SONOR 505

Mrhy
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 31 říj 2006 19:56

SONOR 505

Příspěvek od Mrhy »

Uvažuju o koupi SONORů 505...
Chtěl bych se pozeptat, jestli s nima má tady někdo zkušenost a jestli sou to fakt takový sračky, jako se tu o nich povídá? :twisted:

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Zdravim kolegu z Budejc, hele ac sem velky sonorista, tak na 505 bych se vybodnul. Sonor podle mne hraje az tak od rady 2005.
To si asi radeji kup ty Basixy a pak si dospor penize a kup si lepsi radu,¨
nehlede k tomu ze 505 se ti budou daleko hure potom prodavat, jelikoz jejich povest je zde uplne ztracena.
Ale pokud jses rozhodnut kup si radeji Studio Set
Za druhe rada 50x uz je tu nekde nekolikrat rozebirana, stacilo dat hledat !!!!
Za dalsi mam takovy pocit ze jsi se uz v jinem tematu na ne ptal, tak bylo zbytecne na to zaklad dalsi balik :)

Mimo jine jistli mas tel. cislo na mladeho Koubka tak mi ho posli pres SZ
jsem si ho omylem smazal.

Mrhy
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 31 říj 2006 19:56

Příspěvek od Mrhy »

mates píše:Zdravim kolegu z Budejc, hele ac sem velky sonorista, tak na 505 bych se vybodnul. Sonor podle mne hraje az tak od rady 2005.
To si asi radeji kup ty Basixy a pak si dospor penize a kup si lepsi radu,¨
nehlede k tomu ze 505 se ti budou daleko hure potom prodavat, jelikoz jejich povest je zde uplne ztracena.
Ale pokud jses rozhodnut kup si radeji Studio Set
Za druhe rada 50x uz je tu nekde nekolikrat rozebirana, stacilo dat hledat !!!!
Za dalsi mam takovy pocit ze jsi se uz v jinem tematu na ne ptal, tak bylo zbytecne na to zaklad dalsi balik :)
Já už sem taky zjistil že 505 jsou tady rozebírány.. (pokud se tak pomluvám dá říkat :P ), ale jsou roztroušené po celém fóru...
A mě by hlavně zajímal názor někoho kdo 505 vlastní a má s nimi zkušenosti...

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Německý amátky. ,) Ber je, na pódium stačej a do studia stejně nepůjdeš. Za pár let je dobře prodáš. Jo a hárdwér maj dobrej, německej sonoráckej (z číny sice...)

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Myslim ze skusenost s radou 50x tu maji Fakju, Zlamič, Karloska a snad i Atlet.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Jak říkám, hárdwér dobrej, mezi lidi s tím můžeš, a samozřejmě nehrajou jako bicí za třicítku. Ale za ty peníze to vem.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

505..to fakt nejni k tomu.. :evil:

Honza
Řečník Sféry
Příspěvky: 850
Registrován: 11 kvě 2004 14:13
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Má je taky BóĎA. Když jsem si je uněj zkoušel,tak rozhodně hrajou líp než Amátky. Myslim, že tyhle bubny do začátku bohatě stačej.To co naspal fakju, je naprosto výstižný

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Vysoká kvalita, nízká cena, u Sonoru zaručena...

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Bohuzel s vysokou kvalitou u 505 nemuzu souhlasit..je to desne forovy a vosizeny..ale nemam je..
lepsejsi za ten peniz nejaka druha ruka.. :wink:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »


Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin »

Kulda píše:Bohuzel s vysokou kvalitou u 505 nemuzu souhlasit..je to desne forovy a vosizeny..ale nemam je..
lepsejsi za ten peniz nejaka druha ruka.. :wink:
No, někde se ta cena projevit musí, že...
Jinak osobně bych taky koupil něco z druhé ruky... Može to být aj lepší jak nové, když se natrefí... Všecko už je sedlé, ztvrdlé, vychytané... Nové je zase nové...

Milhauz
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 06 bře 2006 13:12
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milhauz »

Hele Mrhy, jestli trváš na novejch, tak si myslim že tyhle Mapexy budou lepší, přinejmenším hardware:
http://www.drumcenter.cz/eshop/mapex-q- ... af44b51697

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

čau, hele já ty Sonory 503 mám 2 roky a můžu říct tohle :

1) Kopák po nasazení Remo Emperor a jemným lazením + zatlumení dekou - docela přijatelnej sound, nic extra ale dá se to.

2)Virbl : Na ní mám pískouvanou Remo Abassador, dole původní rezonančku (tu bych nevyměňoval), při jemném lazení - dá se to. Je to citlivý, jak na akcenty tak na víření apod. Mám zkušenost s tím, že hraje spíš přitaženej jak povolenej....

3)Tom 12" - při jemným ladění se dá, ale zato 13" je hrozná, tomy sou nejslabší článek ze setu.

4) 16" kotel na ten pozor, lze ho docela slušně naladit, ale budeš pravděpodobně muset tlumit.

- Jinak HW nemám problém (kromě šlapky ta je otřesná), nejvetší hovadina sou vrtaný korpusy u tomů to je celej ten krám, jinak za ty prachy to hraje no, ale už bych si je nekoupil .... 8)

Mr.Propper
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 09 črc 2006 20:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Propper »

to já sem si dal na tom u 505 PinStripe a to pak nehraje vůbec, ale jinak jak řikaj...hardware celkem dobrej a hrát se na to dá, s amátkama bych to fakt nesrovnával.

Mrhy
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 31 říj 2006 19:56

Příspěvek od Mrhy »

Tak sem dal na vaše rady a sehnal sem trochu jetý Basixy :)
Spokojenost úplná... Za ty peníze se nic lepšího koupit nedá.

TBTomas
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 01 říj 2006 13:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TBTomas »

A může te někdo říct co na nich teda vodchází, kde sou ošizený, čim sou ty tomy špatný,, a korpusy.. :oops: :oops: eee.. co to je za část bubnu? 8)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

TBTomas píše:A může te někdo říct co na nich teda vodchází, kde sou ošizený, čim sou ty tomy špatný,, a korpusy.. :oops: :oops: eee.. co to je za část bubnu? 8)
Korpus je oznaceni tela bubnu - je to dreveny duty valec (nebo kovovy, mosazny, bronzovy...), na ktery se na kazdem konci osazuje blana pomoci rafku, ktery se dotahuji sroubama do musli (musle jsou matky pripevnene zvnejsku na korpus). Obecne levne bubny maji horsi material. Drevo tolik nerezonuje jako u kvalitniho nastroje z vyberoveho dreva. U hardware levny material primo ohrozuje funkcnost - vyzvejkaji se brzy zavity, oloupe se chrom, neco se ohne, neco se zlomi - vetsinou to je neopravitelne. Levne bubny = mala zivotnost materialu = spatne drevo = hnusny zvuk.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

Mr.Propper píše:to já sem si dal na tom u 505 PinStripe a to pak nehraje vůbec, ale jinak jak řikaj...hardware celkem dobrej a hrát se na to dá, s amátkama bych to fakt nesrovnával.
tak teď sem hrál koncert na 505 v sadě 20,10,12,14. virbl se měl svůj a šlapku taky, ale hajtka, ačkoliv je docela příjemná na hraní, je bláto, ulít mi z ní při koncertě šroub, co dotahuje horní plech a navíc nemá otočný nohy, materiál HW (šrouby, trubky, chrom - všechno asi) je děs. bicí nemaji zas tak hroznej zvuk, nato, že nebyly naladěný, byly na nich převozky a v kopáku díra na mikrofon o 17", to i nějak hrálo. o třídu vejš než amatky, o třídu níž než exporty, co se týče zvuku. co mě ale neuvěřitelně sralo, že kopák sem honil každý dvě minuty ve druhý řadě, šetřili i na nožičkách, který jsou málo nastavitelný a krátký.

TBTomas
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 01 říj 2006 13:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TBTomas »

Aaaaha... A teda ty nedostatky 505.... :wink:

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

TBTomas píše:Aaaaha... A teda ty nedostatky 505.... :wink:
Dyt ti je Koubas napsal ... Spatny HW, nozicky od kopaku spatny, zvuk lepsi nez Amati a horsi nez exporty. That's all.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

za ty peníze bych 505 nezatracoval, jenom prostě platí za málo peněz málo muziky. HW mi přišel z kategorie až moc lehkýho.

TBTomas
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 01 říj 2006 13:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TBTomas »

Atlet píše:Dyt ti je Koubas napsal ... Spatny HW, nozicky od kopaku spatny, zvuk lepsi nez Amati a horsi nez exporty. That's all.
To jo, ale co znamená špatný.... že se oplatí chrom, nebo se vyklaj?? a ešťě ty tomy... tam je špatný uchycení nebo jak.... (asi si je budu pořizovat, tak abych věděl co můžu čekat...)

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

No tak s těma nožičkama bych s váma nesouhlasil. Já mám sonory 525- jsou to akorát větší průměry, a nožičky můžeš nastavit i tak, aby byl kopák 10 cm ve vzduchu - tak to by mě zajímalo na co jsi hrál. Neměl jsi náhodou bubny na podlaze :wink: - to bys je pak mohl honit po celým sále a furt by ti utíkal .... :D

Jinak co se týče HW tak hajtku a pedál jsem hned prodal, ale rovnej stojan jsem si necha - je masivní a stabilní - na ride v pohodě
a ani na uchycení tomů si zatím stěžovat nemůžu - drží v pohodě - toť moje recenze :mrgreen:

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Nožky neřešim, ale -a nekamenujte mě- exporty jsou proti pěsetpětkám šit. Co jsem slyšel... :?

Odpovědět

Zpět na „Sonor“