Meridian Maple - problém s tomy

Odpovědět
Filkins
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 15 led 2013 02:02

Meridian Maple - problém s tomy

Příspěvek od Filkins »

Zdravím všechny,

chtěl bych Vás poprosit o radu.

Mám soupravu Mapex Meridian Maple (22x20,8x7,10x7, 12x8x, 16x14 + 13x6). Mám docela zásadní problém s uchycením tomů. Když to ladím mimo stojan a držím ho v ruce, tomy nádherně hrají, ale jakmile je nasadím na stojan totálně ohluchnou. Nechce se mi věřit, jelikož těchto souprav se prodaly haldy, že by nikdo neměl podobný problém. Ať ladím, jak ladím, vždycky mi to po nasazení na trn ohluchne a ztratí se jak sustain, tak barva. Osazeno napřed Emperor clear, nyní Ambassador X, rezo - zůstali převozky. Já osobně jsem na ladění bicích totální guma, ale měl jsem tam kámoše, kterej se sakra vyzná a ten to nedokázal pochopit...Říkal, že jak se tom zavěsí, prověsí se a to uchycení šprajcuje ladící šrouby a a ráfek přestane sedět. To mi přišlo jako relativně logický vysvětlení, ale v tom případě mi to přijde nesmyslný, protože se toto uchycení nyní používá i na nejvyšších řadách, tak pochybuju v chybu v uchycení

Nemáte někdo podobný problém, popř. nějaký nápad, čím by to mohlo být?

Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Meridian Maple - problém s tomy

Příspěvek od bub7 »

To, co tady popisuješ, dělá každý buben:) Když držíš buben v ruce jenom prstama za rantl, má buben naprostou volnost v rezonanci, takže vyzní naprosto bez omezení v plné délce sustainu. Po zavěšení na stojan část tý šťávy prostě zklouzne stojanem a ztratí se, ale to není vada:) Pokud je tomík dobře naladěnej, zůstane tam právě ta potřebná délka sustainu, bez delšího houknutí. Jestli jsi na ladění guma, neexperimentuj a nalaď spodek i vrch na stejný tón, ten výsledný sustain bude sice kratší, ale celkově bude barva zvuku živější.

Filkins
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 15 led 2013 02:02

Re: Meridian Maple - problém s tomy

Příspěvek od Filkins »

S tím samozřejmě počítám, že po zavěšení se to trošku otupí, ale tady toto za absolutní parády spadne do totálního šrotu...když hodím na stojan, sustain se ztratí uplně a buben hodí takovej "patologickej vysokej pazvuk"...ten chlapík, kterej se mi na to byl podívat s tím má fakt veliký zkušenosti a nedokázal mi to vysvětlit, proč zrovna toto. Například uchycení PRO - M, M - Birch, popř. to které je na Saturnech, je přímo na bubnu pod mušlí a bylo to v pohodě...nechápu tu inovaci...

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Meridian Maple - problém s tomy

Příspěvek od bub7 »

Ty kotlíky z Meridianů (mám je taky) mají svoje limity, zkus nižší ladění. Ona ta ambassador x blána je přecijenom trochu tlustší a je spíš určená na povolenější ladění.

Filkins
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 15 led 2013 02:02

Re: Meridian Maple - problém s tomy

Příspěvek od Filkins »

zkusím to trošku povolit...akorát mi má přijít ještě 14x12 FT, tzn. 7mi místná sada...a nechci uplně nízký lazení...chtěl jsem pěkný 3 melodický tomy a 2 poctivý kotle....

mimochodem, zkoušel jsem experiment s tím, že uchycení jsem přehodil na spodní mušle, trochu se to zlepšilo, ale žádnej zázrak...

ještě poslední věc...vyplatí se přezouvat rezonačky z převozek na něco jinýho? Mám tam REMO UT (typ Ambassador)...bude tam diametrální rozdíl??( přece jenom to je dalších 1500,-)

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Meridian Maple - problém s tomy

Příspěvek od bub7 »

Možná mi tady někdo bude nadávat, ale za mě se přezouvat rezonančky nevyplatí. U kopáku ano, tam Ti výměna přední blány udělá divy, ale u tomů moc ne.

Zajdi někam do zkušebny a poslechni si dobře poladěné bubny, abys od těch svých nechtěl moc:)

Filkins
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 15 led 2013 02:02

Re: Meridian Maple - problém s tomy

Příspěvek od Filkins »

Já právě vím, jak vypadají naladěný bicí...:) právě proto mě tak vytáčí ten rozdíl..mám možnost porovnat moje meridiany se saturnama a ikdyž chápu, že saturn je o
3/4 třídy víš, tak jak to, že když se sundá u saturnu tom, naladí se a vrátí z5 na stojan, tak hraje pořád stejně, a u mých meridian maplů, které mají stejné uchycení, jako nejvyšší řady Mapexu Black Panter to udělá takovej masakr??

Filkins
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 15 led 2013 02:02

Re: Meridian Maple - problém s tomy

Příspěvek od Filkins »

zkusím ještě otázku na Toma Corna...

Chlape, prosím Tě, dá se koupit samostatně systém uchycení tomů, které bylo na pro - M?

Odpovědět

Zpět na „Mapex“