě.
Akorát jsem ztratil tu gumu, co drží basovej buben, ale to je maličkost. Hardware mi taky všechno drží, jako nový. Nedám na ně dopustit, jsou to pro mne bubínky, na kterejch se učim a jednou se třeba na ně bude učit můj synátor :mrgreen:
Jen mne napadá, že bych třeba do Sonorů 1007 nešel, přijde mi to stejný..

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR 505

Příspěvek od martin.bystrice »

Jo dřevo je stejný. Akorát máš hezčí a stabilnější hardware. Jo tato změna nemá cenu, podíval bych se minimálně o 2 řady výše.

jiricc
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 217
Registrován: 28 srp 2008 12:13
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR 505

Příspěvek od jiricc »

O výkendu jsem na zapůjčené odehrál koncík a byl jsem dosti zklamán.Zvuk nebudu komentovat.Nehrál jsem na ně poprvé a u obou se protáčelo uchycení tomu.Všecno bylo utažený a jakoby to bylo překroucený pod tim kloubem v tom spoji na tu tyč co vede na uchycení do kopáku.Takže tom se otáčel jak na kolotoči.Kdo si je chce koupit a chce s nima trochu jezdit tak ať si
radši připlatí za vyšší řadu.Jinak to považuju za vyhozený peníze,protože Sonor je na nich akorát nápis na přední bláně.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR 505

Příspěvek od Pajas »

...tady hodně záleží, jak se k nim chová jejich majitel.Když je někdo s prominutím prase, tak to potom takhle dopadá.


prase je jen příklad :arrow: nemyslím tím nikoho konkrétního...

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR 505

Příspěvek od Hans-Drums »

Ono kolikrát se člověk ani jako prase chovat nemusí,stačí kolikrát i hodně ten hardware vozit po alcích,povolovat,utahovat a flákat s tím někde v autě a tak a odejde to samo do česneku. Když to stojí ve zkušebně dlouho,tak se stím nic nestane

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: SONOR 505

Příspěvek od Koubas »

já měl na 505 problémy s hi hat stojanem a stojanem na virbl, stály za prd, všechno se povolovalo. stojany od 200x jsou nesrovnatelně lepší, na nich mi vadí jenom nepraktickej tvar matek na utahování - ten sonoráckej design je přehnanej na úkor funkčnosti.

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR 505

Příspěvek od Hans-Drums »

Ze Sonorama moc zkušenost nemám,ale když jsem hrával v Sokolovským orchestru a jezdil tam na zkoušky,tam měli taky nějaký Sonory a vyloženě mi vadila ta guma na nohou (Kulatá).Země se dotýká hrozně malou plochou a po podlaze docela klouzala,a ani s tím pedálem jsem si nerozuměl

Cipísek
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 22 čer 2007 23:16

Re: SONOR 505

Příspěvek od Cipísek »

Dá mi nekdo nejakej typ, jake blany dat na Sonory 507? :? ...hraju punkrock
Kopak: 22x16”
Tomy: 12x9”, 13x10”
Kotel: 16x16”

Uživatelský avatar
odietamo_drummer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 262
Registrován: 28 srp 2008 20:49

Re: SONOR 505

Příspěvek od odietamo_drummer »

zkus nejake piskovane removky myslim ze do punku je to akorat...
samozrejme ale taky hodne zalezi na lazeni!!!...
jo a na spodku nech klidne prevozky...

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: SONOR 505

Příspěvek od Jirka Michalik »

Hans-Drums píše:Ze Sonorama moc zkušenost nemám,ale když jsem hrával v Sokolovským orchestru a jezdil tam na zkoušky,tam měli taky nějaký Sonory a vyloženě mi vadila ta guma na nohou (Kulatá).Země se dotýká hrozně malou plochou a po podlaze docela klouzala,a ani s tím pedálem jsem si nerozuměl
tak v orchestru je šlapka taky ta nejnižší, takže dost sux... jinak ty bicí jsou 2001, ten zvuk celkem jde, ale blány tam jsou převozní, takže na hovno... a já ze svejch peněz opravdu nový kupovat nebudu :lol:

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR 505

Příspěvek od Hans-Drums »

Sakra Jirko,předběhl jsi mě,zrovna jsem koukal na ten štítek,když jsme to balili a hned si říkám: ,,Jó,dvatisícejedničky,jakmile přijedu,tak to doplnim na sféře'' a tys byl rychlejší :evil: Jo a včera jsme ještě s Hatysem vyladily ty tomy a rytmičák,páč to fakt znělo,jak když mlátíš do hub.Stejně ty blány ale jednou odejdou,ať už mou,tvou nebo Pavlovo rukou,jsou totiž fakt na hovno :!:

PatrickEMX
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 26 srp 2008 16:03
Bydliště: Čížkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: SONOR 505

Příspěvek od PatrickEMX »

jiricc píše:O výkendu jsem na zapůjčené odehrál koncík a byl jsem dosti zklamán.Zvuk nebudu komentovat.Nehrál jsem na ně poprvé a u obou se protáčelo uchycení tomu.Všecno bylo utažený a jakoby to bylo překroucený pod tim kloubem v tom spoji na tu tyč co vede na uchycení do kopáku.Takže tom se otáčel jak na kolotoči.Kdo si je chce koupit a chce s nima trochu jezdit tak ať si
radši připlatí za vyšší řadu.Jinak to považuju za vyhozený peníze,protože Sonor je na nich akorát nápis na přední bláně.
Závit překroutíš i u S classix když seš prase :-)

martin14
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 18 črc 2012 12:28

Re: SONOR 505

Příspěvek od martin14 »

Ja mám tiež sadu Sonor 505 a prvé,čo som spravil som to preblanil a zo sady som vyradil rytmičák.Po čase sa na stojanoch ukázala hrdza a na rytmičáku po čase tiež.Moc krát som olutoval,že som ich kúpil.

sonoristaCZ
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 16 srp 2012 18:16

505 -> SMART FORCE

Příspěvek od sonoristaCZ »

je tu nová řada ! Sonor SMART FORCE ! spojení korpusu hardwaru a ceny řad 500 + 1000

Zde je prezentační video pod rukama českého firemního hráče za SONOR Dalibora Mráze

Odpovědět

Zpět na „Sonor“