Mapex Orion

Odpovědět
Stýv
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 301
Registrován: 04 črc 2008 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Stýv »

A budeš Mbirche prodávat? :)

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Kajda »

Stýv píše:A budeš Mbirche prodávat? :)
Nejspíš jo :(

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Slowmeda »

Hm, všechno z domu, je čas oddychnpu :D
Kajdo sem rád že tuhle mašinu bude mít v rukách někdo povolanej, nasaď tam remo emperor písek, dospod čirou ambasadorku, natáhni plenky a jdi to vozkoušet. Na bubínek doporučuji nahoru Powercenter a dolu hazy 200 :) to mi u bubínku rvalo voči z ďůlků.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Pajas »

... a ten kopák... ten se mi moc líbí ... :) Udělal bych to stejně, když už, tak Oriony.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Kajda »

Slowmeda píše:Hm, všechno z domu, je čas oddychnpu :D
Kajdo sem rád že tuhle mašinu bude mít v rukách někdo povolanej, nasaď tam remo emperor písek, dospod čirou ambasadorku, natáhni plenky a jdi to vozkoušet. Na bubínek doporučuji nahoru Powercenter a dolu hazy 200 :) to mi u bubínku rvalo voči z ďůlků.
Příští týden si je převezu zpátky na zkušebnu a začnu si hrát s laděním a zkoušením blan. Je to asi úchylný, ale já je mám teď postavený doma v pokoji a kochám se :D Dobře se mi teď probouzí, protože je to první věc, kterou vidim, když se ráno probudím :D
Takže pár dní se na ně budu jen dívat a pak na ně teprve začnu hrát :mrgreen: Dneska si vezmu večer na hraní aspoň bubínek :)

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Olsztyn »

Slowmeda: "remo emperor písek, dospod čirou ambasadorku" má oblíbená kombinace :) jaký škopky budou nástupce, můžu se zeptat?

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Slowmeda »

Olsztyn píše:Slowmeda: "remo emperor písek, dospod čirou ambasadorku" má oblíbená kombinace :) jaký škopky budou nástupce, můžu se zeptat?
Jak jinak než můj vlastní výtvor, včas dám vědět v receptáři :wink: Nevidím už další smysl v koupi jiných hi-end sad, když si sáhneš na pomyslný vrchol, už tě moc věci nenadchne :mrgreen:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Koubas »

mě by docela nadchly ty DW udělaný z toho javoru, co ležel 10 tisíc let na dně jezera, a to v jakýkoliv situaci.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Slowmeda »

Koubas píše:mě by docela nadchly ty DW udělaný z toho javoru, co ležel 10 tisíc let na dně jezera, a to v jakýkoliv situaci.
No to klidně ale může bejt pěkná paštika, protože kde je dáno, že dřevo ze dna vody bude nějak dobře rezonovat. Tohle je fakt taková libůstka pro lidi co neřeší prachy za bicí, ale opodstatnělej zájem krom snobství v tom nevidím :cry:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Koubas »

právě to dřevo prej je skvělý, což je daný tim, že voda na dně toho jezera na to působila tlakem hodně dlouho. těch sad ale moc neudělali, protože toho dřeva bylo málo - byl to klasickej javor, klády se třeba válí v každým rybníce, ale tohle dřevo bylo vhodný samo o sobě.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od tomcorn »

Koubas píše:právě to dřevo prej je skvělý, což je daný tim, že voda na dně toho jezera na to působila tlakem hodně dlouho. těch sad ale moc neudělali, protože toho dřeva bylo málo - byl to klasickej javor, klády se třeba válí v každým rybníce, ale tohle dřevo bylo vhodný samo o sobě.
Jestli je řeč o "DW Limited Edition Lake Superior Birch Drums", tak to byla bříza, pokud předtím byly nějaké utopené javory, tak sorry :wink:
Obrázek

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Radek.P »

Nemyslím, ře by se DW chlubilo něčím, co by za to nestálo.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Koubas »

jo tak asi bříza

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Slowmeda »

Radek.P píše:Nemyslím, ře by se DW chlubilo něčím, co by za to nestálo.
Ale já si nemyslím, že je to špatný, jen se třeba bojím že v porovnání s normální břízou to nebude až tak slyšitelnej rozdíl, třeba jo, ale nikdo to tu neslyšel, tak nač tyhle úsudky. A protože je to za hroznej peníz, je v lidech natlačeno, že to bude naprosto neskutečně masážní zvuk. To může bejt pěknej omyl (a taky nemusí). Chci jen ve výsledku poukázat na to, že to o čem si tu spousta bubeníků v duchu sní, může bejt zvukově normální "hi-end řadovka" omatlaná reklamou a spoustou žvástů o výběru dřeva poklepáním, lovením ze dna jezer, lakováním ve stavu beztíže a podobná vomáčka která produktu napomáhá k prodeji. Vono taky je potřeba něčím se lišit od ostatních a dělat pořád něco nového, to je běžná obchodní strategie, kterou má většina firem zmáklou a to s DW v čele. Zapomeňte na partu mladých nadšených lidí kteří to dělají s láskou a tím že chtějí obohatit svět o krásné zvuky bubnů a sem tam k tomu mít nějakou kačku. V drtivé většině případů jde v 1.řadě o kšeft a až následně o ty další věci. Proto si myslím, že je potřeba to sledovat trochu s nadhledem. Asi tak jsem za sebe vysvětlil jak se stavím k citované větě. :lol:

dan.k
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 10 dub 2009 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od dan.k »

K těm Orionům Ti Kajdo gratuluju...určitě jsi neprohloupila :wink: . Zrovna dneska jsem zkoušel v Music-city dvoukopákový Oriony (i když v podstatě jen jedno, protože tam byla dvojšlapka a druhej kopák asi jen na okrasu :-D) a zněly perfektně. Mají tam k nim daný Anatoliany a myslím, že se k ním dost hodí (byly tam dva crashe Emotion 16´´ a 15´´ , pár splashů, na ride si nevzpomenu a hajtka byla Diamond). Docela to k sobě ladilo... :wink:

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Kulda »

To meda: "lakovaní ve stavu beztíže" :mrgreen: :mrgreen:
Jinak je to tak jak píše meda..
prostě lakujou a lakujou :wink:

Kajdiny (Medovi) Oriony sem měl tu možnost oťukávat vícekráte a to v přímém porovnání s mýma Saturnama.
Je to vynikající sada, vynikající bubínek a Kajda tomu určitě dodá to co bubny dělá hudebním nástrojem. :wink:
A vaření..vař jako vař nebo vař jako vař, ale prostě jim nalož co se do nich vejde.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Martin Vajgl »

Ahoj, přišla mi nová sadička :D, stávající Oriony budou proto k mání a to za velmi atraktivní cenu.
Specifikace sady: Orion Traditional Maple v barvě Crystal Krush a černě chromovaným hw.
Dva velké bubny 22×18, tomy 8×7, 10×8, 12×9, 14×11 a 16×13, malé bubny 13×5,5 a 14×5,5 a dvojice identických závěsných gong drums 18×16 /na fotce nejsou/

Zájemcům info mail, adresa je mvajgl@seznam.cz
Přílohy
Orion.jpg

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Koubas »

myslíte, že je to něco, co si objednal Tom a pak zjistil, že takhle hluboký už je to nesmysl?
(kopák 22x20, tom 13x13, kopák 16x18 hlubokej)
Přílohy
orion.JPG

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Kajda »

Koubas píše:myslíte, že je to něco, co si objednal Tom a pak zjistil, že takhle hluboký už je to nesmysl?
(kopák 22x20, tom 13x13, kopák 16x18 hlubokej)
... Tom na miniatury poslední dobou nehraje, ne? ...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od tomcorn »

Kterej (podle zásuvky na zdi ne českej) Tom a co je to za nesmyslný rozměry???? :lol:

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Jan »

Hm, nešel by každý z těch bubnů rozkrojit na dva krajíce?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Koubas »

já jsem si řikal třeba, že sis rozmyslel nějakou objednávku, tak to poslali z fabriky někomu do Anglie, třeba že se ti zdál malej kopák :mrgreen: ten člověk to dal na ebay, bohužel neni schopnej odpovědět, jestli by to poslal do ČR. mně by se to asi líbilo, i když hlubokej je ten kotel až zbytečně.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Orion

Příspěvek od tomcorn »

Woe :lol:
Tohle bude už starší, už skoro dva roky se dělají černý nohy i ITS. A kopák se mi malej nezdá, on malej je. :mrgreen:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex Orion

Příspěvek od Koubas »

příští týden snad dodám fotku s českýma zásuvkama

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Mapex Orion

Příspěvek od jakas »

Ty si je tedy koupil Koubasi? :)

Odpovědět

Zpět na „Mapex“