MAPEX - Meridian Birch - prosím o radu !! :)

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: MAPEX - Meridian Birch - prosím o radu !! :)

Příspěvek od pampa »

Já jsem měl nedávno úplně stejnou zkušenost jako Zdenál, akorát se sadou Merid. Maple. Známý si je koupil, sada měla počáteční atak a hlasitost jako kráva, ale melodičnost a barva zvuku žádná. Už tady o tom debata byla... Dodnes by mě zajímalo, jestli známý narazil na výjimečně nepovedený bicí, nebo jestli to byl standart, na jiný Meridiany jsem nehrál.

Kubason
Diskutér Sféry
Příspěvky: 184
Registrován: 20 pro 2009 21:56
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: MAPEX - Meridian Birch - prosím o radu !! :)

Příspěvek od Kubason »

já si třeba na meridiany nemůžu stěžovat, ty moje hrajou suprově, tak nevim

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: MAPEX - Meridian Birch - prosím o radu !! :)

Příspěvek od tomcorn »

Zajímavé, že vždycky "nehraje" celá sada. Kdyby to bylo vadným kusem, teoreticky bych chápal "nehrající" jeden-dva bubny, ale že zrovna dvěma lidem "nehraje" celá sada dává tušit spíš na problém s laděním. Rád bych ty "nenaladitelné" dvě sady viděl osobně a zkusil je naladit sám. Meridiany s "nulovým dozvukem" s emperorkama považuju při správném ladění za sci-fi.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MAPEX - Meridian Birch - prosím o radu !! :)

Příspěvek od Slowmeda »

Tak to je zřejmé, že to pramení z neznalosti principu a techniky ladění bubnu. Samozřejmě při pečlivém a přesném ladění uděláš slušnej dozvuk i na amátkách, v případě že nemaj vyloženě poškozený hrany. Hrany (kvalita a přesnost) hrajou při dozvuku větší roli než kvalita dřeva. Proto mohu doporučit kontrolu ve smyslu sundat blány a zkontrolovat tato hrany, jejich pravidelnost, stejnoměrnost po celém obvodu a nakonec kulatost korpusu (průměr přeměřený ve dvou kolmých směrech). Pokud jsou všechny tyto faktory v pořádku můžeš si být jistý že problém je mezi paličkami a stoličkou :D

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: MAPEX - Meridian Birch - prosím o radu !! :)

Příspěvek od lukemo24 »

Meridianů na skladě máme opravdu hodně a prodalo se jich za tu dobu co dělám obchod nespočet a minimálně polovinu jsem vlastníma rukama postavil a naladil zákazníkům a jednu věc co mohu říci : každá sada hrála a a nebyla hluchá. Myslím, že ladění bude ten hlavní problém.

Uživatelský avatar
Tom Halfar
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 16 srp 2008 22:33

Re: MAPEX - Meridian Birch - prosím o radu !! :)

Příspěvek od Tom Halfar »

Nemůžu než souhlasit. Meridian Maply sem kupoval zrovna tady u Nea a nemůžu si stěžovat. Nejsou to ani dva měsíce co jsme byli ve studiu a zvukař si je vychvaloval. A to neumím ani ladit :D Na bubny bych to opravdu nesváděl....

Odpovědět

Zpět na „Mapex“