tama superstar-oplati sa?

con40

tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od con40 »

ZDRAWIM..Chcem sa spytat...oplati sa kupit tama superstar?aky je rozdiel medzy TAMA SUPERSTAR a TAMA ROCKSTAR CUSTOM?Prosim poradte...dik

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Příspěvek od Adrub »

Koukni se na Prostě o bubnování :arrow: Tama artstar a tam se o nich a o jejich srovnání teď debatuje.

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

Rozdíl mezi nima je hlavně ten, že Rockstary už se nevrábějí a nastupujou místo nich právě Superstary... Jinak Rockstar custom = zhruba Superstar custom a Artstary se myslim už taky nedělají... Je to Stagestar => Swingstar => Superstar => Starclassic (všechno v různejch variantách)... Jinak jestli se pletu, tak mě prosim opravte, pač tohle mě v podstatě taky zajímá... Díkes

ucho

Příspěvek od ucho »

z akeho su dreva? :roll:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Birch?

Mrdrummer
Pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 02 lis 2005 16:34
Bydliště: Mám

Příspěvek od Mrdrummer »

Benbuben píše:Birch?
...myslim, ze ano a podla mna su celkom slusne a musia dobre drzat ladenie vzhladom na to, ze maju liate ráfiky, co sa u tejto kategorie nevidí...
...asi svitá na lepšie časy!

Koubas_

Příspěvek od Koubas_ »

je to 5 vrstev břízy a vevnitř je kvůli vzhledu lípa, u custom je ta lípa i na vnější straně škopku. je to rozdíl oproti mahagonu u rockstar.

jozin.b
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29 črc 2005 15:56
Bydliště: Praha 1

HOHNER

Příspěvek od jozin.b »

A co rikate na skobky znacky HOHNER skoro tu vo nich neni zadne tema hral sem na nich zvuk ujde :D

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já vždycky myslel, že Höhner vyráběli foukací harmoniky...

Koubas_

Příspěvek od Koubas_ »

tohle je tušim americká odnož hohneru (bez umlautu), která dělá sadu na úrovni sonor 503 za podbný prachy.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Hohner jsme měli dlouho ve zkušebně v hudebce a stáli za PI.... asi tak!

Hany
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 221
Registrován: 12 lis 2005 20:14
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Hany »

Jinak k těm superstarum,jsem čerstvej majitel a docela si chrochtám :D 8)

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od Jirka Michalik »

můžu se jenom zeptat: jakej je prosím rozdíl mezi Superstar, Superstar custom a Superstar EFX? :neutral:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od Koubas »

folie, lak a lepší folie.

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od Jirka Michalik »

a má to velkej vliv na zvuk? ta nejlevnější řada má totiž podle mě nejhezčí finishe... :o

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od Koubas »

mně se teda ty nejlevnější folie líbí úplně nejmíň, přesto mi tolik nevadí, protože v bílý barvě jsou stejně moc hezký. ty hyper drive s tmavýma mušlema a ráfkama třeba v přechodu naturalu do černý nebo cosi jako zlatým sparklu jsou však nádherný. určitě je ale pro buben lepší lak.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od pete77 »

přikládám jedno videjko bylo to přiložené jako instruktážní video k bicím tama superstar custom
aspoň si ti co uvažují o jejich koupi udělají představu jak to hraje s převozníma blánama po perfektním naladění
já osobně jsem ze zvukem spokojen-chci zkusit pár jiných blan Aquarian performance II,Remo emperor..atd. ukázky chci nahrát a vložit pro porovnání na sféru :D
Ale mám jednu otázku myslíte si že má smysl vyměnit původní resonančky za remo nebo jiné podobné?nebo to nebude mít na zvuk takový zásadní vliv jak hrací blány.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od BLeviathan »

Ať se ten kolík co ot předvádí nejdřív naučí hrát a pak až nějaký breaky :D ... takový rozsypaný cosi :D ... jinak docela fajn zvuk, jestli je to sejmutý jen ambient s převozkama tak mazec. :-)

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od DUMP »

BLeviathan: Já myslim že dobrý, ne? Má teda takovej hodně "svůj" timing, údery na snare tam sází lehce opožděný, ale mě se to v tomhle případě líbí.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od BLeviathan »

Do určité doby dobrý, ale jak tam začne smažit ty vyhrávky na raid tak se mu to rozpadne. Ale asi jsem moc zmlsanej videama Steva Gadda :) ... tím nechci říkat že bych to zahrál líp, jen že z toho co mám naposlouchaný mi to nějak nesedí

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od Pajas »

pete77: nevím, jaký má rezonančky Tama, ale já jsem je u Sonoru neměnil. Nahoď "hrací blány" a uvidíš, jak to bude hrát ... :)
Osobně bych byl taky zvědav, jak by se změnil zvuk výměnou třeba za Ambassador clear...
Kvalifikované odpovědi se ale asi nedočkáš :D ...

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od pete77 »

Pánové a Dámy vytvořil jsem zvukovou ukázku-není to finální verze vždycky tam přídám další video ,až pozkouším různé typy blan, zvuk je sejmut centrálním 1 mikrofonem a synchronizován s obrazem.
A jelikož mám 2 stejný snare tak se to dá porovnat okamžitě,chci na snare koupit rezonačky jednu od Rema a druhou od Aquarianu.
Zatím jsem zjistil ,že na již zmiňovaném virblu se mi osobně více líbí zvukově původní dodávaná blána fa.Tama všichni víme ,že je to Evans coated 250 než Aquarian hi-energy-rozdíl uslyšíte sami :D
jo ... je mi jasné ,že záleží na sejmutí na naladění atd...atd.ale chci to udělat vždy stejně tak snad rozdíly při nahrávání by měly být minimální :P

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od mates »

Nelibi se mi ta 10" je najak moc vysoku vuci zbytku. Ale jinak tomy nezni sejmute spatne.
Kopak je takovej bez zivota. U snare bych si predstavoval vetsi jiskru a smrnc. Je takovej zahuhlanej na muj vkus malo ostrej.
Ale tezko celkove soudit, nemam to rad hodnotit, jelikoz je tam spousta veci kolem sejmuti, ktery budou vzdy ten zvuk zkreslovat nez jak to zni doopravdy nasucho.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od Vojta Horák »

Řekl bych že ten floor tom je s tim aquarianem moc zadušenej, alespoň se to tak jeví z ukázky.

A 10ka tom zní strašně divně, naproti tomu ty další dva znějí pěkně :)

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: tama superstar-oplati sa?

Příspěvek od pete77 »

no kotel přijde v září vyměnit-je ze staré soupravy
a zrovna zvuk té 10 se mi líbí :D
v neděli budem nahrávat na zábavce tak sem pak něco mrsknu na poslech a srovnání :P

Odpovědět

Zpět na „Tama“