Meridian Birch, Meridian Maple

Odpovědět
pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od pampa »

To je možný, neznám dopodrobna všechny prodejce a ceny :wink: Tvrdím pouze to, že mě tahle sada dost zklamala. Mám třeba taky zkušenost s javorovými Force 3005 od Sonoru, což je stejná cenová kategorie jako Meridiany. A zvukový rozdíl se mně zdál poměrně výrazný ve prospěch Sonoru.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od tomcorn »

Zajímavé :mrgreen: , Force 300X totiž mají stejný materiál jako Meridiany, vznikají dokonce ve stejné továrně, ale korpusy mají silnější. Naproti tomu Meridiany (i MCX) jsou spíš tenší.

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od pampa »

tomcorn píše:Zajímavé :mrgreen: , Force 300X totiž mají stejný materiál jako Meridiany, vznikají dokonce ve stejné továrně, ale korpusy mají silnější. Naproti tomu Meridiany (i MCX) jsou spíš tenší.
Tak tedy budu konkrétní: Meridian - s blánami Evans G2 spíše středový, silný až hřmotný zvuk, ale bez výraznějšího dozvuku. Zvuku chyběla barva a melodičnost. Při rychlých breacích s dvojšlapkou sada naprosto ztrácela konkrétnost a čitelnost. Taky byl dost velký problém sladit šestnáctku kotel s ostatními tomy. Když jsme soupravu přezuli na pískované Emperor Coated očekával jsem, že se zvuk trochu "uklidní", zakulatí a bude mnohem lépe čitelný. Ale měl jsem pocit, že s těmato blánama ta souprava nehraje už vůbec... Sonory Force 3005 mají taky poměrně výrazný silný sound, ale na rozdíl od Meridianů si zachovávají melodičnost a konkrétnost a v neposlední řadě velmi hezký dozvuk. Rovněž s pískovanými blánami hrají velmi dobře. Toť má zkušenost :wink:

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od tomcorn »

Zrovna obě varianty G2 a Emperorů (písek i čisté) úspěšně doporučujeme jako nejvhodnější obutí pro tuto řadu. Jak říkám, zajímavé :wink:
Pro představu, jedny "vůbec nehrající" Meridiany Maple jsou ke slyšení zde:
http://www.mapexdrums.com/event/prime_m ... video.html

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od pampa »

Já chápu to že má každý jiný představy o zvuku a co se líbí jednomu se nelíbí druhýmu. Taky netvrdím, že je Mapex špatná značna, měl jsem v minulosti možnost si vyzkoušet Saturny a ty hrály výborně. Meridiany jsem zkoušel jednom jedny, ale byly úplně tupý, bez výrazu, silný až "naléhavý" zvuk, ale úplně bez barvy. Anebo jsme narazili na výjimečně nepovedenou sadu, nevím...n

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Kajda »

No vidíš, já mám s Meridian Maple zase opačnou zkušenost. Hraju na ně dost často, mám je vyzkoušené v různých akustických podmínkách, nazvučené, nenazvučené a i reference od kolegů, co si na ně zahráli, byly kladné :wink:
Za sebe je za ty peníze naprosto s čistým svědomím doporučuji :!:

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od DUMP »

Pampa: Tak mě se třeba u Thomanna podařilo koupit nový Saturny hodně pod cenou novejch Pearl Vision.
Jinak já mam zkušenost s Meridian Birch a Pro-M a hrajou dost dobře. Zvukově tak přibližně na úrovni force 200x/300x, který sem nějakou dobu měl, ale co se týče povrchovek a HW, tak sou ty Mapexy (pro mě) vejš. Hrál sem asi 5krát na Visiony (Masters z důvodu cenový hranice teď opravdu nemá cenu brát v potaz) a přišly mi neskutečně špatný, ale to sem ještě nevěděl, že nový stojej tolik ( :shock: !!).

Corn: jestli jako příklad špatnejch Meridian Maple myslíš to video s Chrisem, tak tam sou opravdu špatně nazvučený, sám sem čuměl. Nebo sou špatně lazený pro Chrisův styl hry, podle mě nehraje moc silově, když většinou hraje dvojky přes celou soupravu. A to druhý zní docela dobře, až na to, že tomy sou lazený docela extrémně vysoko, takže to neni moc referenční.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od tomcorn »

Chris tam mydlí Birche, má na nich tuším ty tlumící EC2. Hezký javory jsou tady

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od pampa »

DUMP píše:Pampa: Tak m ? se t ? eba u Thomanna poda ? ilo koupit nov ˘ Saturny hodn ? pod cenou novejch Pearl Vision.
Jinak já mam zku ‰ enost s Meridian Birch a Pro-M a hrajou dost dob ? e. Zvukov ? tak p ? ibli ? n ? na úrovni force 200x/300x, kter ˘ sem n ? jakou dobu m ? l, ale co se t ˘? e povrchovek a HW, tak sou ty Mapexy (pro m ?) vej ‰. Hrál sem asi 5krát na Visiony (Masters z d ? vodu cenov ˘ hranice te ? opravdu nemá cenu brát v potaz) a p ? i ‰ ly mi neskute ? n ? ‰ patn ˘, ale to sem je ‰ t ? nev ? d ?l, ? e nov ˘ stojej tolik ( :shock: !!).

Corn: jestli jako p ?íklad ‰ patnejch Meridian Maple myslí ‰ to video s Chrisem, tak tam sou opravdu ‰ patn ? nazvu ? en ˘, sám sem ? um ?l. Nebo sou ‰ patn ? lazen ˘ pro Chris ? v styl hry, podle m ? nehraje moc silov ?, kdy ? v ? t ‰ inou hraje dvojky p ? es celou soupravu. A to druh ˘ zní docela dob ? e, a ? na to, ? e tomy sou lazen ˘ docela extrémn ? vysoko, tak ? e to neni moc referen ?ní.
Na Saturny jsem měl možnost hrát a musím říct, že hrály výborně. To že jsou Pearl Vision hluchý je možný, nemám s nimi žádnou zkušenost, nezkoušel je.u

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Paul Wild »

nojo to je klasika, mně zase vision přijdou za tu cenu jako super bubny, prostě každej ten zvuk má rád nějak jinak..ale na druhou stranu je to i o nějakejch objektivních zvukovejch vlastnostech...

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od ZRNO »

Paul Wild píše:nojo to je klasika, mně zase vision přijdou za tu cenu jako super bubny, prostě každej ten zvuk má rád nějak jinak..ale na druhou stranu je to i o nějakejch objektivních zvukovejch vlastnostech...
a o rukách a o blánách a o ladění ... když je někdo lopata a neumí si naladit bubny tak může mít hyperturboexotikoblabol DW a je mu to prd platný pač to bude hrít z prdele... naopak jsou lidi co z low endů dobrým laděním a dobrejma blánama udělaj hrající bubny...

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Slowmeda »

ZRNO píše: a o rukách a o blánách a o ladění ... když je někdo lopata a neumí si naladit bubny tak může mít hyperturboexotikoblabol DW a je mu to prd platný pač to bude hrít z prdele... naopak jsou lidi co z low endů dobrým laděním a dobrejma blánama udělaj hrající bubny...
Jako třeba já (teď se tluču do prsou a je mi z toho dobře). Ve zkušebně hraju na voyagery kde jsme si opravdu vyhrál s ladění + pískovaný emperor a kámoš co je zmerčil si je chce jít koupit s tím že prodá svoje sonory 2003, který ale samozřejmě nemá nalazený a nic o tom neví. :lol: Dřevo je opravdu jen polovina zvuku, o tom sem přesvědčený.

Kubason
Diskutér Sféry
Příspěvky: 184
Registrován: 20 pro 2009 21:56
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Kubason »

jojo, stačí ladící klička a nějaká odolná lepenka, a co se dá vykouzlit

Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Marty »

No tak to bych byl poctěn vaší návštěvou pánové =DD

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od ZRNO »

Kubason píše:jojo, stačí ladící klička a nějaká odolná lepenka, a co se dá vykouzlit
lepenka je přežitek...moongel rulezzzzzz... ale jen na snare.

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od ZRNO »

Marty píše:No tak to bych byl poctěn vaší návštěvou pánové =DD
No až ti nepříjde uhozený koupit nový blány (místo vymlácenýho igelitu) tak se zastavím :-)

Kubason
Diskutér Sféry
Příspěvky: 184
Registrován: 20 pro 2009 21:56
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Kubason »

ZRNO píše: lepenka je přežitek...moongel rulezzzzzz... ale jen na snare.
no tak já jí potřeboval na floor tom

v.pe3k
Pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 31 říj 2008 00:40
Bydliště: Zlín

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od v.pe3k »

Lepenka??? Kam na bubny proboha cpete lepenku? Kdyz uz tak lepici pasku(kobercovku), ale lepenku sem vzivote na zadnych bicich nevidel..

Marty
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 08 srp 2010 04:59
Bydliště: Praha 10/Praha východ vesnice Senohraby

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Marty »

ZRNO píše: No až ti nepříjde uhozený koupit nový blány (místo vymlácenýho igelitu) tak se zastavím :-)
Ty drzoune :D už mám nový blány,už zbejvá koupit buďto emadku nebo PWS3/PWS4 8)

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od jakas »

RadimCep píše:Jsem zvědavý jaké budou povrchové úpravy.. Škoda že u těchto řad nenabízejí černý HW. Taky mě zaujal ten hardware řady 700...
Ale nejvíc se mi asi líbí ty limitované Oriony... :)

jo, ale ty oriony sou o 40 litrů dražší :D :lol:

Kubason
Diskutér Sféry
Příspěvky: 184
Registrován: 20 pro 2009 21:56
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Kubason »

v.pe3k píše:Lepenka??? Kam na bubny proboha cpete lepenku? Kdyz uz tak lepici pasku(kobercovku), ale lepenku sem vzivote na zadnych bicich nevidel..
ježiš pardon, já jsem jen debil, samozřejmě jsem měl na mysli kobercovku :oops:

Paul Wild
Diskutér Sféry
Příspěvky: 179
Registrován: 27 srp 2009 16:19

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Paul Wild »

ZRNO píše: a o rukách a o blánách a o ladění ... když je někdo lopata a neumí si naladit bubny tak může mít hyperturboexotikoblabol DW a je mu to prd platný pač to bude hrít z prdele... naopak jsou lidi co z low endů dobrým laděním a dobrejma blánama udělaj hrající bubny...
tak o tomhle žádná žejo 8) ale myslím že taková objektivní vlastnost je napříkald vysoko nízko, hlasitě potichu apod..nezpochybnitelná a nezávislá..samo že kdo hraje jako prase tak tam není žádná zvuková :D

Zell
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 23 kvě 2009 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Zell »

Už tu o tom řeč byla, nicméně já musím pořádně pochválit vymakanost hárdwéru!
Jelikož jsem měl přechod normálně na téčku u kopáku a nějak mi to nesedělo, rozhodl jsem se ho hodit na činelovej stojan. A jak jde ten hardware dohromady pěkně, neni potřeba dokupovat clamp na chycení téčka a tak.. No prostě další bod pro Mapex. :)
Jenom to teda vypadá jako zebra :( :D
Přílohy
čtyři.JPG
tři.JPG
dva.JPG
jedna.JPG

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od DUMP »

Přesně takhle to mam u saturnů, stojan na činel má jednoduchý nohy a i tak to unese dva tomy.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Koubas »

takhle sem to měl i u exportů

Odpovědět

Zpět na „Mapex“