Mapex SATURN series

Odpovědět
DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od DUMP »

Mě visí saturnová 8" na činelovym stojanu :D

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Koubas »

Povede-li se aukce, tak večer získám tohle - jsou to Mapex Saturn Pro - a teď dotaz: z fotek je vidět, že se neliší od současných saturnů v hardware, maji i tu kolejnici, akorát maji jinej štítek, ale snad i tahle barva je pořád v nabídce. Neliší se nějak ve dřevě, například tim ořechem nebo počtem vrstev či jinak?
Přílohy
Mapex Saturn Pro Series
Mapex Saturn Pro Series

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Wind »

Vidím 1 rozdíl - šrouby nejsou u háků u kopáku zapuštěné jako teď, to mění všechno :D

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Koubas »

no uvidim, na kolik to na Ebayi vyleze, když to bude moc, kupuju PDP 805. Němci jsou blázni, za Saturny jsou schopný dát hrozný pálky.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Koubas »

Takže aukce dopadla nad očekávání dobře, zvládnul sem to skoro za vyvolávačku, takže je ze mě taky Mapexák.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Vojta Horák »

Koubas píše:Takže aukce dopadla nad očekávání dobře, zvládnul sem to skoro za vyvolávačku, takže je ze mě taky Mapexák.
Gratulace, na kolik vyjdou? Mě se líbí ta povrchovka...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Koubas »

no nechci se o tý ceně moc šířit, protože bych rád do budoucna rozměrově větší soupravu a tak je možný, že je po létě obměnim, pokud nikdo nekoupí během měsíce moje starý Tamy, tak je asi budu prodat brzy, ale Saturny za tuhle cenu sem ještě neviděl. jinak o víkendu jsem ještě třeba sledoval sadu, která nakonec šla za 28500 Kč a byly to Saturny v krásným světle modrým sparklu kopák 22x20, 10, 12 tomy a 14, 16 floor tomy, což neni taky úplně zlý na skoro nový bubny. trochu i přemejšlim, že bych si k tomuhle dokoupil kotel, když je ta barva furt v nabídce, ale dát 8500 za jeden buben při tom, za kolik se dá pořídit na ebayi lecjaká sada, se mi moc nechce.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Vojta Horák »

Něco prodat dráž než koupíš není zločin, ale podnikání :)
Ale chápu. Ty ceny těch Saturnů jsou proklatě nízko!

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od tomcorn »

Koubas píše:Povede-li se aukce, tak večer získám tohle - jsou to Mapex Saturn Pro - a teď dotaz: z fotek je vidět, že se neliší od současných saturnů v hardware, maji i tu kolejnici, akorát maji jinej štítek, ale snad i tahle barva je pořád v nabídce. Neliší se nějak ve dřevě, například tim ořechem nebo počtem vrstev či jinak?
Korpusy jsou stejné, mechanika taky, jen ty háky u kopáku se (tuším v roce 2007 nebo 2008) začaly dávat stejné, jako u Orionů. Čili až na ně to jsou "aktuální" Saturny. Barva vypadá jako klasická Transparent black.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od myša »

Koubas píše:...trochu i přemejšlim, že bych si k tomuhle dokoupil kotel, když je ta barva furt v nabídce...
Pokud jsem to z letmého pohledu poznal, tak jde o barvu Transparent Black. Kdyžtak se poraď s Tomem - mě se stalo, že jsem ke starším TB Saturnům objednal další kotel a současná TB barva je úplně jiná, než ta původní. Prý je nutné k objednávce barvu upřesnit (možná sériovým číslem ostatních bubnů - to už nevím), takže se na to poptej. Nicméně gratuluju ke krásnému nástroji - jsou to výborné bubny!

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Koubas »

No tak bubny maji nějaký škrábance, ale nic hroznýho, jinak teda hardware super, dřevo krásná kresba (hlavně vnitřní vrstvy), lak hezky vyvedenej a barva ačkoliv černá, tak zajímavá, trochu zvláštní je to, že tomy maji dva stejný štítky, aby asi byly vidět z obou stran pod podiem, a teď k tomu nejdůležitějšímu:

Oblaněno mám do Aquarian Performance II a při přímým srovnání s Tama Artstar ES (obuto do písku Emperor) se mi ty Tamy nezdaji vůbec horší, snad jedině kopák Saturnů (je taky o 2" hlubší) skrývá větší potenciál (na obou kopácích mám stejnou Powerstroke 3). Vypadá to, že budu muset odpoledne strávit laděním a zkoušením, jinak při představě, kolik peněz sem dal za Saturny a kolik peněz můžu mít za Tamy, u kterých mám velkej problém prodat je za 9000, tak snad radši zůstanu u Tamy.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od tomcorn »

Já si myslím, že čím silnější blány (a to tyhle dvojitý Aquariany docela jsou, cituji výrobce "Performance II™ drumheads were designed for loose tuning to get the depth and punch with no over-ring"), tím méně se projeví ve zvuku samotný charakter bubnu.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Martin Vajgl »

Performance 2 je bohužel velmi nepovedený model a vůbec ho nedoporučuji - rozhodně ne jako provní kontakt s blánami Aquarian.
Jinak to jsou totiž fakt super blány s mnoha velmi zajímavými zvukovými možnostmi, ale Performance 2 bych zakázal prodávat :D nebudou hrát na ničem.
Na Saturny doporučuju např. Aquarian Texture Coated, nebo Classic Clear, z dvojitých modelů např. Super-2.
Super-2 Coated mám teď na Orionech a zní to velmi masivně.
Jinak tomy Saturn mají neuvěřitelný potenciál a zmiňovaný model výše srovnávané sady podle mě nechávají hodně vzadu... :D

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Koubas »

no já si řikal, že ty blány jsou dost těžký, čili tlustý a že to nejspíš bude v nich, blbý je, že už mám doma jenom sadu Pin Stripe a pak Evans edge control jednovrstvý, kterých sem se jednak trochu bál, protože s nima nemám žádnou zkušenost, druhak mi chybí blána na 12". ale asi ty EC1 zkusim. mám chuť po změně bubnů přejít z písku spíš na čirý, chtěl bych ale nejlíp vystačit s tim, co mám teď v zásobě a radši investovat do obalů. aquariany asi moc kupovat nebudu, i když na novým virblu DW mám taky Aquarian (texture Coated Power dot) a moc se mi líbí.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Martin Vajgl »

EC 1 nejsou samozřejmě taková mizérie, jako Performance 2, ale jako referenční blánu bych je teda taky nevolil... Jestli máš tu možnost, půjč si třeba ty zmiňované Emperor, co byly na porovnávaných Tamách Artstar

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Koubas »

Tak já snad pudu koupit někam G2, aby byl klid. To je pecka, když ti někdo pošle bubny s dvěma sadama blan a obě stojí za prd.
Přílohy
248603_2034564874718_1562090869_32207446_7555861_n.jpg
247353_2034564074698_1562090869_32207444_7774606_n.jpg
246638_2034563674688_1562090869_32207442_7310898_n.jpg

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Vojta Horák »

Koubas píše:na jazz dobrý.
Citace příspěvku z roku 2007 :D

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Koubas »

to se týkalo rozměrů 18, 10, 13, jestli si to dobře vybavuju. a musim říct, že kotel 16" mi moc chybí.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od sasa »

evans G2 taky nekupuj.... kup emperory a neprohloupíš. S Evans G2 mám poslední dobou pocit, že sou nějaký divný, teda poslední doboou, naposledy sem je kupoval někdy před rokem a půl pak sem koupil emperory a ty se mi zdaj bejt mnohem lepší....evansy mi přijdou nějak tupý, víc než dřív....

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od ZRNO »

G2 jsou absolutně příšerný blány... bubny hrajou jako plastový krabice.... Za mě čirý nebo pískovaný emperorky a budeš maximálně spokojenej.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od myša »

To jsem si myslel dlouho taky, ale v poslední době jsem je slyšel na Genistách, Recordingách, březových SQ2 a na Catalina Ash a hrály naprosto luxusně. Ostatně mám je teď taky na svých bubnech a s Recordingama si rozumí skutečně dobře. Na Saturnech se mi zatím nejvíc líbily čiré a pískované Ambassadory. Clear Emperor už tolik ne. Všecko je věc vkusu. Dneska není problém si koupit 4 různé blány na některý z tomů a rozhodnout se, která nejvíc sedí. To si myslím za to stojí.

Kubason
Diskutér Sféry
Příspěvky: 184
Registrován: 20 pro 2009 21:56
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Kubason »

nevim, jak G2 zní na javoru, ale třeba na březovejch soupravách zněj moc pěkně, hlavně čirý

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Koubas »

já zatim zůstanu u těch heavy duty Aquarianů, ono to trochu hraje, když se do toho hodně řeže.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od Medák »

ZRNO píše:G2 jsou absolutně příšerný blány... bubny hrajou jako plastový krabice.... Za mě čirý nebo pískovaný emperorky a budeš maximálně spokojenej.
S tím si dovolím nesouhlasit. Pro hodně basovej a plnej zvuk jsou G2 super blány!

maelt
Diskutér Sféry
Příspěvky: 104
Registrován: 25 črc 2011 17:20

Re: Mapex SATURN series

Příspěvek od maelt »

http://viewitem.eim.ebay.cz/Mapex-Satur ... 95060/item mit penize nevaham, prekrasna povrchovka

Odpovědět

Zpět na „Mapex“