Mapex Black Panther Concept kit

Odpovědět
Uživatelský avatar
octoban
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2008 22:52
Bydliště: České Budějovice

Mapex Black Panther Concept kit

Příspěvek od octoban »

Zdravim všechny,

má někdo z Vás zkušenost s touto řadou od této firmy? Dělají Velvetone kit a Blaster kit. Zajímala by mě spíše zkušenost concepce Blaster kit. Jak to hraje a tak. Osobně jsem hrál na Saturny a Oriony a tuhle řadu jsem nezkoušel. Jen jsem ji na vlastní oči viděl. Líbí se mi na ní hlavně ráfky Sonic saver. A celkově hardware mi přijde hodně slušnej. Spíš by mě zajímal zvuk jak přechodů a šlapáku. Jasná věc můžu kouknout na youtube, ale to ne ono. A jestli ji někdo z Vás má, nechali jset tam originál převozky nebo jste to převlékli za lepší?

A proč to chci vědět? Mám prachy, chci si koupit bubny. A buď zase Tamu (mám již druhou sadu, hraju na ni šet let a už má naběháno) a nebo Mapex?

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Black Panther Concept kit

Příspěvek od tomcorn »

Máš možnost si je přímo v Budějovicích vyzkoušet, http://www.biciaperkuse.cz je mají na krámě. Předpokládám, že by tam nebyl problém zařídit k porovnání i jiné značky, vč. Tamy :wink:

Uživatelský avatar
octoban
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2008 22:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Mapex Black Panther Concept kit

Příspěvek od octoban »

tomcorn píše:Máš možnost si je přímo v Budějovicích vyzkoušet, http://www.biciaperkuse.cz je mají na krámě. Předpokládám, že by tam nebyl problém zařídit k porovnání i jiné značky, vč. Tamy :wink:
To já vím, Lukáš je tam má a jsou moc pěkný a slintám po nich.Líbí se mi zpracování a celkově i hardware (ráfky a uchycení tomů). Nehledě na to určitě znáš studio Hellsound i Honzu Kapáka. No a s kapelou jsme v srpnu u něj natáčeli naše druhé cd a Honza je tam měl. Samozřejmě od tebe. Ve spěchu jsem si do nich jen ťuknul max půl hoďky a zalíbili se mi. Jen mi trošku vadil zvuk přechodů na originál blánách. Ale kopák pecka tam už měl powerstroke 3 a ten tlačil jak bejk. Chtěl jsem na ně nahrávat,ale jelikož jsem na svejch Tamách měl čerstvě převlečeno a vim co si k nim můžu dovolit tak jsem vybalil ty svoje. Ale s Honzou Kapákem jsem domluvenej až bude čas tak mi pošle nahrávku jak hrajou a popřípadě bych je jel v nějakým volnu pořádně ohrát jak mi sednou. Přiznám, že srdíčko buší pro Tamu, (je to asi tim, že na ni hraju hodně dlouho), ale s tímhle se Mapex opravdu pochlapil.
Spíše jen sonduju kdo je má třebas dýl a jak je spokojenej. Víš jak 70 klacků je celkem dost (navíc tam chci osmičku přechod) no a malej buben je třebas taky dokoupit

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Black Panther Concept kit

Příspěvek od tomcorn »

Mně se originál tomový blány (Ambassador suede) taky zdají vhodný spíš na Velvetony, nebo celkově na nějaký jazzovější zvuky a ladění, na Blasterech to vidím na Emperory, EC2, G2. Co všechno chceš, že píšeš o sedmdesáti klackách? :shock:

Uživatelský avatar
octoban
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2008 22:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Mapex Black Panther Concept kit

Příspěvek od octoban »

Osmicku prechod navic, pak jeste stojany a malej buben phat bob nebo blaster. To uz asi tech 70 klacku hodi.

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Black Panther Concept kit

Příspěvek od h@z »

No ja nejaky cas busim Blastery (pred tim jsem mel Saturn)
Jsem s tim maximalne spokojenej. Hlavne floor tomy davaj
az to skoro hezky neni ;-)
Uvital bych mensi kopak, zalezi vsak na stylu. Kopak je maximalne
hutnej a skvele se prosazuje frekvencne (zkusenost ze studia)
Jinak receno Saturn mne strasne oslovil ale Blaster si mne ziskal!

Uživatelský avatar
octoban
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26 říj 2008 22:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Mapex Black Panther Concept kit

Příspěvek od octoban »

Je vyhráno. Mapex Black Panther Blaster. Jak napsal Jarda Haž. Tento nástroj si mě získal.
A proč?
vynikající zvuk celé soupravy
univerzální zvuk soupravy, možnost vyššího i nižšího ladění
dílenské zpracování
pěkná barva
možnost doobjednat další bubny
pružné a dobré zastoupení této značky, rychlé reakce na potřeby zákazníků



Měl jsem možnost ozkoušet a vybírat mezi Tama Starclassic B/B hyper-drive (spojení bubingy a břízy je v celku příjemný, ale tomy jsou mělké a poměrně ostré. Sice maj větší attack, ale hutnost basu se mi zdá, že se vytrácí) nebo Mapex Saturn (vřelý, hluboký až někdy medově znějící basový tón bubnu, u těchto bubnů mi přijde, že mají radší nižší ladění). No a Blaster vyhrál (UNIVERZÁLNOST). Část peněz je takže ještě došetřit na celou soupravu no a pokud do toho něco nepřijde (což už se mi jednou stalo) tak během léta objednávám.

Odpovědět

Zpět na „Mapex“