Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Odpovědět
Eddie122
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 03 pro 2012 14:25

Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Příspěvek od Eddie122 »

Ahoj, zajímalo by mne jestli máte někdo zkušenosti s touhle sadou. Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK ( http://www.audiotek.cz/product-53749-ma ... 8287tdebdk ).Je mi jasný, že to nebude žádný terno :D, každopádně bych chtěl znát váš názor. 8)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Příspěvek od Žilkoslav »

Potřebuješ dva kopáky a dva kotle? Nebude lepší si za ty prachy pořídit sice menší, ale za to líp hrající soupravu?
Ve slevách se dají často sehnat i Medidian Birch za 19000Kč.

Eddie122
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 03 pro 2012 14:25

Re: Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Příspěvek od Eddie122 »

Dva kotle bych využil jenom občas to je pravda. V tomto případě dva kopáky spíš proto, že bych nemusel kupovat dvojšlapku. A přítomnost 3 tomů se mi taky líbí :) zatím hraju už 4-5 rokem na amatky přesněji řečeno je to 10 místná sada tak sem si nějak zvykl na tu velikost a víc možností co se zvuku týče :) Každopádně sem pokukoval ještě po http://www.audiotek.cz/product-53748-ma ... -mk628sfbz ty mi přídou nice i zvukově což u Mapexu Voyager Black Metal nemůžu posoudit proto sem chtěl vědět jestli někdo neví jak se to stim má :)

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Příspěvek od Žilkoslav »

Má se to tak, že Voyager je entry-level sada, což znamená pro začátečníky a to bys ty po 4-5 letech hraní být neměl. Zvukově odpovídá pětimístné soupravě za 10000 Kč. Co se týče těch Meridian Black The Raven, ty budou úplně někde jinde, neměl jsem ještě možnost tu soupravu slyšet, ale jelikož je to střední třída bude to hrát, počítám solidně. Určitě bych, být tebou, pokud chceš soupravu kolem 20000 Kč, přestal přemýšlet o laciný monstrózní soupravě. Lepší je ty peníze vrazit do menší, ale dalko lépe hrajících bubnů.

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Příspěvek od Kryštof »

Nic proti 2 kopákům, ale až to budeš chtít někam převážet, budeš rád za dvojšlapku. Taky se připojuju k názoru, že lepší malá skvěle znějící souprava než velká z topolu.

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Příspěvek od pampa »

Já zase zastávám názor, že kupovat nejnižší řadu jakéhokoli výrobce je nesmysl. Je jedno jestli je to Mapex, Sonor, Yamaha... všechny nejnižší řady mají podprůměrný zvuk, a co je ještě horší tak tragickou mechaniku. Trochu energičtěji se opřeš do tomů a hned je máš o pár čísel níže, šlapáky nemívají bodce na nožkách, takže cestují po podlaze dle jejich libosti, a materiál ze kterého je mechanika na těchto bicích vyrobena se dá objektivně nazvat blátem. Než kupovat novou nejnižší řadu, je stokrát lepší koupit vyšší řadu z druhé ruky, kde bude hlavně na mechanice znatelný posun vpřed. Cenově to vyjde plus mínus nastejno.

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Příspěvek od VladikS »

Můj názor je, že jsou to vyhozené peníze. Dva kopáky jsou fakt jen na machrování a až budeš potřebovat bicí převážet, tak se s prominutím po****š. Další věc je místo na pódu i ve zkušebně. Nepředpokládám, že by jsi šel rovnou na velká pódia :-). Buď se rozhlídni po bazaru, nebo trochu přitlač a můžeš mít o třídu lepší sadu:
http://www.drumcenter.cz/eshop/pdp-conc ... 76926.html
http://www.drumcenter.cz/eshop/tama-sup ... 76859.html

Pokud by ses smířil s menší sadou, tak tohle taky není špatná nabídka, ale dala by se najít spousta zajímavých..
http://www.drumcenter.cz/eshop/tama-sup ... 79187.html

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Příspěvek od tomcorn »

VladikS píše:Dva kopáky jsou fakt jen na machrování
jseš mrtvej Homolka :wink:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Příspěvek od tomcorn »

Kryštof píše:Nic proti 2 kopákům, ale až to budeš chtít někam převážet, budeš rád za dvojšlapku.
Nic proti dvojšlapce, ale až to někde na veřejnosti postavíš, budeš rád za dva kopáky. :mrgreen:

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Příspěvek od Plesnivec »

Milý Eddie,122 toho jména.

Je zřejmé, že svým dotazem jsi měl v úmyslu vyprovokovat pochvalné ohlasy na svoji ideu. Zde tedy jedna je:

Jako se nic nevyrovná jízdě v Porsche 911 se staženou střechou a větrem ve vlasech, kdy okolní příroda je pouhou rozmazanou šmouhou, tak se nic nevyrovná pořádné dvojkopákové střelnici (ten termín jsem někde četl, díky...), s baterií tomů a činelů... Ten pocit znají i horolezci, když se vyšplhají na nějakej šutr a rozhlížejí se po kraji, nebo windsurfeři, nebo paraglidisté.....Ten pocit vlastního radostného očekávání, pokaždé když to někde postavíš....těch variant barev breaků.....a to jsi ještě ani nezačal hrát....i ta kapela bude vypadat odhodlaněji a lépe...

Všechny argumenty proti jsou však rovněž racionální, budeš mít více nářadí na tahání...., budou kolegové, kteří zahrají víc na jednokopákovou sadu s jedním tomem a jedním ridem..., to vše by tě však nemělo zastavit. Kdybys chtěl mít jednoduché stěhování, mohl ses učit hrát na pikolu a nosit ji v náprsní kapse...

Všichni zde víme, že dvojpedál je pouhá náhražka, sice geniální, ale náhražka. Používat ji není rovněž bez problémů, např. odraz, snímání atd, to vše již zde bylo mnohokrát diskutováno....

Sám jsem hrál dvojkopák cca 10 let, po 15 letech na jednokopáku, pak jsem 25 let nehrál vůbec, nyní se znovu učím, na jednokopákové sadě od šikmookých komunistů a v noci se mi o dvojkopákové sadě zdá....

Myslím, že my všichni bubeníci jsme a snad i musíme být (něco jako kvalifikační předpoklad) tak trochu blázni, tak se nenuť uvažovat racionálně, to nám nenáleží, to nech exaktním vědátorům a..........běž do toho, udělej si radost a třeba ji, byť možná později, uděláš i kapele a posluchačům..!!

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Příspěvek od VladikS »

tomcorn píše:jseš mrtvej Homolka :wink:
No jo, tak v tvém případě a případě dalších profesionálů je to samozřejmě trochu jinak, vy už máte totiž čím machrovat :-)

Plesnivec píše: ....Ten pocit vlastního radostného očekávání, pokaždé když to někde postavíš....těch variant barev breaků.....a to jsi ještě ani nezačal hrát....i ta kapela bude vypadat odhodlaněji a lépe...
Velké očekávání z dvojkopákové sady ale právě nesplní levná sada Voyager. Nic není víc inspirující a víc prdel nakopávající, než pořádnej zvuk bicích a osobně se spíš posadim na prdel, když někdo hraje peklo s dobrym zvukem na malou sadu. Každopádně, pokud je velká sada tvůj sen a to co opravdu chceš, jdi do toho, ale pečlivě zvaž všechna proti, protože hledání odvozu, případně půjčování bicí sady na koncertech jsou jedny z největších problémů, pro mladý kapely (tedy i pro mě) a jezdit na koncerty přes půl republiky dvěma autama, kvůli druhýmu kopáku :) Mě osobně stačí kopák 22 v Hardcasu...pokud ho chci převézt v osobáku, tak musím v civicu sklápět zadní sedačky a i tak zabere půl auta.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Příspěvek od tomcorn »

no já teda rozhodně :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Voyager Black Metal VR8287TDEBDK

Příspěvek od Medák »

Když shrnu výhody - dva kopáky vypadají líp, můžeš je různě ladit (což může být i nevýhoda), u rychlých kulometů se bubny víc rozezní a nezahlcují se
nevýhody - věčný tahání, zabírají moc místa v autě, v klubu se kolikrát kvůli velikosti pódia nevejdou nebo zabírají příliš místa, musíš umět dobře ladit, cenově to výjde o něco dráž oproti jednomu kopáku s dvojšlapkou (záleží na modelu bicích a šlapky)
Podle mně to má smysl, když máš zavedenou kapelu, která hraje na větších pódiích a má pořešenou dopravu. Jinak je to jen fetiš :) Ale jestli se ti dvojkopákový soupravy líbí a seš ochoten skousnout věci, který to s sebou nese, tak se nedej přemluvit a střelnici si kup! Jen bych asi šel min. o řadu výš.

Odpovědět

Zpět na „Mapex“