Voyager

Odpovědět
Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Voyager

Příspěvek od Moleek »

Ahoj. Ještě tu není téma o těhle bubnech..
Poslední dobou nabývají koncerty a s Amátkama mě zvukaři už nenáviděj, tak uvažuji o něčem, na co alespoň pasují dnešní blány.
Nejdříve jsem toužil po Meridianech, pak Horizon Lacquer, ale nějak nevycházejí brigády (plus musím obnovit činelový park), tak bych to viděl na Voyagery.. Je to slušná sada na domácí cvičení a pár koncertů ročně? Kámoš má sonory 505, což je prakticky totéž a hraje mu to jako ďas, takže při dobrém ladění bych se toho nebál...
Nenabízejte alternativy z bazaru, momentálně ještě peníze nemám a kdoví, kdy mít budu

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Voyager

Příspěvek od Kajda »

Moleek píše:Je to slušná sada na domácí cvičení a pár koncertů ročně?
Naprosto bohatě. I s převozkama se to dá slušně naladit, no a když zainvestuješ do blan ... Jenom bych doporučovala případně pořídit jiný bubínek, budeš-li mít možnost.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Voyager

Příspěvek od Slowmeda »

já je mám na zkoušení a stačí mi to bohatě. Kdo mě zná :))))) ví že zvuk řeším a tyhle bubny se nechají v pohodě rozehrát, ovšem dvouvrstvé nové KVALITNÍ blány bych na ně dal bez diskuze. Oproti sonorům disponují lepším osazením železa. Co se zvuku týče u těhle levnej sad od pearlu k yamaze napříč to máš fuk, rozhodující jsou spíše peníze nebo sympatie.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Voyager

Příspěvek od Moleek »

Díky za odpovědi..
Snad se tedy poštěstí někde popracovat, vydělat takovejch 11 tisíc, ať k tomu mám i Pinstripky a PWS3 a nebude co řešit :)

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Voyager

Příspěvek od Moleek »

Tak bicí jsem v prosinci pořídil, nakonec i na blány zbylo a musím říct, že jsem rád, že jsem vzal rozměry obsahující 10" tom. To jeho sladké, teplé "pauu" je prostě kouzelné :mrgreen: Dvanáctka a čtrnáctka se mi zatím s podobným charakterem naladit nepodařila, ale ještě si s nimi pohraju. Na výměnu blány na kopáku jsem zatím neměl, takže tam musím tlumit dekou a pořád to není ono.
Každopádně mechanicky ty bicí jsou bezproblémové a věřím jim. TAkže za ty peníze slušná volba, pokud nic slušného nebude na bazaru.. DEtailněji se rozepíšu třeba zase jindy a možná přihodím ukázku :)

Obrázek

Obrázek

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: Voyager

Příspěvek od freerider »

Co jsi tam dal za blány?

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Voyager

Příspěvek od Slowmeda »

S těma kotlíkama i kopákem to chce ladit obě blány dost dolu, na hranici rezonování, jak to utáhneš tak to zabiješ.

freerider
Diskutér Sféry
Příspěvky: 109
Registrován: 16 dub 2010 15:42
Bydliště: Seč

Re: Voyager

Příspěvek od freerider »

přesněji bych to nepopsal. Mně na Horizon Lacquer při přezutí na Emperor coated zase nezní 8".
Ale 14" a 16", to jsem měl naladěné téměř hned.
Možná to dělají blány - s převozkama to bylo takový plácnutí, teď to má takovej krásnej měkoučkej tón s dozvukem.
Byl bych nadšenej, kdyby se mi hned vzápětí nezačal loupat písek na blánách. To jsem teda nasranej trošku.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Voyager

Příspěvek od Moleek »

Míra: Mám na Pinstripe a na bubínku Powerstroke 3. Na kopák jsem prozatím vyzkoušel starou Powerstroke Bass (ta už je asi fest stará, protože taková blána už se asi vůbec nevyrábí, ale docela překvapila)
Jinak s tím pískem vím přesně o čem mluvíš... Když jsem měnil tu blánu na bubínku, tak jsem do ni párkrát bouchnul a po každém úderu krásně viditelná stopa, kam padnul. Asi po třech dnech už jsem na pár místech bez písku úplně.... Teď už to, co zbylo, celkem drží.

Jinak narychlo udělaná ukázka pomocí dvou mikrofonů je zde (Zajímavý, že tady se mi ta desítka moc nelíbí a líbí se mi kopák, i když osobně je to spíše naopak :) ):
http://www.box.com/s/6secaztr9u6lxlatnmkk

stalmi
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2011 01:21
Bydliště: Žilina, SVK

Re: Voyager

Příspěvek od stalmi »

vyzeraju pekne (farebne :D ) a s rytmicakom si spokojny?

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Voyager

Příspěvek od Moleek »

stalmi píše:vyzeraju pekne (farebne :D ) a s rytmicakom si spokojny?
Takhle: Doteď jsem měl amátky a ten rytmičák (vlastně postupně 2) byl fakt tragický. TAkže posun je to jako prase. Na druhou stranu jsem v praze půl semestru hrál na snare Basix Custom a ten je proti Mapexu naprosto libový a to Basix není zrovna špička

Odpovědět

Zpět na „Mapex“