Meridian Birch, Meridian Maple

Odpovědět
ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od ZRNO »

Můj názor je ten, že díky novýmu tom holderu jsou bubny trochu živější s o o něco lepším sustainem.

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Kajda »

Máme v hudebce od Mapexu (Toma Corna) sponzorsky zapůjčené soupravy (Voyager, ME Birch a ME Maple) a činely Anatolian. Takže mám možnost vedle sebe Meridian Birch i Meridian Maple porovnat. Na obou soupravách jsou převozní blány. Musím říci, že Maply mě totálně dostaly. Proti Birchům jsou takové sprosté, já to nedovedu pořádně vyjádřit :) Zároveň jsou ale melodické. Birche mají tón takový kulatější. Konečně jsem slyšela vedle sebe rozdíl mezi břízou a javorem. Už jsem tedy na zkušebně porovnávala své Oriony a M birche, ale tam je to o jiných kategoriích :D

Meridian Birch jsou v konfiguraci VB 22, SN 14, TT 10, 12, FT 16. Rozdílu ve zvuku mezi nimi a M Birch jsem si zatím všimnout nemohla, protože na M Birch mám jiné blány(Emperor Coated tomy, PWS3 kopák, Ambassador coated snare). Žádný zásadní rozdíl nejspíš nebude. Ale Meridiany mají lepší HW (nejlepší je kovový pákový rychloupínák na činelových stojanech).

Meridian Maple mají konfiguraci VB 20, SN 14, TT 10, 12, FT 14. Chtěla jsem jako velký zastánce dvaadvacítkových kopáků jednou vyzkoušet dvacítku :) Do kopáku jsem udělala 5" díru, dala dovnitř deku a pohoda. Chvíli jsem laborovala nad tím, jestli nemám snížit beater na bláně, aby dopadal doprostřed bubnu, ale když jsem to vyzkoušela, vrátila jsem ho zpátky, hrálo se mi tak blbě. U bubínku se mi podařilo při ladění přepnout spodní blánu a vylezla mi z obruče. Tak jsem tam dala Remo Diplomat, vyšponovala ji, i vrchní blánu a má to takový "kovovější" rockový zvuk, není tolik slyšet struník. No a tomy - to je jedna báseň :)

Obě dvě soupravy mají nádherné zpracování povrchové úpravy, krásnou kresbu dřeva, lak. Maply mají navíc odpružené nožičky u floor tomu a trochu jinak pořešenou páčku u struníku. HW je u obou souprav stejný. U Birchů je navíc stolička.
Kdybych si měla vybrat jednu z těchto souprav, připlatim si za Meridian Maple :wink: (a to jsem doteď byla a jsem i dál fanoušek M Birch :) )
Ještě abych nezapoměla, dobrá věc je otvor na činelové rameno v tom holderu, co mají obě soupravy. Jenom se tam tedy nesmí dát obyčejné rameno se splashem, protože když to není nahoře úplně dotažený, při každé ráně na kopák se matice povoluje. No a když se to úplně utáhne, zase se na ten splash nesmí hrát, aby neprasknul, že :D Já tam dala rameno - šibenici s crashem a no problemo :wink:
Snímek 1432 [Rozlíšenie obrazovky].jpg

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od MrafceK »

oujeee.. super Kajdo, diky za Tvoj obsiahly popis rozdielu medzi MBirch a Maple.. myslim, ze Tvoj clanok pomoze tym, ktori sa nevedia rozhodnut (ako som sa nevedel rozhodnut aj ja :-))..
s tymi pinami su maple docela "vyatakovane".. po osadeni emperormi (G2mi) je to libustka.. mam otestovane s clear verziami, do coated sa estelen chystam.. chcel by som skusit ton viac "zakulatit", dufam, ze coated verzie si s tym poradia..
pekny den

Zell
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 23 kvě 2009 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Zell »

Tak ode dneška jsou v mém vlastnicktví NÁDHERNÉ bubny Meridian birch Sapphire fade (ta limitovaná edice s černym HW) a musim říct, že mě dostali jak zvukem, tak vzhledem. Za tu cenu, za jakou jsem je koupil od Ondry Vrby, kterému tímto moc a moc děkuju, je to opravdu skvost. Teď mě čeká dokupování nových činelů...tyhle bicí mi vydržej, ku*va dlouho!
Obzvlášť mě dostal 10" tom :D

Zell
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 23 kvě 2009 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Zell »

Mám jeden dotaz, tak pokud víte...: Do tomholderu pasuje každá (nebo aspoň většina) "mini šibenice", nebo se tam dá dát jenom ta mapex B74 či jak se jmenuje...jde mi o to, že stojí kolem litru a já bych spíš vzal nějakou levnější nebo bazáčovou, tak abych nekoupil něco zbytečnýho...tak mi kdyžtak prosím napište který máte typy šibeniček máte odzkoušený.
co mám vyzkoušený já je, že tam pasuje vršek od šibenice řady 700..... :)
Díky :D

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od RadimCep »

Od Mapexu jen B74, B75 má větší průměr a B53 je zase moc úzké... Jinak ostatní výrobci nevím...

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Drumman »

B35 ma prumer 1,9 cm tak si to zkus pomerit a uvidis jinak drzi uplne v klidu :wink:

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od RadimCep »

Podle mě fakt jen B74, protože kdyby tam páslo třeba to B53 tak by to měli na webu napsáno...

Zell
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 23 kvě 2009 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Zell »

Tak mi včera na zkoušce kytarista (kterej tomu jinak vůbec nerozumí...) říkal, že ty moje mer.birche maj hezží zvuk než postarší saturny, který sou ve zkušebně...že prej přechody mnohem hezčí, kopák tak nastejo a virbl strášně zkritizoval, no...že prej saturny zněj víc jako škopek....sem mu řikal že to bude asi pískovanejma blánama...
Ale teda dost mě to potěšilo :D

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Drumman »

Podle me jsou Saturny moc prechvalene :D me osobne se zvuk tech saturnu nijak moc extra nelibil a to jsem je u Baryho slysel asi ze vsema ruznyma blanama co existujou :mrgreen: Bary to muze potvrdit sam ty blany :wink:

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od MrafceK »

mejply su najlepsie :D

Kubason
Diskutér Sféry
Příspěvky: 184
Registrován: 20 pro 2009 21:56
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Kubason »

tak mám teď Meridiany a nemůžu si ten zvuk vynachválit :)

Pestr
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2008 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od Pestr »

Zdravím, mám dotaz. Mám bicí Meridian Birch s tomy uchycenými zvlášť na stojanu. Chci se zeptat, zda lze do otvoru v kopáku přidělat nějaké činelové rameno, popř. jaké? Děkuji.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od tomcorn »

Pestr píše:Zdravím, mám dotaz. Mám bicí Meridian Birch s tomy uchycenými zvlášť na stojanu. Chci se zeptat, zda lze do otvoru v kopáku přidělat nějaké činelové rameno, popř. jaké? Děkuji.
Do příruby kopáků Meridian (birch i maple) pasuje "horní dvoutřetina" těch stojanů, co jsou u sady, čili B700 a C700, stačí jen sundat spodní tubus (s trojnožkou). Nebo lze použít "mezikus" 6705-075A
Obrázek
a do něj pak pasují i klasická ramena B75 a B78.

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od MrafceK »

SUPER!! vychytane..

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od tomcorn »

Stejně tak téčko meridianů logicky můžete vyndat z kopáku a dát do trojnožky "setových" stojanů B700 a C700.

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od MrafceK »

uz som to testnul, goood :D thx

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od pampa »

Kámoš si nedávno koupil Meridian Maple. Mechanika je docela v pohodě, ale zvukově mě tahle sada dost zklamala. Já mám javorové Pearl Masters Custom MCX, což už dnes není finančně o tolik dražší sada a zvukově je tam rozdíl minimálně třídy.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od tomcorn »

Nejsou Masters MCX spíš v cenové třídě Saturnů? Meridian Maple patří do cenové třídy Vision Maple - VMX http://www.music-city.cz/pearl-vision-v ... -1891.html.

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od pampa »

Ano to máš pravdu, jsou. Ale Masters Custom MCX se dají koupit z druhé ruky už kolem 30000 kč, což není cena oproti Meridianům zásadně vyšší. Zvukově jsou však podle mého názoru Masters nesrovnatelně lepší.

sochi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 101
Registrován: 16 lis 2010 23:46
Bydliště: Liptovský Mikuláš, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od sochi »

lenze nemozes porovnavat hrane bicie s novymi jasne, ze nove vzdy budu drahsie

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od tomcorn »

Pampa: Tvůj názor ti neberu, ale porovnáváš bicí z různých tříd a navíc bazar s novými. Pět let starý Mercedes S-class taky pojede líp, než nová oktávka, ačkoliv cenově nebudou od sebe daleko. Spíš otevíráš jiné téma "nové vs. bazar".

Uživatelský avatar
VladikS
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 235
Registrován: 10 črc 2009 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od VladikS »

pampa píše:Ano to máš pravdu, jsou. Ale Masters Custom MCX se dají koupit z druhé ruky už kolem 30000 kč, což není cena oproti Meridianům zásadně vyšší. Zvukově jsou však podle mého názoru Masters nesrovnatelně lepší.
Gratuluju, objevils Ameriku, že se daj na bazaru výhodně kouit lepší bicí. Ale nechápu vztahování k Meridian Maple. Úplně stejně bys to mohl srovnat s jakoukoliv javorovou sadou ze střední třídy a pravděpodobně by Pearly vždycky byly lepší. No ještě aby ne...když jsou o třídu jinde kvalitou i cenou.

edit:
proč nekritizuješ pearl za předraženou javorovou sadu střední třídy? http://www.music-city.cz/pearl-vision-v ... -1891.html

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od pampa »

VladikS píše: Gratuluju, objevils Ameriku, že se daj na bazaru výhodně kouit lepší bicí. Ale nechápu vztahování k Meridian Maple. Úplně stejně bys to mohl srovnat s jakoukoliv javorovou sadou ze střední třídy a pravděpodobně by Pearly vždycky byly lepší. No ještě aby ne...když jsou o třídu jinde kvalitou i cenou.

edit:
proč nekritizuješ pearl za předraženou javorovou sadu střední třídy? http://www.music-city.cz/pearl-vision-v ... -1891.html
Proč je vztahuji k Meridianům ? Protože nové Meridiany stojí cca 30000 kč a zy ty samý peníze sadu Masters z druhý ruky seženu. A zvukový rozdíl je tam poměrně výrazný. Jinými slovy tím chci říci to, že bych tolik peněz za nový Meridiany nedal. Netvrdím, že je Mapex špatná značka, není. Tvrdím jen to že jsem hrál na nový Meridiany a že za ty peníze prostě nehrajou.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Meridian Birch, Meridian Maple

Příspěvek od tomcorn »

:lol:
30.000 ????
Pětimístné sety s virblem a kompletní mechanikou se prodávají pod 25 tisíc nové...
http://kytary.cz/mapex-mp5045-meridian- ... /HN096652/

Odpovědět

Zpět na „Mapex“