Sonor Designer

ROPOTÁMO
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 07 říj 2009 23:08

Sonor Designer

Příspěvek od ROPOTÁMO »

http://www.drumcenter.cz/eshop/sonor-de ... 70783.html

Kdo má peníze,berte.....já bych neváhal..
Sonor Designer a Premier Signia jsou bicí který bych jednou chtěl vlastnit......žel mít ty peníze :D.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Koubas »

mně se třeba mechanika designerů taky nelíbí, ale je to daný tim, že se pokusili Němci vytvořit něco co nejvíc funkčního a spolehlivýho. designery tu budou pořád jako nový, až my budem prdět do hlíny. jinak barva krásná.
a i když se mi ta mechanika nelíbí, jsou to asi jediný sonory, co bych si dokázal představit, že bych si i koupil. a designery mi byly sympatičtější než SQ2.

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sonor Designer

Příspěvek od kundulin »

Koubas píše:mně se třeba mechanika designerů taky nelíbí, ale je to daný tim, že se pokusili Němci vytvořit něco co nejvíc funkčního a spolehlivýho. designery tu budou pořád jako nový, až my budem prdět do hlíny. jinak barva krásná.
a i když se mi ta mechanika nelíbí, jsou to asi jediný sonory, co bych si dokázal představit, že bych si i koupil. a designery mi byly sympatičtější než SQ2.
Jo ta mechanika je fakt příšerná hlavně ten Tomholder, a s tu barvou souhlasim :wink:
Mě sou zase sympatičtější SQ2 nebo klasický Delite připadaj mi takový jednodušší a prostější :)

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Sonor Designer

Příspěvek od RadimCep »

Je to krásná sada, pro mě jsou Desingery také jediné SONORy co bych si pořídil. Jsou to už od pohledu masivní bubny (co se HW týče). Slyšel jsem je jednou hrát na nějakém koncertu a zněly parádně. (Vím, že PA udělá hodně, ale i tak...)

Tahle zelená povrchovka je pěkná, ale není to můj šálek kafe... To spíš tohle...

Vozka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 288
Registrován: 06 dub 2009 12:38
Bydliště: Dobříš/Brno

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Vozka »

Jsem sám, komu ty nohy u kopáku připadají až trošku... obscénní? :D Je to zvláštní styl, ale jestli se s tim dobře pracuje a drží to, tak proč ne, o tom to přece je (o tom že dobře hrajou si neodvažuju pochybovat). Svůj osobitý styl rozhodně mají a to se počítá, navíc už jsem se bavil s pár lidmi nebubeníky, kteří z podobného důvodu obdivovali vzhled starých sonorů - spousta kovu a masivní, bytelná mechanika, a dnešní móda odlehčování jim přišla nudná.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Sonor Designer

Příspěvek od gu-staff »

Mně se líběj...je to takovej Rolls mezi bicíma - na první pohled je vidět, že je to kus poctivýho dřeva a železa, a ne ohýbanej staniol na ohnutý OSB desce... 8)

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Woody »

už jsem to psal předtím ale bylo to přesunuto...podle mě jsou NÁDHERNÝ!!! i přesto, že nesnášim zelenou na bubnech. Ty prachy tam jsou prostě vidět a dostat do hlavy tim tomholderem tak se už asi nezvednu...myslím že z nich budu mít mokrý sny...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Koubas »

jo, ten tomholder na Designerech je asi jako maska chladiče na Rollsu.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Sam Jr. »

nejhezčí byly Designery ale samožřejmě s původníma průběžnýma mušlema a zelená na bubnech je fakt na zblití, v závěsuje se světle modrou :)

2 Ropotámo: Signie vlastním a Designery jednou zdědím :)

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Vojta Horák »

Ta velká kovová věc nahoře na kopáku, to je aby se pozice tomholderů dala MĚNIT? :shock:

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Sonor Designer

Příspěvek od RadimCep »

Myslím, že je to kolejnice a po ní může Tčko jezdit a přiblížit nebo oddálit tomy dle potřeby. Něco podobného jako třeba Mapex u Orionů.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Vojta Horák »

Hmmmm, to jsou super věci ale. Vždycky mi vrtalo hlavou, jak některý bubeníci můžou mít soupravu postavenou určitým způsobem, když mě to nejde ani podle fotky nebo videa a teď už vim, proč mi to nejde :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Sam Jr. »

Téčko na Designerech je podle mě nejpromakanější systém, kterej kdy kdo použil. Kromě posuvu v kolejnici má i naklonění celáho Téčka v kloubu k sobě nebo od sebe, a každej 4-hran, kterej drží buben se dá ještě v gumové kouli zase posunout dopředu nebo dozadu! posun nahoru i dolu po té trubce a to nezávisle na sobě je samozřejmost. takže možností nastavení je fakt mraky. všechno je to na tém fotce docela dobře patrný.

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sonor Designer

Příspěvek od kundulin »

Sakra to sou mi věci... to sem ani netušil že něco takovýho existuje :)

ROPOTÁMO
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 07 říj 2009 23:08

Re: Sonor Designer

Příspěvek od ROPOTÁMO »

Sam Jr. píše:nejhezčí byly Designery ale samožřejmě s původníma průběžnýma mušlema a zelená na bubnech je fakt na zblití, v závěsuje se světle modrou :)

2 Ropotámo: Signie vlastním a Designery jednou zdědím :)
Jo viděl jsem je :),ale místo té bíle bych bral zelenou...něco jako měl Klauda Kryšpín-prodával je před x lety za asi 60 tisíc.....,ale kdybych je měl tak bych štastnej jak blecha :D.

ROPOTÁMO
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 07 říj 2009 23:08

Re: Sonor Designer

Příspěvek od ROPOTÁMO »

Tady je bubínek,spíš pro řezníky 14"x8" :D
http://www.drumcenter.cz/eshop/sonor-de ... 70350.html

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Sonor Designer

Příspěvek od RadimCep »

Sam Jr. píše:Téčko na Designerech je podle mě nejpromakanější systém, kterej kdy kdo použil. Kromě posuvu v kolejnici má i naklonění celáho Téčka v kloubu k sobě nebo od sebe, a každej 4-hran, kterej drží buben se dá ještě v gumové kouli zase posunout dopředu nebo dozadu! posun nahoru i dolu po té trubce a to nezávisle na sobě je samozřejmost. takže možností nastavení je fakt mraky. všechno je to na tém fotce docela dobře patrný.
Je škoda, že už se Designery nevyrábějí. Nebo, že se alepson u SQ2 nepoužívá volitelně tahle mechanika... Když už si člověk může zvolit jiné dřevo pro každý buben...

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od mupet »

ROPOTÁMO píše:Tady je bubínek,spíš pro řezníky 14"x8" :D
http://www.drumcenter.cz/eshop/sonor-de ... 70350.html
no náhodou to je můj bývalý hlavní snare...hraje jako hrom a kdybych nekupoval malé bicí pro dceru tak bych ho nedával...ale mám ještě acrolitka a ten umí hrát na všech frontách skvěle, tak šel tenhle krasavec (designer) z domu...podobně jsem se zbavil i signie 14"x6,5"...taky to byl hezký kousek...no jo...děti..rodina...

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sonor Designer

Příspěvek od kundulin »

ROPOTÁMO píše:Tady je bubínek,spíš pro řezníky 14"x8" :D
http://www.drumcenter.cz/eshop/sonor-de ... 70350.html
Tak ten je luxusní, jenom by mi asi více vyhovoval 14"x6" tady to už je na můj vkus moc hluboký... i když za tu cenu už máš skoro virbl od Delite nebo z Artist serie :wink: a je zajímavej ten vířez spodního ráfku u struníku...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Koubas »

tak ten výřez je tam asi proto, že se to tak líp odlejvá.

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sonor Designer

Příspěvek od kundulin »

Koubas píše:tak ten výřez je tam asi proto, že se to tak líp odlejvá.
Hlavně asi bude lepší intalace struníku...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Sonor Designer

Příspěvek od Koubas »

a tak jednodušší to je, ale ani normálně to neni nic složitýho, protáhnout nylonovou pásku dvacetkrát širší dírou. určitě bych si kvůli tomu ty ráfky nepořizoval.

kundulin
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 294
Registrován: 26 úno 2009 15:07

Re: Sonor Designer

Příspěvek od kundulin »

Koubas píše:určitě bych si kvůli tomu ty ráfky nepořizoval.
Tak to já taky ne...

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonor Designer

Příspěvek od mates »

RadimCep píše: Je škoda, že už se Designery nevyrábějí. Nebo, že se alepson u SQ2 nepoužívá volitelně tahle mechanika... Když už si člověk může zvolit jiné dřevo pro každý buben...
U SQ2 si muzes stale zvolit ze chces kolejnici na bass bubnu a prislusnou mechaniku k tomu jakou meli designer. Akorad se nenabizi nohy k bass bubnu jako meli designer.
Posun v kloubu pro TOMY dopredu a dozadu ma i tecko rady 600 napriklad dodavany k rade Delite a S-Classix

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Sonor Designer

Příspěvek od RadimCep »

to Mates: Jo no, všimnul jsem si toho u soupravy Radima Havlišty; každopádně těch noh je škoda, mohli dát alespoň na výběr mezi těmí "sonoráckými" a těmi "obyčejnými", protože mě by třeba chyběla možnost zvednout kopák a tak...

Odpovědět

Zpět na „Sonor“