Sonor Designer

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od mates »

Tak uplne tak monstrozni nohy by to byt nemusely, kazdopadne je fakt, ze mohli navrhnout lehci verzi nohou, ktera by ale umoznovale nejaky lepsi adjustment v nastaveni a moznost naklopeni kopaku,
to lidem co maji radi zvedlej predek opravdu ted chybi.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Woody »

nekompenzuje trochu nahnutí kopáku ta možnost nahnout celý téčko???

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Tarkil »

Woody píše:nekompenzuje trochu nahnutí kopáku ta možnost nahnout celý téčko???
Spíš ne, protože řada lidí má ráda zvednutej předek kopáku ne kvůli umístění tomů, ale kvůli nahnutí samotnýho kopáku a tudíž dosáhnutí jiného úhlu blány vzhledem k beatrům...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Sam Jr. »

trochu naklonit kopák se dá přece roztažením nebo naopak přiklopením noh k tělu kopáku, ale asi žádnej extrém.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od tomcorn »

Takzvaný syndrom "latentního DrumFrame" :mrgreen:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Radim »

ROPOTÁMO píše:Tady je bubínek,spíš pro řezníky 14"x8" :D
http://www.drumcenter.cz/eshop/sonor-de ... 70350.html
Pročpak pro řezníky? To, že je velký, neznamená, že je hlasitý, nebo že se do něj musí třískat. Viděl jsem hrát jazzové hráče na osmipalcové virbly a hrály bezvadně dynamicky. Občas mi hloubka u mého Ludwiga i u Tamy chybí. No jo, mít 5 virblů by byla krása, ale kde na to brát :-)

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Radim »

Sam Jr. píše:Téčko na Designerech je podle mě nejpromakanější systém, kterej kdy kdo použil. Kromě posuvu v kolejnici má i naklonění celáho Téčka v kloubu k sobě nebo od sebe, a každej 4-hran, kterej drží buben se dá ještě v gumové kouli zase posunout dopředu nebo dozadu! posun nahoru i dolu po té trubce a to nezávisle na sobě je samozřejmost. takže možností nastavení je fakt mraky. všechno je to na tém fotce docela dobře patrný.
No jo, ale za cenu strašných kil! :-) Já už jsem asi fakt starej a línej, ale Designery bych teda fakt nechtěl právě kvůli té váze. Je to všechny krásný, ale předimenzovaný. A třeba šibenice Sonor, i ty drahé, to je děs. Párkrát jsem nějaké někde použil. Těžké byly jako svině a klouby pořádně nedržely, stejně jako výsuvná tyč (ta se protáčela kolem své osy). Asi se stále opakuji, ale prostě nejlepší hardware dělá Yamaha. Funkční, kvalitní, nepředimenzovaný a nepředražený.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Woody »

Tarkil píše:Spíš ne, protože řada lidí má ráda zvednutej předek kopáku ne kvůli umístění tomů, ale kvůli nahnutí samotnýho kopáku a tudíž dosáhnutí jiného úhlu blány vzhledem k beatrům...
jo já si to myslel...teď maličko offtopic ale já stejně pořád nechápu, k čemu to je dobrý...já si teda kopák taky stavim tak, aby byl přední ráfek tak 2-3 cm nad zemí, ale to ten efekt nemá jako na fotkách od Toma, ale já to dělám proto, že nechci aby kopák ležel ráfku ale stál na nohách...
Sam Jr. píše:trochu naklonit kopák se dá přece roztažením nebo naopak přiklopením noh k tělu kopáku, ale asi žádnej extrém.
myslim že jinak to ani u Sonoru dělat nejde :wink:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od myša »

Radim píše:...Asi se stále opakuji, ale prostě nejlepší hardware dělá Yamaha. Funkční, kvalitní, nepředimenzovaný a nepředražený...
Jako já jsem s hw Yamáta spokojený a mám ho rád. Nicméně zradit tě může cokoli.



Tady se to povolilo a bylo to v .... /jen pro příznivce Luboše/ v cca 3:20, ale je fakt, že mu Vincent náležitě naložil. :D

Ne - dělám si srandu. Drží to jak přibité. Ale o nepředraženosti bych se hádal. Za svoji židli jsem vypláznul 6000,-, což mi příjde malinko hártkór. Stejně jako stojan na snare za 3500? Nebo na hh za šestku? Ale na druhou stranu já používám stojany s jednoduchýma nohama a všecko drží už zhruba 5 let. Yamaha má taky fajn trojnožku a tak.

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Sonor Designer

Příspěvek od miross »

Je to měsíc co jsem dovezl starou sestavu Designerů - verze s průběžnými mušlemi! Komplet jsem ji rozhodil a provedl pár úprav + naimpregnoval korpusy olejem. Tady na sféře je celkem dost negativních komentů, že tento set nehraje atd. z vlastní zkušenosti, kdy jsem hrál na tři různé sestavy - dvakrát to byla verze Maple Light Shells a jednou Birch Shells (jedinou verzi kterou jsem nezkoušel byla Maple Heavy Shells) jsem ten názor nikdy neměl - naopak. Jen dnes už prostě nefrčí "staré" rozměry a velká hmotnost bubnů (to neplatí pro Toma :wink: ), je ale pravdou, že pár firemních hráčů přešlo z této verze na Mapex nebo DW. Nicméně Designer nabízí specifický zvuk, odolnou mechaniku a poctivou ruční práci.
021.JPG
009 (2).JPG

Jorjo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 141
Registrován: 16 bře 2009 17:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Jorjo »

miross: Páni !! :shock: tak to je pecka ! fakt krása. Můžu se zeptat co to je přesně za rozměry :?:

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Sonor Designer

Příspěvek od miross »

Jorjo píše:miross: Páni !! :shock: tak to je pecka ! fakt krása. Můžu se zeptat co to je přesně za rozměry :?:
Diky :D ...TT 8x8, 10x10, 12x10, FT 14x16 a BD 22x18.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Šupi »

Jo...tak to je nádhera..je pravda že hloubky by mi asi nevyhovovaly a tahat bych to taky každejch 14 dní nechtěl, ale je to nádhera a věřim že hrajou minimálně tak jak vypadaj...

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Slowmeda »

Tohle je naskutečná sada, jestli se napletu patřili mému kamarádovi Milanovi. Před nějakými 8-9 lety sem na ně hrával ve zkušebně a měl sem je i půjčený do studia. když je prodával tak sem měl velké nutkání, ale bylo to na mě dost peněz v tu dobu.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od tomcorn »

miross píše:Jen dnes už prostě nefrčí "staré" rozměry a velká hmotnost bubnů (to neplatí pro Toma :wink: )
:lol:

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Sonor Designer

Příspěvek od miross »

Šupi píše:...a tahat bych to taky každejch 14 dní nechtěl...
No člověk nesmí zlenivět, jnak to nejde :)
Slowmeda píše:Tohle je naskutečná sada, jestli se napletu patřili mému kamarádovi Milanovi. Před nějakými 8-9 lety sem na ně hrával ve zkušebně a měl sem je i půjčený do studia. když je prodával tak sem měl velké nutkání, ale bylo to na mě dost peněz v tu dobu.
Já to mám od Radka z Brna, ale je možný, že to měl od tvýho kámoše - říkal mi (alespoň myslím), že je druhej majitel a původně prošly rukama pana Höniga?

premik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 163
Registrován: 02 lis 2005 20:26

Re: Sonor Designer

Příspěvek od premik »

Sonor Designer jsou nádherný ušlechtilý bubny.Párkrát jsem na ně hrál a moc se mi líbil jejich sound.Stejně si jednou koupím Designer Maple Light pro potěšení duše.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Sam Jr. »

tatík prodává svoje Designery, důvodem není nic jiného než velká váha soupravy, chtěl by vyměnit za něco ve stejné třídě s lehčím HW, kdybyste měli někdo zájem viz inzerát a kontakt na hudebním bazaru:

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 ... rder=datum

zdenal
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 14 dub 2011 12:43

Re: Sonor Designer

Příspěvek od zdenal »

Pánové nedá mě to nenapsat - už jsem zde zachytil více příspěvků, že Sonor Designer nehraje. Myslím si že je to celý o tom, že takové bludy tady píšou šestnáctiletí démoni, kteří doma drhnou nejlevnější Mapexy, zbožňují Joeye Jordinsona, na pravé paži mají vytetován ostratý drát a na levý kouli logo kapely Harlej...
Samozřejmě je to o vkusu - někomu se Designery výrazově až tak líbit nemusí, rozhodně jsou to ale vůbec jedny z nejkvalitnějších bicích, se kterýmu jsem se setkal.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Sam Jr. »

tak prodáno, teď už jen vybrat adekvátní náhradu :?:

Bary
Diskutér Sféry
Příspěvky: 176
Registrován: 10 zář 2004 12:10
Bydliště: Nový Jičín

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Bary »

Sam Jr. píše:tak prodáno, teď už jen vybrat adekvátní náhradu :?:
...že by DW :D :wink:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od BóĎA »

Sam Jr. píše:tak prodáno, teď už jen vybrat adekvátní náhradu :?:
nevim jestli ještě aktuální ale: http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=6 ... rder=datum

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Koubas »


Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Koubas »

jinak na ebayi se mi cenově nejschůdnější zadji z těch top sad Pearl Reference

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Koubas »

jaká cena za shell set Designerů 22x18, 13x11 a 16x14 vám přijde adekvátní, jaká cena by za takovej set byla hodně lákavá? designery mi malinko nasadily brouka do hlavy.

(maple light korpusy, souprava je z roku 1999/2000 v bílým sparklu, málo hraná)

Odpovědět

Zpět na „Sonor“