SONOR 505

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

2 fakju: Kamen na Tebe !!!!
Mne se jen libilo jak Mates pridaval na stranky sonorkramu ukazky a u tech 505 to znelo jako efektova sada kdyz na to hral FH, ale myslim ze by s tim mohl vystoupit kdekoliv :)
Spis asi zalezi jak kdo hraje. Presto mam pocit ze Exporty sou nekde jinde.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

u většiny kopáků je standart, že je nožička dvoudílná vysunovací, to ale 505 nemaji a prostě se mi to nelíbilo, je to jako u amátek. jinak ten HW má tenoučký trubky, ne moc masivní.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

HW je des!! desu!! mel sem pocit, ze se mi to samo rozlozi..folie je jen tak prilipnuta..co nevidet se zacne krabatiti a hegesiti..videl sem a bylo tomu tak..
Ale hlavni heges je ten HW!!! podobnej bych doma zbodnul z trubek vod komferencniho stolku..
Posetri nebo second hand..

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

No tak jestli někdo nechá bubny někde ve sklepě ve vlhku, tak bych řekl že ze všech bubnů (co mají fóĺii) to dřív nebo později začne slízat - ale schválně až budu mejt přístup do zkušebny tak je vyfotím - mám je 2 roky a jsou jak nový - jinak nevim jakej konkrétně HW myslíte - ale já jsem spokojenej - sice mi zůstal jen rovnej stojan, ramena na tomy a stojan na snare - ale všechno je v pohodě - a to to vozím každou chvíli na akce, takže asi tak 8)

TBTomas
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 01 říj 2006 13:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TBTomas »

Za foto budu rád... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Koubas píše: tak teď sem hrál koncert na 505 v sadě 20,10,12,14. virbl se měl svůj a šlapku taky, ale hajtka, ačkoliv je docela příjemná na hraní, je bláto, ulít mi z ní při koncertě šroub, co dotahuje horní plech a navíc nemá otočný nohy, materiál HW (šrouby, trubky, chrom - všechno asi) je děs. .........
Nechci bejt nějakej zastánce S 505, ale tohle nemůžu číst. Je pravda že hit-hat stojan nemá otočné nohy, ale špatnej nejni. Pro mě naprosto nejcitlivější stojan, hraje se mi na něj lepší jak na stojan u S 2005 . Šroub je takovej že budí nedůvěru, ale nikdy se mi něco podobného nestalo. Možná seš až příliš silový hráč, nebo ty S 505 byly nějaký ztrestaný. Nožičky u VB - naprosto spolehlivý, nikdy neujížděl ani při intezivním hraní. Na co bych si u 505 nestěžoval je HW, zvuk je spíš horší ! :wink:

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

Souhlas.

Foto bude snad po víkendu .... :? 8)

Daniel
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 10 říj 2006 08:40
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Daniel »

Zdravim, kupili nam tieto sonory do skusobne, nebudem sa zatial vyjadrovat ku kvalite, hlavne zvuku, je to prilis skoro, ale nadseny teda nie som...mierne povedane. No proste potreboval by som poradit s cim to preblanit aby sa to prestalo hrat len na lepsie vyzerajuce amatky...bojim sa ale ze ten plechovy rytmicak mi nesadne nikdy (zatial radsej pouzivam moj stary amatacky)...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Ten rytmičák je opravdu hodně slabý. Ale zkusil bych na něj aspoň Remo Ambassador, přitáhnout ji a struník spíše povolit. Ale to je taková moje obecná rada na virbly a ne vždy funguje, samozřejmě.
Tomy nejsou špatné. Zkus tam dát čiré Remo Emperor a naladit je spíše níže než vysoko. Kopák u těchto bubnů také nehraje vyloženě špatně, takže nejlíp Remo Powerstroke.
Hrál jsem na troje 505-ky a za ty peníze to jde (viděl jsem je prodávat i za 5000,-, což je hodně rozumná cena).
Naposledy upravil(a) Radim dne 10 říj 2006 10:26, celkem upraveno 1 x.

Daniel
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 10 říj 2006 08:40
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Daniel »

Dik za blany, este som rozmyslal ci by nepomohlo tomu rytmicaku aj pouzitie tej bielej penovej hmoty pod blanu, ako som tu tusim cital pri BASIXOCH, len ako pokus... . A rezonancne mozem teda nechat povodne?

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Rezonanční bych asi nechal původní, ty bych řešil až případně později. A tu pěnovou hmotu na rytmičák.....to nevím co myslíš, ale rozhodně bych tam nedával NIC co by mohlo rytmičák tlumit, dusit. Už tak je problém jej aspoň trochu rozeznít.

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Už jsem to tu psal alespoň 3 x - na rytmičák si kup Ambassadorku (písek), utáhni ji na krev (samozřejmě né úplně, ale hraje přitaženější) , spodní nech ta je pěkně měkounká a citlivá, struník jak říká Radim nech volnější. Bubínek trošku přeznívá ale to mě se líbí. Já říkám - tomy jsou nejhorší z celého setu :neutral:

HeFeLe
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 16 led 2007 23:15
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Sonor, Force 505

Příspěvek od HeFeLe »

Zdravim vas pánové, chtěl jsem se Vás zeptat na váš názor. Chci začít hrát na bicí a mam vybranou sadu Sonor, Force 505. Vím že na začátek mi doporučíte Amatky, ale jelikož se mi do amatek moc nechce tak se chci zeptat jestli je tahle sada dobrá pro začátečníka. a ještě jsem se chtěl zeptat jestli je lepsí kupovat činely zvlašť nebo celou činelovou sadu???? Díky moc za odpověď. :)

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

nekupuj novou...kup si jetý 503/505 nebo Tama swingstar

HeFeLe
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 16 led 2007 23:15
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HeFeLe »

jo jenže jetý bude větší problem sehnat než koupit nový, si teda myslim a taky pokud to kupujes z druhy ruky nikdy přesně nevíš co v tom může byt za zavadu, samozřejmě bych to nešel kupovat sam ale s kamošem kterej hraje na bicí už asi 4roky. Moc diky za radu. Jinak jsem se chtěl zeptat kolik to tak může stát z druhý ruky???

HeFeLe
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 16 led 2007 23:15
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HeFeLe »

moc jsem toho ještě neprolítal spiš jsem se díval po nových a bazary moc projitý nemám ale asi se mrknu

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

V bazarech jsou pětsettrojek tuny. Vod voka za osum sada? Snad míň.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já bych spíš než nový 505 koupil jetý swingstary.

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor, Force 505

Příspěvek od Gagarin »

HeFeLe píše:Zdravim vas pánové, chtěl jsem se Vás zeptat na váš názor. Chci začít hrát na bicí a mam vybranou sadu Sonor, Force 505. Vím že na začátek mi doporučíte Amatky, ale jelikož se mi do amatek moc nechce tak se chci zeptat jestli je tahle sada dobrá pro začátečníka. a ještě jsem se chtěl zeptat jestli je lepsí kupovat činely zvlašť nebo celou činelovou sadu???? Díky moc za odpověď. :)
Činely podle toho, jestli si je chceš koupit teď a další roky nic neřešit, nebo jestli chceš teď něco na naučení se do toho křápat a na rozhodnuí, jestli toho časem nenecháš...
Být tebou tak do toho začátku koupim sadu typu Meinl MCS (tak kolem 6 litrů máš hajtku, crash a ride a myslim, že ani poměrně brutální punkáč je hned neromlátí), takže na to naučení sou fajn, Mates na to pokud vim hrál dost dlouho a aj před lidma, až taková pohroma to není (i když je).
Potom až se rozkoukáš utříbíš si názory na to co hraje a jaký bys chtěl zvuk, tak to střelíš bez nějaké moc výrazné ztráty a koupíš si něco co hraje...
Jinak tu inzerci nezatracuj, dají se tam najít hodně dobré kaufy.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DUMP »

oni ty 505 nebudou zas tak spatny, ucitel je tedka porizoval do zusky a docela se to da, teda pri rozmerech 20 10 12 14, 16 kotel by uz asi znel na hovno. Ale bubinek je docela tragedie.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

já mam 503 a bubínek je fakt dost vo hovně...strašně zvoní
http://www.sferabubeniku.info/viewtopic.php?t=3285 kup si tohle od rifta...bude to lepší než 505

HeFeLe
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 16 led 2007 23:15
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor, Force 505

Příspěvek od HeFeLe »

Gagarin píše: Činely podle toho, jestli si je chceš koupit teď a další roky nic neřešit, nebo jestli chceš teď něco na naučení se do toho křápat a na rozhodnuí, jestli toho časem nenecháš...
Být tebou tak do toho začátku koupim sadu typu Meinl MCS (tak kolem 6 litrů máš hajtku, crash a ride a myslim, že ani poměrně brutální punkáč je hned neromlátí), takže na to naučení sou fajn, Mates na to pokud vim hrál dost dlouho a aj před lidma, až taková pohroma to není (i když je).
Potom až se rozkoukáš utříbíš si názory na to co hraje a jaký bys chtěl zvuk, tak to střelíš bez nějaké moc výrazné ztráty a koupíš si něco co hraje...
Jinak tu inzerci nezatracuj, dají se tam najít hodně dobré kaufy.



no ono by teď asi stačilo něco na naučení a potom samozřejmě něco co by mi vyhovovalo. Na ty Meinly jsem se taky dival a nevypadaj spatně, taky jsem přemýšlel o plechoch od Paiste tak nevim.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

Ty mainely MCS bych mozna prodal v rozmezi 4500 - 5000,-
valej se mi za skrini.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Woody píše:já mam 503 a bubínek fakt trašně zvoní
No právě! :twisted: Je z něho krásnej efekťáček, když se vyšpónuje. Lidi stejně prd poznaj. ;)

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Sonorista ma ted vyprodej skladovejch zasob..bohuzel 505 tam k mani nejsou..ale sou tam k mani 1005 za cenu vic jak vypecenou a to za 14 900 voci..a musim rict, ze 505 a 1005 sou od sebe docela daleko..
viz.: http://www.sonorista.cz/html/akce.htm

Odpovědět

Zpět na „Sonor“