starclassic performer B/B

Odpovědět
mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

starclassic performer B/B

Příspěvek od mupet »

čau chlapi, má někdo z vás tuhle řadu? zajímaly by mě zkušenosti, co se líbí a co ne...případně jestli jste měli možnost nějakého relevantního srovnání s top řadami ostatnch výrobců. Také se to týká malých bubnů....

Volšoveček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 01 zář 2006 11:09
Bydliště: Ostrava

Re: starclassic performer B/B

Příspěvek od Volšoveček »

Copak ? Déwéčka už nejsou No.1 ? 8)

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: starclassic performer B/B

Příspěvek od Polymorph »

Měl jsem možnost se potkat se soupravou 24" 10" 12" 14" 16"
Velkej buben měl jakejsi podivnej a neeliminovatelnej vysokej dozvuk (jako když se praští basketbalovým balónem o zem)
Kotle, celkem hlubokýho tónu, ale podle mě ne až tak znělý mohutný a čitelný jak bych vítal... prostě sem se z toho neposral...
Klasický Starclassic Performer podle mě hrajou líp.

Ale jinak to byly hezký bubny :-)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: starclassic performer B/B

Příspěvek od sasa »

jo jo, souhlas s morfem ten kopák byl takovej medicibáloidní, ale spíš to bylo touvelikostí 24", ale jinak se mi ta souprava líbila víc než DDrum bubinga který sem potlouk na muzice a který se mi zdáli takový nevyvážený co do hlasitosti a do souzvuků. jinak moc vysoko řadím bubingy tamy to je strašný peklo, tou sou hřmotný bubny. jinak B/B mám moc rád ale v rozměrech 20, 10, 12, 14, kdybych neměl troje bubny a jedny k tomu elektrický asi bych do nich bez váhání šel.

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: starclassic performer B/B

Příspěvek od mupet »

Volšoveček píše:Copak ? Déwéčka už nejsou No.1 ? 8)
ne to ne v DW mám jasno...já jen že jsem je viděl v DC a vzhledově se mi moc líbily...chtěl jsem se jen poptat jak hrají....sám jsem je neměl možnost vyzkoušet.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: starclassic performer B/B

Příspěvek od tomcorn »

Podle mne jsou BB "nejmoderněji" znějící bubny od Tamy, moc pěkně hrajou.

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: starclassic performer B/B

Příspěvek od raduz »

já mam sonor signature v tejhle kombinaci a docela hraje:)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: starclassic performer B/B

Příspěvek od myša »

Já je trochu znám od mladého Ríši Scheuflera a myslím, že pro jeho hraní je to opravdu dobrá volba. Kopák mě trochu zklamal, čekal jsem větší "maso", ale tomy hrajou hezky melodicky a konkrétně. Z celé soupravy mám trochu pocit, že je poněkud tišší, což v Richardově případě je možná ok, neboť obecně kýble neskutečně trestá, jak je na těchto videích vidět :shock: .



milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: starclassic performer B/B

Příspěvek od milq »

mupet píše: ne to ne v DW mám jasno...já jen že jsem je viděl v DC a vzhledově se mi moc líbily...chtěl jsem se jen poptat jak hrají....sám jsem je neměl možnost vyzkoušet.
Nazivo su BB este krajsie nez z fotiek, zial uz som nemal cas ich odskusat, kazdopadne to bol jeden z mojich favoritov na nove bubny...

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: starclassic performer B/B

Příspěvek od Kulda »

Chudak ta hajtka vokousana :twisted:
Ale slape to! A to je hlavni :!:

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: starclassic performer B/B

Příspěvek od Posluchac »

Tama Starclassic B/B jsou poněkud tišší?? Že jsem zvyklý na různé šílenosti ale na své nové Performery B/B si nedovolím cvičit bez chráničů uší. Zvuk je konkrétní, zároveń příjemně basový a právě kvalita zvuku poněkud ošidně vyvolává pocit nižší hlasitosti. Podobně jako kvalitní PA systém a dobře nazvučená kapela.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: starclassic performer B/B

Příspěvek od Posluchac »

Tak se mi povedlo od jara porovnat několik souprav a rovnou říkám, jsem mile překvapen zejména lepším dupákem (barva, ozvučitelnost - příjemné, konkrétní basy) Tama performer B/B vůči DW collectors .

Jakmile bude více času, poreferuji. Do té doby můžete DW collectors prodat nebo spálit a koupit si pořádné bubny :))

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: starclassic performer B/B

Příspěvek od Posluchac »

Takže po letech k identické soupravě Tama Starclassic Performer (Bubinga/Birch) EFX made in China. Bubny jsem kupoval nové v klasických rozměrech v r. 2013. Pak jsem přikupoval ještě 14 kotel a 8 tom na objednávku. Po roce se rozehrály na profesionální úroveń. Např, jsme porovnávali s tomy Yamaha Recording 9000 z 80. let a Pearl Masters Studio Birch asi z r. 1995. Pocitově jakoby nejušlechtilejší zvuk měly ty Recordingy (nepatrně) ale zase Pearl bych vzal do rocku. A Tama jednoznačně moderní masitý zvuk, vrstvy bubingy jednoznačně řadí bubny k tomu nejlepšímu, co jsem slyšel naživo v metalové muzice. Dupák svojí hloubkou a konkrétností je asi to nejlepší ze soupravy. Venku ty bubny hrají naprosto úžasně, zatím kvalitou zvuku při vyšší hlasitosti přehrály pocitově např. i Sonor S Classic ze skandidávské břízy a řadu javorových souprav nejvyšších řad. I čínské Tama Starclassic Maple. Dlouho jsem hledal adekvátní malý bubínek s požadovanými vlastnostmi -zachování barvy i při silné razanci hraní.. Při použití značkových, litých ráfků Tama Starclassic jsou použitelné i javorové bubínky vyšších řad, velice slušně obstál bubínek za pár korun -Premier Artist Birch. Nakonec k soupravě používám excelentní zakázkový bubínek od Mistra Januše - DRUM EXPERIMENTAL 13*7,5 ". Tenkostěnný bubínek z bubingy s vystužujícími prstenci. Pokud chci zdůraznit hardrockové znění soupravy místo bubingové metalové pily používám excelentní zakázkový bubínek opět od mistra Januše Drum Experimental 14*7,5 z javorové, mahagonové, topolové a ořechové dýhy.
Nicméně v menších prostorách okolo kapacity cca 150 lidí abyste bubny jen lechtali, či hráli co s nejtenčími paličkami.

Odpovědět

Zpět na „Tama“