Meridian Birch, Meridian Maple

Odpovědět
kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od kouky »

Jojo.je to tak..sice 8ka v soupravě pěkně vypadá nicméně na co utrácet, když to nevyužiju??..ty 2 kotle se mi taky zamlouva a proto je chci taky..;)..má to tu správnou PRDU!!:-D

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Kalik »

kouky píše:Jojo.je to tak..sice 8ka v soupravě pěkně vypadá nicméně na co utrácet, když to nevyužiju??..ty 2 kotle se mi taky zamlouva a proto je chci taky..;)..má to tu správnou PRDU!!:-D
prense tak :wink: .... ted kdyz sem si k TT 10,12,FT 14 koupil este FT 16 ....tak uz 8ku vubec nehraju ..... nevim proc ... pride mi ze se do tvrdsiho stylu tak vysoky ton nehodi ... nevim ..... vypada to pekne .... ale nehraju na ni :D

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od kouky »

Nedokážu si představit vlastnit sadu Radka Břicháče..:D..Ten má 20,8,10,12,14,16,18,SD14,SD10..:-D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od tomcorn »

kouky píše:Nedokážu si představit vlastnit sadu Radka Břicháče..:D..Ten má 20,8,10,12,14,16,18,SD14,SD10..:-D
...tak to jí v lednu budeme muset prodat někomu jinýmu, přijde mu totiž nová sada :lol:

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od mirekhk »

........ já bych k tomu ještě přidal 4 x 6" octobany a možná ještě gong FT :D pak by to bylo ono :)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od tomcorn »

Mirek byl vždycky "troškař" :-)

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od mirekhk »

tomcorn píše:Mirek byl vždycky "troškař" :-)
pokud to bylo na mě :-) už od svých útlých let :lol: poslouchám (mimo jiné) Iron Maiden a současný bubeník je mým dlouhodobým vzorem ...... důkaz toho,že i bicí mohou "tvořit melodii", nebo ji alespoň ve větší míře podpořit. Proto zastávám názor - čím více,tím lépe ..... čím více tonů,tím větší radost a spokojenost ........... a větší únava po akci :)

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od kouky »

A více balení a nákladů!!!:D

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Slowmeda »

mirekhk píše:
pokud to bylo na mě :-) už od svých útlých let :lol: poslouchám (mimo jiné) Iron Maiden a současný bubeník je mým dlouhodobým vzorem ...... důkaz toho,že i bicí mohou "tvořit melodii", nebo ji alespoň ve větší míře podpořit. Proto zastávám názor - čím více,tím lépe ..... čím více tonů,tím větší radost a spokojenost ........... a větší únava po akci :)
Já si myslím přesnej opak, jakože s kopákem bubínkem a hi-hat se dá kolikrát zahrát mnohem zajímavěji, nápaditěji než s milionem přechodů. Třeba Tomáš konůpka tak vystupuje a nemyslím že by tam cokoliv chybělo. V metalu se nevyznám, jestli tam je pravidlo sjíždět douhé brejky unisono s kytarou nebo basou, tak ať, kdekoli vjinde to ale shledávám nepotřebným ba naopak něčím zbytečným.

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od mirekhk »

Slowmeda píše: Já si myslím přesnej opak, jakože s kopákem bubínkem a hi-hat se dá kolikrát zahrát mnohem zajímavěji, nápaditěji než s milionem přechodů. Třeba Tomáš konůpka tak vystupuje a nemyslím že by tam cokoliv chybělo. V metalu se nevyznám, jestli tam je pravidlo sjíždět douhé brejky unisono s kytarou nebo basou, tak ať, kdekoli vjinde to ale shledávám nepotřebným ba naopak něčím zbytečným.

jen otázka názoru a stylu jež máme rádi...... nemám rád jen dlouhé,nudné sjížděné braky s kytarama a taky jsem nikdy nepsal,že s menší soupravou (kterou tu zmiňuješ) se nedá dobře zahrát. Naopak,dle mého názoru je to ne jen technicky náročnější a složitější,něco dobrého vymyslet,zahrát a zaujmout. Nehraji jen metal a v té kapelce mi třeba stačí menší sada,nebot ji tam prostě nepotřebuji,vyžívám se hlavně na kopáku,rytmičáku a hi hat. Nejsem jen heavy metalový bubeník,rád si dám i swing,či dixik a to je zase o úplně něčem jiném. Miluju blues a tam se dá opravdu vymýšlet a hrát mnoho věcí na malou soupravu. Prostě každý styl hudby chce to své,aspoň v základu a to ostatní je už v každém z nás,zda to něčím solidním obohatí,či nikoliv.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Slowmeda »

mirekhk píše:
jen otázka názoru a stylu jež máme rádi...... nemám rád jen dlouhé,nudné sjížděné braky s kytarama a taky jsem nikdy nepsal,že s menší soupravou (kterou tu zmiňuješ) se nedá dobře zahrát. Naopak,dle mého názoru je to ne jen technicky náročnější a složitější,něco dobrého vymyslet,zahrát a zaujmout. Nehraji jen metal a v té kapelce mi třeba stačí menší sada,nebot ji tam prostě nepotřebuji,vyžívám se hlavně na kopáku,rytmičáku a hi hat. Nejsem jen heavy metalový bubeník,rád si dám i swing,či dixik a to je zase o úplně něčem jiném. Miluju blues a tam se dá opravdu vymýšlet a hrát mnoho věcí na malou soupravu. Prostě každý styl hudby chce to své,aspoň v základu a to ostatní je už v každém z nás,zda to něčím solidním obohatí,či nikoliv.
JESSSS

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od RadimCep »

Jestli můžu taky něco napsat...

Taky sem si představoval, že budu mít 4 přechody, 3 kotle, 2 kopáky a 2 virbly... Ale nějak mě to omrzelo... A postupně sem to snížil na 2 přechody, kotel, kopák, virbl... Raději budu mít víc činelů, myslím, že s tím se dá udělat víc věcí než s přechody a kotli... Ale zas taková dvojkopákovka... Je to určitá image, že jo... Nevím no. Je to prostě na každým znás... Já měl třeba dva kotle a jeden přechod jen kvůli tomu, že to tak měl můj oblíbený bubeník (to potvrzuje slova mirkahk)....
Asi tak no... Sice vám to nic nepřinese, ale tak víte jaký mám názor...

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od smurf »

JJ, taky myslím, že hodně je to i o designu. Já jsem dvoukopákovku zrušil, protože z praktického hlediska je to zbytečnost. Ale na design je to kůůůrva machrovina.... :lol:

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od mirekhk »

Dva kopáky jsou super......ale kdo se s tím má stále tahat :D I já měl před sebou volbu,zda si druhý kopák nechat,či ho prodat ....... a prodal. Z ostatních "bubínků" už neuberu,naopak,ještě budu přidávat ..... bo tak to mám rád :) a hlavně je opravdu využiji.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Kulda »

Napis za par let, jak stale pridavas a neubiras tomu a kotlu..:wink:

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od mirekhk »

Kulda píše:Napis za par let, jak stale pridavas a neubiras tomu a kotlu..:wink:

vzhledem k mému věku,už to zase tak dlouho trvat nebude a dám dohromady malou sadu po tátovi,co zůstala na půdě ( kopák z FT 16",snare,hi hat a jeden ride) :D

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od kouky »

Já ted na zábavách hrávám jen s jedním tomem a kotlem,kopák,virbl..a pár činelů..;) ..a stačí mi to..nechce se mi tehat velká sada.a na plesech budu hrávat na 2 tomy,2 kotle,kopák,virbl+činely..takže na jeden tom zkouším různý přechody a už mi to docela jde..takže je to i otázka zvyku..každopádně, kdybych byl zvyklý na 3 tomy,2 kotle tak na ně zkrátka hraju a je to pěkný...;)..to je můj názor..

NPG
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 06 srp 2008 12:47

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od NPG »

Teď zkoušim hrát sestavu s 1TT+1FT a vážně to stačí. Sice nemůžu dělat takový ptákoviny jako se 4 tomama ale na 'klasický' hraní to stačí.
Myslim že je trochu výhoda mít 4 tomy v tom, že se můžeš vybrat na jaký 2 chceš hrát (10+14,12+16,10+16).
Chtěl jsem tuhle sadu taky kvůli tomu, že hraju teprve chvíli a ještě nemám moc ucelenej svůj směr ani směr kterym se budeme ubírat s kapelou.
Neni to o tom, že bych musel hrát ultrabrutáĺní breaky přez 8 kotlů, ale je to výhoda přizpůsobytelnosti podle mýho.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od DUMP »

Já taky moc bubnů nepotřebuju ale mam tři tomy a dva floory. To jenom proto, že se u Saturnů přestala vyrábět povrchovka Black Sherry Sparkle a já se nemohl smířit s hrozbou toho, že bych někdy zatoužil po více bubnech a musel kvuli tomu pořizovat komplet nový Saturny :D Teď sem si zvykl na setup s desítkou tomem úplně nalevo od kopáku, místo osmičky, s dvanáctkou vlevo na kopáku a s osmičkou vpravo na kopáku, floory klasicky. Můžu tak hrát úplně stejně, jako na sadu s 12 tomem a floorem, protože ta osmička tam nepřekáží, ride můžu mít blízko a zároveň nemusim o přebytečný tomy zakopávat po zkušebně :D

kouky
Diskutér Sféry
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2009 13:16
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od kouky »

Já taky hrávám s jedním tomem...a je to v cajku..;)..ale kdybych měl hodně času na nachystání a zvučení tak si vezmu všechno co mám..:D

zyx66
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 13 úno 2009 00:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od zyx66 »

Caute vsetci. Neviete nahodou, kedy budu budu k dispozicii nove druhy lakov pre rok 2010 na Meridian Birch? Konkretne "Transparent Walnut Fade". Mozno je to otazka na tomcorn. Diky za odpoved.

zyx66

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od tomcorn »

zyx66 píše:Caute vsetci. Neviete nahodou, kedy budu budu k dispozicii nove druhy lakov pre rok 2010 na Meridian Birch? Konkretne "Transparent Walnut Fade". Mozno je to otazka na tomcorn. Diky za odpoved.

zyx66
První sady v nových barvách by nám měly dorazit v druhé polovině ledna a pak už klasicky každý měsíc.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Moleek »

Koukám, že se tady docela toleruje offtopic, tak se přidám taky
Hraju s jedním tomem a docela mi to stačí (jsem začáteční), ale naopak se mi nelíbí tradiční pětidílné sady s přechody na téčku nad kopákem. Do budoucna plánuju pořídit nějaké mapexy v konfiguraci kopák (velikost zatim ještě nevim), tom 12x10 a floor 14xněco (na stojanu - ne nohách) s tim, že kdybych časem zatoužil po větší sestavě, tak přikoupím ještě 10x9 tom (na stojan vedle kopáku) a 16 floor a mám vystaráno
A ani to neni offtopic, protože by to byli Meridiany, neb na dražší nemám a u mapexu se mi líbí, že je dostupné široké množství rozměrů, takže si můžu poskládat sestavu na míru

zyx66
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 13 úno 2009 00:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od zyx66 »

Caute. Otazocka

Viete mi prosim dat odpoved na otazku, ako sa zmenil zvuk pri novej Meridian Birch v porovnani so starou M Birch pri rovnakych blanach a podla moznosti rovnakom ladeni? Ci je to posun k lepsiemu, horsiemu, alebo je to subjektivne...Dik za nazory.

zyx66

zyx66
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 13 úno 2009 00:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od zyx66 »

Nikto nic?

Odpovědět

Zpět na „Mapex“